Skocz do zawartości

TVP Info


pakumy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hołownia jest gościem o 21:30 a program startuje o 21:00. 

44 minuty temu, Kostka napisał(a):

Na którymś z portali medialnych podano, że raczej ich tam nie będzie.

A właśnie to nie było tak że zaprzeczyli telefonom, ale nie wykluczyli możliwości SMSów?

1 godzinę temu, satmaniak2000 napisał(a):

Jak będzie to Szymon Hołownia i spółka z już niekonkurencyjnej telewizji TVN w TVP Info to napewno podbiję, także zgadzam się z Tobą 😉

Ale będą zapraszani różni politycy. Ostatnio do luźniejszego formatu "No wiadomo" w TVP2 dał się zaprosić np. Janusz Kowalski. Właśnie dlatego zależy mi na tym, by politycy w "Kwiatkach Polskich" wcielili się w trochę rolę prowadzących a nie żeby to był jakiś polityczny wywiad. 

5 godzin temu, satmaniak2000 napisał(a):

Poszli na łatwiznę, oprawa ta sama co "i9.30" 

A jaka miała być? To logiczne, że taka sama jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem wczoraj "Kwiatki polskie".

Jeden odcinek to trochę za mało, aby wyrobić sobie zdanie. Ale pierwsze wrażenie jest takie że dwie pierwsze części są niezbyt interesujące.

W pierwszej za bardzo rozwlekają tzw. temat dnia. 

Żarty z pewnej wypowiedzi są zabawne gdy się nad nimi za bardzo nie pastwi.

Druga część z gościem (wczoraj polityk) trochę to było sztuczne, wszyscy starali się być na luzie, ale nie za bardzo to wychodziło.

Trzecia część ta która najbardziej przypominała formułę "Szkło kontaktowe" była najbardziej dynamiczna i ta część wciągała.

Może moja ocena wynika z wielu lat przyzwyczajeń do takiej formuły jak w trzeciej części. Zobaczymy po kilku dalszych odcinkach. 
Biorę też pod uwagę że to się musi rozkręcić, mały stres dla prowadzących na pewno także był, w końcu to ich autorski program.

Od strony technicznej za szybko przewijane smsy. Niektórych nie dokończyłem czytać przed pokazaniem kolejnego. Później niektóre są pokazywane kolejny raz. Po co skoro można każdy z nich pokazać dłużej bez zapętlania.

Najbardziej mnie rozbawił sms od widza, w którym było napisane mniej więcej coś takiego, że trochę to dziwne gdy prowadzący mówią do siebie po imieniu, a nie na Pan, Pani ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak dobrą decyzję podjąłem, że nawet tego nie włączałem. Z Twojej recenzji wynika, że jest dokładnie tak jak myślałem. Pastwienie się z wypowiedzi polityków jednej strony i propaganda na rzecz drugiej strony, ale czego się spodziewać po tym duecie z konkurencyjnej, ale już chyba nie, telewizji. Mówiłem, że to będzie drugie "Szkło Kontaktowe". Myślę, że oglądalność będzie kiepska jak całego Info. A tak jeszcze z ciekawości zapytam, a postarali się chociaż i studio było realane czy poszli na łatwiznę i wirtualne? 

Edytowane przez satmaniak2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, satmaniak2000 napisał(a):

Zapomniałem, że mają tylko jedno studio z którego nadają wszystkie pasma i serwisy

Nie wszystkie. "100 pytań do", "Bez retuszu" czy też "Niebezpieczne związki" oraz "Młodzież kontra", jak również niedzielne magazyny publicystyczne nadawane rano mają osobne studia. Poza tym zazwyczaj w stacjach informacyjnych serwisy są z jednego studia, więc to nie jest tak że tylko TVP tak robi.

Edytowane przez Kirk
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kirk napisał(a):

Nie wszystkie. "100 pytań do", "Bez retuszu" czy też "Niebezpieczne związki" oraz "Młodzież kontra", jak również niedzielne magazyny publicystyczne nadawane rano mają osobne studia.

Ta niedzielna poranna publicystyka (Woronicza 17 i Redakcja) akurat jest nadawana z dokładnie tego samego studia, co serwisy w TVP INFO. Reszta owszem, ma swoje własne scenografie, nawet "Młodzież kontra" robione jest w krakowskim oddziale Telewizji Polskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, satmaniak2000 napisał(a):

Pytanie czy Marszałek Sejmu powinien być zapraszany do programu "satyrycznego"? Czy powinien tam iść? Wątpliwe. Gdzie powaga urzędu? To "Mam Talent"? 

Marszałek to nie wiem, ale zwykli posłowie, dlaczego nie? Chociaż nie widzę nic skandalicznego, że zaprosili Hołownie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, satmaniak2000 napisał(a):

No tak. Zapomniałem, że mają tylko jedno studio z którego nadają wszystkie pasma i serwisy.

A po co im więcej? Póki sobie radzą z jednym, to nie ma powodu, żeby od tak odpalać drugie i marnować pieniądze. Po za tym to studio wygląda OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadziwia mnie jak nadwyraz dokładnym trzeba było być w trakcie transmisji debaty, gdzie przy tłumaczeniu na żywo umieszczano dopisek „tłumaczenie TVP”. To samo miało miejsce na TVN24, gdzie podpisywano tłumaczenie z własnej stacji. Nie licząc już w to włączonej grafiki przez cały czas. W polskich stacjach, to chyba tylko TVN24 BIS podeszło do tego z rozumem i nie nakładało żadnych swoich pasków w trakcie debaty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, hgf22593 napisał(a):

Zadziwia mnie jak nadwyraz dokładnym trzeba było być w trakcie transmisji debaty, gdzie przy tłumaczeniu na żywo umieszczano dopisek „tłumaczenie TVP”. To samo miało miejsce na TVN24, gdzie podpisywano tłumaczenie z własnej stacji. Nie licząc już w to włączonej grafiki przez cały czas.

Jest to wymóg ABC dla kanałów telewizyjnych spoza USA, które uzyskały prawa do nadawania. Widziałem to na przykład w przypadku France 24 i ukraińskiego Pierwszego kanału.

Edytowane przez Mykhailo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...