Skocz do zawartości

TVP Info


pakumy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja to doskonale wiem. Mariusz, że STARS.TV pisał tu wielokrotnie, że my tutaj na forum ze względu na zainteresowanie mediami bardziej zwracamy uwagę na sprawy techniczne, oprawy czy grafikę ekranową. Dla większości nie ma to żadnego znaczenia. Dlatego chciałem podkreślić, że tym bardziej osoby które są już w mocno zaawanowanym wieku mają jeszcze bardziej gdzieś takie rzeczy. Niektórzy użytkownicy tego forum tak bardzo się na tym skupiają. Aż za bardzo. Ludzi interesuje głównie przekaz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dvbtowiec napisał(a):

Na szczęście czasy gdy politycy wyznaczali standardy obiektywizmu a "dziennikarze" wprowadzali do debaty  w TVP Info język taki jak w cytowanym wpisie minęły. 

Nie zrozumiałeś mojego wpisu.  Poprzednią TVP krytykowano słusznie za to, że nie było widać różnicy pomiędzy politykiem obozu rządzącego, a dziennikarzem(lub jak wolisz pracownikiem  ) TVP ( jak wolisz TVPiS) . Co mamy w zaprezentowanym wpisie dziennikarki nowej  TVP ? Premier Tusk w piątek zwołuje konferencję na której ogłasza, że poprzednicy ukradli 100 mld zł i powołuje zespół, który ma to dopiero wykazać . Dziennikarka Dorota Wysocka- Schnepf powiela przekaz rządzących, że ukradli 100 mld zł( nikt nie został skazany, nikt nie siedzi ) . Tak to ma wyglądać ? Zanim napiszesz, że to prywatna opinia  nie wyrażona na antenie i sprawy nie ma to pozwolę sobie zacytować opinię Komisji etyki nowej TVP 

Cytat

"dziennikarz nie może czynić niczego, co mogłoby zagrażać interesom, dobremu imieniu, wiarygodności, niezależności i bezstronności telewizji publicznej oraz jego misji zawodowej". Media społecznościowe zaś wszyscy pracownicy TVP powinni traktować jako formę publicznej wypowiedzi, która może być przez odbiorców odbierana jako stanowisko całej TVP.

https://wiadomosci.wp.pl/nowe-zasady-w-tvp-za-krytyke-rzadzacych-kary-za-wyzywanie-opozycji-stanowiska-kierownicze-opinia-7058939439667872a

  • Popieram 2
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, dvbtowiec napisał(a):

Na szczęście czasy gdy politycy wyznaczali standardy obiektywizmu a "dziennikarze" wprowadzali do debaty  w TVP Info język taki jak w cytowanym wpisie minęły. 

Nowa TVP miała być wolna od hejtu, a zaprasza jednego z najbardziej zajadłych "bluzgaczy" drugiej strony.

  • Popieram 3
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tego Pana, ale znam fobie tego środowiska. 

Coś powiedział na antenie TVP Info? 

Bo może oceniajmy to jest na antenie, a nie subiektywne oceny partyjnych dzialaczy i akolitów, ktorzy w temacie delikatności języka sami mogą się z wlasne piersi uderzyć. 

Nie dalej jak wczoraj czy przedwczoraj na antenie Republiki usłyszałem że ten kanał oglądają prawdziwi patrioci. To przepraszam kim są Ci którzy nie oglądają? To jest ten wlaściwy język dzinnikarski zapewne. 

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi kwotami chętnie porównałbym z obecną gażą Marka Czyża i Justyny Dobrosz-Oracz oraz jaka jest średnia płaca dla celebrytów-publicystów typu Monika Olejnik w TVN czy Agnieszka Gozdyra w Polsat News. 
 

Wiem, że te stawki dla zwykłego śmiertelnika są szokujące. Ale chyba takie place dla gwiazd tv są normą.

  • Popieram 2
  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, fanbonda napisał(a):

 Premier Tusk w piątek zwołuje konferencję na której ogłasza, że poprzednicy ukradli 100 mld zł i powołuje zespół, który ma to dopiero wykazać . Dziennikarka Dorota Wysocka- Schnepf powiela przekaz rządzących, że ukradli 100 mld zł( nikt nie został skazany, nikt nie siedzi ) . Tak to ma wyglądać ? 

Niemalże w każdym serwisie, także dziś w Faktach i i9:30 opisywane są nieprawidłowości mówiąc najdelikatniej w wydatkowaniu środków na kampanię z publicznych pieniędzy. Zobaczymy co zrobi PKW już niebawem. Czy dziennikarka powiela zatem propagandę, wątpię. Ale to moja prywatna opinia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, swordfish napisał(a):

Z tymi kwotami chętnie porównałbym z obecną gażą Marka Czyża i Justyny Dobrosz-Oracz oraz jaka jest średnia płaca dla celebrytów-publicystów typu Monika Olejnik w TVN czy Agnieszka Gozdyra w Polsat News. 

Wszyscy wyżej wymienieni oprócz Gozdyry (w PN z takich jest paweł jankowski) to nie są stuprocentowi prezenterzy (bo dziennikarz to co innego), tylko ludzie robieni w telewizji pod oglądalność, żeby tylko włączano zwykłe programy przerobione specjalnie pod nich (tj. Punkt widzenia w Polsat news itd.), bo tylko takich szary człowiek zna z imienia i nazwiska. Oprócz tego wąskiego grona osób prezenterzy to na ogół poza znaną twarzą ludzie prości, zarabiający najniższą czy tam średnią krajową. Nie byłbym zdziwiony gdyby okazało się, że dla przykładu republika wydaje na top 3 osobistości (rachoń, holecka, Adamczyk) tyle samo co na całą resztę dziennikarzy i prezenterów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Ipo napisał(a):

 Dla większości nie ma to żadnego znaczenia. Dlatego chciałem podkreślić, że tym bardziej osoby które są już w mocno zaawanowanym wieku mają jeszcze bardziej gdzieś takie rzeczy. 

Jak coś wygląda źle, to wiek czy zainteresowania tego nie zmienią. Na X`ie widziałem wiele negatywnych opinii odnośnie oprawy graficznej (obecnej) TVP INFO czy studia, które nazywane jest norą. 

8 godzin temu, swordfish napisał(a):

Z tymi kwotami chętnie porównałbym z obecną gażą Marka Czyża i Justyny Dobrosz-Oracz oraz jaka jest średnia płaca dla celebrytów-publicystów typu Monika Olejnik w TVN czy Agnieszka Gozdyra w Polsat News. 
 

 

W prywatnych stacjach to ich sprawa, ale na pewno mniej niż największe gwiazdy TVP takie jak właśnie Czyż, Dobrosz - Oracz, czy Orłoś. 

13 godzin temu, Mr. Music napisał(a):

Nowa TVP miała być wolna od hejtu, a zaprasza jednego z najbardziej zajadłych "bluzgaczy" drugiej strony.

Ale jednak hejtu na paskach czy w przekazie dziennikarzy już nie ma. Oczywiście trzeba odróżnić hejt od jakiejś manipulacji itd. 

17 godzin temu, PrzemekS napisał(a):

 córka znajomej mnie zaszokowała mówiąc, że ona i większość jej znajomych ogląda większość filmów na ekranikach smartfonów. Ja się drapię w głowę czy 65 calowy ekran mojego telewizora podłączonego do wzmacniacza stereo (ale lampowego) oraz kolumn o pojemności połowy mojej lodówki (bynajmniej nie turystycznej) jest wystarczającym setupem, ona i ludzie w jej wieku opędzą się ekranikiem formatu A6 i głośniczkami wielkości paznokcia, o mocy liczonej w miliwatach

 

Też oglądam filmy na smartfonie (oczywiście w telewizorze też się zdarzy). Tak jak chyba duża część osób. 

W dniu 11.08.2024 o 10:22, Ipo napisał(a):

 

Też nie sądzę, że starsze osoby na wsiach zwracają akurat jakoś szczególnie uwagę na oprawę graficzną czy wygląd studia. Zresztą oglądalność takiego kanału jak Republika jasno to akurat pokazuje.

Republika akurat źle nie wygląda. Jak na to, że prawie wszystkie programy są robione na greenscrenie i biorąc pod uwagę wszystkie okoliczności to naprawdę jest w porządku wizualnie. 

Teraz tak odbiegając od tematu, uważam, że albo Sygut wyluzuje i nie będzie karał dziennikarzy za byle co, albo niech się poda do dymisji. Myślę, że Daszczyński lepiej by pokierował telewizją. 

Edytowane przez radiofan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu kolejny raz potwierdzasz. Portal X czyli raczej nie starsze osoby ze wsi o których pisałem. Sam X to od dawna głównie hejt i to nie tylko w przypadku TVP Info. Ta układanka skada się w całość.

 

Widziałem przebitki tylko bo tego wybitnie szczującego kanału którego nie oglądam i dla mnie to raczej słabizna. Szczególnie zapamiętałem początki programu "Jedziemy" czy jakoś tak. Widzisz nawet nie kojarzę zbytnio nazw.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Ipo napisał(a):

I tu kolejny raz potwierdzasz. Portal X czyli raczej nie starsze osoby ze wsi o których pisałem. Sam X to od dawna głównie hejt i to nie tylko w przypadku TVP Info. Ta układanka skada się w całość.

Stereotypowo bardzo o tych starszych osobach ze wsi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.08.2024 o 19:38, dvbtowiec napisał(a):

Niemalże w każdym serwisie, także dziś w Faktach i i9:30 opisywane są nieprawidłowości mówiąc najdelikatniej w wydatkowaniu środków na kampanię z publicznych pieniędzy. Zobaczymy co zrobi PKW już niebawem. Czy dziennikarka powiela zatem propagandę, wątpię. Ale to moja prywatna opinia.

Dziennikarka stwierdza, ze ukradli 100 mld zł ( pada konkretna kwota) Stwierdza za Premierem RP, nie zastrzega, ze jak twierdzi Premier RP. Nieprawidłowości w takiej wysokości nie został potwierdzone i dowiedzione przed niezawisłym sądem.  Od niezależnego dziennikarza oczekuję weryfikacji stwierdzeń rządzących. Minister Finansów nie potwierdził kwoty 100 mld zł

Czyli tak stwierdzenia, ze cytuję ukradli 100 mld zł jest powielaniem propagandy, a nie dowiedzionym faktem. 

 

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są wszczęte postępowania skarbowe na tą kwotę. Możesz to wybielać, ale to jest fakt. W TVP Info szef KAS potwierdził już kwotę 5 mld.

Co do reszty trwają czynności weryfikacyjne.

Gdy prowadzisz firmę i US tylko podejrzewa że środki są z niepewnego źródła blokuje Ci bez wyroku sądowego.

Potem równolegle prowadzi czynności weryfikacyjne.

Dziennikarka podała to co przekazał urzędnik państwowy. Zatem nie zmanipulowała wypowiedzi. Mogła co najwyżej dodać "jak twierdzi".

Jednak napisała to jako temat programu publicystycznego. A w publicystyce dziennikarz może sobie pozwalać na swobodny komentarz. Temat programu niczego nie przesądza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To nie publicystyka, dziennikarz bierze odpowiedzialność za tezy jakie stawia, kto jak kto, ale dziennikarz ma szczególną odpowiedzialność i świadomość za słowo. Ale cieszy mnie, ze przyznałeś, że 

52 minuty temu, dvbtowiec napisał(a):

Dziennikarka podała to co przekazał urzędnik państwowy

Czyli nowa TVP tak jak jej poprzedniczka jest przekaźnikiem narracji urzędników państwowych, a nie kimś kto patrzy, rozlicza, weryfikuje działania rządzących. 

  • Popieram 2
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, fanbonda napisał(a):

Czyli nowa TVP tak jak jej poprzedniczka jest przekaźnikiem narracji urzędników państwowych, a nie kimś kto patrzy, rozlicza, weryfikuje działania rządzących. 

Jeśli jest za co rozliczać poprzedników, to jest to także rola dziennikarza, i 100 kolejnych postów tego nie zmieni. Powiedziałem już wszystko.

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, dvbtowiec napisał(a):

Jeśli jest za co rozliczać poprzedników, to jest to także rola dziennikarza, i 100 kolejnych postów tego nie zmieni. Powiedziałem już wszystko.

Tak uczciwe rozliczanie i podawanie prawdy, a nie narracji rządzących, że poprzednicy ukradli 100 mld zł co nie zostało dowiedzione i udowodnione. 

  • Popieram 2
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...