Skocz do zawartości

TVP Info


pakumy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, satmaniak2000 napisał(a):

Plac był bardzo dobrze przystosowany do emisji kanału Info. Trzeba było po paru tygodniach, po okupacji, tam wrócić, zrobić jakąś przebudowę ewentualnie i normalnie produkować sygnał TVP Info. Sam mam znajomego, który pracuje w TVP i ludzie pracujący tam się dziwili dlaczego nie mogą wracać na plac, tylko trzeba się cisnąć na Woronicza. Właśnie po to by nie narażać skarbu Państwa i też moich pieniędzy na jakieś niepotrzebne przebudowy na Woronicza i robić amatorkę. 

Wow! Odpowiedziałeś na komentarz. Trochę się zdziwiłem, bo jak ludzie Cię punktują podając fakty, to ignorujesz 😂

1. Tak, Plac Powstańców był przystosowany do emisji TVP INFO. Nie powiedziałem nigdzie, że nie był. Nie zmienia to faktu, że pracownicy na niego narzekali. I ten niski sufit... Skoro PNŚ odchodzi to dlaczego nie wykorzystać tej dużej przestrzennej powierzchni. 

2. Też byłem początkowo zdania, że powinni wrócić na plac, ale do rzadko używanego newsroomu, w którym pojawiały się serwisy wczesno poranne i wieczorne. To studio ma dużą powierzchnię, ale wykorzystywany przez ostatnie lata był jej tylko mały kawałek. Nie wiadomo, na jakim etapie była reżyserka TVP po końcu okupacji i czy dałoby radę uruchomić wtedy stamtąd program. Teraz jedno jest pewne, od 8 miesięcy działają na Woronicza i niech już to kontynuują, skoro da się przystosować tamtą powierzchnię do emisji programów informacyjnych można wykorzystać plac do innych celów i zagospodarować go lepiej, nie wykluczam tu jakiegoś częściowego wynajmu. 

3. Uruchomienie nowego studia praktycznie "odciśnie" redakcję i będzie dużo miejsca. 

4. Co do amatorki, myślę że od 1 września ona zniknie, ale same studio nic nie da. Mają wrócić technologie znane z Pl. Powstańców, ktoś musi umieć to studio obsłużyć. Kilkanaście lat temu jak TVP INFO zmieniało newsroom był duży problem początkowo z obsługą studia, ale no wiadomo inne czasy. 4 tygodnie wytrzymajmy i zobaczmy, co się zmieni. Prawdopodobnie ta oprawa, która no nie jest najlepsza też zostanie zmieniona. 

Edytowane przez Kirk
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, żeby studia TAI niejako przenieść na Woronicza, planowano jeszcze jak Kurski był prezesem, bo myślano nad tym, by właśnie tam była budowana nowa siedziba TAI. Poza tym sytuacja z grudnia zeszłego roku pokazała coś, co byłoby problemem także przy dowolnej awarii technicznej na Placu Powstańców - brak możliwości emisji serwisów z Woronicza. I dobrze, że teraz tego niebezpieczeństwa nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, radiofan napisał(a):

Wow! Odpowiedziałeś na komentarz. Trochę się zdziwiłem, bo jak ludzie Cię punktują podając fakty, to ignorujesz 😂

1. Tak, Plac Powstańców był przystosowany do emisji TVP INFO. Nie powiedziałem nigdzie, że nie był. Nie zmienia to faktu, że pracownicy na niego narzekali. I ten niski sufit... Skoro PNŚ odchodzi to dlaczego nie wykorzystać tej dużej przestrzennej powierzchni. 

2. Też byłem początkowo zdania, że powinni wrócić na plac, ale do rzadko używanego newsroomu, w którym pojawiały się serwisy wczesno poranne i wieczorne. To studio ma dużą powierzchnię, ale wykorzystywany przez ostatnie lata był jej tylko mały kawałek. Nie wiadomo, na jakim etapie była reżyserka TVP po końcu okupacji i czy dałoby radę uruchomić wtedy stamtąd program. Teraz jedno jest pewne, od 8 miesięcy działają na Woronicza i niech już to kontynuują, skoro da się przystosować tamtą powierzchnię do emisji programów informacyjnych można wykorzystać plac do innych celów i zagospodarować go lepiej, nie wykluczam tu jakiegoś częściowego wynajmu. 

3. Uruchomienie nowego studia praktycznie "odciśnie" redakcję i będzie dużo miejsca. 

4. Co do amatorki, myślę że od 1 września ona zniknie, ale same studio nic nie da. Mają wrócić technologie znane z Pl. Powstańców, ktoś musi umieć to studio obsłużyć. Kilkanaście lat temu jak TVP INFO zmieniało newsroom był duży problem początkowo z obsługą studia, ale no wiadomo inne czasy. 4 tygodnie wytrzymajmy i zobaczmy, co się zmieni. Prawdopodobnie ta oprawa, która no nie jest najlepsza też zostanie zmieniona. 

"Mają wrócić technologie znane z Pl. Powstańców, ktoś musi umieć to studio obsłużyć." A gdzie są Ci ludzie teraz? W styczniu byli? Czy zostali zwolnieni? Przecież podobno technika nie była nic winna i podobno miała pozostać. Czyli jak rozumiem osoby, które pracowały w emisji i pomogły w wyłączeniu sygnału na Woronicza zostały, a ta z Placu, która pewnie też wykonywała swoją pracę, została zwolniona? 

39 minut temu, Ipo napisał(a):

Podsumuję to używając twojego ulubionego słowa: Powstańców jest w likwidacji. I bardzo dobrze.😂

Jak całe TVP, Panorama i TVP Info 🤣🤣

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, satmaniak2000 napisał(a):

"Mają wrócić technologie znane z Pl. Powstańców, ktoś musi umieć to studio obsłużyć." A gdzie są Ci ludzie teraz? W styczniu byli? Czy zostali zwolnieni? 

Z tego co mi się wydaje nad kanałem pracuje mniej osób niż wcześniej, czy zostali zwolnieni? To nie pytanie do mnie. Nowe studio to nowe studio, w 2008 bodajże operatorzy nie widzieli co kamerować a realizatorzy który widok pokazywać, potem się to unormowało. Całkiem naturalne będzie, że 1 września zobaczymy trochę wpadek. 

50 minut temu, satmaniak2000 napisał(a):

Czyli jak rozumiem osoby, które pracowały w emisji i pomogły w wyłączeniu sygnału na Woronicza zostały, a ta z Placu, która pewnie też wykonywała swoją pracę, została zwolniona? 

Wystarczyło, że Matyszkowicz nie protestował, realizatorzy wykonują to, co do nich należy, raz nawet była wpadka, że był udostępniony głos z reżyserki i prześmiewczo komentowali bodajże garnitur ówczesnego premiera Mateusza Morawieckiego. Nie wiem, kto został zwolniony a kto nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matyszkowicz w tym względzie to totalna porażka i porażka decyzji PiS z września 2022r. na pewno tego żałują. Swoją drogą gdyby Kurski był prezesem TVP nie można wykluczyć, że dziś TVP Info i cala TVP nie byłaby TVP w likwidacji, byłoby takie jakie było do 20.12.2023r. No cóż ciekawie by było, na pewno ciekawiej niż było. 

Edytowane przez satmaniak2000
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, satmaniak2000 napisał(a):

Swoją drogą gdyby Kurski był prezesem TVP nie można wykluczyć, że dziś TVP Info i cala TVP nie byłaby TVP w likwidacji

Byłaby, to Gliński popsuł robotę, napisał niewiążący dokument w ostatniej chwili a prawie przeszedł.

39 minut temu, satmaniak2000 napisał(a):

No cóż ciekawie by było, na pewno ciekawiej niż było. 

Nawet mi tak nie mów, bo już się zżyłem z TVP INFO ;)

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, satmaniak2000 napisał(a):

Swoją drogą gdyby Kurski był prezesem TVP nie można wykluczyć, że dziś TVP Info i cala TVP nie byłaby TVP w likwidacji, byłoby takie jakie było do 20.12.2023r. 

Czyli zadłużona po uszy, a w tym roku z budżetu pewnie byśmy dopłacali już 4 miliardy. A jak widzę troszczysz się o finanse publiczne. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie @Mr. Music i @satmaniak2000 Z internetu korzystacie sprawnie, nie przypuszczam żebyście miali problem z wyszukiwarką Google. Mnie to zajmuje 5 minut.

https://www.money.pl/gospodarka/straty-na-2-5-mld-zl-bolesna-prognoza-tvp-6971444376955424a.html

Cytat

Na 2024 rok Telewizja Polska zaplanowała sobie stratę w wysokości 2,5 mld zł, a Polskie Radio na ponad 240 mln zł - ujawnił w rozmowie z portalem wirtualnemedia.pl członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji prof. Tadeusz Kowalski.

https://www.press.pl/tresc/82609,telewizja-polska-na-koniec-rzadow-pis-miala-298-mln-zl-zysku

Cytat

W prawie całym 2023 roku Telewizja Polska zanotowała 298 mln zł zysku netto przy 4,42 mld zł przychodów.

Przy czym ten zysk uzyskany dzięki dotacji 3 miliardów z naszych podatków. Gdyby nie on, byłaby potężna dziura.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiać mi się chce jak czytam artykuły, że nowy program Katarzyny Kasi i Grzegorza Markowskiego z TVN, będzie miał formułę satyryczną, bo podobno TVP nie planowała takiego programu po zdjęciu "W tyle Wizji". Czyli wyrzucić tamtych wstawić swoich i robić swój przekaz, to rozumiem, tylko nie bardzo mi to pasuje do oczyszczania TVP i przywracania jej "renomy" ? Tego nie rozumiem. Owszem przekaz jest trochę łagodniejszy niż za PiS, ale to dalej jest przekaz jednostronny, tylko wiadomo teraz czyj.

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, satmaniak2000 napisał(a):

Śmiać mi się chce jak czytam artykuły, że nowy program Katarzyny Kasi i Grzegorza Markowskiego z TVN, będzie miał formułę satyryczną, bo podobno TVP nie planowała takiego programu po zdjęciu "W tyle Wizji".

To, że nie planowała na początku, nie znaczy, że nie można było zmienić zdania.

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, dvbtowiec napisał(a):

Już nie czaruj, bo musielibyśmy nie widzieć tego przekazu, lub nie obserwować tego co wyorawia obecna Republika. 

Szkoda, ze nie przeszkadza Ci to, że TVP to dalej przekaz jednostronny, czyli tak jak za PiS tylko w łagodniejszej formule, ale co będzie dalej to wszystko przed nami, tylko przekaz skierowany np pod Ciebie to już jest prawdziwe dziennikarstwo i rzetelność. Szkoda, że nie postulujesz, żeby TVP była apolityczna, no i takie głosy się pojawiały. Rozumiem, że jak wróciło "stare" no to wszystko jest w porządku

4 minuty temu, Kirk napisał(a):

Nie powiedziałem, że to jest jakieś remedium, po prostu zauważam, że kierownictwo TVP miało prawo najpierw uznawać, że taki program nie będzie znajdować się w ramówce, jak również uznać, że jednak wprowadzi go do jesiennej ramówki.

Wszystko można - to chyba jest oczywiste, tylko po co ta paplanina na początku, że TVP Info to nie miejsce na programy typu "W tyle wizji", "W kontrze", jak sami się teraz na tym wzorują. 

Edytowane przez Kirk
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...