Skocz do zawartości

TVP Info


pakumy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, radiofan napisał(a):

Moim zdaniem nie powinien ten program lecieć w sobotę  a w niedzielę razem z tymi zapychaczami typu "Rozmowy niesymetryczne" czy "niewygodne", dodatkowo można dać powtórki tego typu programów do TVP2, gdzie pasują chyba nawet bardziej. 

Jeżeli chodzi o program „Kiedyś to było" to zaryzykowałbym danie go w TVP2 w soboty u to przed koncertem „Lata z Radiem" który to śmiało mogliby prowadzić gospodarze wspomnianej audycji enitowanej obecnie na antenie TVP Info. Na pewno ta Pani prowadząca w parze z legendą „Lata z Radiem" wypadłaby lepiej niż ci którzy byli „wodzirejami" pierwszego koncertu trasy TVP2 i Programu Pierwszego Polskiego Radia. 

Edytowane przez Poland
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tobie wystarczy, mnie nie. Media powinny patrzeć na ręce aktualnej władzy. Zmiany w mediach publicznych miały doprowadzić do ich niezależności od obecnie sprawujących władzę. Tu nawet nie można dać niewielkiej notki, ze premier RP w swoim tweecie mija się z prawdą jakoby Anna Fotyga jako minister spraw zagranicznych zrzekła się reparacji. 

Edytowane przez Kirk
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, fanbonda napisał(a):

Tobie wystarczy, mnie nie. Media powinny patrzeć na ręce aktualnej władzy. 

Dobrze, że poprzednie TVP wnikliwie patrzyły władzy na ręce. Na tyle, że nie musiałeś codziennie się oburzać i komentować ten fakt na forum. 

  • Popieram 1
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to w ogóle czytałem, że tamta TVP musiała być taka, bo miała być przeciwwagą do TVN. Patrząc na to, że obecnie w NTC jest tylko TV Republika ze stacji, no nazwijmy ją informacyjną, to obecne TVP Info powinno mocno wspierać rząd, żeby mieć tzw. pluralizm medialny. 

 

A tak w ogóle, co obecnie TVP Info mówi o sprawie Romanowskiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mrozio11 napisał(a):

Ja to w ogóle czytałem, że tamta TVP musiała być taka, bo miała być przeciwwagą do TVN. Patrząc na to, że obecnie w NTC jest tylko TV Republika

O i to jest dobry argument na przyszłość w przypadku ewentualnej zmiany władzy. TVP Info powinno być przeciwwagą dla Republiki w przypadku każdej władzy, aby zachować pluralizm w naziemnej telewizji :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu leży pies pogrzebany. Nie może być przeciwwagą, bo Republika sprzyja opozycji, a jak pamiętamy TVP nie może sprzyjać rządowi. Czy jakby w twoim mieście jakiś przyjezdny zabił pięć osób maczetą, to ty do jego rodzimego miasta przyjeżdżasz z siekierą? No chyba nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie, jak i zapewne dla wielu innych osób to jest oczywiste. Ja po prostu nabijam się, bo tu na forum taki argument był często podnoszony. W TVP Info jest sporo do poprawy, to pewne ale i tak poprawa względem poprzednich ośmiu lat jest kolosalna i trzeba być mocno zaślepionym politycznie żeby tego nie widzieć. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Klopseł napisał(a):

a jak pamiętamy TVP nie może sprzyjać rządowi. 

Prze 8 lat sprzyjało i wówczas rządzący tłumaczyli że jest przeciwwagą dla innych mediów sprzyjających opozycji, a więc jest zachowany pluralizm.

Oczywiście i moje tezy tu należy traktować z przymrużeniem oka, ale gdyby iść tym absurdalnym tokiem rozumowania jaki był prezentowany za czasów poprzedniego TVP Info, to wypadałoby takie wnioski wyciągać ;)

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W programach gdzie nie ma rozmów 1:1 są przedstawiciele opozycji, ale nadal za duże dysproporcje są właśnie w tych 1:1.

Niezaprzeczalną zmianą jest natomiast że da się te programy oglądać, nie ma nieustannego przerywania, nie ma idiotycznych pytań z odpowiedzią wyłącznie "tak" czy "nie", każdy ma szansę się wypowiedzieć.

Liczba i różnorodność programów publicystycznych się zwiększa i są moim zdaniem ciekawe.

Znacząca zmiana jakościowa na +.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, dvbtowiec napisał(a):

Po co powielasz te półprawdy, skoro to już było wyjaśniane. Podpisała dokument w którym było napisane że Polska akceptuje stan obecny, a więc powtórzyła to co ktoś już postawił wcześniej.

Półprawdę to napisał premier RP , co prostował dziennikarz TVP INFO , ale przez krótko, bo materiał został usunięty z sieci bo fact- checking można prowadzić, ale w stosunku do wypowiedzi polityków opozycji. 

 

 

Edytowane przez Kirk
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP Info prostując tą informację także się pomyliło. Odsyłam na stronę 338.

Zgadzam się że artykuł nie powinien być usunięty, a skorygowany. Ktoś był nadgorliwy i to także jest do poprawy.

Ale liczba takich przypadków w porównaniu do skali jaka była przez ostatnie 8 lat jest niczym.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katarzyna Kasia i Grzegorz Markowski odchodzą ze "Szkła Kontaktowego" (TVN24) i od września będą prowadzić nowy program w TVP INFO. Z opisu wynika, że będzie on satyryczny (nie jest to jasno określone), program na rozbawiać. 

Edytowane przez radiofan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Poland napisał(a):

Mam nadzieje że to nie będzie jakaś nowa odsłona „W tyle wizji" a zupełnie coś nowego. 

Ja liczę na coś w podobie do "W tyle wizji", patrząc na wypowiedzi widzów TVN24, sytuacja w stacji ich irytuje a TVP INFO zyskałoby dużo nowych widzów. Taki format się opłaca i Moskalewicz jest tego świadomy i rozumie, że jego wcześniejsze wypowiedzi były bez sensu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...