Skocz do zawartości

TVP Info


pakumy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Wow! Właśnie wróciłem do domu i co widzę? TVP Info nie jest zmniejszone do 16:9, lecz nadaje w 4:3! Jest duży obraz, duże napisy, wszystko widać, można bez problemu przeczytać :D Co by nie mówić, jest to pierwszy raz od kilku lat, gdy TVP Info nie jest zmniejszone do 16:9. A stacje komercyjne teraz leżą i kwiczą ze swoim zmuszaniem widzów do wymiany telewizorów. W dodatku najlepsze jest to, że nawet kablówki nie mogą tego zepsuć, bo nie przestawić TVP Info na satelitarne, gdzie jest zmniejszone do 16:9 (jak to złośliwie zrobiła np. Toya z TVP1), bo tam jest program warszawski. A muszą nadawać z lokalnym. I całe szczęście! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP Info nigdy nie było zmniejszone do 16:9. Po prostu dodawało pasy u góry i dołu, aby wyglądało nowocześniej. A teraz, gdy zostało zwiększone do 16:9, to aby widzowie posiadający starsze odbiorniki telewizyjne i odbierający stację jedynie za pośrednictwem tv analogowej nie mieli zniekształconego obrazu lub nie mieli tego komfortu oglądać go na całym ekranie to w naziemnej telewizji analogowej odebrano im przywilej oglądania tego, co zostało umieszczone po bokach ekranu - obraz został przycięty do mniejszego formatu 4:3. A jeżeli ktoś chce widzieć więcej to musi wymienić tv i kupić odbiornik satelitarny. No i to, co @polko uważa za dobrodziejstwo jest chytrym podstępem mającym nakłonić ciekawych wszystkiego ludzi do wymiany przynajmniej telewizora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nareszcie. szkoda tylko że cała grafika wygląda fatalnie (rozciągnięta) - po za wyjątkami jak pogoda i zielone kółko oznaczenia wiekowego. no i żenadą jest jak to wygląda w analogu. niech scropują do 14:9 w analogu, albo letterbox 4:3, albo już nawet safearea i cięcie jak TVP Info.

 

Zdaje się że Warszawka wysyła jeden sygnał na Śrem, a tam "jak jest" idzie w DVB-T i analog. [beep]a no niech już nawet ten letterbox walą na analog a nie to co teraz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

W programie lokalnym TVP Info z Łodzi niestety w dalszym ciągu obraz był zmniejszony do 16:9 :( Ale mam nadzieję, że jeszcze parę dni i też się z tym uporają. Potraktujmy to jako testy przed startem cyfrowej telewizji naziemnej (kwiecień). Szkoda, że jak zwykle odbywa się to naszym kosztem...

 

I niestety, ale również w czasie Telekuriera i pogody obraz naziemny jest zmniejszony do 16:9... Czyli wygląda, że ta poprawa dotyczy tylko Serwisów Informacyjnych... :( Ale w sumie na początek dobre i to :)

 

W każdym razie trzeba przyznać, że dzisiejsze zmiany jak najbardziej należy ocenić na plus. TVP znalazła w końcu złoty środek :) (szkoda, że dopiero po tylu latach męczarni...) Posiadacze płaskich telewizorów mają swój ukochany obraz zmniejszony do 16:9 w wersji cyfrowej, a posiadacze zwykłych telewizorów (czyli większość Polaków) - mają nareszcie znów obraz na całym ekranie, bez czarnych pasów w wersji analogowej. I wszyscy są zadowoleni. Oczywiście posiadacze płaskich telewizorów i tak pewnie będą narzekać, bo im się nigdy nie dogodzi. Ale miejmy nadzieję, że TVP nie będzie już na to zwracać uwagi i nie da się zastraszyć grupce terrorystów. Jeszcze tylko by się przydało znaleźć jakiś sposób, żeby zmusić kablówki do kadrowania do pełnego 4:3 w pakietach analogowych kanałów, które nadają z safe-area. Ale to już się pewnie nigdy nie uda... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posiadacze płaskich telewizorów mają swój ukochany obraz zmniejszony do 16:9 w wersji cyfrowej

 

Niby wyglądasz na poważnego człowieka (satus VIP!) a zachowujesz się jak małe dziecko. Ludzie próbują ci wytłumaczyć jak jest na prawdę a ty dalej piszesz te swoje głupoty o "zmiejszonym" obrazie. Nic do ciebie nie dociera bo ty oczywiście wiesz lepiej, uważasz że jesteś nieomylny i na dodatek usiłujesz koniecznie przekonać wszystkich, że twoja racja jest najważniejsza i że białe jest czarne. Czy takie zachowanie przystoi komuś o randze VIP ?

 

Oglądaj sobie co tam chcesz i myśl co chcesz, ale po co zaśmiecać temat takimi bzdurnymi postami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, W KOŃCU zrobili co trzeba i wszystko wygląda moim zdaniem ładnie (mam na myśli sygnał z "Astry" - trudno mi się nawet teraz przyzwyczaić, że nie ma "letterboxa" :D ), chociaż zauważyłem, że reklamy "lecą" w "kwadracie" (tak samo jak na "TVP Sport"), więc chyba po prostu rozwiązali problem wprowadzając "sztywne" "16:9", a nie tędy droga !

 

Czekam na "WSS", przynajmniej na satelicie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież jest WSS od wczoraj, więc o co chodzi? :D WSS jest włączone na stałe, co powoduje "sztywne" 16:9. :smile: Wczoraj o północy na TVP INfo był film dokumentalny zrealizowany w formacie 4:3, i oczywiście był puszczony "w kwadracie". :) Podobnie było z programami lokalnymi TVP Warszawa. :) A "niesztywnego" 16:9 najprawdopodobniej się nie doczekasz. Jedynym argumentem za niestosowaniem "sztywnego" 16:9 jest dla mnie tylko to, że obraz w pillarboxie (z pasami po bokach) nieciekawie wygląda na starszych telewizorach (letterbox + pillarbox = obraz w czarnej ramce). Ale skoro w analogowym przekazie z nadajników naziemnych obraz jest pan&scanowany do 4:3 (z obciętymi bokami), więc nie widzę przeszkód, aby było sztywne 16:9, a to, co jest w formacie 4:3, puszczali w pillarboxie. Oczywiście przyzwyczajeni do rozciągania obrazu 4:3 i oglądania grubasów z ohydnymi nienaturalnie powyciąganymi "mordami", będą mieli teraz problem, co zrobić z tym narzuconym przez nadawcę pillarboxem. :twisted: Ale taki argument w ogóle mnie nie przekonuje, bo tępię rozciąganie obrazu i zniekształcanie proporcji. Uważam, że TVP bardzo dobrze zrobiła, bo może przynajmniej niektórym specjalistom od rozciągania obrazu uświadomi się, jak powinien wyglądać obraz 4:3 na telewizorach panoramicznych ! :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do reklam, to pełna zgoda. Reklamy w większości są już realizowane w 16:9 i nadawanie ich w letterboxie to głupota. Zresztą ta uwaga dotyczy nie tylko TVP Info, ale wszystkich kanałów TVP.

Trzeba by było tylko tak zrobić, żeby w dosyle do nadajników analogowych w czasie reklam obraz wyjątkowo był w letterboxie, a nie ucinany po bokach, bo reklamodawcy na to by się nie zgodzili. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, reklamy nie mają czegoś takiego jak "safe area" i wgdyby były nadawane w 16:9, to w przekazie analogowym bylyby uciete do 4:3. Musiałby ktos w tym momencie w analogu wylaczac Pan&Scan 4:3 i włączyc na reklamach letterbox 4:3. A najlepszym wyjsciem byłoby włączenie letterbox w analogu na stałe. Przecież od tylu lat TVP Info szło "prawie że w letterboxie" (tylko logo i grafika ekranowa wystawała) a teraz nagle włączyli 4:3. Po co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP1 i TVP2 z nadajników analogowych mają programy informacyjne poobcinane do 4:3, a cała reszta idzie w letterboxie. I jakoś dało się technicznie rozwiązać takie różnicowanie sposobu nadawania analogowego. :wink:

Więc czy nie można w TVP Info zastosować podobnego rozwiązania i zrobić tak, aby w w dosyle do nadajników analogowych puszczać programy informacyjne poobcinane do 4:3, a reklamy w letterboxie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem jednego. TVP rządzą polityczne sługusy, w Info mamy hieny dziennikarskie (jak Żakowski czy Ziemkiewicz), skompromitowanych prezenterów - np. "płaczka" Holecka. Tymczasem nagle wszyscy wykazują zainteresowanie kanałem! Rozumiem, że nagle Info awansowało, bo jest w 16:9 8) .

 

Co do formatu nadawania, może dajmy wypowiedzieć się stałym widzom TVP Info? Rencistom, emerytom, bezrobotnym i osobom z wykształceniem podstawowym. Myślę, że większości nie stać na nowy telewizor. Nie było stać i 5 lat temu - chyba, że na kredyt. Jak myślicie, oni chcą oglądać czarne pasy? Obraz pomniejszony przez letterbox naziemny? Szczególnie starsi ludzie - często z wadami wzroku.

Mając taki trzon widowni, trzeba było wprowadzić grafikę w safe-mode.

 

W sprawie reklam przypominam, że Info nadal wykorzystuje sprzęt z Warszawskiego Ośrodka Telewizyjnego - i to ten nie pierwszej technicznej klasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do formatu nadawania, może dajmy wypowiedzieć się stałym widzom TVP Info? Rencistom, emerytom, bezrobotnym i osobom z wykształceniem podstawowym. Myślę, że większości nie stać na nowy telewizor. Nie było stać i 5 lat temu - chyba, że na kredyt. Jak myślicie, oni chcą oglądać czarne pasy? Obraz pomniejszony przez letterbox naziemny? Szczególnie starsi ludzie - często z wadami wzroku.

Mając taki trzon widowni, trzeba było wprowadzić grafikę w safe-mode.

 

Wypraszam sobie. Patrząc Twoimi kategoriami: -jestem młodym człowiekiem i oglądam regularnie TVP Info, mam skończone studia i nowy telewizor. Więc swoje wywyższanie się i przekonanie o "lepszości", bo ogladasz inne (lepsze wg Ciebie) kanały informacyjne, zachowaj dla siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do pasm regionalnych,wczoraj w TVP Wrocław "Fakty" wyemitowano w 4:3,tak samo prognoze pogody.Potem 16:9,bez rozciągnięcia,tak jak na TVP Info. Nie rozumiem tego.Dlaczego oni nadają program informacyjny w 4:3,jak np. w Poznaniu emitują w 16:9 ? Może dzisiaj będzie 16:9... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastosowałem małą prowokację, ubierając poprzedni post w takie słowa. Chodzi mi o to, że są osoby patrzące tylko na format nadawania. Dzięki nim Info dostawało zawsze za czarne pasy czy kombinowanie z belkami. Ich nie obchodzi co jest nadawane, tylko jak. Wątpię, że na tym forum są tacy ludzie ;> Jednak w innych miejscach są oni widoczni. Nawet w życiu.

Aluzja do emerytów i pozostałych grup jako "trzon" widowni - próba pokazania, że tak czy siak to widzowie ocenią zmiany. Ale nie "krzykacze", o których teraz napisałem, tylko ci, którzy TVP Info oglądają dla informacji.

Przy okazji przepraszam każdego, kogo mój post mógł zbulwersować czy urazić. To nie było moim celem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...