Skocz do zawartości

TVP Info


pakumy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Powrót programu ''Światowiec'' - z tego co słyszałem - nie oznaczał usunięcia ''Planety wg Kreta''. Jego produkcja miała być nadawana o innej porze. Radzę jeszcze raz sprawdzić, bo pewien nie jestem.

Według 'Tele Świat' program Jarosława Kreta emitowany będzie w każdą sobotę przed programem lokalnym o 17.30 (czyli 17.15) :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wczoraj też była plansza testowa ( TVP Bydgoszcz)

Wczoraj przerwa była wszędzie ale w Warszawie w analogowym przekazie jeszcze nigdy nie uświadczyłem nocnej emisji TVP Info. Nie wiedzieć czemu codziennie jest przerwa. Jeśli da się nadawać przez 24 godziny w innych częściach kraju to dlaczego nie w Warszawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powrót programu ''Światowiec'' - z tego co słyszałem - nie oznaczał usunięcia ''Planety wg Kreta''. Jego produkcja miała być nadawana o innej porze. Radzę jeszcze raz sprawdzić, bo pewien nie jestem.

Według 'Tele Świat' program Jarosława Kreta emitowany będzie w każdą niedzielę przed programem lokalnym o 17.30 (czyli 17.15) :smile:

To jakieś niezrozumiałe, bo on jest o tej porze, tylko że w sobotę i nawet 2 razy już go wtedy oglądałem. W zmianie pory emisji nie byłoby nic złego, gdyby nie wiązało to się ze skróceniem programu. Zastanawiam się zresztą, jak oni zrealizowali to skrócenie. Ciekawe, czy wcześniej z góry nakręcili ileśtam odcinków na starą długość, bo jeśli tak, to musieli go ciąć albo dzielić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Na TVP Info z Hot Birda z częstotliwości Cyfry+ pojawił się już jakiś czas temu teletekst. Jest to naturalnie telegazeta TVP Warszawy, skąd sygnał - sygnał warszawski jest eksploatowany na satelitę.

Jak do tej pory ani na CP, ani na przekazie z Astry MPEG-2 teletekstu nie ma. :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wrócę do sprawy, która mnie najbardziej wkurza. Dlaczego telewidzom "satelitarnym" z całego kraju wciska się na siłę TVP Warszawa, a nie robi nic w kierunku wejścia na satelitę innych regionów? Co mnie obchodzą dziury w stołecznych jezdniach (i to jeszcze dodatkowo w TVN Warszawa)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam raczej nadzieję, że po wejściu TVP do DVB-T, ktoś pomyśli w końcu nad rozdzieleniem TVP Info od TVP Regionalnej. Dodatkowo obrady Sejmu i inne głupoty, które obecnie TVP Info musi transmitować, przeniosłyby się do TVP Parlament. Ale na to wszystko potrzebne jest miejsce w telewizji naziemnej - mam więc nadzieję, że TVP zatrzyma trzy miejsca w I muxie po uruchomieniu muxa III (tak jak chciał Farfał).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

TVP Info już od jakiegoś czasu nie trasmituje obrad Sejmu, stąd utworzenie nowej stacji TVP Parlament.

A ja mam takie pytanko, czy można z satelity ustawić sobie konkretną stację regionlaną np. TVP Białystok zamista TVP Warszawa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego telewidzom "satelitarnym" z całego kraju wciska się na siłę TVP Warszawa, a nie robi nic w kierunku wejścia na satelitę innych regionów?

Mnie również denerwuje, że nic nie robi się w tym kierunku by można było oglądać przez satelitę wszystkie regiony. Miejsca jest aż za dużo: 2 transpondery na Astrze gdzie dublują się te same kanały i na Eutelsacie 7E kolejny dubel. A co do "wciskania na siłę TVP Warszawa" - jak to określił kaem3 - to co mają emitować gdy nie ma TVP Info? Obraz kontrolny z piskiem? Już lepiej, że jest TVP Warszawa niż nic miałoby nie być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie oczy mi się zrobiły jak o 10:40 przełączyłem na TVP Info. Zamiast stacji informacyjnej był tam obraz TVP 2 z dźwiękiem TVP Info. Taka sytuacja trwała do 11:07 kiedy to na chwilę pojawiły się kolorowe pasy by wszystko wróciło na swoje miejsce. Radość potrwała tylko kilka sekund bo znów pojawiły się kolorowe pasy i po nich TVP 2. Po minucie znów kolorowe pasy na kilka sekund i TVP Info już nadawało prawidłowo. Gdy tak przełączali wizję z TVP Info na TVP 2 i pojawiały się kolorowe pasy to dźwięk z TVP Info cały czas był dostępny. Sytuacja dotyczy przekazu z Raszyna i Warszawy. Na Hot Birdzie i Astrze było wszystko w porządku. Czy w innych regionach w kraju też tak było? Sygnał do nadajnika w Raszynie i Warszawie najprawdopodobniej jest dostarczany światłowodem bo w trakcie burz komercja zanika a TVP zawsze działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Ktoś doszedł do podobnego wniosku jak ja bo wczoraj "Tydzień Jacka Żakowskiego" był już emitowany z normalnego studia TVP Info i wyglądało to bardzo dobrze. Dziś w nocy TVP Info nadawało obraz panoramiczny ale w letterboksie. Grafika była ściśnięta ale sam obraz prawidłowy.

 

b542f1acfe96ad81med.jpg

 

Niestety w porze nocnej z nadajników w Raszynie i Warszawie nie wiedzieć czemu jest już nadawane to:

 

2b38d27c84cb38acmed.jpg

 

Napisałem w tej sprawie do TVP Info:

Dzień dobry.

 

TVP Info nadaje przez całą noc już od wielu miesięcy. Niestety przekaz Państwa kanału z analogowego nadajnika w Raszynie i na Pałacu Kultury kończy się po północy i jest wznawiany przed 6:00. Dlaczego widzowie pozbawieni są możliwości oglądania TVP Info? Wczoraj chciałem obejrzeć pogrzeby ofiar katastrofy w Smoleńsku ale niestety nie mogłem tego zrobić bo jak zawsze sygnał został wyłączony i do rana emitowane były kolorowe pasy. Skoro przekaz satelitarny, przekaz cyfrowy DVB-T i przekaz w innych regionach Polski jest prowadzony przez całą noc to dlaczego analogowe nadajnik naziemne w Warszawie i Raszynie są wyłączane? Z góry dziękuję za odpowiedź.

 

Pozdrawiam

W odpowiedzi napisano mi:

W nocy między godziną 2 a 5 program TVP INFo nie jest transmitowany, tylko podczas ostatniego tygodnia był przez 24 godziny na dobę

--

Pozdrawiamy, zespół Twoje INFO

Odpisałem im:

Muszę się z Państwem nie zgodzić. TVP Info jest nadawane przez 24 godziny od przynajmniej roku za pośrednictwem satelity Astra, we wszystkich platformach cyfrowych w Polsce oraz w sieciach kablowych (na pewno w UPC). Całodobowa emisja jest również prowadzona z nadajników naziemnych. Nie wiem czy ze wszystkich ale na pewno jest tak w Łodzi i Kielcach oraz w DVB-T. Jedynymi miejscami gdzie obserwuję nocną przerwę w emisji to nadajniki analogowe w Warszawie (Raszyn i PKiN). Moje pytanie dotyczy właśnie tych nadajników. Dlaczego wszędzie emisja jest całodobowa a tylko z tych dwóch nadajników jest w nocy przerywana? Jest to dla mnie nie zrozumiałe dlatego dociekam czemu tak się dzieje i czym to jest spowodowane.

Niestety nie dostałem już odpowiedzi. Będę drążył temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś w nocy TVP Info nadawało obraz panoramiczny ale w letterboksie. Grafika była ściśnięta ale sam obraz prawidłowy.

Dość często się to zdarza. Powodem tego jest materiał w formacie anamorficznym, który albo nie posiada WSS albo TVP Info nie posiada odpowiedniego sprzętu, który potrafiłby wygenerować letterbox już na etapie odtwarzania z magnetowidu. Dlatego ściśnięciu poddaje się ostatecznie gotowy materiał, razem z logiem i całą grafiką ekranową. To nie są przymiarki do przejścia na 16/9 - niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś widziałem odwrotną sytuację na Polsacie News. Nadawali program w 4:3, logo było rozciągnięte w pionie. Dobrze że wyłączyli wtedy dolne paski i belki i zamiast tego dali logo takie jak podczas Wydarzeń.

 

Tak więc problem ten dotyczy nie tylko TVP Info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja oglądałem niedawno transmisję "na żywo" z konferencji "PIS" w sejmie na temat rezolucji w sprawie przekazania ślectwa dotyczącego katastrofy "Tu-154M" stronie polskiej i po przerwaniu transmisji w "TVN24" przełączyłem na "TVP Info", żeby oglądać dalej, jednak co ciekawe okazało się, że na "TVP Info" transmisja była opóźniona względem tego co było w "TVN24" o jakieś (na oko) dwie minuty (tzn. na "TVP Info" był dopiero ten fragment, który wcześniej emitował jeszcze "TVN24")...

 

Na usprawiedliwienie sytuacji przemawia to, że na "TVP Info" nie było napisu "na żywo", ale takie opóźnienie (gdy transmisja doszła do fragmentu jej przerwania w "TVN24" na "TVP Info" poszła dalej bez śladów montażu) jest dla mnie dziwne (nie chcę spekulować czy robić sensacji, ale czyżby "TVP Info" zaczęła stosować cenzurę???) ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...