Skocz do zawartości

TVP Info


pakumy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Mateusz2006 napisał(a):

Gdyby nie Kurski to nadal TVP by tkwiła w średniowieczu technologicznym. To Kurski cofnął decyzje o kodowaniu TVP Info podjętą przez poprzednika Kurskiego. Do 2016 roku "Panorama", "Teleexpress", "Wiadomości " były emitowane w SD w porównaniu do "Wydarzeń" i "Faktów", które były już dawno w HD.  

Ale TVP1 i TVP2 przeszły na HD w 2012 roku to Panorama, Wiadomości i Telexpress chyba już były nadawane w HD??

Edytowane przez satmaniak2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajże już chłopie spokój z tym Kurskim i jego dokonaniami. Przed 2015 rokiem także TVP się rozwijała, tylko miała inne wyzwania. Przecież to nie za Kurskiego powstało TVP Info. 

Kurski swoimi decyzjami zadłużył TVP. Jak się ma nieograniczy budżet to można z długów zmieniać stację. Ale każdy menedżer w prywatnej stacji za takie zadłużanie wyleciałby z dyscyplinarką. 

Edytowane przez dvbtowiec
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak. Teraz "Piniędzy po prostu nie ma i nie będzie" widać to w obecnym TVP Info. No nie wiem czy się tak rozwijała przed 2015 rokiem. Fakt, że wiosną 2015 TVP2 wprowadziła bardzo ciekawą i przyjemną oprawę graficzną (jak dla mnie najlepszą oprawę dwójki), która obowiązywała do 2021 roku. Obecne oprawy TVP1 I TVP2 i TVP info już po zmianie to porażka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdajesz sobie sprawę że TVP była finansowana z obligacji, czyli z długu? Zejdź na ziemię. 

 

Onet podaje przykład kolejnego milionera

https://www.onet.pl/kultura/onetkultura/czlowiek-jacka-kurskiego-kolejnym-milionerem-tvp-padla-kwota/3e9yb54,681c1dfa

 

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, SUPER MEDIALNY napisał(a):

Plusy: podniesienie kanału TVP info do HD 

[...]

Podniesienie kultury do HD

 

Ogólnie to bardzo dużo kanałów podniesiono do HD w czasach PiS (Kurskiego i Matyszkowicza).

W momencie wejścia tego pierwszego do TVP, to w HD były jedynie Jedynka, Dwójka i dedykowany kanał TVP HD. Sprawdziłem w wiki i w HD był jeszcze TVP Sport.

Natomiast za PiS podniesiono do HD wszystkie pozostałe kanały. Ostatnie ośrodki regionalne podniesiono 19 grudnia 2023 r., dokładnie dzień przed słynnym wejściem nowej władzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Mateusz2006 napisał(a):

To w końcu Redakcja TVP Sport ile posiada studiów? 

Na forum Media2 jeden z użytkowników twierdzi że TVP Info ma swoje studio a więc nie dzieli go z kanałem TVP Sport. 

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Poland napisał(a):

Na forum Media2 

Ile razy będziesz jeszcze nawiązywał do tego forum? Z tego co widziałem już zostałeś oskarżony o kopiowanie treści stamtąd, a nadal w to brniesz? 

Edytowane przez Kirk
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, michael112 napisał(a):

Natomiast za PiS podniesiono do HD wszystkie pozostałe kanały. Ostatnie ośrodki regionalne podniesiono 19 grudnia 2023 r., dokładnie dzień przed słynnym wejściem nowej władzy.

Tylko że to w dużej mierze ma ścisły związek z postępem technologicznym w NTC. 

Gdy znalazło się miejsce to co było możliwe podnoszono do HD. Dlatego TVP Historia i TVP3 podniesiino jako ostatnie. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, satmaniak2000 napisał(a):

Haha, pamiętam w 2021 roku chyba przed sylwestrem marzeń 2021 w studiu TVP Info były występy wykonawców disco-polo 🤣🤣🤣🤣No takiego czasu w TVP to już raczej lub bardzo długo nie będzie. 

Konkretniej to ta sytuacja miała miejsce już w 2020 roku gdy recital zespołu Boys robiono w studiu zrobionym na potrzeby ówczesnej Eurowizji Junior w Warszawie. Ja w swoich archiwach mam nawet „występ" trzech „aniołków" Kurskiego czyli Idy Nowakowskiej, Małgorzaty Tomaszewskiej i Izabeli Krzan do piosenki „Boys, Boys, Boys" Sabriny. 

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Mateusz2006 napisał(a):

Zdumiewające że posłom PO likwidator udziela ile zarobił Adamczyk ale gdy poseł SP pyta się ile zarabia Maciej Orłoś to dostaje informacje że takie rzeczy są chronione.

Kabaret na całego.

Kabaretem jest Twoje myślenie. Kabaretem jest płacenie za to by chwalić PiS. To nie przeszkadzało?

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Pawelgor napisał(a):

 

A ty widzę tylko chcesz się kłócić. A Tobie nie przeszkadzało jak Lisek zarobił 20 mln zł na swoim programie w TVP2? Czy ten program był rzetelny i bez stronniczości? No chyba nie. Czy to była propaganda PO? No raczej. Zaraz będziesz miał te odgrzewane stare kotlety. Wraca stare, więc się nie ekscytuj tak. Paździerz już masz.

Edytowane przez satmaniak2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, satmaniak2000 napisał(a):

A ty widzę tylko chcesz się kłócić. A Tobie nie przeszkadzało jak Lisek zarobił 20 mln zł na swoim programie w TVP2? 

Tak skonstruowane zdanie to czysta manipulacja. To nie LiS zarobił na programie, a taką dostał kwotę aby pokryć koszty produkcji programu w tym wynagrodzenia dla wszystkich ktorzy na nim pracowali. 

 

Do całości należy dodać ile ten program zarobił dla TVP na reklamach i sponsoringu. 

To były uczciwy biznes. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, dvbtowiec napisał(a):

Tylko że to w dużej mierze ma ścisły związek z postępem technologicznym w NTC. 

Gdy znalazło się miejsce to co było możliwe podnoszono do HD.

 

Po części tutaj jest racja. W ogóle samo podnoszenie do HD wiąże się z postępem technologicznym jako takim. Warto też zauważyć że niektórym kanałom uruchomiono nadawanie w HD wcześniej na satelicie lub kablu zanim udostępniono je w ten sposób naziemnie. Przykładem jest TVP Historia. Z drugiej strony, na fakt podnoszenia miały prawdopodobnie wpływ działania regulatora rynku, który przyjął zasadę że w standardzie DVB-T2 nie można już nadawać kanałów SD. Gdyby nie ta decyzja, regionalne TVP3 być może do dzisiaj nadawałyby w SD.

Nie chciałem jednak od razu tego pisać, żeby nie sprawiać wrażenia że pomijam starania ówczesnych władz TVP.

 

20 minut temu, Mateusz2006 napisał(a):

Zdumiewające że posłom PO likwidator udziela ile zarobił Adamczyk ale gdy poseł SP pyta się ile zarabia Maciej Orłoś to dostaje informacje że takie rzeczy są chronione.

Kabaret na całego.

8 minut temu, Pawelgor napisał(a):

Kabaretem jest Twoje myślenie. Kabaretem jest płacenie za to by chwalić PiS. To nie przeszkadzało?

 

Należy uczciwie przyznać że jeśli publikuje się informacje o zarobkach nominatów PiS, to należy także publikować informacje o zarobkach nominatów PO.

Może w ogóle powinno się wprowadzić zasadę: jeśli idziesz pracować do państwowego podmiotu, w dodatku na tak widoczne publicznie stanowisko jak prezenter telewizyjny, to musisz się zgodzić na to że zarobki będą jawne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, to jest paździerz teraz. Ja oglądałem TVP Info przed 20.12.2023r. Ja nie mówię tutaj o przekazie, który no był stronniczy, ale zawsze tak było w TVP I teraz będzie to samo - wraca stare. Przed 20.12.2023 było dużo magazynów, serwisy Info dzien, Info kultura, publicystyka polityczna, ciekawe rozmowy w niedziele o 21, fajny magazyn "Między Słowami" gdzie to jest? Co to przeszkadzało, tam nie było polityki?? Teraz tam mamy Pana Pluske z TVN, teraz jak widzę ten kanał to jest właśnie paździerz jakbym oglądał drugi TVN24 tylko jego gorsza kopia. Może ja nie mam ochoty patrzeć na Pana Płuskę z TVN. Pierwsze wydanie programu "19.30" i w roli zwykłego Polaka wypowiada się tam Pani Janda? No bez jaj. Propaganda PO teraz będzie. 

Edytowane przez satmaniak2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, satmaniak2000 napisał(a):

A ty widzę tylko chcesz się kłócić. A Tobie nie przeszkadzało jak Lisek zarobił 20 mln zł na swoim programie w TVP2? Czy ten program był rzetelny i bez stronniczości? No chyba nie. Czy to była propaganda PO? No raczej. Zaraz będziesz miał te odgrzewane stare kotlety. Wraca stare, więc się nie ekscytuj tak. Paździerz już masz.

Przez ile lat? Sprawdziłeś? A wiesz, że sam tego nie robił? Wiesz, że TVP nie dostawała wtedy trzech mld, a dziś jest na minusie? Gdzie są te pieniądze? Kłeczek, Adamczyk, były mąż kurskiej i pereira je wzięli. Rozumiesz to czy dalej tu będziesz gloryfikować partyjne przekazy?

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...