Skocz do zawartości

Słabość systemu kodowania CP


czarek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

dobra a wiesz jaki to problem, żeby wymienić tyle kart itd :?: Człowieku to jest WIELKI problem! Napewno ktoś urszył, ale może nie opłaca się go "rozbrajać". Słuchaj zobacz ile zajęła wymiana kart po fuzji Wizji z Cyfrą, a ile zajmie wymiana 1,5 mln kart :!: To jednak jest problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mh_misiek masz rację :D Ja jestem od 2002 roku w CP i mam 2 karty ,więc wcześniej raczej nie było.Ale też były z tym problemy ,mi przesłali dopiero po telefonach na infolinię Polsatu ,wcześniej podobno wysłali na niewłaściwy adres ,a niezmieniałem miejsca pobytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby się pozbyć tego problemu powinni zmienić system na jakiś bardziej stabilny-Videoguard oraz rozszerzyć ofertę programową. Jak na razie to jeszcze nikt nie ruszył tego systemu.

Nie mogą wymienić na NDS bo to pociągałoby za sobą wymianę sprzętu. Szczególnie stare dekodery typu Samsung 7000, Sagemy cze Thomsony nie dałyby się przystosować do Videoguard. A nawet gdyby to nie byłby to "czysty" NDS tylko Nagra/NDS, a błędy takich tunelowanych systemów się nakładają. Poza tym firma NDS bardzo dba o bezpieczeństwo swojego systemu (wymiana kart w Sky Italia po tym jak zaczął się mosc) i nie zezwoliłaby na takie rozwiązanie. CP musi brnąć dalej w Nagravision bo nie ma innego wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

normalnie wrące ja swoje 3 grosze do dyskusji!!

 

to, że CP co rusz jest dostępny jest spowodowane tym iż premiere jest w tej samej odnodze i stanowimy efekt uboczny!!

 

pamiętam, ze kiedyś też cyfra była co rusz rozpracowywana i przez bardzo długo dostępna przez AU, ale któraś platforma wymieniła karty a cyfra zmieniła nano na nowe i sie skończyło. Pozostał tylko sharing bo nikomu /na zachodzie/ sie nie chce łamać wątpliwej jakości atrakcyjna platformę.

 

N-ki nikt nie tyka bo co jest tu takiego magicznego?

cc, nsport, wojna i pokój

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze dodam, że zaczyna się mosc kart Polsatu. Na razie to tylko początki, ale za chwilę z pewnością się rozwinie i CP będzie miał problemy podobne do Cyfry. Tym większe że masa ludzi ma dekodery z kartami na własność i jest w czym grzebać.

Oczywiście szczegółów nie podam, kto chce sobie znajdzie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że ta Nagra2 ma jeszcze parę asów w rękawie, bo gdyby się szykowała zmiana systemu, to by była też podwyżka abonamentu.

ELO 3 2 0

 

Nie było czasem tak ze jak Nagra 2 dla CP zostanie rozkodowana to Kudelski przeprowadzi darmowa na swój koszt wymiane kart??

Nie jestem pewien tego co pisze ale tak jakos mi sie kojarzy, dawno to było:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez takie cos pamietam ze bylo podawane. tylko gdzie to niepamieta. Pamietam jedynie ze chodzilo o jakas gwarancje na system. Jak to prawda to CP moze sie nie martwic tylko NV bedzie miala nie maly wydatek wymiana 1,5mln kart a nawet wiecej gdyz wiele modeli lezy w magazynach CP a wkrotce oferta HD to liczac ponad 2mln kart na sam poczatek musi kudelski zapewnic CP. No poczekamy i dowiemy sie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...