Skocz do zawartości

Słabość systemu kodowania CP


czarek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja to jestem ciekaw jakie tutaj liczby "straconych" abonentów wchodzą w grę.

Tzn:

a) ile osób korzysta z kradzieży sygnału

B) ile z tych osób nie płaci przez to abonamentu dla CP (bo część pewnie kradnie, ale jeśli skutecznie ich zablokują, to przeżyją stratę np. TV 1000).

 

Problem piractwa CP wbrew pozorom nie dotyka tylko tej platformy ale też C+ i tu przykład:

 

Jest sobie przeciętny Jan Kowalski, który posiada fergusona oraz kartę C+ z pakietem podstawowym, jakoś tak Kowalskiego nachodzi chęc obejrzenia sobie Eurosportu 2 na którym za kilka dni leci ciekawa transmisja, tu nagle żona marudzi, że pooglądała by sobie najnowszy super hicior "Brzydula Betty" na Fox Life, a dziecko chętnie obejrzy Kaczora Donalda na Disney Channel i pytanie teraz co zrobi Kowalski dopisze sobie kluczyk pozwalający na zdekodowanie CP czy wybierze droższy pakiet C+...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam sie [beep] nie ośmieszaj!!! to jest moje zdanie ,wiec sie nie wtrącaj jak ci sie niepodoba ten temat... :evil:

Czlowieku temat jest dobry,dziwi mnie tylko Twoje podejscie....Jestes zwyklym kapusiem,czy jak?Moja Cyfre tez okradaja i do z duzo wiekszej kasy,ale wiesz co-wisi mi to...Ja jestem tylko legalnym abonentem,a nie wlascicielem.Z tego powodu,ze zablokuja piratom dostep wcale mi sie nie poprawi,ani nie dadza mi wiecej kanalow HD,zwyklych tez nie,a ceny i tak nie obniza...Jaki mam zysk?ZADEN :!:

Człowieku!!! po pierwsze ja też oglądam legalnie programy, po drugie szlak mnie trafia ,że te ciule piraci oglądają sobie zadarmo :evil: a ja musze płacić za cały pakiet , a po trzecie c+ mnie nie interesuje i tak wogóle to nie mam zamiaru już z tobą dyskutować...!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie szlag nie trafia,bo i tak nic nie zyskuje na tym,ze inni nie ogladaja za darmo.Nawet sie ciesze,ze ktos doi tych spekulantow z Cyfry i CP,powinni jeszcze konsekwentnie sciagnac nalozone kary za zrywanie umow z dystrybutorami z powodu N-ki,a nawet ja potroic.Mnie nie interesuje nazwa platformy,tylko jej uczciwosc i zawartosc,oraz na koncu cena.Dzieki karom i piractwu niech nawet zbankrutuja,wtedy wszystko bedzie albo na jednej platformie,albo fta porozbijane totalnie,ale dostepne szeroko.Mnie nie dziwi,ze ktos ich okrada,skoro oni okradaja nas liczac takie abo...Gdyby tak nie bylo cena bylaby uzalezniona od ilosci abonentow,a tak nie jest,wiec sprawa jest jasna.Pytanie jest jedno:kto jest wiekszym zlodziejem-platformy,czy piraci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamykac nie trzeba....Ja nie nie jestem w ogole zdenerwowany,a wrecz przeciwnie...Odpowiedzi na pytania:

1.Nikt i wlasnie dlatego nie ma nad czym plakac,to nie prad,ze placic musza wszyscy.

2.Niewiele,ale jednak ma.Platforma takze jest dostepna piracko w nieco inny sposob,mimo iz to inny system kodowania,ale rynek ten sam...Chodzilo tylko o porownanie powodu i sensu stresowania sie piractwem.Mnie przynajmniej o nic innego nie chodzio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Portugalski operator TV Cabo 18 września ostatecznie kończy z Nagravision 2 (ROM 110) przechodząc na nowszą odmianę - Nagravision 3 (ROM 142). Pierwotnie operator miał skorzystać z tej samej odmiany systemu z której korzysta obecnie Cyfrowy Polsat, jednak i ta odmiana okazała się mało szczelna więc zapadła decyzja o przejściu w Nagravision 3. źr. laki.[beep]

Ciekawym czy CP też czeka przejście na Nagravision 3 bo jak do tej pory nie mogą sobie z tym piractwem poradzić :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nasuwa sie proste pytanie... dlaczego CP nie opracuje jakiegos wlasnego systemu kodowania (oczywiscie ktos by to zrobil dla nich, np. Kudelski) tylko na wlasne potrzeby. Piraci beda atakowali popularne systemy, a ten im sie nie opaci. Nawet gdyby byl stosunkowo prosty....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może by tak jakiś artykulik w dziale "Systemy kodowania" z informacjami kiedy skończyła sie gwarancja dla CP od Kudelskiego, bo to trochę dziwnie wygląda ten wysyp kluczy. Czyżby Kudel chciał zarobić sprzedając CP nagra3?

 

Z drugiej strony, jeżeli CP się z tym nie upora szybko, zacznie mu ubywać klientów - zresztą dla innych platform też jest to niebezpieczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiadomo kiedy skończy/skończyła się gwarancja, ale zapewne jeszcze nie. Słyszałem, że Nagra3 jest już złamana, dziwne mi się to wydaje, bo przecież ten sysytem ledwo wszedł. A dlaczego niby dla innych platform jest to niebezpieczne, chodzi o polskie czy zagranicze platformy używająze Nagry2? W Polsce nikt poza CP nie używa więc nie ma się co martwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc szykuje się wymiana kart:

 

Cyfrowy Polsat, nadający obecnie w systemie Nagravision 2, rozpoczął testy nowego systemu kodowania. Mowa tutaj o Nagravision 3. Testy te pojawiły się na kanałach Zone Club, AXN i Zone Europa, nowy system oznaczony jest CAID 1803.

 

Zmiana systemu kodowania ma zapobiec przed nielegalnym odbiorem kanałów Cyfrowego Polsatu, co jest dla operatora niemałym problemem.

 

Na razie nie jest znana data wymiany kart, nie pojawiły się żadne oficjalne informacje na ten temat. Portugalska platforma TV Cabo ma już wymianę kart za sobą.

 

Szkoda, że w dalszym ciągu nie ma informacji o tym czy w ramach gwarancji, czy też polsat inicjatywa polsatu - stałego klienta (wiec Kudel zrobi upust). :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywiad z Dominikiem Libickim z dnia 22.08.2006 źr. SAT Kurier 4/2006

Co z piractwem? Teraz jest OK, ale?

 

Piractwo to klasyczna zabawa w kotka i myszkę, która jest wpisana w prowadzoną przez nas działalność. Nasz system NagraVision Aladin jest bezpiecznym systemem. Wprawdzie mieliśmy kłopoty, ale sytuacja została szybko opanowana. Jesteśmy w zdecydowanie lepszym położeniu niż inne platformy korzystające z hybrydowych systemów NagraVison. Przed Mistrzostwami wprowadziliśmy dodatkowe zabezpieczenia, a w zanadrzu mamy kolejne - nie boimy się. Nasza umowa z NagraVision gwarantuje nam także wymianę kart w przypadku zaistnienia takiej potrzeby. Podsumowując, mamy gwarancję bezpieczeństwa od NagraVision.

 

Link do całego wywiadu https://satkurier.pl/?cyfrowy_polsat ... 5&id=33794

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja czegoś nie rozumiem.Po przeczytaniu ww.postów,zajrzałem na strony,które publikują tzw.klucze.Kilka platform(CP,Prem..re,D+ i TV Cabo)ma upublicznione klucze(napis OK.)To jak się to ma do tej informacji,że TV Cabo ma wymianę kart za sobą.To co karty wymienione a system kodowania jak był dziurawy tak jest?Czytałem że od 18-ego września TV Cabo przechodzi już całkowicie na Nagra3.Z wielkim zainteresowaniem zajrzę jutro na ww.strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...