Skocz do zawartości

Prawa i komentatorzy w polskich stacjach sportowych


lukas_k
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Serie A, w końcu Sosnowski już wczoraj pisał na Twitterze o tym

5 godzin temu, shevchenko1987 napisał(a):

Odniosę się też do czegoś innego. Od końca maja dopytywałem się kiedy w końcu Canal+ przedstawi warunki pakietów by móc oglądać transmisje LM to zostałem zjechany, że nie może tego zrobić bo prawa do końca czerwca ma Polsat, a przecież od kwietnia było wiadome, że od nowego sezonu przechodzą do C+. Natomiast tutaj Eleven Sports chwali się prawami na długo przed ich pokazywaniem. Gdzie sens? Gdzie logika? Czyli wychodzi na to, że miałem rację. Canal+ mógł to zrobić wcześniej, ale nie chciał, bo tak długo siedzieli przy excelu i przeliczali cennik by pokazać to co pokazali. 

Canal+ mógł to zrobić wcześniej, ale do 30 czerwca 2024 nie mogli używać loga, emblematów, żadnych znaków zastrzeżonych związanych z rozgrywkami UEFA Champions League, a jaki ma sens promowanie pakietów bez możliwości użycia charakterystycznych znaków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy Canal+ bral LM i wszystko wskazywalo na to, ze batalia miedzy Polsatem a nimi wraca na stare tory, teraz wychodzi na to, ze odpuscili Bundislige, Serie A, Ligue 1. Dwie pierwsze pojawia sie w Eleven. Szczerze to myslalem, ze po zainwestowaniu w Viaplay pomysla o grubym wejsciu po ich prawa i stworza nowe kanaly. Nowe kanaly sa... ale tylko dla LM. Po co byla ta inwestycja w Viaplay? Zaraz sie okaze, ze F1 rowniez zawita z powrotem do Eleven. Dla mnie decyzje Canal+ sa bezmyslne. 
 

Stworzyli nowe kanaly. Idealna szansa, aby poszerzyc swoje portfolio biorac dotychczasowe prawa Viaplay. Idealna okazja, aby wziac Serie A, czyli lige z najwieksza liczba Polakow, lige, ktora urosla w Polsce dzieki Eleven i, w moim odczuciu, stoi duzo wyzej niz Bundesliga i Ligue 1 razem wziete. Liczba Polakow, mnostwo druzyn walczacych o mistrzostwo i top 4. Po Premier League to wlasnie Serie A jest obecnie najlepszym kaskiem z praw ligowych. 

Edytowane przez TimesSquare
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, TimesSquare napisał(a):

 Po co byla ta inwestycja w Viaplay? Zaraz sie okaze, ze F1 rowniez zawita z powrotem do Eleven. Dla mnie decyzje Canal+ sa bezmyslne. 

Inwestycja w Viaplay była po to by CANAL+ dzięki zakupom udziałów w rozpoznawalnej marce mógł wejść na nowe obszary, w tym przypadku - do Skandynawii, bo to łatwiejsze niż budowanie wszystkiego od zera. 

 

Jeżeli ktoś myślał, że ta inwestycja będzie miała jakiś wpływ na Polskę to jest naprawdę naiwny. 

  • Popieram 2
  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, viaplayfan napisał(a):

TVP Sport teraz nie pokazywało Multiligi z EURO.

No dobra tylko tu chodzi o transmisję ok 5 spotkań od razu a na Euro były tylko 2 mecze o tej samej godzinie więc bez sensu byłaby w tym przypadku multiliga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CANAL+ długo nie miał Multiligi Premier League, ba z meczami w soboty o 16:00 naszego czasu były problemy. Polsat Sport Premium nie miał Multiligi Ligi Mistrzów.

 

Na Eleven zapewne też tego nie będzie.

Wymieniać dalej?

3 godziny temu, Gizior89 napisał(a):

na prawdę myśleliście, że będziecie mieć PL i BL za 5-10zł przez 10 lat?

W Play miało być tak - 10 zł na początku (po dwóch latach 25 zł).

 

3 godziny temu, Bułgar napisał(a):

Idea Viaplay była fajna, wszystko jak leci, bez reklam i prawie za darmo przez masowe promki operatorskie.

A co CANAL+ tak nie robi, że oferty z zobowiązaniem są tańsze niż bez zobowiązania?

 

Jeszcze zatęsknimy za Viaplay przez ograniczoną liczbę spotkań.

5 godzin temu, Inferr napisał(a):

podobno za Premier League zapłacili 4-6 razy tyle co oferowały stacje sportowe)

Na pięć rynków łącznie. Polska, Holandia, kraje bałtyckie. Nie porównujmy kwiatków do kożucha.

2 godziny temu, damian1979 napisał(a):

Serie A, Puchar Anglii? Sporo możliwości, dawajcie już to! 😁

Puchar Anglii prędzej według mnie. Podtrzymuję to zdanie, że cała włoska piłka trafi do Polsat Sport Premium (albo sportowe anteny Polsatu).

Edytowane przez viaplayfan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, viaplayfan napisał(a):

CANAL+ długo nie miał Multiligi Premier League, ba z meczami w soboty o 16:00 naszego czasu były problemy. Polsat Sport Premium nie miał Multiligi Ligi Mistrzów.

Przecież już tyle razy to było pisane, a Ty ciągle te swoje bzdury pleciesz. Do czasów pandemii nie było możliwe pokazywanie Multiligi o 16. 

 

24 minuty temu, viaplayfan napisał(a):

Na pięć rynków łącznie. Polska, Holandia, kraje bałtyckie. Nie porównujmy kwiatków do kożucha.

Poproszę o dowód tych Twoich "odkryć". 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kunkore napisał(a):

I co ma inwestycja w Viaplay do procesu przetargowego, który prowadziła Bundesliga International?

Nie napisalem, ze cos miala, ale z punktu widzenia polskiego rynku mozna bylo przypuszczac, ze inwestycja w Viaplay moze miec jakis wplyw na inwestycje Canal+ w prawa, ktore obecnie ma Viaplay. Polsat zainwestowal w Eleven - utrzymal je na rynku i dzisiaj ma dwie paczki sportowe. Canal+ nie idzie w te strone, a nawet na razie nie wykazuje zainteresowania ich prawami. Mogliby nawet stworzyc nowe kanaly (co zreszta zrobili) i zakupic czesc praw, ktore obecnie ma Viaplay, i generowac przychod z dwoch paczek (tak jak obecnie Polsat). Nowe kanaly mamy, ale tylko pod LM. Negatywny odbior rowniez mamy. Niejasne komunikaty rowniez mamy (udostepnianie kanalow kablowkom chociazby). Niestety, ale na bledach sie nie ucza i przypomina to wszystko (w mniejszym stopniu... jak na razie) fuzje N z Cyfra+.

Edytowane przez TimesSquare
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, k05 napisał(a):

Poproszę o dowód tych Twoich "odkryć". 

Podobnie wygląda sprawa z Premier League, gdzie za 6-letnią licencję na większość rynków, gdzie działa Viaplay (w tym polski) zapłacono 2 mld euro.

 

Prawa były kupowane łącznie.

 

Czytaj więcej na: https://www.wirtualnem edia.pl/artykul/koniec-viaplay-gdzie-ogladac-premier-league-bundesliga-ksw-formula-1-prawa-sportowe-holandia-polska-problemy-finansowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@viaplayfan @k05 Gwoli ścisłości, Viaplay kupiło Premier League i Bundesligę na samą Polskę za ponad dwukrotne wartośći sezonowe względem poprzedniej umowy z Canal+ i Eleven

 

@TimesSquareGdyby C+ miało przejąć prawa bezpośrednio od Viaplay, to dalej by musiało płacić grubo zawyżone kwoty za prawa, jaki to miałoby sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, k05 napisał(a):

Przecież już tyle razy to było pisane, a Ty ciągle te swoje bzdury pleciesz. Do czasów pandemii nie było możliwe pokazywanie Multiligi o 16. 

Skup się na drugiej części wypowiedzi.

Teraz, kunkore napisał(a):

Gwoli ścisłości, Viaplay kupiło Premier League i Bundesligę na samą Polskę za ponad dwukrotne wartośći sezonowe względem poprzedniej umowy z Canal+ i Eleven

Tam ktoś pisał o wartościach do 6x więcej. To napisałem, że porównuje dwie różne wartości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, viaplayfan napisał(a):

Podobnie wygląda sprawa z Premier League, gdzie za 6-letnią licencję na większość rynków, gdzie działa Viaplay (w tym polski) zapłacono 2 mld euro.

 

Prawa były kupowane łącznie.

 

Czytaj więcej na: https://www.wirtualnem edia.pl/artykul/koniec-viaplay-gdzie-ogladac-premier-league-bundesliga-ksw-formula-1-prawa-sportowe-holandia-polska-problemy-finansowe

Do tego artykułu nie musisz mi podsyłać linku. Sam o tym pisałem tutaj linkując do jakiejś holenderskiej strony. Oczywiście "wirtualne" zaraz też się dowiedziały i o tym napisały. 🤣😂

Mimo to w artykule nie ma napisane o ile więcej zapłacili za prawa na teren Polski. 

4 minuty temu, viaplayfan napisał(a):

Skup się na drugiej części wypowiedzi.

Ty się skup na całości wypowiedzi i bądź precyzyjny, bo wprowadzasz innych w błąd.

5 minut temu, kunkore napisał(a):

@viaplayfan @k05 

 

@TimesSquareGdyby C+ miało przejąć prawa bezpośrednio od Viaplay, to dalej by musiało płacić grubo zawyżone kwoty za prawa, jaki to miałoby sens?

Ja nie wiem jak można nie rozumieć takich podstaw. Masakra. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kunkore ale ja nigdzie nie napisalem, ze mieliby "przejac" placic chore pieniadze jak Viaplay, tylko zainteresowac sie/zainwestowac w prawa, ktore obecnie Viaplay ma (czyli je kupic, gdy te wroca na rynek).

 

@k05 ty masz jakies problemy z czytaniem? Kilka dni temu napisalem ci, abys przestal mnie oznaczac/przestal do mnie wypisywac. A ty w kolko to robisz. Ty masz jakies problemy ze soba? Dyskusja z toba jest na poziomie dna i ja nie bede w tym uczestniczyl. To moj ostatni post skierowany do ciebie. Grzecznie prosze, abys sie oddalil ode mnie na kilometr. Swoje zaczepki kieruj w strone innych uzytkownikow, a nie do mnie. Nie potrafisz normalnie rozmawiac, wiec rowmow nie bedzie. Najpierw sie naucz elementarnej kultury i obycia na ogolnodostepnym forum. Zegnam.

  • Popieram 2
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Gizior89 napisał(a):

No dobra tylko tu chodzi o transmisję ok 5 spotkań od razu a na Euro były tylko 2 mecze o tej samej godzinie więc bez sensu byłaby w tym przypadku multiliga

Multiliga nawet przy dwóch meczach nie jest bez sensu bo często są emocje, losy awansu ważą się do samego końca. Zresztą nie przypadkowo na nowego szefa TVP Sport spadła duża krytyka, sporo osób ogląda ostatnią kolejkę fazy grupowej właśnie w multilidze. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, TimesSquare napisał(a):

 

 

@k05 ty masz jakies problemy z czytaniem? Kilka dni temu napisalem ci, abys przestal mnie oznaczac/przestal do mnie wypisywac. A ty w kolko to robisz. Ty masz jakies problemy ze soba? Dyskusja z toba jest na poziomie dna i ja nie bede w tym uczestniczyl. To moj ostatni post skierowany do ciebie. Grzecznie prosze, abys sie oddalil ode mnie na kilometr. Swoje zaczepki kieruj w strone innych uzytkownikow, a nie do mnie. Nie potrafisz normalnie rozmawiac, wiec rowmow nie bedzie. Najpierw sie naucz elementarnej kultury i obycia na ogolnodostepnym forum. Zegnam.

Wybacz, ale jeżeli ktoś na forum mediowym/satelitarnym pisze takie głupoty, że nie rozumie dlaczego doszło do fuzji Canal+ i Viaplay to należy to prostować.  I chyba inne osoby też tak uznały o czym świadczy liczba reakcji na mój post. 

 

I trochę grzeczniej w stosunku do mnie. Ja piszę do Ciebie grzecznie i kulturalnie. I tego samego oczekuje od Ciebie. A jak nie potrafisz panować nad emocjami to się nie wypowiadaj. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość aandin

@Bułgar

@Gizior89

Ja jako abonent chcę osobiście decydować który mecz chcę obejrzeć a nie "topowy" wg wydawcy. Czy to tak trudno zrozumieć? Płacę pełną opłatę za serwis, więc dlaczego mam mieć wybrakowane treści? Adekwatnie, wykupujesz serwis z filmami i masz oglądać tylko te które oni uznają za "topowe"?

Ja byłe z Viaplay zadowolony i nigdy tego nie kryłem.

Edytowane przez Kiler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, k05 napisał(a):

Mimo to w artykule nie ma napisane o ile więcej zapłacili za prawa na teren Polski

Jak chcesz to wiedzieć, jak od zawsze Viaplay był liczony na rynkach, podając różne informacje (w tym o subskrybentach) w taki sposób:

Skandynawia osobno,

Holandia + Polska + kraje bałtyckie osobno,

UK po przejęciu tamtych stacji sportowych osobno,

jeżeli gdzieś powstała reszta, to reszta.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...