Skocz do zawartości

Prawa i komentatorzy w polskich stacjach sportowych


lukas_k
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, lukjan napisał(a):

Czemu nie ma tenis roland, w otwartej tv? jak grają polacy

Będzie na kanałach NTC Grupy TVN Warner Bros media jak Polacy dojdą do półfinału i finału singla bo tak jest co roku gdy Iga światek do tej fazy turnieju dochodziła to było na TVN półfinał i finał jej udziałem 

Edytowane przez Przemek2892
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kanały otwarte przebiją nadawców płatnych, to jak niech pokazują co chcą, nawet i Premier League. Weźmy mecze Igi Swiątek, C+ wydaje pieniądze na prawa do WTA, licząc, że przyciągnie tym widzów (i przyciąga), a tu nagle ktoś zdecyduje, że mają one być w TV otwartej, bo tak.
Zdecydowane NIE dla takiego ręcznego sterowania rynkiem praw sportowych!

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eliminacje praktycznie zawsze były w ogólnodostępnych stacjach, więc nie widzę problemu. Ale ok, eliminacje do ME i MŚ też można wpisać.
Najgorsze jest wpisywanie dyscyplin ze względu na sukcesy Polaków, a jak one się skończą to zostaje głupie rozporządzenie. Najlepszy przykład to biegi narciarskie i Justyna Kowalczyk

Takie uchwały to też działania na szkodę widzów. Nikt nie wykupi praw do WTA czy ATP gdzie najlepsze kąski ɓędą musiały być ogólnodostępne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiemy, wiemy. Ty byś wszystko zakodował, a przepisy we Francji to czyste zło. :) Ja patrzę jako kibic Legii i innych klubów grających w Europie- tylko tak mogą się rozwijać, a nie biedować jak teraz.Dla Ciebie najważniejsze, żeby Solorz był szczęśliwy i się obłowił.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, Arkon said:

Wiemy, wiemy. Ty byś wszystko zakodował, a przepisy we Francji to czyste zło. :) Ja patrzę jako kibic Legii i innych klubów grających w Europie- tylko tak mogą się rozwijać, a nie biedować jak teraz.Dla Ciebie najważniejsze, żeby Solorz był szczęśliwy i się obłowił.

I co liga francuska znaczy? Absolutnie nic...Każda znacząca liga świata jest w całości zakodowana bo to daje gwarancje olbrzymich pieniędzy 

 

To Sky w UK sprawił że Premier League ma dziś olbrzymie pieniądze do wydania..

BBC do dziś nie potrafi meczu nawet finału w 4K pokazać...i od przyszłego roku wszystkie ( poza 14 meczami) będą zakodowane...

 

Tylko płatna tv potrafi to wynieść na inny poziom.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, czerstwy napisał(a):

To niech kluby zrezygnują  z tak dużych pieniędzy które dostają od podmiotu który pokazuje Ekstraklasę😂 Wtedy prawa będą znacznie tańsze i może będą w otwartych kanałach.

Podmiotów - TVP też pokazuje Ekstraklasę jeszcze dzisiaj. W przeszłości pokazywały ją również inne podmioty.

Cytat

I co liga francuska znaczy? Absolutnie nic...Każda znacząca liga świata jest w całości zakodowana bo to daje gwarancje olbrzymich pieniędzy

Bundesliga nie jest w całości zakodowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Arkon napisał(a):

Dla Ciebie najważniejsze, żeby Solorz był szczęśliwy i się obłowił.

A nie podnosił ceny za paczkę swoich kanałów dla kablówek, lub cen swojego serwisu internetowego? I tak się obławia.

Teraz, czerstwy napisał(a):

Inni poza C+ pokazywali tyle samo czyli wiadomo co były warte ich wybrane mecze🤣

Polsat Futbol jednak pokazywał w przeszłości trochę więcej niż jeden mecz w kolejce, jak i Polsat Sport Extra. Orange Sport również. 

 

Pamiętam, ponieważ po prostu miałem to w ofercie, nie dlatego, żeby mnie specjalnie to rajcowało.

Edytowane przez viaplayfan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tadekb napisał(a):

I co liga francuska znaczy? Absolutnie nic...Każda znacząca liga świata jest w całości zakodowana bo to daje gwarancje olbrzymich pieniędzy 

 

To Sky w UK sprawił że Premier League ma dziś olbrzymie pieniądze do wydania..

BBC do dziś nie potrafi meczu nawet finału w 4K pokazać...i od przyszłego roku wszystkie ( poza 14 meczami) będą zakodowane...

 

Tylko płatna tv potrafi to wynieść na inny poziom.

Co ma liga francuska do prawa obowiązującego w tym kraju? Tam wiele spraw reguluje się z góry i widz jest najważniejszy, a nie bogate korporacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minutes ago, Arkon said:

Co ma liga francuska do prawa obowiązującego w tym kraju? Tam wiele spraw reguluje się z góry i widz jest najważniejszy, a nie bogate korporacje.

To że bez płatnej tv wykładającej

miliard na sezon nie ma dobrego sportu;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiemy, wiemy. Ty byś wszystko zakodował, a przepisy we Francji to czyste zło.  Ja patrzę jako kibic Legii i innych klubów grających w Europie- tylko tak mogą się rozwijać, a nie biedować jak teraz.Dla Ciebie najważniejsze, żeby Solorz był szczęśliwy i się obłowił.
Ja nic nie chce kodować. Jeżeli otwarte kanały wygrają przetarg, to niech pokazują wszystko jak leci za darmo. Jak się dogadają na rynkowych zasadach na sublicencje to też dobrze. Ja jestem przeciwny sytuacji, gdzie jakiś populista, żeby przypodobać się swoim wyborcom, tworzy głupie przepisy.
Co ma do mojej wypowiedzi Solorz?
Co ma liga francuska do prawa obowiązującego w tym kraju? Tam wiele spraw reguluje się z góry i widz jest najważniejszy, a nie bogate korporacje.
Te przepisy nie są dla widza, tylko dla C+. I tak są one chore.
 

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawop Mam wrażenie że na ustawowe uregulowanie szerzej postawiono po pamiętnych dla mnie mistrzostwach w siatkówce w 2014 r. kiedy to mimo że Polska była gospodarzem, Polsat praktycznie wszystko zakodował i sprzedawał w ekstra płatnych pakietach. Ludzie byli bardzo niezadowoleni, bo reprezentacja wymiatała wszystkich, a nawet tych meczy nie można było powszechnie oglądać. Komorowski (wówczas prezydent) musiał osobiście prosić Solorza żeby chociaż finał z Polakami raczył łaskawie odkodować. Po tym wszystkim widocznie ustawodawca czy tam KRRIT postanowił szerzej uregulować rynek żeby nie dochodziło do takich sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paul234

Ale teraz pytanie w czym np. kibice siatkówki są lepsi od kibiców tenisa, że oni mają za darmo a fani tenisa muszą płacić.

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest kwestia w czym kibice danego sportu mieliby być lepsi, a chodzi bardziej o popularność. Siatkówka od wielu lat jest w Polsce chętnie oglądana, a przed tymi feralnymi pod względem telewizyjnym MŚ w 2014 raczej problemów nie było, bo transmisje były w otwartej telewizji. Dlatego teraz jest ona obecna na liście obowiązkowych transmisji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość aandin

Podstawowa sprawa- sukcesy w jakiejś dyscyplinie sportu wywodzą się z jego masowości w dużej mierze. Ograniczanie powszechnego dostępu do wyczynowego sportu w TV nie buduje tego a w związku z tym nie przekłada się np. na medale olimpijskie. Pamiętam czasy PRLu , w telewizji było sporo transmisji z różnych wydarzeń sportowych a potem dzieci chciały naśladować mistrzów i stąd brały się medale na dużych imprezach. Dzisiaj wszystko zakodowane,mało kogo obchodzi sport. Lepsze głupkowate filmiki na tik-toku a zamiast udziału w zawodach sportowych lepszy tatuaż na tyłku.

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Paul234 napisał(a):

Ale teraz pytanie w czym np. kibice siatkówki są lepsi od kibiców tenisa, że oni mają za darmo a fani tenisa muszą płacić.

 

Moim zdaniem ci z tenisa też powinni mieć. Przynajmniej na głównych turniejach (AusOpen, FrOpen, Wimbledon, USOpen).

 

Jestem tutaj zwolennikiem niepopularnej wśród niektórych (były już takie wpisy) koncepcji dopasowywania listy obowiązkowych wydarzeń na bieżąco do sukcesów polskich drużyn i zawodników w różnych sportach - zarówno dopisywania w razie wzwyżki formy, jak też i wykreślania w razie spadku tejże formy, czy też zakończenia karier kluczowych sportowców z danej dyscypliny.

W tej chwili tenis jest na propsie za sprawą Igi Świątek i Huberta Hurkacza (a okresowo także innych), natomiast np. biegi narciarskie nie interesują "niedzielnego kibica" bo Justyna Kowalczyk dawno nie startuje, a nie narodził się żaden nowy talent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co proponujesz jest niepoważne. Jest to działanie na szkodę nadawców, którzy wykupili te prawa, a w następstwie odbije się też na widzach.
Komuna się skończyła. Chcesz oglądać, to płać.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...