Skocz do zawartości

Prawa i komentatorzy w polskich stacjach sportowych


lukas_k
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

35 minut temu, Vinni napisał(a):

Nie byłoby lepsze, bo skończy jak piłka ręczna, z jakimiś ochłapami w telewizji, bo nie mają miejsca na antenie....

Piłka ręczna i tak ma już przejść do Polsatu. A sam Polsat dobrze 1. Ligi nie pokazuje. Ile jest narzekań, że hitowe mecze pokazują w niedzielę o 12:40. Nie mają nawet magazynu o 1. Lidze. Pokazują tylko skróty. Trzy mecze w telewizji, reszta w serwisie streamingowym - chociaż tu na plus, bo teraz chociaż komentarz jest. Nie wspomnę już o oprawie czy komentatorach, bo tutaj to już dramat niesamowity. 

 

25 minut temu, kunkore napisał(a):

@VinniZapisy przetargu nakazują 4 mecze 1 ligi w każdej kolejce w tv, więc tu by się musiało TVP dostosować. 

A reszta w streamingu, czyli musieliby pozostałe mecze pokazywać na tvpsport.pl. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, k05 napisał(a):

A sam Polsat dobrze 1. Ligi nie pokazuje. Ile jest narzekań, że hitowe mecze pokazują w niedzielę o 12:40.

Akurat ta godzina mi odpowiada zwłaszcza teraz gdy latem nie gra o 12:30 Ekstraklasa , zawszę można zerknąć na 1 ligę szkoda , że sobotnie mecze przenieśli na 17:30 bo tak nie oglądam bo wole Ekstraklasę a jak były o 12:40 to konkurowali dopiero od 13:30 z Ligą Angielską .

Edytowane przez Przemolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, cidik napisał(a):

Jaki jest plus w transmisjach w streamingu w 25fps?

Taki, że wcześniej ich wcale nie było, a później były, ale bez komentarza.

2 minuty temu, Przemolo napisał(a):

Akurat ta godzina mi odpowiada zwłaszcza teraz gdy latem nie gra o 12:30 Ekstraklasa , zawszę można zerknąć na 1 ligę szkoda , że sobotnie mecze przenieśli na 17:30 bo tak nie oglądam bo wole Ekstraklasę a jak były o 12:40 to konkurowali dopiero od 13:30 z Ligą Angielską .

Ja mam swoje ulubione drużyny i patrzę pod tym względem. Dopiero potem patrzę pod względem atrakcyjności. Ligi zagraniczne mnie nie interesują. Nie licząc oczywiście pucharów europejskich. Głównie Liga Mistrzów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Beks napisał(a):

Nie spodziewałem się, że TVP będzie chciała nabyć prawa do piłkarskiej pierwszej ligi. Szczególnie teraz, gdy Kurskiego już nie ma :) 

A ja na to liczyłem, że wystartują w obydwu przetargach (oprócz na PP i I ligę, to jeszcze na reprezentacje młodzieżowe i futsal). I uważam że jeden z tych przetargów może TVP wygrać, a może i oba, sądząc po artykule, w którym jest zawarta wzmianka, że niby oferta TVP jest dla PZPN atrakcyjniejsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, cidik napisał(a):

Jak jest w 25fps to lepiej jakby wcale nie było, bo i tak się tego oglądać nie da

Tak do końca to nie wiadomo jaka jakość by była 1. ligi w TVP Sport online. Coraz więcej wydarzeń ma 50p.

W Polsat Box Go to tradycyjnie 25p.

Trzeba sprawdzić w jakiej jakości będzie dzisiaj siatkówka na TVP Sport online.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP Sport Online potrafi zapewnić dość dobre parametry dla 1080p, 50 FPS i 7,7 Mbps bitrate.

Oczywiście dużo zależy od źródła i obciążenia danego CDN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, sam byłem zaskoczony dobrą jakością sparingów Legii. Przy profesjonalnej obsłudze choćby PP mogłoby wyglądać znakomicie, do tego ogromny zasięg, znakomici komentatorzy. W końcu te rozgrywki miałyby odpowiednią oprawę, bo z całym szacunkiem, ale słuchanie Cezarego z Pazurem czy Feddka to tragedia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widzimy, PZPN umie zadbać o swoje interesy. Niezależnie od tego, kto wygra przetarg, nakazują transmisję wszystkich meczów w internecie. Nie to co Wimbledon.
Wimbledon ma swoje pakiety, Polsat mógłby pokazywać wszystkie mecze ale za większą opłatą.
TVP Sport Online potrafi zapewnić dość dobre parametry dla 1080p, 50 FPS i 7,7 Mbps bitrate.
Oczywiście dużo zależy od źródła i obciążenia danego CDN.
Ale zawsze jest 50 FPS?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

     Video --vid=1 (h264 512x288 50.000fps) (1043 kbps)
     Video --vid=2 (h264 704x396 50.000fps) (2023 kbps)
     Video --vid=3 (h264 1024x576 50.000fps) (3247 kbps)
     Video --vid=4 (h264 1280x720 50.000fps) (4839 kbps)
 (+) Video --vid=5 (h264 1920x1080 50.000fps) (7777 kbps)

Tak wyglądają profile, wszędzie 50 FPS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...