Skocz do zawartości

Prawa i komentatorzy w polskich stacjach sportowych


lukas_k
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Arkon napisał:

Możesz sobie pisać, oni mają to w czterech literach. Mnie się już nawet nie chce denerwować, ten kraj zmienia się w kabaret.

 

Przecież nie tylko w Polsce istnieje zupełne rozdzielenie praw transmisyjnych. Tak działa wolny rynek, wygrywa ten kto zapłaci najwięcej. Można się rzucać, można się denerwować, ale nie ma to żadnego sensu, bo z każdym rokiem będzie tylko coraz gorzej pod względami sportowymi.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To podaj mi inny, w miarę cywilizowany kraj, w którym jest takie rozdrobnienie praw sportowych. Ja takiego nie kojarzę. Wielu kibicom Viaplay by zaimponowało, gdyby  mecze Legii były dostępne bez rejestracji, szanując polskie prawo, a nie szukając tylko luk w nim. Tym bardziej, że pracujący tam Polacy wiedzą jaki to wcześniej wyglądało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Arkon napisał:

Wielu kibicom Viaplay by zaimponowało, gdyby  mecze Legii były dostępne bez rejestracji, szanując polskie prawo, a nie szukając tylko luk w nim.

Jakim kibicom?Chyba tylko Legii. Jestem kibicem Śląska i czemu bez rejestracji miałby ktoś w Viaplay oglądać?

Legia nie jest dobrem narodowym. To tylko twój Patryjotyzm lokalny.

Takie ja mam zdanie w tym drażliwym temacie. Nie przypominam sobie by Legia była kochana przez wszystkie kluby w Ekstraklasie ;)

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mistrzu, niezależnie czy byłby to Lech, Raków, Widzew czy Śląsk, to mecze polskich klubów w Europie zawsze były dostępne dla wszystkich. Takie jest nawet prawo, tylko oczywiście Viaplay ma je w nosie, bo nie jest stąd. A niby jak ktoś przychodzi w gości do mnie, to musi przestrzegać zwyczajów w moim domu,a nie wymyślać własne. I mniej jadu wobec Legii, z łaski swojej, bo to nie o to chodzi i szkoda że nawet Ty tego nie rozumiesz.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Arkon napisał:

To podaj mi inny, w miarę cywilizowany kraj, w którym jest takie rozdrobnienie praw sportowych. Ja takiego nie kojarzę. Wielu kibicom Viaplay by zaimponowało, gdyby  mecze Legii były dostępne bez rejestracji, szanując polskie prawo, a nie szukając tylko luk w nim. Tym bardziej, że pracujący tam Polacy wiedzą jaki to wcześniej wyglądało.

 

Anglia, Francja, Niemcy, to tak na szybko. Tam też mając jedną platformę nie zobaczysz wszystkiego, bo istnieje rozdrobnienie praw i to czasem nawet większe niż w Polsce. Do tego w takich Stanach Zjednoczonych to już w ogóle kompletna wolna amerykanka, typowy wolny rynek dla kupowania praw.

Poza tym o jakich lukach mówisz? Viaplay nie wykorzystuje żadnej luki prawnej. Zresztą wykorzystywanie przepisów znanych z ustawy wobec serwisów internetowych stworzy bardzo niebezpieczny precedens. To po prostu nie ma racji bytu. Zapłacili najwięcej za prawa, więc mogą z nimi robić co im się tylko podoba. Ja wiem, że wiele osób to chciałoby pewnie cały sport w publicznej "za darmo", ale to nie jest już okres PRLu, aby działać w taki sposób ;)

Edytowane przez Vinni
  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Arkon napisał:

Mistrzu, niezależnie czy byłby to Lech, Raków, Widzew czy Śląsk, to mecze polskich klubów w Europie zawsze były dostępne dla wszystkich

Nie było tak, kiedyś np. mecze Ligi Europy polskich drużyn leciały w TVN Turbo.

Edytowane przez kisiel95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Arkon napisał:

@VinniNie chcę mi się sprawdzać, ale nie wydaje mi się, żeby w w/w krajach było aż 4 różnych operatorów, tak jak u nas Viaplay, PSP, C+ i Eleven. I te nawiązania do PRL-u nawet nie są śmieszne, bo choćby z lat ostatnich Lech był w otwartej tv, podobnie Legia kilka lat temu.

Dla przykładu Niemcy:

Sky - Bundesliga w sobotę, DFB Pokal, Premier League, F1, WTA, ATP, HBL

DAZN - Bundesliga w piątek i niedzielę, LM bez hitu we wtorek, LaLiga, Serie A, Ligue 1, NFL, NHL, NBA, MLB, MLS

Amazon - LM hit we wtorek

TV Now - LE, LKE

Jest 4 operatorów, tym bardziej jak ktoś ogląda tylko niemieckie kluby w piłce nożnej 🙃. Jeszcze jest Magenta TV, które pokazuje niemieckie ligi w kosza, hockeja i w piłkę nożną kobiecą i 3 lige.

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Fasha napisał:

Dla przykładu Niemcy:

Sky - Bundesliga w sobotę, DFB Pokal, Premier League, F1, WTA, ATP, HBL

DAZN - Bundesliga w piątek i niedzielę, LM bez hitu we wtorek, LaLiga, Serie A, Ligue 1, NFL, NHL, NBA, MLB, MLS

Amazon - LM hit we wtorek

TV Now - LE, LKE

Jest 4 operatorów, tym bardziej jak ktoś ogląda tylko niemieckie kluby w piłce nożnej 🙃. Jeszcze jest Magenta TV, które pokazuje niemieckie ligi w kosza, hockeja i w piłkę nożną kobiecą i 3 lige.

 

Tak z ciekawości ile kosztuje dostęp do tych operatorów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obojetnie co by było to byłby kwik przy takiej cenie :).

Dodam jeszcze, że z kolei TV Now z reklamami kosztuje 5 euro, a bez 8 euro. Czyli tak właśnie coś jak Viaplay. Ale mają tylko LE i LK i programy z darmowych RTLi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, carmelo napisał:

Nie ma to jak traktować 8 euro dla Niemca z 34 zł dla Polaka. 

 

Tak to działa właśnie. Firmy streamingowe nie traktują polskiego rynku ulgowo, mimo że mamy 4x słabszą walutę, a zarabiamy tyle samo w niej co inni w euro xD

Edytowane przez Mihalek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...