Skocz do zawartości

Prawa i komentatorzy w polskich stacjach sportowych


lukas_k
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, bugmenot napisał:

 

Wolę zapłacić jednego miesiaca 35 zł za usługę A, drugiego 35 zł za usługę B, niż podpisywać umowy na 2 lata z platformą która i tak nie sprzedaje gwarantowane oferty programowej, a tylko nazwy kanałów...

Tu bardziej chodzi o to, że sport to nie serwis filmowo-serialowy, który włączasz sobie co miesiąc inny, oglądasz to co ciekawe, a jak pojawi się coś interesującego to do niego wracasz. Takie ligi piłkarskie to 8/9 z 12 miesięcy pełnego abonamentu i chyba o to chodzi najbardziej. Nie płaczę z powodu Viaplay, pewnie kiedyś wykupię, sprawdzę i zobaczę czy mi podpasuje. Fajnie jest mieć wybór, ale serwisów jest coraz więcej, że śledzenie np. rozgrywek w Anglii, meczów Bayernu, Ligi Mistrzów czy Serie A kosztuje w sieci C+ (50x9), Ipla PSP (40x7), Viaplay (34x9), czyli 86 pln miesięcznie gdyby to był abonament (dlatego specjalnie rozłożyłem to na 12 miesięcy), więc nie jest to jakoś wyjątkowo atrakcyjne dla widza. Część z nich sobie wykupi pirackie pakiety u Chińczyka i tak to się skończy. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Random1989 Mi chodziło tutaj o łatwość rezygnacji. Jak np. z jednej usługi znikną jakieś prawa, to płynnie przechodzisz do drugiej i tyle.

 

A dla tych co lubią się wiąząć na 2 lata i rozmawiać z konsultantami przez telefon nie jest wykluczone, że Viaplay też będzie można kupić na umowę długoterminową jak Netflixa w PC+ czy Vectrze, albo Amazon w Playu i dostać np. pół roku czy rok gratis, co da ostatecznie niższa cenę za usługę w zamian za brak "elastyczności".

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, lukas_k napisał:

Viaplay się przeliczy ze swoją ofertą. Sorry, ale Bundesliga nie jest ligą, która pociągnie sprzedaż. Liczą na Lewandowskiego, ale warto zauważyć, że po pierwsze wiecznie tam grać nie będzie, a poza tym ludzie oglądają Bayern, bo jest w TV. Nie będzie to machną ręką i tyle albo będą oglądać na streamach. Puchary drugiej kategorii - zwłaszcza bez polskich ekip - też nie pociągną sprzedaży. Przynajmniej nie za taką cenę. Za 10-20 złotych można byłoby się zastanowić, za 34 odpada. Tym bardziej, że na siłę wciskają filmy, które niekoniecznie muszą kogoś interesować. 

Myślę, że obecna umowa Lewego z Bayernem (do 2023 roku) będzie jego ostatnią w Bundeslidze, potem chwilę pogra w MLS i tak oto zakończy się piękna kariera naszego najlepszego piłkarza w historii. 😃

 

Ale Viaplay nawet tyle nie wytrzyma w Polsce i... 

 

11 godzin temu, Globus903 napisał:

Viaplay skończy jak Showmax. 

Nawet szybciej niż oni. 😃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.03.2021 o 11:25, kingofsouth napisał:

Dla mnie to rozsądna cena.

Mam nadzieję,  że będzie apka na Tizeny oraz przystawki z Androidem.

Apka jest na LG, przystawki również, z tego co wyczytałem na Samsungu też. Interfejs aplikacji chyba jeden z najlepszych, które miałem. Dla mnie, jeżeli rzeczywiście ruszą i z takim "asortymentem" jak w Skandynawii, to DAZN może się zwijać.

19 godzin temu, G2000 napisał:

NENT ma jakieś prawa do sportów zimowych?

W Skandynawii zależy od kraju, obecnie jak się spojrzy to short track, łyżwy szybkie i w Danii bobsleje. Nart i skoków nie mają.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda, dzielicie skórę na niedźwiedziu, a oni Was jeszcze zaskoczą. 

15 godzin temu, bugmenot napisał:

@czerstwy Oferta filmowo-serialowa to będą zapewne rzeczy z "zaprzyjaźnionych" kanałów Viasatu takich jak Epic Drama, Viasat History, Explorer itd.

nie do końca .

Wymyślajcie dalej banialuki. Poczekamy, zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Pawop napisał:




 

 


To jest wasze myślenie życzeniowe, oferta nie jest jeszcze znana, a już forujecie wyroki, na zasadzie "bo mi się nie podoba". Oferta Showmax była wyjątkowo słaba i to co się stało było nieuniknione.
 

 

Ich oferta też jest wyjątkowa słaba i biorąc pod uwagę co jeszcze można pozyskać nic się w tym aspekcie nie zmieni. Tym bardziej że u nas nikt nie jest przyzwyczajony do oglądania sportu w streamingu. Jeszcze wygórowana cena będzie gwoździem do trumny. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogo..nie drogo.. dla jednego cena jest wygórowana a inny powie ,że tanio jak barszcz.
 
 
To nie tak. Prawa są drogie, wiec cena za usługę musi być taka, żeby się spinało. Także obiektywnie 34 za usługę ze sportem, filmami I serialami, to nie jest dużo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.03.2021 o 10:00, Systelek2020 napisał:

 

Nie wiem po co wrzucać informacje, ze strony na którą trzeba się rejestrować.

 

Ale do sedna, czy jest szansa że w tym dniu dowiemy się kto pozyskał prawa? Czy na takich stronach podają info przed oficjalnym komunikatem stacji?

 

Oby całość wziął Eleven, jak się chcą podzielić to tylko meczem 8/9/10 wyboru. Żadnych głupich podziałów między dwie stacje, a nie daj że ktoś inny przejmie całość.

O ile gdy prawa miał Canal+ można było życzyć tych praw komuś innemu, ze względu na ''jakość'' dziennikarzy Canału, tak teraz nie widzę nikogo lepszego od ''DuGu'' i ''MaFi''.  To nie spekulacje, albo Eleven, albo fani Serie A znowu będą dostawać ludzi z przymusu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiektywnie widzisz jaka jest oferta gdzie indziej za taką sama cene? W Rosji jeszcze taniej.Tam prawa są dwa razy tańsze niż u nas? o jakiej ofertcie filmowej piszesz?O tej o której wiemy czyli wybrane pozycje z kanałów śmieci których nawet razu nie włączyłem przez rok😄Jaak pisałem ju z za to załaciłem w PC+ a nawet nie wiem czy i w CP za to nie płacę bo tam do końca nawet nie wiem jaką mam ofertę bo interesuje mnie i tak głównie 2 kanały. Nie~piszę że kwotowo jest drogo bo dla mnie to godzina pracy w sobote czy niedzelę ale drogo prównując do Eleven czy C+. Mało tego drogo nawet do  niektórych ofert z zagranicy.@Tyrla  to nie Ciebie się tyczyło tylko tego co chciał testować i oceniać usługę😅 Ocenić to można jakość usługi bo oferta to wiadomo co sobą przestawia.

Edytowane przez czerstwy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lakiman

@PawopŻeby się nie okazało,  że " atrakcyjna"  cena nie będzie kosztem ..no właśnie czego : jakości, słabego kontentu.

Bundesliga mimo , że nie była w natywnym 4K , miała świetną jakość na Eleven.

Będą mecze w 4K super, co do 720p nie jestem przekonany, dlatego chętnie sprawdzę.

Kontent filmowo - serialowy jeśli nie będzie tłumaczenia , a tytuły  bazować  na kanałach typu Epic Drama itd w słabej rozdzielczości też może wzbudzać zastrzeżenia , zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta dyskusja toczy się tak trochę w kółko wśród pasjonatów tv / nowinek technologicznych etc, a to nie jest grupa która decyduje o powodzeniu danego projektu. Nent nie ma szansy być rentownym w PL tylko w streamingu i jest to raczej oczywiste. LE czy Bundes to bardziej produkty, które fajnie mieć jako zróżnicowanie oferty w paczkach Eleven, C+ czy dodatek do LM w PSP, ale nie jako impuls zakupowy jako osobna usługa. Zwłaszcza w Polsce gdzie dodatkowo puszczając to tylko w necie odcinają sobie sporą grupę klientów.

Edytowane przez poselsuski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach





@Pawop
Kontent filmowo - serialowy jeśli nie będzie tłumaczenia , a tytuły  bazować  na kanałach typu Epic Drama itd w słabej rozdzielczości też może wzbudzać zastrzeżenia , zobaczymy.

Dlaczego ma nie być tłumaczenia? To będzie oferta przygotowana na nasz rynek, jak HBO Go. Nie wiem też skąd przekonanie, że kontent to bedzie brany głównie z ich kanałów, skoro zapowiadają ponad 8000 godzin treści.



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...