Skocz do zawartości

Prawa i komentatorzy w polskich stacjach sportowych


lukas_k
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jako pierwsza Speedway Ekstraliga poinformowała o tym w mediach społecznościowych, a potem wszystkie serwisy sportowe to podają dalej. Chodzi o przetarg na transmisje telewizyjne PGE Ekstraligi oraz Speedway 2. Ligi.

 

Raczej tu się spodziewam że zarząd Speedway Ekstraligi będzie kontynuował współpracę z CANAL+ (i z Eleven Sports jeśli główny nadawca udzieli sublicencji). Ale moim zdaniem mogę się też spodziewać (choć to mało prawdopodobne) że transmisja meczu także będzie w otwartej telewizji lub internecie.

https://po-bandzie.com.pl/zuzel-stacje-telewizyjne-ruszaja-do-gry-startuje-konkurs-na-pokazywanie-ligowego-scigania/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Marcin Feddek został odsunięty przez telewizję Polsat od meczów Ligi Mistrzów. Portal "Weszło.com" przekazał, że znany dziennikarz przynajmniej do końca roku zniknął z anteny.
 
Źródło: https://www.meczyki.pl/newsy/media-znany-dziennikarz-odsuniety-przez-polsat-nie-uslyszymy-go-w-lidze-mistrzow/227973-n

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kluczowe informacje dla kibiców ws. europejskich pucharów. Borek wyjaśnia

Cytat

Po sezonie 2023/2024 wygasają prawa Polsatu i poszczególni nadawcy znowu będą mogli stanąć w przetargu o prawa do Ligi Mistrzów. Czy znowu zagoszczą one w Polsacie, a może po latach wrócą do Canal+? Swoją opinią w tej kwestii podzielił się Mateusz Borek w najnowszym "Borowisku". 

- Do przetargu dojdzie w lutym, albo marcu przyszłego roku. UEFA przygląda się temu, co się dzieje na rynku polskim. Przez wiele lat była taka niepisana zasada między Polsatem a Canalem+. Polsat udawał, że chce kupić ekstraklasę, a tak naprawdę nigdy nie chciał zagrozić supremacji Canal+. I podobnie było z Ligą Mistrzów, ale w drugą stronę - wyjaśnił Borek.

- Wydaje mi się, że dziś nie ma innego faworyta do wygrania praw do Champions Leauge niż telewizja Polsat - dodał. Komentator jednocześnie podkreślił, że żadna stacja nie ma przy tym korzyści z ekskluzywności samych rozgrywek. Dlatego mecze Ligi Mistrzów mogą oglądać abonenci Canal+ po wykupie odpowiedniego pakietu i także ekstraklasę mogą oglądać widzowie Polsatu. - Nikogo nie stać na zakupowanie i utrzymywanie wielkiego sportu w takiej formie - stwierdził Borek.

A co w przypadku Ligi Europy i Ligi Konferencji Europy? Prawa do tych rozgrywek do końca bieżącego sezonu ma Viaplay, ale już wiadomo, że ta platforma do 2025 roku zniknie z Polski, więc raczej wykluczone jest, żeby stawała do przetargu. I tu zdaniem Borka ponownie faworytem jest Polsat. - Potem będzie ewentualnie szukał nabywcy na sublicencję - powiedział.

https://www.sport.pl/pilka/7,65041,30505361,kluczowe-informacje-dla-kibicow-ws-europejskich-pucharow-borek.html

Wideo:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jsc5 napisał(a):

To jest skandal żeby żadna Polska tv sportowa nie pokazała Klubowych Mistrzostw Swiata.Nie po to płacimy tak drogie abonamenty żeby oglądać powtóki,a meczu rangi FIFA to ciężko komu kolwiek pokazać !!!!!! Wstyd Eleveny,Canal Plusy czy Polsaty !!!!!!

Ile płacisz tego drogiego abonamentu? I dlaczego nie uwzględniłeś Viaplay oni mają najdrzoższą paczkę😂

15 minut temu, cidik napisał(a):

@jsc5  bo poza nim nic się tam nie dzieje
 

Zapewne więcej się dzieje niż w pucharach klasy C+ meczach 10 wyboru jakie pokazuje Viaplay🤣

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam Viaplay bo to dziadostwo !!!!! Wystarczy mi największy pakiet w Platformie Canal ze sportem ,moja czasza 140 i obotnica.A dzieje się dzieje już 2 niespodzianki .Skorża ogrywa Leon i teraz Al Ahly spuszcza lanie Benzemie i kolegom.Za rok czy dwa będzie to jeszcze lepszy puchar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateusz Puka z WP Sportowych Faktów informuje że nie tylko CANAL+ ma chrapkę na kolejne sezony PGE Ekstraligi, ale też TVN Warner Bros. Discovery. Ja jestem zdania że władze PGE Ekstraligi z CANAL+ dobrze się dogadują i tym samym nadawca przedłuży prawa do tej ligi, ale prezes ligi, Wojciech Stępniewski przyznał, że kluczowym czynnikiem przy wyborze najlepszej oferty będzie czynnik finansowy.

 

Ja boje się że przy wyborze TVN Warner Bros. Discovery, nadawca zrobi rewolucję profeministyczną, w postaci usuwania podprowadzających jak w Speedway Grand Prix. Więc deklarował bym na miejscu władz ligi pozostanie przy współpracy z CANAL+.

https://sportowefakty.wp.pl/zuzel/1097412/wladze-discovery-walcza-o-przejecie-popularnej-dyscypliny-w-tle-rekordowe-pienia

Edytowane przez WA2511
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem o tym i z tym się zgadzam. Ale zapewne będzie inaczej i by sie na końcu nie okazało że poleci wszystko tylko przez internet. Wtedy zainteresowanie będzie mniejsze i promowanie tego sportu. Ale liczy sie kasa.
Ale z drugiej strony Eurosport otworzy Ekstraligę na rynki zagraniczne, coś czego CANAL+ nie daje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...