Skocz do zawartości

CP - czy warto podpisać umowę?


kerimus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ta, dam!

W końcu podpisałem umowę z CP oraz kupiłem za 299 zł "Echostara"

Dlaczego ten a nie inny tuner?

Samsung miał ładny designe, ale :

1. Nie ma wyświetlacza.

2. Nie ma żadnych przełączników na panelu, więc w razie awarii pilota - kaput.

3. Nie ma przejściówki do innego tunera.

 

To wszystko czego nie ma Samsung, ma Echostar, więc dla samej firmy nie będę kupował tunera.

Na razie czekam na aktywację karty.

 

PS

 

Aha, kupiłem tuner za 299 zł aby mieć z głowy te 10 zł/miesiąc.

Potem nie wiadomo jak będę stał z kasą, więc chcę maksymalnie odciążyć budżet domowy i mieć na głowie tylko abonament.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta, dam!

W końcu podpisałem umowę z CP oraz kupiłem za 299 zł "Echostara"

Dlaczego ten a nie inny tuner?

Samsung miał ładny designe, ale :

1. Nie ma wyświetlacza.

2. Nie ma żadnych przełączników na panelu, więc w razie awarii pilota - kaput.

3. Nie ma przejściówki do innego tunera.

 

To wszystko czego nie ma Samsung, ma Echostar, więc dla samej firmy nie będę kupował tunera.

Na razie czekam na aktywację karty.

 

PS

 

Aha, kupiłem tuner za 299 zł aby mieć z głowy te 10 zł/miesiąc.

Potem nie wiadomo jak będę stał z kasą, więc chcę maksymalnie odciążyć budżet domowy i mieć na głowie tylko abonament.

 

Samsung nie ma też sterowania obrotnicą DiseqC 1.2 :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już jest aktywowana karta.

Obraz krystalicznie czysty, ale... .

Nie wiem, czy to wina kabla załączonego do tunera, czy też wina tunera lub czegoś innego, bo co jakiś czas 1, 2 , 3 minuty jest lekkie (milisekundowe) błyśnięcie na pomarńczowo obrazu.

Ja tego bym nie zauważuył, bo dosłownie trzeba nie mrugać, żeby to zauważyć, ale dzieci mnie o tym zawiadomiły.

Niby nic wielkiego, ale czy nie jest to objaw niepokojący, który może oznaczać jakieś nieznaczne uszkodzenie lub wadę tunera?

A może to wina wiatru, bo dziś paskudna i wietrzna pogoda i może szarpie talerzem?

Co wtedy jeśli tuner na dzień dobry jest uszkodzony?

Do serwisu, czy wymiana na wolnego od wad?

PS

A może jest to wina dekodowania i taka czkawka to norma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie:

 

http://www.cyfrowypolsat.pl/index.php?i ... 6&s_id=kat

 

jest wyraźnie napisane że Samsung ma DiseqC, choć nie współpracuje z obrotnicą Go to X czy jak to się nazywa.[/img]

 

Sprawdzałem kiedyś mojego Samsunga czy współpracuje z obrotnicą SG-2100 (zawiera funkcję Go to X) i niestety ale kompletne zero- tuner nie obsługiwał ani funkcji Go to X ani też samej obrotnicy.

Tak więc to DiseqC 1.2 to tylko taki pic, który służy "poszerzeniu" prawdziwych funkcji tunera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powracając do mojego problemu (kurcze dlaczego to tak się zaczyna przygoda z CP) wydaje mi się, że co pare minut następuje jakiś zanik jednego ze składowych RGB.

jest to zjawisko milisekundowe, ale jest.

Dalej nie wiem, co może być przyczyną?

Firma, która sprzedała mi tuner twierdzi, że mogą być jakieś problemy z konwerterem, ale jeśli poprzedni tuner Philipsa nie miał tych efektów to w czym rzecz?

Faktem jest, że talerz oraz tuner, to komplet, więc może tuner się gryzie z konwerterem?

A może ja sam próbuje ich usprawiedliwić a tuner ma coś porypane w układach scalonych odpowiedzialnych za obraz?

Powiedzieli, że jak dalej będę miał zastrzeżenia, to mogą mi dać zastępczy tuner a tego wezmą do serwisu.

Szlag by to trafił. Dobry początek.

PS

Ciekawe ile jest wart ten tuner Polsatu, bo za tuner Philipsa plus talerz (80 cm) zapłaciłem 600 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KURCZE wy piszecie o tunerach i tak dalej,ale to mamało znaczenia bo zazwyczaj działawszystko ok,tylko licz się program a ten polsat ma od konkurencji słabszą ale tańszą (przedtem byli ok,ale teraz po stracue bundelsigi i przedewsyztski ligi mistrzów napewno nie jest ok,boprogramy są takie jak na kablówkach to po coprzepłacać na dekoder?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juppi ale wez pod uwage jakosc - ta z platformy zawsze bedzie lepsza - kablowka dorowna jak bedzie cyfrowa a tak kablowki analogowe to zenada- wiec lepiej wydac 10 zl wiecej ale miec lepszy obraz i dzwiek przynajmniej stereo- kabloki daja najczesciej mono- i masz dzwiek surround na wieksosci kanałow- niewiem jak daje to CP ale mysle ze podobnie. chyba ze jakosc niema znaczenia to fakt kabel ma swoje plusy.pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ ja jestem autorem tego tematu, to wolałbym żebyście skupili się na pomocy mojej osobie.

Mam problem nie z ofertą programową, bo ten temat został wyczerpany ma początku dyskusji, tylko ze sprzętem.

Moim zdaniem, od początku coś szwankuje i tyle.

Czytam instrukcje i jak byk jest napisane, że tuner powinien byc połączony z TV przez wyjście tunera oznaczone napisaem TV.

I co?

Obraz skacze i ma po lewej stronie takie dziwne odbicie, dopiero przełożenie kabla na gniazdo wyjściowe z napisem VCR zniwelowało te dziwne zachowanie obrazu.

Z tym tunerem jest coś grubo nie wporządku.

Czekam tylko na to, że za parę dni serwis dostanie tunery zastępcze i dam tuner do przeglądu, bo tak nie może być.

On ma działać tak jak trzeba, a nie z jakimiś czkawkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponowałbym na spokojnie - w celu sprawdzenia - podłączyć dekoder u znajomego, który ma antenę sat. lub nawet z dekoderem podejść do serwisu. Sprawdzenie wykaże, czy przyczyną jest, tylko antena (konwertor) a może rzeczywiście dekoder ?. A może kable (euro) są uszkodzone ?.

 

Edycja Mr. Orbita: Nie konwertor, tylko konwerter :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwe, żeby konwerter Philipsa gryzł się z tunerem "Echostara"?

Pozmieniałem wszystkie kable, (oprócz prądowego) dałem mu oddzielny przedłużacz do gniazdka prądu, inny kabel "Euro" a on dalej swoje.

Czekam na 15.00 na faceta z tej firmy.

Ciekawe, czy mi każe przyjechać do firmy - celem sprawdzenia - i jeżeli rzeczywiście stwierdzą fabryczną usterkę, czy od ręki wymienią tuner, czy też jakaś kicha będzie.

Poczekamy, zobaczymy.

 

UP DATE:

 

W COK oznajmiono mi, że do 10 dni od dnia zakupu należy sie klientowi wymiana tunera na nowy.

Jest więc dziwnym, że sprzedający wczoraj wprowadził mnie w błąd.

Czy było to celowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpliwości może być jeszcze wiele naprzykład: brudne gniazdo euro w telewizorze albo brak styku z innych powodów (niepełne?)?

Sprawa wymiany dekodera na nowy wolny od wad to Twój wybór. Jak postanowisz, tak muszą zrobić. Poinformuj serwisanta, że korzystasz w tym przypadku z rękojmi a nie z gwarancji.

Jeśli serwisant bedzie miał watpliwości, to powiedz, że sprawę skierujesz do Powiatowego Rzecznika Konsunentów.

Łaski nie robią, w końcu dekoder padł natychmiast zanim cokolwiek popracował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpliwości może być jeszcze wiele naprzykład: brudne gniazdo euro w telewizorze albo brak styku z innych powodów (niepełne?)?

..

 

Chyba to jest to, ale jeszcze nie miałem czasu sprawdzić.

Byłem z tunerem w firmie i sprawdziliśmy na ich antenie. Żadnych zakłóceń.

Wygląda na to, że muszę na nowo założyć końcówkę do kabla od anteny, bo może drut nie styka się dostatecznie dobrze z gniazdem tunera i stąd te chilowe zaniki sygnału, tak sobie tam wykombinowaliśmy.

Jeżeli to nie pomoże, to już nie wiem sam co myśleć, ale na pewno jest to coś po mojej stronie, ponieważ siedziałem u nich przy swoim tunerze, i nic nie migało.

Jak na nowo uzbroję kabel i podłącze to Was zawiadomie, czy to było przyczyną tych przygód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dziwię się tylko, że kerimus nie wybrał opcji najtańszej.

(kupna tunera używanego 150zł, przepisanie na siebie i możność podpisania umowy lub odbiór bezumowny). Przepłacił (może myślał, że ze sklepu pewniejszy).

Co do kwestii konwerter>echostar uważam , że takie niedopasowanie może mieć miejsce.

Przypomnę tu swoje doświadczenie:

E606 podłączony do nowego konwertera i .... sygnał 0 % (ferguson z tym konwerterem pracował normalnie), co ciekawe na wielu kanałach pracował normalnie, a na niektórych ZERO;

ustaliłem, że po ustawieniu parametrów częstotliwości o kilka jednostek (w górę czy w dół- nie pamiętam) od prawidłowych tuner na tych "zerowych" zaświecił normalnie z dużym procentem jakości sygnału. Na innych konwerterach tuner chodził super TYLKO na takim jednym (choć nowym) występował ten problem.

Sprawdź kerimus : wejdź w menu, wpisz nowe wartości częstotliwości (albo dodaj "nowy" transponder z przesuniętą o kilka jednostek (ostania cyferka) częstotliwością i przeszukaj.

Co jest przyczyną wytłumaczył jeden z elektroników na poprzednim forum (coś z oscylatorem?)

Objawy "łamania obrazu" na kanałach z tego samego tp wskazywałyby na taki feler.

 

i sprawa odstąpienia od umowy. Jeśli się kupuje przedmiot poza siedzibą firmy (np. kurier, infolinia itp) w ciągu 10 dni można odstąpić od umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego twierdzisz, że przepłacił?. Jeśli wybrał familijny i pakiet Relax Mix to jest do przodu 60 zł. Dalej 1 miesiąc gratis, to kolejne 50 zł. Wychodzi po kalkulacji około 190 zł. za dekoder i ma nówkę z gwarancją, chyba, że ja z matematyką mam coś nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no może nie przepłacił; jeśli wziął jak pisze bogdan to ma sens- jeśli sam PF to nie bardzo.

kerimus trochę kluczy z objawami (teraz doczytałem) - jeśli występuje brak obrazu, łamanie obrazu lub zaniki to moja opowieśc z poprzedniego posta dotyczy sprawy.

Jeśli jednak tuner z gniazda VCR przekazuje dobry i ciągły sygnał to oczywiste jest , że problem dotyczy gniazda SCART (albo w tunerze- feler w lutowaniu, albo w tv - brudne, zatłuszczone lub obruszane złącze) i konwerterowi NIC do tego.

Sam niedawno montowałem zestaw pewnej pani, gdzie w telewizorze SCARTa przeba było podstawić kubkiem bo czasem załapywał dobrze, a czasem przy starcie czarny obraz (a wiadomo, że wtyczka i gruby kabel Euro obwieszają się i mogą spowodować rozłączenie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam niedawno montowałem zestaw pewnej pani, gdzie w telewizorze SCARTa przeba było podstawić kubkiem bo czasem załapywał dobrze, a czasem przy starcie czarny obraz (a wiadomo, że wtyczka i gruby kabel Euro obwieszają się i mogą spowodować rozłączenie)

 

Bardzo cenna i istotna uwaga - gruby kabel Euro jak kto woli "RGB" - i ekranoawany najlepiej dwa , trzy razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem Wasze spostrzeżenia i porady z uwagą.

Co do pakietu to wybrałem PF bez zbędnych świecidełek choć propozycja PF+MIX była kusząca (49/miesiąc) nie skusiłem się ponieważ mam pełno dużych i drobnych wydatków, które się sumują.

Płacić 35 a 49 to jednak jest różnica, jeśli ma się tak dużo wydatków jak ja.

Na razie obczyściłem końcówkę kabla antenowego i trochę wyciągnąłem drut.

Popatrzę i zobaczę, czy coś się zmieniło.

Jeśli nie to, to wszystko możliwe, że to konwerter a wtedy - zgodnie z radą - kupię nowy i wymienię.

Dzięki za porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam prośbę, jeśli ktoś się orientuje w tych sprawach. Wysłałem umowę na Pakiety: Familijny + Relax Mix 22.08.06r. i do dzisiaj jeszcze nie dotarła umowa do CP, mało prawdo podobne, żeby zwykły list szedł 11 dni, więc co ja mogę teraz zrobić? Jeśli ktoś potrafi mi pomóc, to niech napiszę, będę bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam. Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...