Skocz do zawartości

CP - czy warto podpisać umowę?


kerimus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar podpisać umowę na CP.

Naczytałem sie różnych komentarzy na różnakich forach i włos mi się jeży.

Ludziska psioczą na potęgę, że jakieś ciągłe awarie z kodowaniem, brak wizji, jakieś cuda z płatnościami i zawieszanie nadawania dla "dłużników", niemożność dogadywania się z serwisem na infolinii, totalne olewanie klienta po podpisaniu umowy, że 10% tunerów działa dobrze a reszta do kosza.......ect.

Te wszystkie opinie przestrtaszyły mnie potężnie i zaczynam się głęboko zastanawiać nad moją decyzją.

Miałem już "Wizje TV" (najcudowniejsza platforma jaka była w Polsce), potem Cyfra+ (Apage Satanas) a teraz jadę na FTA i miałem TVN na analogu.

Po przestawieniu pozycji TVN nie mogę jej znaleść na moim rachitycznym Goldstarze A400 i tylko dla TVN chciałem posiąść CP.

Proszę o porady, czy polecacie, czy jednak wręcz odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Polsat od 6 lat i chwale go. jak zablokują tuner to tylko dzwonię i na maila wysyłam dowód wpłaty i po 2 godzinach wszystko działa. infolinia, działą swietnie, naciśniej zero a od razu połączysz się z konsultantem, a za połączenia płaciśz jak za połączenia lokalne. Dekodery, nowy samsung jest naprawdę dobry, działa dobrze i nie jest tak wadliwy jak echostar. Polsat platforma bardzoo w porządku i nieprawdą jest to, ze nieszanuje klienta. polecam jak najbardziej. Za 35 złotych takiej oferty nie znajdziesz w C+, chyba,że zaskoczy nas ITI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wskazuje że platforma ITI będzie dostępna w paru pakietach i jak wspomina A.Przybysz dla większości Polaków .Słychac głosy że tvn i tv publicznej może zabraknąc w pakiecie polsatu

poz.....

 

Czy TV nowej generacji, będzie na kieszeń każdego polaka? Wątpię.

Ja nie ma telewizora HD i jeszcze długo go mieć nie będę, więc te wszystkie nowinki z ITI mało mnie interesują.

Chodzi mi o to, że chce jedynie za 35 zł mieć TVN i inne stacje z Pakietu Familijnego bez żadnych problemów i czkawek.

PS

Jeżeli Diano piszesz, że nie ma być w niedalekiej przyszłości TVN i TVP na CP, to ja już mam na samym początku dość takiej platformy. Przestraszyłaś mnie niemożebnie.

Jestem coraz dalej od zakupu CP. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W CYFRZE+ też jest TVN w pakiecie startowym, więc...

 

Możesz też wybrać ofertę POLSATu bez umowy z już opłaconym abo (chyba mniej problemów), a tak to wygląda:

http://hollex.pl/index.php?page=prod&kat=56&id=481

 

Platforma Cyfrowy Polsat podpisała wieloletnią umowę z nadawcą, na mocy której w ofercie operatora nadal będzie sześć stacji TVN.

link: https://satkurier.pl/?polskie_kanaly ... 0&id=32986

 

a sytuacja z kanałami TVP również będzie się ciągnęła, zapewne zostanie tak jak jest teraz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wskazuje że platforma ITI będzie dostępna w paru pakietach i jak wspomina A.Przybysz dla większości Polaków .Słychac głosy że tvn i tv publicznej może zabraknąc w pakiecie polsatu

poz.....

 

za przeproszeniem ty chyba nie wiesz co piszesz tvn ma nie być na polsacie hehehehehe czytaj wiadomości nie dawno po dpisali umowy bardzo długo terminowe kobieto czytaj a nie palniesz głupotę

 

ja z polsatu jestem zadowolony za taką cenę co wy chcecie jak wam sie nie podoba dajcie cyfrze 150 i macie wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opis chyba trzeba uaktualnic nie jest moją intencją ani namawianie,ani odradzanie zakupu ,ale dobrze przemyśl czy warto już teraz pakowac pieniądze nie wiedząc jaką naprawdę będziesz miał ofertę programową (polsat sport dużo traci przekazów)a tuner bez gniazd CI może byc za pewien czas nieużyteczny

 

ps.przez pewien czas byłem abonentem cyfry i polsatu i w moim odczuciu za swe jakości przesyłu sygnału i coraz słabsze programy ,oraz biura obsługi nie są wpełni;godne polecenia;

pozd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam CP od roku i jestem zadowolony. Mam Echostara. Dekoder ten nie jest może najlepszy ale ostatnio CP przeprowadziło update oprogramowania tego tunera i pracuje on całkiem nieźle. Nie zdarzyło mi się żeby niesłusznie zakodowali mi jakiś pakiet wszystko chodzi bez problemu. Gdy są jakieś niejasnosci dzwonie do BOK i po problemie.

Jeżeli chcesz korzystać tylko z podstawowych kanałów to familijny będzie najlepszy. Samsung to tez całkiem dobry dekoder wiec problemów nie powinno z nim być. Umowa jest na rok. To chyba nie jest zbyt długo jeżeli ci sie nie spodoba zawsze będziesz mogl zrezygnować po tym okresie.

 

Co do głosów ze TVP i TVN-y mogą zniknąć z CP. Maja podpisane umowy wiec przez najbliższy rok napewno nic sie nie zmieni i będzie można odbierać te kanały a jeśli zniknelyby z oferty to będzie to podstawa do rozwiązania umowy z CP i po problemie :)

 

Ogolnie Polecam....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zmasowany atak na ITI hehe dobre ja wlasnie czekam az wkoncu ruszy i napewno kupie wlasnie ITI a nie CP :evil:

pozdrawiam

 

Ja raczej nie zdecydowałbym się na ofertę ITI, już na starcie wiadomo, że nie zobaczymy na tej platformie kanałów POLSATu (POLSAT, TV4 (?), POLSAT SPORT, POLSAT SPORT EXTRA), HBO, CANAL+ itd...

 

a TVP 1, 2 i 3 też wprowadzą bez żadnej umowy? w takim układzie ITI będzie kolejną platformą po CP i C+, która jest w konflikcie z TVP...

 

chyba lepiej brać Cyfrowy Polsat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O wyborze danej platformy powino brać się pod uwagę po pierwsze dokładną zawartość programową poszczególnch pakietów /jakie konkretne kanały wchodzą do danego pakietu i porównanie tego z konkurencją/i o ewentualnch możliwości dokupienia kanałów ekstra, swoje zamiłowania i oczkiwania i co z tego będe oglądał no i na co z tego mnie stać ,czy na umowe czy na kartę.Za mało danych aby coś sugerować.TVN są w obu platformach choć jak piszą na różnych forach ostatnio w umowach wyskoczyły wszystkie kanały TVN-u poza TVN24, TVP1,2,Cinemaxy.No i po wszystkich za i przeciw podjąć decyzje bo wybór należy do Ciebie.Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nieźle namieszaliście mi w głowie. Teraz to mam mętlik totalny.

Co to znaczy: " TVN wyskoczyły z umowy"

Czy mam rozumieć, że przy podpisywaniu umowy nie gwarantują mi, że te stacje będą na platformie CP??? :shock:

Jeżeli tak to ja wysiadam.

TVP 1 i 2 mam z anteny naziemnej z krystalicznym obrazem, więc tu nie widzę problemu, gdyby ich nie było na CP, ale brak TVN to klęska, bo przede wszystki dla tej stacji chce kupić CP.

No, ale czekam na dalsze opinie.

PS

Nie zdziwiłbym się, że TVN chce wycofać swoje programy z CP, bo to logiczne jesli się chce otworzyć konkurecyjną platformę i na niej pokazywać swój blok stacji.

Rozumiem też, że pakiet zaprezentowany w poniższym linku jest aktualny na dzień dzisiejszy?

Pakiet Familijny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kerimus !!!. już na poprzednim forum ten temat był roztrząsany.

A dlaczego nie iść na skróty , a kombinować.

Po pierwsze: oferta Cyfrowego Polsatu dla przeciętnego widza JEST OBECNIE najkorzystniejsza.

Po drugie: najlepiej kupić używany Echostar (polsatowski) choćby na allegro (ok. 120 zł) i praktycznie od zaraz można CyfrowyPolsat oglądać

(rano wpłata w banku> wieczorem program hula) bez umów , bez łaski.

Jak Ci się znudzi , to poprostu nie płacisz i TYLE.... i w każdej chwili można wrócić do płacenia abonamentu.

Przy kupnie Cyfry lub CPolsatu u dystrybutora TRZEBA się liczyć z conajmniej roczną umową, która uwiązuje.

W tym pierwszym przypadku jak Ci Polsat nie spasuje , to taki tuner może służyć do odbioru kanałów niekodowanych, albo można go sprzedać bez straty.

Zaznaczam, że takie tunery z drugiej ręki są zwykle w idealnym stanie i po rocznym użytkowaniu są spawdzone pod wzglądem technicznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dopowiem że TVNu, TVP, TVN Meteo, TVN Style i inne kanały których w umowie nie uwzgledniono nadają na CP od samego ich poczatku istnienia! Zwłaszcza TVN! I jakos on jeszcze nadaje!

 

Pozatem jakby TVN zniknoł z CP to z C+ też

 

No wreszcie jakaś bardziej sensowna propozycja.

A karta aktywacyjna to skąd?

Przecież używany dekoder chyba nabywa się bez karty?

Zdziwiony jestem tez informacją, że dekoder chodzi bez karty.

Dekoder Cyfry+ bez karty był do wyrzucenia na śmietnik.

 

Oczywisciu kupując uzywany dekoder musi być od sprzedany z kartą, bo inaczej nic nie zrobisz! polsat nie rozprowadza samych kart!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dekoder, o którym mówię ktoś wcześniej kupił od Polsatu i przetrwał roczną obowiązkową umowę. Pewnie CP nie przypadł mu do gustu więc sprzedaje. Zgodnie z tą umową dekoder WRAZ z kartą (i kontem abonenta) jest WŁASNOŚCIĄ tego użytkownika.

Zakładamy , że chcesz go odkupić (to zupełnie normalne) warto od sprzedającego poprosić o nr karty (ona jest razem z dodiornikiem, i tylko z tym egzemplarzem działa, ta karta nie zadziała w innym dekoderze i to odróżnia karty Ppolsatowskie od tych z C+), dzwonimy do BOK polsatowskiego i upewniamy się czy dekoder nie jest obciążony jakimiś opłatami (ew. nieuczciwość sprzedającego) i to wszystko.

W tym wypadku można dalej płacić na indywidualne konto abonenckie poprzednika, można przepisać to konto na SIEBIE (tu oświadczenie o sprzedaży dekodera i prośbę o zmianę właściciela konta załatwia w Polsacie sprzedający), można też poprośić Polsat o przesłanie Umowy i jej podpisanie wprawdzie uwiązuje abonenta, ale obniża abonament o 4,90 zł na m-c.

Tu przypomnę, że abonament w CP na Umowę to 35 zł m-c, a bez umowy 9w metodzie, o której mówimy) to 39,90 , ale jest możność ogladania przez 32-33 dni (sprawdzone), więc te 4,90 się prawie kompensują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kerimus na spokojnie proponuję Ci wziąć Cyfrowy Polsat, taki na na rok czasu. To nie wieczność. Będzie i tanio i z dekoderkiem na gwarancji. Mając CP posmakujesz tanio platformy i będziesz spokojnie się rozglądał czekając na rozwój sytuacji.

Jeśli w między czasie Ktoś skonsumuje CP, to również z Tobą. ITI-TVN jak już zaistnieje, to stale będzie w budowie swojej platformy przynajmniej przez rok, by w końcu w ofercie mieć coś do zaoferowania. Będziesz miał czas na zastanawianie się i kalkulowanie. TVN nie zniknie tak szybko z CP jak i z C+. Powstanie trzeciej platformy raczej napewno spowoduje przebudowę tych dwóch pierwszych. Nikt nie będzie przecież stał w miejscu.

-pozdrawiam-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bogdan 425 - ma zdecydowanie rację, ale tylko w wypadku, gdyby abonent liczył się z dłuższym użytkowaniem i bez PRZERW .

Kupno u dystrybutora nowego sprzętu (i podpisanie umowy) to bonus pierwszy m-c gratis, sprzęt z 2 letnią gwarancją i tańszy abonament (35)

Jesli abonent dopuszcza możliwość przerw w odbiorze (np. znudzenie, wyjazd lub zwykła oszczędność kasy) to metoda z tunerem używanym jest wygodniejsza.

np. dziś na allegro gość z Lwówka Śl. wystawia tuner i nie ma chętnego , i może spuści z ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kerimus - dodam, że dekoderek bedziesz miał na własność. Polecam Ci samsunga. Ten dłuższy okres, to chyba 13 miesięcy po 35 zł. za familijny. Dodatkowo są też jakieś gratisy. Sprawdzisz na stronie CP. Kalkuluj sam, ja mówię, że warto. Daj znać, na co się zdecydowaleś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...