Skocz do zawartości

Sajmon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

AXN HD ma ścieżkę audio puszczaną przez telefon.

Z tą zaczepką trzeba się zgodzić. Jak to możliwe, że na AXN HD jest tak fatalny dźwięk? Nie mam możliwości sprawdzenia parametrów strumienia, ale pewnie bitrate jest malutki. Już chyba na wersji SD było z tym lepiej :?

No właśnie. Dźwięk jest FATALNY. Ja uważam, że to, co słychać na AXN HD to by pasowało do jakości kanałów SD z jakichś zacofanych krajów, na dodatek obecnych na zasadzie FTA, które mają minimalny budżet i oszczędzają na paśmie jak mogą. Więc obraz z pikselozą, artefaktami, niewyraźny i z dźwiękiem jak przez telefon. Ale tu mamy kanał, który się reklamuje, w jakichś promocjach bierze udział i takie tam.

 

Ja nie potrafię pogodzić promocji, pompy i zamieszania wokół kanału z naprawdę denną jakością ścieżki dźwiękowej. A i obraz też denny jest i z HD w spólnego ma tylko nazwę. HD można przeczytać na ekranie, ale nie zobaczyć. A dźwięk, szkoda słów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rewelacji jakiejś nie ma, ale brzmi podobnie jak na większości polskich kanałów...
AXN SD brzmi podobnie do innych kanałów SD, natomiast AXN HD brzmi fatalnie. Wystarczy sobie włączyć SD, a potem przełączyć na HD i okazuje się, że dźwięk jest zupełnie inny i na kanale HD jest zmasakrowany i kompletnie bez wysokich tonów. I jeszcze bym prosił o to, żeby nie zabierać głosu o ile się nie dysponuje w swoim pakiecie obiema wersjami. No i też jak się słucha przez głośniczki w telewizorze :jupi:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale nie widzę powodu nieudzielania się :P Nie mam AXN HD, ale mam pełną paczkę SD (łącznie ze Spinem) i o ile AXN parę lat temu miał koszmarny dźwięk, a sam Spin przez parę miesięcy jechał na jakiejś kiepskiej prowizorce, to teraz problemów nie ma. Kolega powyżej pojechał po wszystkich kanałach z paczki, więc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AXN parę lat temu miał koszmarny dźwięk, a sam Spin przez parę miesięcy jechał na jakiejś kiepskiej prowizorce, to teraz problemów nie ma.
Powiedzmy rok temu głos na AXN był koszmarny. Teraz jest powiedzmy ok. Ale na AXN HD właśnie dźwięk jest koszmarny. Właśnie dlatego wzniosłem się omal na poziom naszej krajowej dyplomacji i prosiłem, żeby nie zabierać głosu, jeśli się kanału nie ma w swojej paczce. Natomiast jak kto ma HD i SD no to niech sobie przełączy się parę razy pomiędzy jednym i drugim i niestety będzie musiał stwierdzić, że HD gorsze od SD :brawo: Chciałoby się napisać takie rzeczy tylko w Polsce. No takie rzeczy tylko na AXN :jupi:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pixeloza na kanałach AXN Black i White z TP CP w mpg2 :-( NC+ mogła by już dać uprawnienia do odbioru przekazów w MPEG-4 z własnej częstotliwości dla kart Seca. Ludziom którzy mają dekodery HD odpoczęły by oczy wreszcie bo widziałem przekazy AXN z TP NC+ u braciaka ma sprzęt ADB z Conaxem i dostęp do tych stacji. Różnica w jakości jest znaczna! :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy mnie mógłby ktoś oświecić jaka jest różnica pomiędzy kanałem AXN i kanałem AXN HD? Bo dzisiaj włączyłem sobie ten kanał, akurat jak leciał serial z Gibsem czyli Navy CSI. Według mnie obraz wyglądał z grubsza rzecz biorąc tak samo na HD i SD z tą różnicą, że na SD co róż można było zobaczyć pikselozę. Natomiast różnica pomiędzy SD i HD była już taka, że dużo lepiej słychać na SD.

 

Ja mam taką propozycję. Otóż proponuję zlikwidować wersję HD i całe zaoszczędzone pasmo przeznaczyć na poprawę jakości na SD. Można i w drugą stronę, ale ludzi, którzy mają odbiorniki SD jest więcej, a poza tym AXN nie potrafi sobie poradzić z dźwiękiem na kanale HD.

 

Ewentualnie można w ogóle zlikwidować te kanały. Reklam i powtórek jest pod dostatkiem na innych kanałach. Ale jakość też jest lepsza na innych kanałach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można i w drugą stronę, ale ludzi, którzy mają odbiorniki SD jest więcej, a poza tym AXN nie potrafi sobie poradzić z dźwiękiem na kanale HD.

Jeżeli chodzi o platformy satelitarne to większość ma odbiorniki HD. :) Tak, więc śmiało można już przełączać transpondery na MPEG-4 i likwidować duble kanałów. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy mnie mógłby ktoś oświecić jaka jest różnica pomiędzy kanałem AXN i kanałem AXN HD?

Taka, że jeden nadaje w SD a drugi w HD. Głupie pytanie, głupia odpowiedź. Problem tkwi w dźwięku, nie w obrazie, bo wizualną różnicę pomiędzy obydwoma simulcastami widać gołym okiem. Poza tym jeśli widziałeś piksele na AXN SD to nic dziwnego - zakładam, że masz telewizor HD, więc czego się spodziewałeś na ekranie? Przecież telewizor sam upscaluje obraz SD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam uprzejmie! Ja mam udowadniać, że obraz denny? Wybaczcie, ale nie rozmawiamy o pingwinach na Antarktydzie, tylko o telewizji.Skoro każdy ma w domu telewizor, to wystarczy sobie włączyć dany kanał i można samemu ocenić jaka jest jakość.

 

No ale skoro mam udowadniać, to może podam takie fakty. Bitrate dla AXN HD waha się w okolicach 4Mb/s. Bitrate AXN HD jest najniższe ze wszystkich kanałów nadawanych z tego transpondera. Dla porównania bitrate AXN HD z paczki SkyItalia to średnio 8,5Mb/s. Bitrate w miarę porządnie nadawanego kanału HD, takiego jak np. BBC HD wynosi zaś 9Mb/s.

 

I jeszcze na koniec trzeba dodać, że AXN HD ma aż 2 ścieżki audio, które jednak brzmią jakby były puszczane przez telefon, znaczy przez połączenie telefoniczne, głosowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem i bitrate video AXN HD waha się w granicach 5,5-6 Mb/s. Podaj seriale które wg. Ciebie są złej jakości? Czy na AXN HD Italia z bitrejtem 8,5 seriale telewizyjne z lat 90-tych, kręcone w 4/3 są jakości bluray? Chyba trudno od serialu kręconego "zwykłą" kamerą sd wymagać jakiejś rewelacyjnej jakości po upscalowaniu? Hannibal czy Elementary były przyzwoitej jakości. Pewnie gdybym je oglądał z odległości pół metra zauważyłbym jakieś wady obrazu ale normalny człowiek ogląda 37"-46" telewizor z min. 2 metrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...