Skocz do zawartości

Sajmon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czytając posty na tym forum aż chciałoby się zdefiniować pojęcie mendy piszącej wredne i mściwe posty. Poza tym któż mógłby wpaść na skojarzenie ściągania filmów z netu ze ściąganiem czego innego, jak nie ktoś, kto sam się takimi sprawami zajmuje? No cóż, jeśli się nie da obejrzeć czegoś w telewizji, bo człowiek ma jakieś minimalne wymagania co do jakości, to trzeba pobrać, użyję tego sformułowania, żeby kolega nie miał skojarzeń ze swoimi preferencjami, film z sieci.

 

A, byłbym zapomniał. Dziś rano, popijając poranną kawę sprawdziłem, jak ma się kwestia dźwięku na AXN HD(HD :lol2: ) i mogę stwierdzić, co następuje. A może nie. Zacytuję tu dość słynne słowa równie słynnego muzyka: "Żryjcie to [beep]o!"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Niestety w Polsce nie żadnych norm które określają z jakim bitrate ma nadawać kanał sd i hd.Powinna być taka norma czyli np dla kanału sd -5 mb minimum , kanał hd 10mb minimum.Mam na myśli przekaz satelitarny.Taka norma powinna dotyczyć płatnych kanałów.Telewidzowie zapłacili i powinni otrzymać dobra jakość obrazu. Jeśli kanał hd nie spełnia takiej normy to powinien nazywać sie pseudo hd lub prawie jak hd.

W czasie trwania programu przez kilka sekund na kanale hd powinna być też informacja czy program został zarejestrowany przy pomocy kamer hd.Przykładowo w czasie trwania programu jaka to melodia nawet grama hd nigdy nie zauważyłem. Dlatego powinna być informacja program zarejestrowany w sd - konwertowany do hd.Czyli nie hd.

 

cytat. Polacy masowo wymieniają telewizory na nowe – mówi Radosław Jaworski, PR manager Panasonic Polska. Powodem jest właśnie rosnąca oferta kanałów HD, do których odbioru trzeba mieć odpowiedni sprzęt. Tyle że większość widzów nie wie, że kupując pakiet programów, dostaje wyrób wysokorozdzielczopodobny, bo wielu polskich nadawców stosuje tzw. konwersję, czyli tradycyjnie nagrany program formatuje do nowoczesnego standardu. Tak więc widz myśli, że ogląda program nagrany w nowej technologii, tymczasem to nieprawda.

Stary artykuł ale pod tym względem wiele się nie zmieniło.

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Prawie- ... 80998.html

W przypadku dvb-t też nie jest zbyt dobrze.

http://www.sat-charts.eu/artykul,135,An ... DVB-T.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Niestety w Polsce nie żadnych norm które określają z jakim bitrate ma nadawać kanał sd i hd.Powinna być taka norma czyli np dla kanału sd -5 mb minimum , kanał hd 10mb minimum.Mam na myśli przekaz satelitarny.

Pomysł dobry, ale musiał byś z własnej kieszeni kupić platformą kilka nowych transponderów... a sory zapomniałem, że nie ma już wolnych transponderów na 13E :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnych norm w Polsce, ale też raczej nie ma takich norm za granicą. Co warte odnotowania, to na zachodzie kanały zarówno HD, jak i SD trzymają jakość. Każdy nadawca stara się o widza, a przecież jednym z ważniejszych kryteriów na które zwróci uwagę widz jest właśnie jakość. Załóżmy, że ktoś nie słyszał nawet o jakimś kanale i nie wie, że może go oglądać. Więc dowiedział się, że coś ma i postanowił go włączyć. Normalny człowiek widząc złą jakość nie będzie się męczył, tylko włączy jakiś inny kanał, gdzie obraz jest lepszy. I raczej nie wróci do kanału, gdzie obraz jest złej jakości, albo nie potrafi zrozumieć dialogów, bo dźwięk jest zniekształcony.

 

A zatem zła jakość to odpływ widzów, zmniejszenie widowni i mniejsze wpływy chociażby z reklam. Ale tak jest gdzie indziej.

 

W Polsce rynkiem telewizyjnym, i w ogóle rynkiem, rządzi korupcja. Tu można sobie załatwić wyniki oglądalności takie, jak komu pasuje. Kanału nikt nie ogląda, a kasa leci.

 

A jeśli chodzi o AXN to osobiście nie znam nikogo, kto to ogląda. A na stronie znanego portalu społecznościowego też nic się nie dzieje. Kanał widmo. Niepotrzebnie zajmuje miejsce na transponderze. Wywalić tego śmiecia, to będzie można troszkę podnieść jakość pozostałych kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce rynkiem telewizyjnym, i w ogóle rynkiem, rządzi korupcja. Tu można sobie załatwić wyniki oglądalności takie, jak komu pasuje. Kanału nikt nie ogląda, a kasa leci.

A tak poza tym to wszyscy zdrowi?

 

A jeśli chodzi o AXN to osobiście nie znam nikogo, kto to ogląda. A na stronie znanego portalu społecznościowego też nic się nie dzieje. Kanał widmo. Niepotrzebnie zajmuje miejsce na transponderze. Wywalić tego śmiecia, to będzie można troszkę podnieść jakość pozostałych kanałów.

Ja oglądam i masa innych ludzi, na co wskazują wyniki oglądalności. Chociaż nie, oni je sobie załatwili :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie słaba jakość obrazu lub dźwięku jest mało istotna ważne że da się to oglądać :)
No to mamy diametralnie różne podejście do zagadnienia. Ja oglądam w telewizji to, co dobrze wygląda. Czyli najpierw wybieram co chcę obejrzeć, a potem selekcja czy to się nadaje do oglądania. Są kanały, których nie włączam, bo się nie kwalifikują. Nie po to się wydaje pieniądze na dobry sprzęt, żeby potem oglądać piksele i słuchać siorbania.
W Polsce rynkiem telewizyjnym, i w ogóle rynkiem, rządzi korupcja. Tu można sobie załatwić wyniki oglądalności takie, jak komu pasuje. Kanału nikt nie ogląda, a kasa leci.

A tak poza tym to wszyscy zdrowi?

A jeśli chodzi o AXN to osobiście nie znam nikogo, kto to ogląda.

Ja oglądam i masa innych ludzi, na co wskazują wyniki oglądalności. Chociaż nie, oni je sobie załatwili :D

Nie czytałeś nigdy o tym, że badania różnych firm pokazują różne wyniki w zależności od tego kto dla kogo to robi? A nie czytałeś też, że można np. kupić pozytywną opinię u "ekspertów" dla dowolnego produktu, działania, czy nawet jakiejś ideologii? Za kasę można kupić wszystko. I to się robi. Inaczej ten kanał zniknąłby z rynku.

 

Jeszcze raz, i nie po raz ostatni, apeluję o wy[beep]e tego kanału z transpondera Polsatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czytałeś nigdy o tym, że badania różnych firm pokazują różne wyniki w zależności od tego kto dla kogo to robi? A nie czytałeś też, że można np. kupić pozytywną opinię u "ekspertów" dla dowolnego produktu, działania, czy nawet jakiejś ideologii? Za kasę można kupić wszystko. I to się robi. Inaczej ten kanał zniknąłby z rynku.

Co Ty pie**olisz? AXN płaci, ale za to, że znajduje się w panelu badawczym. Telemetrię przeprowadza jedynie Nielsen, a wyniki prezentuje na zlecenie nie tylko stacji telewizyjnych, ale także dla At Media, którą najbardziej powinny one obchodzić. I z całym szacunkiem - gdyby udziały można było sobie kupić, to każda stacja miałaby po 10 proc. udziału w rynku, a łączny wynik ze wszystkich dostępnych w najszym kraju wyniósłby jakieś 2000 proc. Tak więc główką puk parę razy główką o swojego 40-calowego LCD, po nie porównuj badań sondażowych do telemetrycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mamy diametralnie różne podejście do zagadnienia. Ja oglądam w telewizji to, co dobrze wygląda. Czyli najpierw wybieram co chcę obejrzeć, a potem selekcja czy to się nadaje do oglądania. Są kanały, których nie włączam, bo się nie kwalifikują. Nie po to się wydaje pieniądze na dobry sprzęt, żeby potem oglądać piksele i słuchać siorbania.

Hahahahaha! Gdybym miał oglądać TV tak jak ty, to pewnie nic bym nie oglądał :lol2: :lol2: :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli zaczyna się wyłaniać obraz widza kanału AXN. [beep], nieokrzesany prostak, słoma z butów, maniery nachlanego buraka, brak jakichkolwiek wymagań i gust łopaciarza, który przeczytał wszystkie... etykiety na siarkopolach.

 

W ogóle nie ma sensu pisać o tym kanale, bo w ogóle nie warto, nie ma o czym. Niepotrzebnie podbijam wątek. Bez tego spadłby na dno i byłaby cisza. Więc ja się z tego wątku wyautuję. A wy udawajcie, że oglądacie i że się wam podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli zaczyna się wyłaniać obraz widza kanału AXN. [beep], nieokrzesany prostak, słoma z butów, maniery nachlanego buraka, brak jakichkolwiek wymagań i gust łopaciarza, który przeczytał wszystkie... etykiety na siarkopolach.

Dlatego co jakiś czas przyznajesz się, że zaglądasz na ten kanał, bo niby tak nienawidzisz jego jakości, a ciągnie Cię do niego. Tak więc nie jesteś gorszy, jeśli chodzi o oczekiwania.

 

W ogóle nie ma sensu pisać o tym kanale, bo w ogóle nie warto, nie ma o czym. Niepotrzebnie podbijam wątek. Bez tego spadłby na dno i byłaby cisza. Więc ja się z tego wątku wyautuję. A wy udawajcie, że oglądacie i że się wam podoba.

No tak, bo należy patrzeć tylko na jakość kanału HD. Gdyby tak było, nie oglądalibyśmy nic w polskiej telewizji. A oferta nie jest taka znowu najgorsza i przyjmij to do wiadomości. Chociaż każdy ma swoje zboczenia, jednego interesuje oglądanie telewizji, drugiego zabawianie się z kolegą, który przecież ściąga wszystko :) Ciekawe jakie wydajecie odgłosy... "och, piksel, ah, HD".?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego tak bronisz tego kanału.Przecież jakość obrazu na tym kanale jest na niskim poziomie. O logo nie będę wspominał.Jaskrawe, przeszkadza w oglądaniu programu i nie jest bezpieczne dla telewizorów.W Austrii i Niemczech jakość obrazu na kanałach axn jest lepsza a logo oczywiście transparentne.

http://www.kdgforum.de/viewtopic.php?f= ... 8&start=10

Telewidzowie w Niemczech maja więcęj do powiedzenia w tej sprawie bo zdanie telewidza jest najważniejsze.

AXN nie poprawił jakości obrazu na kanałach nadawanych w Polsce i logo cały czas amatorskie.

AXN należy do sony i firma powinna doskonale wiedzieć jak ma wyglądać logo kanału telewizyjnego.Przykładowo w telewizorach sony 4 k można już kupić w sklepach ten telewizor logo 4 k w czasie filmów demo jest półprzezroczyste nie tylko dlatego że wygląda estetycznie ale tylko takie logo jest bezpieczne dla telewizorów.Problem zniszczenia telewizorów przez statyczne obrazy czyli jaskrawe logo dotyczy też najnowszych telewizorów 4 K I OLED.

 

http://translate.google.pl/translate?hl ... 6bih%3D911

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce rynkiem telewizyjnym, i w ogóle rynkiem, rządzi korupcja. Tu można sobie załatwić wyniki oglądalności takie, jak komu pasuje. Kanału nikt nie ogląda, a kasa leci.
Wydajesz się myśleć rozsądnie, a sam tworzysz teorie spiskowe, nie próbując nawet zgłębić tematu. Zresztą już Karol ci odpowiedział.

 

A wy udawajcie, że oglądacie i że się wam podoba.
Tego kanału nie oglądam, z zastrzeżeniami technicznymi się zgadzam i słusznie, że o tym napisałeś, z twoją krytyką głupich docinek pod twoim adresem też się zgadzam, ale naprawdę więcej wyobraźni ci życzę. Nie każdy jest tobą, nie dla każdego te same kryteria się liczą co dla ciebie i twoich kumpli. Kanał swoich widzów ma bez względu na to, czy będziesz zaklinał rzeczywistość czy nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego tak bronisz tego kanału.Przecież jakość obrazu na tym kanale jest na niskim poziomie. O logo nie będę wspominał.Jaskrawe, przeszkadza w oglądaniu programu i nie jest bezpieczne dla telewizorów.

Ty jak zwykle o jednym. Póki co to logo AXN nie wypala się na ekranach telewizorach, a w umysłach niektórych osób. Poza tym oglądałem dzisiaj fragment "Przygód Merlina" i jakość była bardzo dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieobiektywnie jest nieustannie usiłować zaprzeczyć moim słowom w kolejnym temacie z rzędu :) Wiem co widzę, nie siedzę jak @lcd40 łbem 1m od telewizora, a rozsądne cztery. Nie widziałem dynamicznych scen, ale przy statycznych było dość dobrze, rozdzielczość także ok. Większe obiekcje miałem wobec "Kill Billa", który rzeczywiście mógł być upscalowany a bitrate niewystarczający, chociaż nawet jako SD radził sobie dość dobrze. Generalnie, możesz mi nawet śpiewać o tym co o mnie sądzisz... wady wzroku nie mam :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie, możesz mi nawet śpiewać o tym co o mnie sądzisz... wady wzroku nie mam :lol:

No, patrz, a już chciałem Cię nakierować na ten tor. :lol2:

A poważnie mówiąc, to chyba nie masz zbyt wygórowanych wymagań, jeśli chodzi o jakość obrazu kanałów oferowanych przez polskie platformy satelitarne i sieci kablowe, skoro zachwycasz się kiepskością oferowaną przez kanały AXN. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...