Skocz do zawartości

nc+ MIX


jimmyboy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bo niestety dekodery z oferty przedpłaconej to dekodery odnowione, często pracujące wiele lat, często z wadliwymi kondensatorami. Stąd problemy z odbiorem sygnału łączące się także z brakiem możliwości pobrania uprawnień.

 

Podpisanie umowy moim zdaniem nie powinno być możliwe bo nc+ czas naprawy dolicza do darmowych miesięcy. Powinieneś najpierw sprawdzić do kiedy masz darmowe miesiące. Każda naprawa to 1msc gratis dodatkowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sklep powołując się na nadmierne koszty, proponuje jedynie naprawę sprzętu w firmie Skymax, czyli Skymax wymienia dekoder na inny (czyt. taki sam jak dwa poprzednie) i niestety sklep ma prawo tak zrobić. Wymiana dekodera przez sklep lub też zwrot kosztów zakupu nie wchodzi w grę.

 

W ofercie ŚwiatHD/nc+ mix reklamacja działa inaczej, wysyła się pismo do CD z żądaniem zadośćuczynienia. Automatycznie dostęp za okres serwisowania przedłuża się jedynie w ofertach na kartę.

 

Ja rozumiem, nie powinna, ale może trafić się felerna sztuka, na taką trafiłem przy zakupie oferty. Niestety ich infolinia jest na poziomie reszty działów tej firmy. Wszelkiego rodzaju reklamacje ciągną się w nieskończoność, nikt nie zważa na dotrzymywanie terminów. Człowiek dzwoni po pięciu dniach... nic. Okazuje się, że konsultant czegoś tam nie dopisał do zlecenia technicznego i zlecenie wróciło z powrotem. Dzwonię po dwóch tygodniach zlecenie nierozwiązane. Wysyłki sprzętu do skymaxa wolałem uniknąć, znając historie innych użytkowników, niestety nie udało się tego uniknąć. Wrócił inny dekoder również niesprawny. Kolejna reklamacja na infolinii, kombinacje z resetowaniem dekodera, kolejne kilka dni w plecy, bo każdy konsultant każe przeprowadzić tę samą procedurę, bo musi zadziałać. Kolejna odsyłka do serwisu, dzwonię do serwisu po dwóch tygodniach, okazuje się, że moja reklamacja jeszcze nawet rozpatrzona nie została, bo nie mają na stanie mojego modelu dekodera, jak dojadą z nc+ dekodery to ruszą z realizacją reklamacji. Byłem 80 w kolejce. Po dwóch tygodniach przyjeżdża dekoder. Wszystko trwa już tak długo, że 3 miesiące abonamentu skończyły się. Dekoder powinien odbierać kanały niekodowane, ale nie odbiera, bo tak jest skonstruowane oprogramowanie w nim zainstalowane. Jeden konsultant twierdzi, że w ogóle nie mam możliwości oglądania na tym dekoderze kanałów bezpłatnych! Drugi twierdził, że kanały bezpłatne jak najbardziej mogę odbierać, ale musi wysłać zgłoszenie techniczne, aby mi wysłano nowe oprogramowanie na dekoder. Czas oczekiwania ok tygodnia. Skoro ok tygodnia, to postanawiam zawrzeć umowę na nc+ mix na czas nieokreślony, w celu sprawdzenia, czy przysłany mi dekoder w ogóle jest sprawny. Okazuje się, ze system odrzuca numer seryjny dekodera i umowy zawrzeć nie mogę. Zgłoszenie reklamacyjne, po dwóch tygodniach dochodzą przyczyny, gdzieś tam w czeluściach systemu, z dekoderem zesparowana była inna karta, choć konsultanci w systemie widzieli moją kartę prawidłowo zesparowaną z nowym dekoderem. W końcu po czterech miesiącach mogę zawrzeć umowę. Umowa przechodzi. Dwa dni po zawarciu umowy nadal sygnału brak. Dzwonię. Dowiaduję się, że moja umowa została anulowana, nikt nie raczył nawet wysłać e- maila z taka informacją, nie mówiąc już o zadzwonieniu do mnie. Przecież to takie normalne, że klient nie musi wiedzieć, o tym, że jego umowa do skutku nie doszła. Gdy spytałem o przyczynę takiego stanu rzeczy, oczywiście nikt nic nie wie i nigdzie mnie przełączyć nie może. Mogę zawrzeć umowę ponownie. OK. Zgadzam się. System umowę odrzuca. Pod dekoder podpięta już jest jakaś umowa. Kolejna reklamacja.

 

Niesprawny dekoder wypuszczają na rynek. OK. Zdarzyło się. Irytuje [beep] jaki w tej firmie panuje, non stop ktoś nie dopełnia swoich obowiązków. Na infolinii co konsultant, to gada co innego, zlecenia techniczne giną w systemie lub są sporządzane w sposób niepełny, wtedy technicy takie zlecenia zwracają i ponownie trzeba je sporządzać. Brak jakiejkolwiek informacji o etapie rozpatrywania reklamacji lub też przybliżonym terminie jej zakończenia. Dział techniczny wszelkie terminy ma w d... Na rynek trafiają dekodery niesprawne lub z błędnymi sparowaniami. O firmie Skymax już nie będę wspominał, bo szkoda na nią literek, zresztą skoro nc+ nie jest im w stanie zapewnić ciągłych dostaw sprzętu to może to jak ta firma działa nie jest tylko zależne od niej samej. NC+ jest współwinne takiemu jej funkcjonowaniu i na takie funkcjonowanie zezwala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Nieprawidłowy sygnał, brak dźwięku lub obrazu" to przypadłość wszystkich 5800sx które posiadałem, ale daje się z tym żyć /pewnie do czasu, jak całkiem ten sygnał stracą/.

Dlatego też mimo mojej chęci zawarcia umowy na własnym sprzęcie /głównie ze względu na dwie głowice 5800sx/ jest to zbyt duże ryzyko spędzania wolnego czasu na pisaniu reklamacji.skarg.odwołań i przesiadywaniu na poczcie żeby odesłać kolejny niesprawny dek.

 

Ale trzeba przyznać, że Świat HD w przypadku pozbycia się dekoderów po okresie darmowej tv daje abonament rzędu 33zł miesięcznie za C+silver + HBO, czyli nic tańszego na rynku się nie dostanie.

Więc, jak ktoś lubi loterię :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Wskazane ponadpodstawowe (czyli coś więcej niż skakanie pilotem po menusach, a raczej kopanie w plikach konfiguracyjnych przez FTP) umiejętności obsługi nBoksa. Jeśli tego nie ma, to zagadaj do sprzedawcy nBoksa/przerabiającego, będzie wiedział jak Ci pomóc.

 

Mając zainstalowany oscam do całej tej operacji nie potrzeba FTP. Wszystko da się zrobic przez webinterface oscama. Zarówno skonfigurować do zlogowania, oczytania logu oraz do skonfigurowania do korzystania z RSA.

 

Oczywisćie przez telnet i ftp da się wszystko - na dodatek w 90% szybciej i wygodniej, ale po skonfigurowaniu użyktownik nie musi mieć wiedzy o komputerach. Interfejs użytkownika jest świetnie przemyślany - żaden tuner nawet z najwyższej pólki nie oferuje takiej wygody w użytkowaniu.

Dodam że standardowa enigma (nie zamknięta przez brak plików źrółowych GUI) oferuje możliwość osobie ze znajomością progrmaowania zmodyfukowania GUI i to dość na zaawansowanym poziemie. Interfejs uzytkownika jest "zrobiony" na intrpeterze języka skryptowego - python, czyli nie jest kod binarny - binaria to motor GUI i obłsuga sprzętu na niskim poziomie.

 

Czyli w zasadzie warto wziąć sobie białasa za 99 pln :D Bo tak na prawdę do oferty nc+ można mieć stosunkowo tanio odbiornik PVR Ready ? Bo rozumiem że USB pod enigmą się uaktywni i będę mógł nagrywać ? :)

 

Tak, ba wystarczą kabelki masz możliwość podłączenia dysku SATA. A co najważniejsze masz prawdziwy PVR a nie erasatz PVR jaki dają platformy. Nagranie nie jest szyfrowane, możesz je skopiować, odtworzyć na innym sprzęcie, możasz poddac edycji. Najważniesze - możesz nagranie zarchwiwizować. Na dedykowanym shcie nie jesteś właścicielem nagrania i nic z nim nie zrobisz a jak padnie tuner to tracisz nagranie.

 

Dzien dobry,

 

Jestem Holendrem, przepraszam mój zły polski. Staram się korzystać z Oscam. NC karty + Skąd mam wiedzieć, co mój rsakey i mój boxkey jest? Dzięki za pomoc! (mam prawną subskrypcji NC +, ale bez dekodera, używam oscam + tvheadend).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

boxkey nie jest potrzebny. A rsakey policzą Ci ludzie na innych forach. Będzie potrzebny albo czytnik kart i program do odpytania karty, albo możliwość złapania logów z oscama. Wszystko to przy założeniu, że karta pochodzi od dekodera BSKA lub BSLA. Z innymi nie ma możliwości oglądania kanałów parowanych (z poza oferty SMART HD).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

przedstawię Wam ku przestrodze historię moich bojów z firmą Cyfrowy Dom odpowiedzialną za tnk, tnk hd, nc+ mix jak pewnie i za smart hd. Może mam pecha, może tylko mnie to spotkało, ale walczę z nimi piąty miesiąc, więc chyba nie można już tego nazwać jakimś pechem, ale po imieniu niesamowitym [beep]em jaki w tej firmie istnieje.

 

W dniu 9 lipca tego roku zakupiłem ofertę ŚwiatHD z czarnym nboxem z nagrywarką z promocyjnymi 3 miesiącami abonamentu w zestawie. Tego samego dnia karta została przeze mnie aktywowana, jednak dekoder nie mógł pobrać uprawnień. Przez kilka kolejnych dni kontaktowałem się z ich infolinią w celu znalezienia przyczyny tego stanu rzeczy i rozwiązania problemu. Wszelkiego rodzaju restarty dekodera nie pomagały, wiec po kilku dniach zostało sporządzone zlecenie serwisowe do ich działu technicznego. Dział techniczny w przeciągu 14 dni roboczych nie uporał się z usterką, więc poproszono mnie o wysłanie dekodera do serwisu w celu diagnozy i usunięcia usterki. Koszt wysyłki dekodera do serwisu 20zł. Po 3 tygodniach dekoder wrócił z serwisu. Stwierdzono usterkę i wymieniono dekoder na inny. Przysłana sztuka pobrała prawidłowo uprawnienia, ale co kilka sekund zrywała sygnał "Nieprawidłowy sygnał, brak dźwięku lub obrazu". Po kilkudniowym kontakcie z infolinią tnk problemu nie udało się rozwiązać, dekoder ponownie odesłałem do skymaxa, wysyłka kolejne 20zł. Po niecałym miesiącu dekoder wrócił z serwisu. Stwierdzono usterkę i wymieniono dekoder na inny. W międzyczasie promocyjne 3 miesiące abonamentu skończyły się i na dekoderze wyświetlał się jedynie ekran aktywacyjny, bez możliwości oglądania kanałów bezpłatnych. Chcąc sprawdzić, czy tym razem otrzymałem sprawny dekoder postanowiłem zawrzeć z firmą Cyfrowy Dom umowę na nc+ mix w opcji na czas nieokreślony. Pomyślałem, ze przez miesiąc potestuję dekoder i jeżeli okaże się sprawny, to po miesiącu zmienię umowę na 12 miesięczną. Przy zawieraniu umowy okazało się, że nie mogę jej zawrzeć, gdyż jest jakiś problem z numerem seryjnym dekodera. Złożyłem reklamację. Po 14 dniach uporano się z problemem, podobno gdzieś tam w systemie, karta była zesparowana z innym dekoderem, choć w BOK widzieli prawidłowo przypisany numer karty do tego dekodera, który otrzymałem z serwisu. Uszczęśliwiony, że w końcu po 4 miesiącach męczarni w końcu uzyskam dostęp do oferty zawarłem umowę na czas nieokreślony. Po 2 dniach od podpisania umowy sygnału na dekoderze nadal nie było. Zadzwoniłem spytać o powód takiego stanu. Poinformowano mnie, że moja umowa została anulowana, gdy spytałem jaki był tego powód, nie potrafiono mi tego wyjaśnić. Zaproponowano mi powtórne zawarcie umowy na które przystałem. Przy jej zawieraniu okazało się, że w systemie do mojego dekodera jest już przypisana jakaś umowa i do czasu wyjaśnienia sytuacji umowy ponownie zawrzeć nie mogę. Aktualnie jestem w trakcie oczekiwania na rozpatrzenie przez dział techniczny mojego problemu, 8 grudnia, mija piąty miesiąc od kiedy zakupiłem ich ofertę i ani dnia jeszcze z niej nie skorzystałem.

 

Zainteresowanych ofertą ostrzegam po prostu, że może im się przytrafić podobna historia do mojej.

 

c.d mojego neverending story z nc+.... dzwoni konsultant... reklamacja rozpatrzona. Problem rozwiązany. Mogę zawrzeć umowę po raz n-ty. Umowa przechodzi. Oczekiwanie na sygnał do 24h. 24h mijają dzwonię zorientować się dlaczego umowa na maila nie dotarła i dlaczego sygnału na dekoderze nie ma. Na infolinii dowiaduję się, że umowa zawarta jest prawidłowo, ale nie została jeszcze potwierdzona przez dział abonencki i że mam ewentualnie interweniować tam. Dzwonię na infolinię abonencką. Okazuje się, że oni w ogóle takiej umowy w systemie nie widzą i odsyłają mnie z powrotem do działu sprzedaży w celu wyjaśnienia tego przyczyny. Konsultant na infolinii sprzedażowej po zasięgnięciu wiedzy u swojego menadżejro informuje mnie, że umowa poprzednia do działu abonenckiego nie wpłynęła i że mam podpisać kolejną, która już na pewno zostanie sfinalizowana. Sporządzamy umowę. System umowę odrzuca, gdyż do mojego dekodera jest już przypisana jakaś umowa :D Aktualnie jestem w trakcie kolejnej reklamacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja [beep]zielę. Inaczej się tego nie da podsumować. Mistrzostwo świata niekomepetencji. Olej ich, bo to naprawdę przechodzi ludzkie pojęcie. Albo przerób sprzęt na Enigmę, kup parę kart na znanym portalu aukcyjnym i wykorzystuj kiedy chcesz... Ja tak zamierzam robić w najbliższym czasie i tyle. Więcej za mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

działa oferta abonamentowa NC+ na Enigmie. Masz kartę NC+ z dekodera ADB 5800S lub SX ( BSKA lub BSLA ). Wkładasz do dekodera z Enigmą 2 wpisujesz magiczne cyferki i oglądasz wszystkie programy z oferty abonamentowej co masz. Cyferki z karty NC+ uzyskasz od dobrych ludzi na innym forum.

Legalnie płacisz abonament za NC+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

W MIX jestem nowy bo przeszedłem z N na karte HD do MIX za 29 zł/12 mies. dekoder Opticum X8.

No i 1-sze nie miłe zaskoczenie.

Nie można zmienić kolejności listy kanałów.

Oczywiscie w starej ofercie mogłem zmieniać, przesuwać jak chciałem.

Nawet w menu listy kanałów jest (info) i po nacisnieciu informacja że tu sie zmienia kolejnosc, wyłącza/włącza kanały ale nie ma jak tego zrobić.

Ciekawe czy planują coś poprawić w tym temacie.

A na tych dekoderach co sprzedają do tej oferty to daję się zmienić kolejność listy kanałów ?

Co za średniowiecze ...

Marceli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

działa oferta abonamentowa NC+ na Enigmie. Masz kartę NC+ z dekodera ADB 5800S lub SX ( BSKA lub BSLA ). Wkładasz do dekodera z Enigmą 2 wpisujesz magiczne cyferki i oglądasz wszystkie programy z oferty abonamentowej co masz. Cyferki z karty NC+ uzyskasz od dobrych ludzi na innym forum.

Legalnie płacisz abonament za NC+.

 

sorki wprowadziłem w błąd zapomniałem dopisać mix.. czyli nc+ mix na enigmie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byc moze to temat na inne forum (o dekoderach), ale zapytam: Jak to konkretnie jest z tym nagrywaniem na dekoderze z dyskiem mixa?. Czy mozna nagrywac tylko podczas ogladania danego programu czy mozna w tym czasie ogladac inny program (np. na DVt). Posiadam dysk zewnetrzny multimedialny m mem up . Czy to znaczy ze moglabym kupic mixa bez dysku i nagrywac z dekodera ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biały dekoder za 99 złotych z nc+ MIX na fabrycznym oprogramowaniu w ogóle nie obsługuje nagrywania.

Szersze pole manewru daje dekoder za 199 zł z 2 głowicami i dyskiem 250 GB: http://ncplus.pl/pomoc/uzytkowanie/pauz ... ywanie-pvr

Tu jednak także nie skorzystasz ze swojego dysku, bo funkcje PVR są ograniczone do wewnętrznego nośnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mozna nagrywac tylko podczas ogladania danego programu czy mozna w tym czasie ogladac inny program (np. na DVt).

 

Na rekorderze (czyli czarnym dekoderze) jak najbardziej możesz oglądać inny program z satelity. Do anteny idą dwa kable a na antenie konwerter twin (z dwoma wyjściami).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy będzie możliwość przejścia z umowy na abonament na MIX-a.

Mam TV z wbudowanym tunerem sat. i teraz jestem zmuszony do korzystania z dodatkowego dekodera.

Czekam na ewentualną możliwość rezygnacji z umowy jeśli by usunęli jakiś program.

Umowę mam niestety do 2015r. (Universe+ za 49 zł/mc)

Chętnie skorzystałbym z cesji, ale nie ma zainteresowania takim ogłoszeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umowę przedłużyłem telefonicznie w październiku 2013. Obowiązuje do 30.04.2015r.

Wcześniej posiadałam "n" w promocji "Wielka Rewolucja" w cenie 48 zł/mc z dekoderem CLRA 500GB.

Niestety kilka tygodni później pojawiła się oferta NC+MIX.

Zadzwoniłem do BOA, czy można zmienić (w końcu taka sama kwota abonamentu, taki sam pakiet programów a jeszcze oddałbym im dekoder CLRA 500GB) - niestety "na razie nie ma takiej możliwości".

Jedyna możliwość to czekanie na usunięcie kanałów, podwyżka abonamentu lub dokonanie cesji umowy na inną osobę (niestety nie ma zainteresowania).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...