Skocz do zawartości

Jaki film ostatnio oglądałeś?


shocco
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Coco (2017)

Bohaterem filmu jest Miguel. W jego rodzinie od pokoleń muzyka jest zakazana. Jednak Miguel marzy, by pójść w ślady swojego idola, wielkiego muzyka Ernesta de la Cruza. Zdesperowany chce udowodnić światu swój talent, a to – za sprawą serii przedziwnych wydarzeń – doprowadzi go do niezwykle kolorowej Krainy Umarłych.

 

Długo przed obejrzeniem filmu, pisałem, że ta animacja niesłusznie otrzymała nagrodę Akademii, zwłaszcza, gdy porównamy sobie ten sam styl animacji Pixara, oraz "Twojego Vincenta". Po obejrzeniu, wypadałoby odszczekać swoje słowa. Owszem, historia jest banalna, a widz przewidzi każdy plot twist. Ale ta animacja przede wszystkim kupiła mnie całą tą otoczką, świetną muzyką, oraz genialną końcówką, która wzrusza, i zmusza do refleksji..

Możnaby rzec, że Pixar wraca do formy, i to z wielką pompą. W przyszłości film znajdzie miejsce na mojej półce z klasycznymi filmami.

Ocena: 5+/6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziś obejrzałem "Jak zostać królem" - dosyć ciekawy film opowiadający o królu Jerzym VI który wypowiadając przemówienia do ludu po prostu się jąkał. Warto obejrzeć :)

Zobaczyłem też drugi odcinek serialu "Poldark - Wichry Losu", serial opowiada o Ross'ie uczestniku wojny secesyjnej, po postrzeleniu jego bliscy myślą że nie żyje - jego wybranka wychodzi za mąz za jego kuzyna, ojciec umiera i zostawia mu upadły majątek który zaś chce przejąć wuj chcąc wysłać go na uczelnię.. Też super serial :) (leci na Epic Drama jak coś) :D

Edytowane przez kokodzambo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Dunkierka" na HBO Go.

Lato 1940 roku. Hitlerowskie Niemcy przyparły brytyjskie i francuskie armie do morza. Otoczeni w Dunkierce żołnierze czekają na swój los, licząc na cudowne ocalenie. Ewakuacją z portu dowodzą komandor Bolton (Kenneth Branagh) i pułkownik Winnant (James D'Arcy), podczas gdy zwykli szeregowcy, tacy jak Tommy (Fionn Whitehead), Gibson (Aneurin Barnard) i Alex (Harry Styles) próbują wydostać się z zatłoczonej plaży. 

Czyli kameralna historia, opowiedziana słowami Christophera Nolana. Film zachwyca warstwą wizualną, oraz dźwiękową. Mnie osobiście chwyciła za serce scena.... 

 

Gdy pilot Farrier, grany przez Toma Hardy'ego, po skutecznej obronie wojsk alianckich, zostaje schwytany przez hitlerowców.

Jedyną wadą obrazu, jest jego długość. Film powinien trwać nieco dłużej.

Zasłużone 5+/6

Edytowane przez Solderowy123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"'Atak paniki"" na HBO GO.

Zanim ocenię ten film trzeba brać pod uwagę jedną rzecz TO NIE JEST KOMEDIA ! a jak już są jej  elementy to jest ich bardzo niewiele (moim zdaniem). Ten film to przede wszystkim dramat o ludziach którzy stanęli przed sytuacją której oni nie przewidzieli a tzw.atak paniki to (wg mojego odbioru filmu) atak furii spowodowanej przez nią i przez brak wyjścia  z niej (chociaż w wątku Żmiejewskiego i Segdy znalazło sie rozwiązanie). Co do obsady Artur Żmijewski i Dorota Segda strzelają życiówkę (zwłaszcza Żmijewski który gra wbrew swojemu emploi),Magdalena Popławska i Grzegorz Damięcki tak samo (zasłużone Złote Lwy 2017 dla Popławskiej),reszta jest na dobrym poziomie ale ich wątki mnie nie ruszyły.Realizacyjnie jest dobrze,zdjęcia spoko,muzyka ok.Ogólnie myślałem po zwiastunie że to będzie kolejna polska komedia z masą bluzgów jak u Vegi a otrzymałem niezły dramat który mógł być jeszcze lepszy gdyby dopracować niektóre wątki(zwłaszcza wątek dzieci które jarają marihuanę).

Ocena 6/10 dla filmu jako dramat, 2/10 dla filmu jako komedia.

 

Edytowane przez Plus12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.10.2018 o 18:45, Plus12 napisał:

"'Atak paniki"" na HBO GO.

Zanim ocenię ten film trzeba brać pod uwagę jedną rzecz TO NIE JEST KOMEDIA ! a jak już są jej  elementy to jest ich bardzo niewiele (moim zdaniem). Ten film to przede wszystkim dramat o ludziach którzy stanęli przed sytuacją której oni nie przewidzieli a tzw.atak paniki to (wg mojego odbioru filmu) atak furii spowodowanej przez nią i przez brak wyjścia  z niej (chociaż w wątku Żmiejewskiego i Segdy znalazło sie rozwiązanie). Co do obsady Artur Żmijewski i Dorota Segda strzelają życiówkę (zwłaszcza Żmijewski który gra wbrew swojemu emploi),Magdalena Popławska i Grzegorz Damięcki tak samo (zasłużone Złote Lwy 2017 dla Popławskiej),reszta jest na dobrym poziomie ale ich wątki mnie nie ruszyły.Realizacyjnie jest dobrze,zdjęcia spoko,muzyka ok.Ogólnie myślałem po zwiastunie że to będzie kolejna polska komedia z masą bluzgów jak u Vegi a otrzymałem niezły dramat który mógł być jeszcze lepszy gdyby dopracować niektóre wątki(zwłaszcza wątek dzieci które jarają marihuanę).

Ocena 6/10 dla filmu jako dramat, 2/10 dla filmu jako komedia.

 

 

Wczoraj "Atak paniki" i potwierdzam opinię, że nie jest to na pewno komedia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Czarna Pantera" na HBO GO.

Recenzja filmu w dwóch zdaniach: kolejny,dobry,porządny MARVEL z wreszcie porządnym przeciwnikiem (w porównaniu do innych złoli z tego uniwersum i zanim w kinach był Avengers:Infinity War).Jedyny poważny minus filmu to efekty specjalne które nie wyglądają jak film na który wydano 200 mln dolarów i w porównaniu do poprzednich filmów MARVELA.

Ocena 7/10

Edytowane przez Plus12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Moja kolacja z Herve" w HBO GO.

Opis filmu:

Dziennikarz Danny Tate (Jamie Dornan) który zmaga się z problemami w swoim życiu, ma na zlecenie szefowej dziennika w którym pracuje przeprowadzić wywiad ze znanym w filmowym świecie i charyzmatycznym aktorem Hervé Villechaize (Peter Dinklage). Mężczyźni nie zdają sobie sprawy, że ta jedna noc raz na zawsze zmieni ich życie. 

Jeden z lepszych filmów produkcji HBO, który by nie zadziałał tak emocjonalnie i nie był tak przyjemnym seansem gdyby nie najbardziej nietypowy duet aktorów jaki ostatnio widziałem czyli Peter Dinklage i Jamie Dornan (odpowiednio Tyrion Lannister z Gry o Tron i Grey z niesławnej trylogii). Ci aktorzy mają fantastyczną chemię między sobą i wyciagają z typowego sceniariusza z biograficznych filmów HBO jeszcze więcej.Jedyny poważny minus to zakończenie które nie wyjaśnia co stało się później z dziennikarzem i jak potoczyły się jego dalsze losy. Ocena 7+/10 

Edytowane przez Plus12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...