Skocz do zawartości

Puchar Konfederacji - Brazylia 2013


bartolinos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Już dziś na boiskach Brazylii rozpocznie się Puchar Konfederacji. Rozgrywki te są próbą generalną przed zbliżającymi się Mistrzostwami Świata. Ranga tych rozgrywek może nie jest najwyższa i raczej mogą w tej materii rywalizować z Klubowymi Mistrzostwami Świata.

Uczestnicy Pucharu Konfederacji 2013:

Brazylia – gospodarz

Hiszpania – Mistrz Świata 2010 i Mistrz Europy (UEFA Euro 2012)

Japonia – Mistrz Azji (zwycięzca Pucharu Azji 2011)

Meksyk – Mistrz Ameryki Północnej (zwycięzca Złotego Pucharu CONCACAF 2011)

Urugwaj – Mistrz Ameryki Południowej (zwycięzca Copa América 2011)

Tahiti – Mistrz Oceanii (zwycięzca Pucharu Narodów Oceanii 2012)

Włochy – Wicemistrz Europy (finalista UEFA Euro 2012)

Nigeria - Mistrz Afryki (zwycięzca Pucharu Narodów Afryki 2013)

 

Rozgrywki te w Polskiej TV będzie można śledzić na antenach TVP 1 / TVP 2 (także w wersjach HD) oraz TVP Sport i sport.tvp.pl

uid_0bf39eb61726354768299b5a506ef05f1371046884496_width_322_play_0_pos_0_gs_0.png

 

Mój typ: Zwycięży Hiszpania. Finał z Brazylią. Ciężki mecz dla obu ekip i 2:1 dla aktualnych MŚ i Europy.

Kto w/g was zwycięży w tym turnieju, macie jakieś spostrzeżenia ? Piszcie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim wielkim faworytem jest Brazylia.Mam też nadzieje,że podczas tego turnieju dojdzie do meczu Brazylia-Hiszpania,być może w finale.Ostatni mecz tych drużyn miał miejsce w roku 1999.Obejrzę też mecz reprezentacji Tahiti,gdyż bardzo lubię oglądać tak egzotyczne drużyny w akcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak do tej pory najlepsze wrażenie sprawiła Brazylia wygrywając 3:0 nad Japonią, Włosi również zagrali bardzo dobrze Meksykiem, bardzo ładna bramka Pirlo z rzutu wolnego. Zobaczymy co pokaże Hiszpania, ja po cichu liczę na Nigerię bo lubię afrykański futbol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigeria-Tahiti 6-1. Cieszy mnie bardzo gol dla Tahiti, ale mówiąc obiektywnie zasługiwali piłkarze z Oceanii by go zdobyć. Miałem wrażenie momentami, że Nigeria lekceważy Tahiti, ich piłkarze grają samolubnie. Nie lubię Nigeryjczyków po tym meczu i mam nadzieję, że nie awansują do półfinału. Jeszcze dodam, że nie słyszałem ani razu od komentatora Jacka Jońcy, że gole można obejrzeć na sport.tvp.pl lub na hybrydzie, a wczoraj Iwański to powtarzał co 5 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, jesteśmy już po pierwszej kolejce meczów grupowych i można napisać jedno - faworyci nie zawodzą, gorzej z relacją na TVP. Ale od początku, Brazylia i Hiszpania zdają się potwierdzać aspiracje do finału, dobra forma Włochów, lecz jeśli Balotelli przesadzi z "rozbieraniem się" to mogą stracić dobrego napastnika. Trochę zawiedziony jestem postawą Meksyku, spodziewałem się więcej. Urugwaj mnie nie zaskakuje negatywnie, bo oni od pewnego czasu grają co raz gorzej. A konkretnie to nie jest ekipa znana z MŚ, czy Copa America. Tak przy okazji Copa America można by się zatrzymać i opisać pewne wpadki związane z komentatorami TVP, ale pominę to z bardzo prostego powodu - na szczęście na sport.tvp.pl są zwykle do wyboru aż 3 możliwości obejrzenia meczu. A konkretnie komentarz z TVP Sport, alternatywny(kilku mniej znanych komentatorów dostaje szansę wykazania się) oraz mecz bez komentarza, czyli z samym dźwiękiem ze stadionu.

 

Niestety w meczu Nigeria - Tahiti było widać ogromną przewagę w umiejętnościach piłkarskich obu ekip. W sumie można by rzec, najniższy wymiar kary z możliwych. Obawiam się, że jeśli trener Włochów lub Hiszpanów wystawi pierwszą jedenastkę to możemy spodziewać się wyniku dwucyfrowego. Ale chyba nie będą chcieli ryzykować jakiejś kontuzji trenerzy i dadzą pograć mniej zmęczonym sezonem zawodnikom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Hiszpanie utrzymają poziom motywacji z meczu z Urugwajem - a w wywiadach przed turniejem wszyscy podkreślali, że to jedyny tytuł, którego im brakuje- to nie widzę dla nich przeciwnika. Mają drużynę kompletną, ławka rezerwowych przyprawia o zawrót głowy.

Włosi to zawsze trudny przeciwnik.

No i Brazylia, grają u siebie, a to w jakichś stykowych sytuacjach może okazać się ważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mamy już pierwszych półfinalistów. W kolejności zajętych miejsc to Brazylia i Włochy. Decyzja o zwolnieniu Mano Menezesa tak krótko przed mundialem była słuszna, szkoda, że nikt w Polsce na taki krok przed ME się nie zdecydował. Scolari potrafi oszczędzić Neymara wprowadzając zmiennika, postawić na Bernarda (radzę dobrze przyglądać się temu zawodnikowi) i przekonać rodaków, że jednak futbol dalej może ich cieszyć. Ale zdania co do zwycięzcy ewentualnego finału nie zmieniam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...