Skocz do zawartości

Zet Gold (dawna Planeta FM, Plus Toruń oraz Traffic FM)


Qrzysztof
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jako że słuchałem planety to dla mnie zet gold jest szitem i nie będę tego słuchał bo to kolejna podróbka złotych przebojów.

 

No właśnie nie, puszczają wiele piosenek, których nie usłyszałem nigdzie, ale nie muszę ich podawać, skoro to "szit".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchałem trochę wczoraj wieczorem i dziś rano i jestem zachwycony, naprawdę świetne radio. Dużym plusem jest to, że nie mieszają starych dobrych hitów ze współczesną muzyką jak to robi Radio Złote Przeboje.

Szkoda tylko, że tak ciężko się przebić z jakąś pochlebną opinią na temat tego radia, wiadomo, że słuchaczom Planety nie będzie się ono nigdy podobać, ale myślę, że dla fanów starej muzyki jest super (a przecież do nich chyba jest ono kierowane). Poza tym muszę przyznać, że dla mnie osobiście komentarze fanów Planety na temat nowego radia to wręcz dodatkowa rekomendacja dla Zet Gold. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że chociaż tutaj będzie panować na tyle kultury, że [beep]kich odzywek o staruchach nie będzie. Niestety pomyliłem się...

A zatem: tak - uwielbiam muzykę dla "staruchów", nienawidzę łomotów* w stylu Planety i tak, mnie się nowe radio podoba i mu kibicuję.

 

*nie chciałem używać tego typu określeń, myślałem, że da się chociaż tutaj wyrazić opinię bez obrażania innych rodzajów muzyki (bo na FB to nawet nie próbuję) ale skoro się nie da, trudno, jak wolicie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać tylko jakich Planeta ma fanów... Cisną na Zet Gold, że jest do [beep] jak to nie wina Zet Gold tylko Eurozetu i jeszcze cisną na RMF MAXXX, że nie dorównuje do pięt Planecie.

Mi się podoba granie Zet Gold, ale Planeta była niszową stacją i jej kosztem otworzyli Zet Gold. A Złote Przeboje to jest już stacja o formacie AC, która może konkurować ale ze zwykłą Zetką. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchałem trochę wczoraj wieczorem i dziś rano i jestem zachwycony, naprawdę świetne radio. Dużym plusem jest to, że nie mieszają starych dobrych hitów ze współczesną muzyką jak to robi Radio Złote Przeboje.

Szkoda tylko, że tak ciężko się przebić z jakąś pochlebną opinią na temat tego radia, wiadomo, że słuchaczom Planety nie będzie się ono nigdy podobać, ale myślę, że dla fanów starej muzyki jest super (a przecież do nich chyba jest ono kierowane).

Świetne to może nie, ale rzeczywiście jakiś tam poziom ma. :D To jest rzeczywiście plus. Jakby się słuchało starych kaset (których swoja drogą mam pełno :P ).

Przecież na Planecie (przynajmniej Giżyckiej) też nie raz puszczano stare hity, np. Leszcze, Madonnę, Depeche Mode, Jacksona, itd. więc nie wiem o co chodzi. :/

Swoją drogą usunięcie Planety i tych dwóch innych stacji kosztem Zet Gold, to było jednak głupie zagranie. Jakby nie można było uruchomić oddzielnych nadajników... :roll: A w końcu Chello Zet ma ogromne fundusze z Radia ZET (podobno).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby nie można było uruchomić nowych nadajników... STARSY wywodzą się z radia, więc możemy długo tu podebatować :) Jakie nowe nadajniki? Najpierw musi być proces koncesyjny, później trzeba wygrać. Zbudowanie takiej sieci od zera dzisiaj jest praktycznie niewykonalne. Eurozet wyliczył, że Planeta nie przynosi zysków i należy ją skasować, tyle. Tu nie ma żadnej polityki, tu są tylko pieniądze.

 

A ponieważ zapatrzyli się na Starsa i im się spodobało to postanowili też z klasyką ruszyć, cała tajemnica :lol2::lol::jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy w tej stacji będą lecieć takie fajne stare kawałki jak:

 

SOUL II SOUL - Back To Life

SYDNEY YOUNGBLOOD - Sit And Wait

ROBIN BECK - The Very First Time

DEACON BLUE - Real Gone Kid

S-EXPRESS - Theme from S-Express

NEW KIDS ON THE BLOCK - You Got It (The Right Stuff)

LONDON BOYS - London Nights

BRUCE WILLIS - Under The Boardwalk

BOMBALURINA - Itsy Bitsy Teenie Weenie Yellow Polka Dot Bikini

 

Pewnie większość z Was nie słyszała ani jednego kawałka z powyższej listy, więc dla wielu byłyby to nowości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co slyszałem przez chwilę królują lata 80. Przedstawicielami lat 80. są Pet Shop Boys, Madonna, Depeche Mode, Phil Collins. Ale jest brak New Kids On The Block i Soul II Soul :cry:

Lata 70. kończą się u nich na ABBIE i Boney M., a lata 60. to tylko Beatelsi i Simon&Garfunkel.

Grają więc tak samo jak Złote Przeboje Agory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy w tej stacji będą lecieć takie fajne stare kawałki jak:

 

SOUL II SOUL - Back To Life

SYDNEY YOUNGBLOOD - Sit And Wait

ROBIN BECK - The Very First Time

DEACON BLUE - Real Gone Kid

S-EXPRESS - Theme from S-Express

NEW KIDS ON THE BLOCK - You Got It (The Right Stuff)

LONDON BOYS - London Nights

BRUCE WILLIS - Under The Boardwalk

BOMBALURINA - Itsy Bitsy Teenie Weenie Yellow Polka Dot Bikini

 

Pewnie większość z Was nie słyszała ani jednego kawałka z powyższej listy, więc dla wielu byłyby to nowości.

Ja znam wszystkie i dodałbym wiele innych których ty pewnie nawet nie słyszałeś. Ale nie są to wielkie przeboje więc nie sądzę aby Zet Gold to grało. Bardziej pasuje mi to do radia Plus :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stacja jest bardzo ciekawa, chyba najlepsza ze wszystkich stacji o tej tematyce. Są tu światowe klasyki, jak i największe przeboje PRLu. Nie rozumiem fanatyków dawnej Planety FM, którzy narzekają na nowe radio. Było wiadomo, że Radio Zet Gold nie będzie emitował muzyki klubowej. Nie można porównywać obu stacji, ponieważ są o innej tematyce. Niestety problemem jest brak innych stacji z muzyką klubową w mniejszych miejscowościach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś nazwał tych fanatyków Planety "umcykomaniakami" co jest moim zdaniem dobrym określeniem dla tych ludzi, którzy się tak "jeżą" na fejsie. ;)

 

To chyba było moje określenie. ;)

Co do radia jest naprawdę świetnie, dzisiaj 3 razy udało mi się trafić na piosenki Elvisa Presleya. Oprócz tego Aya RL ze "Skórą" czy Czerwone Gitary z "Nie spoczniemy". Radio Złote Przeboje odpada w przedbiegach. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] ktoś nazwał tych fanatyków Planety "umcykomaniakami" co jest moim zdaniem dobrym określeniem dla tych ludzi, którzy się tak "jeżą" na fejsie. ;)

 

Jeżą się, bo halo, mamy demokrację - każdy może się wypowiedzieć i nikt nikomu tego nie zabroni. Poza tym, to jak tu się nie jeżyć jak cały eter jest zawalony byle czym?

 

Bo ta muzyka nie jest zbytnio intelektualna co by nie mówić. [...]

 

Nie jest intelektualna, to muzyka ma jakiś intelekt? Intelekt może mieć człowiek. :) Oldiesy są intelektualne? W jakim sensie? Rozwiń myśl, bo nie rozumiem... W czym muzyka z gatunku oldies jest lepsza od muzyki klubowej?

 

ktoś nazwał tych fanatyków Planety "umcykomaniakami" [...]

To chyba było moje określenie. ;)

[...]

 

Myślisz, że masz się czym chwalić? Moim zdaniem to było żałosne i na niskim poziomie... Jak widać nie każdy "dojrzały słuchacz" ZET Gold jest dojrzały. :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czym muzyka z gatunku oldies jest lepsza od muzyki klubowej?

 

Kliknięcie kliku przycisków, zmiksowanie jakichś sampli i puszczenie ich w pętli - to ma być lepsze od żywych instrumentów i siedzenie po kilka godzin w studio?

 

O ile słuchacze oldies starają się dyskutować, tak słuchacze klubowej muzyki opierają dyskusję i krytykę na obrażaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ludzie myślą jak się tworzy muzykę elektroniczną: http://goo.gl/WnGi4 (włącz dźwięk)

 

Na tworzenie muzyki elektronicznej należy poświęcić sporo czasu, jeżeli ktoś chce stworzyć coś co jest ponad przeciętne, to porównanie tego do zabawy w 15min z fruityloops, jest mocną obrazą dla ludzi którzy się tym zajmują i wyrazem ignorancji. Same sample się z niczego nie biorą i o ile początkujące osoby wolą ściągnąć z internetu gotowe paczki, to bardziej zaawansowani twórcy sami się starają o nagranie i przygotowanie własnych sampli, tym bardziej, że gotowe sample mogą być chronione prawem autorskim.

 

Do tego wszystkiego liczy się dobra umiejętność gry na pianinie. Co prawda większość twórców korzysta ze zwykłych key-boardów, jednak niektórzy (jak na przykład Deadmau5) nie stronią od gry na prawdziwym analogowym sprzęcie. W przypadku utworów House-owych taka umiejętność może się wydawać mało przydatna, za to w muzyce Trance jest to wręcz konieczne. Kolejnym ważnym powodem jest obecność wokalu w utworach, który nie ogranicza się do kupki ułożonych zupełnie bez znaczenia słów, ale tworzy głębszy sens. Vocal-trance potrafi być na pradę piękny, a w przypadku Jungle/HipHop to jest podstawa.

 

Podejrzewam, że większość utworów które ludzie słyszą, jest błędnie pojmowana jako stworzona bez pomocy komputera. Dzisiaj stworzenie nowego utworu, nawet nie należącego do muzyki elektronicznej, staje się bardzo trudne bez wykorzystania podstawowych narzędzi jak komputer czy oprogramowanie do obróbki dźwięku. Przynajmniej spora część, jak nie połowa z utworów które słyszysz na Zet Gold, należy do muzyki elektronicznej, chociaż w czasach w których je tworzono nie było bardziej zaawansowanych narzędzi niż miksery, gramofony, itp.

 

Opis gatunków muzyki edm: http://techno.org/electronic-music-guide/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to było takie łatwe... Widać, że nie masz pojęcia o muzyce klubowej, w której także pojawiają się instrumenty i nagrywane w studiu vocale.

 

No cóż, nie interesuje mnie ta muzyka to po co mam coś jeszcze o niej wiedzieć. Nie mniej dziękuje za informacje powyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...