Skocz do zawartości

Odbiorniki Cyfry + - pytania, problemy, komentarze


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

hej mam taki problem. zmieniłem miejsce zamieszkania, niby tu normalnie jest antena i wszystko podłączone, ale na pace wyskakuje brak sygnału, antena ustawiona na 90% w miarę precyzyjnie, jak wejdzie się w menu to przez chwilę jest pełen pasek sygnału, a po chwili przechodzi tylko w małą nitkę zieloną a potem czerwoną. konwerter czy inne pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnie dwie anteny ustawiałem empirycznie nie mając miernika wychodząc o 12 w południe to antena nastawiona idealnie na słońce z lekkim odchyleniem i zawsze skutkowało. z resztą gdyby była potrzebna lekka korekta anteny to sygnał w menu by tak nie wariował. cały osprzęt nie jest mój dlatego szukam przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pioneer 1530 nie widzi mi Astry. Nowszy dekoder Sagemcom wszystko ładnie odbiera. Mam jeszcze starutkiego Sagema, ale tam trzeba wgrac ręcznie listę bo wyszukuje kanały do 580. Na Pionierze bawiłem się ustawieniem USTAWIANIE ANTENY (częstotliwośc itp) i w pewnym momencie odebrało mi francuskie kanały z Astry, ale, że nie odebrało helmutów to kombinowałem dalej i teraz nie moge wrócić nawet do tego stanu. Problem lezy po stronie dekodera, czy muszę wgrac nowy soft (jaki?) czy po prostu jakiś prosty myk w ustawieniach? Mam wrażenie że to coś banalnego, dlatego pytam. Nie chciałbym dla tych kilku kanałów (Sport1itp) kupywać nowego dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z sygnałem

 

Witam

 

Szybko streszczę o co chodzi

 

Przyjechałem do rodziny i Tata mojego kolegi , poprosił mnie o pomoc w podłączeniu dekodera.

 

I tak ma antenę zbiorcza duża i stary dekoder Philipsa chyba pierwszy jaki był , siła sygnału doskonała programy działają. Dostał z cyfry inny dekoder chyba Samsunga twierdzi że jest zepsuty bo podłączeniu nie działa i niby sygnał jest ale fakt nie znajduje kanałów. A teraz najlepsze Dostał nowy tuner Sagema HD i podłączamy go to nie ma siły sygnału ale jak kilka razy odłączę antene i ja podłącze to pokazuje sile 81% i znajduje kanały ale po wyjściu czarny ekran i sygnał ginie. I teraz mamy taki problem bo siła sygnału jest pojawia się na chwile ale nie działa. Jak podłączam ten stary tuner Philipsa telewizja jest siła sygnału jest bardzo dobra. Nie mam bladego pojęcia co z tym zrobić w sumie 3 tunery w domu i tylko ten pierwszy Philips działa , dwa pozostałe maja jakiś problem ,nie sadze ze to jest wina tunerów bo dwa tunery i by były uwalone.Czy ktoś z Was spotkał się z czymś takim .Dzwoniliśmy do Cyfry to powiedzieli ze to jest nie możliwe i pierwszy raz spotykają się z takim problemem. Bardzo Was Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Re

@icereland

Mnie się wydaje tak na 80 procent te dwa dekodery które nie chcą działać najprawdopodobniej obydwa tunery nie chcą współpracować z konwerterem lub instalacją ( bo nie znam bliżej tech. instalacji zbiorczej ). Najprostszym i chyba jedynym środkiem będzie zakup i montaż swojej czaszy sat ze swoim nowym konwerterem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest tylko taki ze nie możemy zamontować swojej anteny bo właściciel nie pozwala a balkon jest z drugiej strony. Na dachu tez nie wolno. Tylko ta zbiorcza antena. Dziwne tylko ze na dwóch jest sygnał a na tym nowym niema. Tu mi mowi tata kolegi ze czasem mu znikają programy i wtedy odkreca antenę od tunera wkreca z powrotem i działa dalej. Wiec tu jest zdrowo zamieszane. Wolam speca od instalacji w tym bloku przychodzi z miernikiem sygnał jest i ok. Tylko ze to jest Irlandczyk wiec za dużo to on nie wie :( Dlatego Was prosze o pomoc bo musze sam to rozkminic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm skoro nie ma możliwości zabudowy własnej anteny satelitarnej . To trzeba się przyjrzeć samej sieci zbiorczej instalacji od konwertera rozgałęźnikom etc. Przydałby się jakiś miernik sygnału sat. Z doświadczenia wiem ,że nap. czarne dekodery nk-i 250 giga miały problem ze współpraca z niektórymi konwerterami.. Z resztą taki problem nie tylko wspomnianych dekoderów dotyczyłZ tego co opisujesz opisane tunery nie widzą dobrze konwertera z niego sygnału. Za mało danych technicznych (jaka sieć zbiorcza z jakich elementów się ona składa) by konkretnie zawyrokować jak ten problem usunąć.

 

Tu masz lin niżej prosty schemat zabudowy anteny sat zbiorczej

 

http://www.antenazbiorcza.pl/index.php/ ... stelitarna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

Posiadam dekoder Pace PVR HD, wczoraj stala sie dziwna rzecz, zona zasiadala juz do M jak Milosc gdy nagle zniknely wszystkie programy. Poczatkowo myslalem, ze to moze wina pogody. Dzisiaj niestety wciaz jest ten sam problem. Dekoder pokazuje, ze sila sygnalu jest dobra, zresetowalem dekoder do ustwien fabrycznych i to tez nic nie dalo. Dziwi mnie rowniez to, ze programy ktore juz mialem nagrane na dysku rowniez zniknely. Zamiast nich jest rowniez czarny obraz. Czy ktos mial juz podobny problem i zna rozwiazanie. Czy to wina dekodera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od pewnego czasu mam problem z cyfrą + (teraz nc+) Chodzi o to że z jednego abonamentu mam rozdzielony sygnał przez splitera na 4 telewizory. Wszystko śmigało bez żadnych problemów. Teraz gdy podłącze dekoder u sb w pokoju w wszystkich innych ginie obraz robi się czarny za to u mnie w pokoju chodzi. Gdy ten dekoder jest odłączony od zasilania wszystko chodzi bez problmu. Wiece co może być przyczyną ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam tuner Sagemcom dsi87. Jestem abonentem Cyfry+, ale jakieś 2 miesiące temu zainstalowało mi się nowe oprogramowanie, które wgrało mi nowe menu i funkcje. Co jakiś czas korzystając z tego dekodera zmienia mi się rozdzielczość obrazu 1920x1080 na mniejszą. Wchodziłem więc do menu i w odpowiednim miejscu zmieniałem rozdzielczość. Po wgraniu nowego oprogramowania rozdzielczość spadła do 720x576, a w menu nie ma nigdzie opcji dającej możliwość zmiany. Jak więc tego dokonać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wcześniejszym menu przed aktualizacją miałem właśnie takie opcje jak podałeś. Po aktualizacji jest:

 

Menu: >

- Informacje techniczne - nic tu nie można zmienić,

- Uprawnienia odbioru - nic nie można zmienić

- Informacje o sieci - nic nie można zmienić

- Ustawienia fabryczne - wiadomo o co chodzi

- Skrzynka odbiorcza - wiadomości od nc+

 

Inne opcje to:

- Moje nagrania

- Wyszukiwania audycji,

- Program na 7 dni

- TV Rachunek

- Serwisy internetowe

- Odtwarzacz multimediów

 

I nigdzie, ale to nigdzie nie ma możliwości zmiany rozdzielczości. Będę musiał się skontaktować z nc+, bo chyba przy aktualizacji zapomnieli o tym ważnym szczególe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz już te opcje: informacje techniczne, uprawnienia odbioru itd. to potem poruszając się na prawo/lewo strzałkami masz opcje wybierz swoje programy, blokada programów, ustawienia dekodera, ustawienia telewizora, ustawienia nagrywania, wyszukiwanie programów, aktualizacja oprogramowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam mam problem z tym właśnie dekoderem regularnie, gdy budzę się rano(choć nie zawsze)ale raz na dwa tyg, raz na miesiąc, usuwa on sobie sam moje nagrania. Dodam że to zawsze są 3 góra max 6 nagrań. Proszę o pomoc.

(zmiana ustawień z automatycznego usuwania miejsca na dysku na ręczne nic nie daje)

 

jasiek747

Jestem tu nowy

Jestem tu nowy

 

Posty: 23

Dołączył(a): 9 lip 2010, o 14:34

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam, mam problem z odbiorem programów,

siłe sygnału mam dobrą, a na tv wyskakuje brak zasięgu{znika co jakiś czas}, wymieniłem konwerter i dalej to samo, na wszystkich 3 dekoderach w domu, kartę abonencką sprawdzałem u znajomego i ok, co może być przyczyną ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

witam, może ktoś doradzić co wybrać do odbioru nc+ tzn mediabox+ czy pace pvr hd ?

jeszcze jedno czy karta po cyfra+ i karta kliencka clone+ będą działać na nowym mediabox+ i pace pvr hd ?

czy wyżej wspomniane dekodery są naprawdę ciche tzn. chodzi mi o dysk twardy bo obecnie posiadam trupa philipsa pvr hd 250gb i szczerze gorszego tunera w życiu nie widziałem, hałasuje włącza się sam i wyłącza kiedy chce hałas polega w szczególności na pracy dysku i wentylatora to jest nie do zniesienia w szczególności w nocy

można prosić o radę ?

dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...