Skocz do zawartości

Odbiorniki Cyfry + - pytania, problemy, komentarze


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zakupilem niedawno dekoder Strong, podlaczylem antene, ustawilem, wlazylem karte, i wszytko dzialalo ok. Nastepnego dnia troche sie zdziwilem bo obraz mi zniknal. Dekoder dziala, klikajac "Menu" na pilocie, widze ze na dekoderze sie wlacza. Duzo sie z nim meczylem, i czasem bylo tak ze obraz po prostu strasznie skakal, wiec wie ze w srodku dekodera jest ok. Kupilem nowy kabel "SCART" czy jak inni go nazywaja EURO, i nic to nie dalo. Kolega przyniosl swoj kabel(ponoc byl drogi) i tez nic. Zanioslem go wiec do Servisu. Tam go podlaczyli, no i troche sie zdziwilem bo dzialal. Jak przyszedlem do domu, podlaczylem go jeszcze raz, bylo menu. Nie podlaczalem wczesniej ateny bo wyslalem ze to moze z niej jest jakies spiecie, no ale widzac ze menu jest ok podlaczylem ja i bylo ok. Wlozylem karte i po 5 minutach obraz znowu zniknal. Podlaczylem wiec na Czincze(CHINCH) i na tym mi podizlalo rowniez 5 minut. Kumpel wzial do siebie sprawdzal na swojej antenie i bylo wszystko ok. Tyle ze on nie czekal a moze akurat po chwili by sie wylaczyl. Nie wiem czego to jest wina, ale czy to mozliwe ze karty? kilka razy obraz mi skakal i widzialalem ze programy normalnie leca, albo ze jest menu. Wiec czego to moze byc wina. Dzisiaj podlacze go jeszcze razi zobacze jak dlugo bedzie obraz, bo chyba jak dlugo lezy odlaczony to mu sie poprawia ten zly stan.

 

Mam nadzieje ze ktos mi moze pomoc z tym problemem, bo za abonament place a ogladac nie moge.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ale zeby ustawic antene trzeba wejsc w menu zeby ustawiac wedlug tych dwoch paskow "poziomu sygnalu" i "jakosci". No i w tym caly problem ze ja tego menu nie mam. Moj telewizor ma 2 AV i na zadnym nie ma obrazu. Jak wylacze funkcje niebieskiego obrazu, to na AV1 cos mi tam migota, czasem tak ze moge zobaczyc ze zmienia mi sie kanal albo wlacza menu. No a antena byla ustawiona idealnie. Moze i sie przestawila, ale po podlaczeniu dekodera bez podlaczania anteny powinno mi sie cos tam wyswietlic. A ja widze tylko niebieskie tlo oznaczajace ze telewizor nie dostaje zadnego sygnalu z jakiegokolwiek uzadzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telewizor Samsung CW25M064N, u kolegi nie wiem, a w sklepie jakas pokazowa plazma, albo LCD o duzej rozdzielczości. Nie wiem dokladnie. Dzisiaj probowalem ponownie. Mogę jedynie stwierdzić, że to nie wina anteny ani karty. Na 100% dekoder, ale nie znam przyczyny. Kiedy postoi troche wylaczony z sieci, to po podłączeniu działa. Widze normalnie obraz i pisze brak sygnału. Zostawiłem tak żeby zobaczyć czy coś się stanie i po około 2 minutach ekran zaczyna mi jeździć od prawej do lewej, a po kilku następnych minutach. Nie chcę po prostu iść znowu do servisu i znowu po pięciu minutach nic się nie stanie, i będę świecić oczami. Spotkał się ktoś z Was z podobnym problemem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie, który z dekoderów SD oferowanych przez Cyfrę jest najlepszy?

Najnowszy czyli Strong. Ma najwięcej dostępnych funkcji, no ma jeden minus- kanały się wolniej przełączają niż na Philipsie czy Mediasacie, ale ogólnie ten jest najlepszy z dostępnych od Cyfry odbiorników satelitarnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@paradise, tak jak piszesz, tuner może być uszkodzony, ale ta usterka daje po sobie znać po jakimś tam czasie. Czym dłużej pozostaje wyłączony z prądu, tym dłużej będzie działał poprawnie po podłączeniu.

 

Wyjątkowo wredny przypadek. Może nie jedź do serwisu a zobacz u kolegi, podłącz pod TV i zostaw go na trochę dłużej - 15 minut. Jakie będą efekty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Wczoraj kupiłem Plazmę Panasonica 42". Wymieniłem Mediasata Cyfry+ na tuner Philipsa DSR 6201 HD. Sprzęt połączony jest kablem HDMI (Vivanco). Antena 60.

I niby wszystko jest OK. Ale ....

Przy oglądaniu kanałów HD C+Film i C+ Sport jakość obrazu szczególnie gdy tło jest ciemne, czarne widoczne są poziome paski o szerokości ok. 1, 2 cm nieregularne, w różnych odcieniach czerni.

Dekoder ustawiony na 1080i, HDMI, sygnał wizyjny RGB, zresztą próbowałem różnych ustawień i nie było zmiany. Przy oglądaniu tych programów ale w wersji nie HD problem pasków zanika, ale i obraz nie jest już taki jak w HD.

Co może być przyczyną ?

I czy obraz przy oglądaniu kanałów nie w HD jest "różny" na róznych kanałach. Na niektórych do żylety dużo brakuje.

Ponawiam pytanie. Czy ktoś się może orientuje czy problem poprzecznych pasków zniknie w nowym modelu Philipsa HD z PVR?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję pomocy i porady. Mam dekoder Pionieera BCT 1530 z "nieoryginalnym" oprogramowaniem. Latem zmieniałem instalację antenową i kablową sieci i teraz mam taki problem. Kiedy z kanałów z HB przechodzę na Astrę wszystko jest Ok, ale kiedy ponownie chcę włączyć kanały z HB to już pojawia się komunikat o braku sygnału. Wtedy muszę wejść w menu i wyłączyć konwerter i następnie go włączyć - wtedy wszystko jest ok. Mam przełącznik diseq umocowany na balkonie, kilkanaście metrów od telewizora. Dziwię się czemu tak się dzieje ponieważ wcześniej, kiedy przełącznik był blisko dekodera takiego problemu nie było. Czy ktoś może wie co jest nie tak i jak to rozwiązać? Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie amatora:

co daje możliwośc kupienie karty w MULTIPAKIECIE CANALU PLUS BEZ CYFRY?(nie trzeba kupowac wtedy dekodera?oto chodzi?a z tą kartą można odbierać kanały HD?),proszę o odpowiedz,

i jeszcze inne pytanko-z dekoder CANALU PLUS z funkcją HD I PVR można nagrywać kupując pakiet CANALU PLUS BEZ CYFry plus tylko kanały(programy w kanałach) które należą do pakietu a nie które masz na telewizorze(np.polsat który odbierasz przez kabłówę albo vive którą odbierasz przez satelite,itd.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kupisz pakiet z HD to możesz odbierać HD o ile masz odpowiednio przystosowany odbiornik. Jeśli nie bierzesz dekodera i masz kartę to możesz dokupić moduł. Chyba dobrze zrozumiałem to pytanie.

Drugiego pytania nie rozumiem, napisałeś jak dla mnie niezrozumiale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie wiem czy czegoś nie pokręciłem, ale spróbuję. Odpowiedź na drugie pytanie:

 

Na tunerze Philips PVR HD będziesz mógł nagrywać kanały z pakietu "Multipakiet Canal+", oprócz tego wszystkie kanały dostępne jako FTA z tego odbiornika. Kanałów z kablówki, np: Polsat nie będziesz mógł nagrywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna mam dekoder Philips HD. Zauważyłem dziwną rzecz. A mianowicie przy oglądaniu C+Film HD (tylko ten kanał) występują co kilka minut zacięcia obrazu (pikseloza).

Mam starą antenę po Cyfrze+ 60 cm. Czy to może być przyczyną ? (ale dlaczego tylko przy tym jednym kanale).

A może to coś innego. Proszę o jakieś info. Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...