Skocz do zawartości

Odbiorniki Cyfry + - pytania, problemy, komentarze


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jest jeszcze wiele innych "sposobów" ale musisz zajrzeć na inne forum :wink:

 

 

Dokładnie, ale na naszym forum nie można rozmawiać o tych ''innych sposobach'' więc @lpd11 musisz sobie sam poradzić i szukać w sieci :lol::wink:

@lpd11, już nie chciałem Ci podsuwać myśli o tych ''innych sposobach'' ale widzę, że Jovik to zrobił :wink::)

Z drugiej strony dobra myśl, powiedz, że zgubiłeś kartę, zapłacisz trochę, ale będziesz oglądać sobie te kanały FTA na tunerze Cyfry :lol:

:wink::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam cyfre + z tunerem philips 3010/91 oraz konwerterem z wizji tv (philips) oraz czaszą niewiele większą od tej z cyfry. Mój problem polega na tym że choć ustawie antenę dostatecznie dobrze by odbierać kanały (ok 40 zgrubnie, 20-30 precyzyjnie) a następnie zatwierdzę zmiany naciskając "ok" to żaden kanał nie odbiera. Wszędzie jest czarny obraz choć oczywiście menu wyświetla się bezproblemowo. Próbowałem ustawić antenę z konwerterem uniwersalnym samsunga ale efekt był ten sam. Sprawdzałem obydwa konwertery na zwykłym analogowym tunerze uniden i obraz był ok. Antena jest na wysokości ok 5 metrów a w odbiorze mogą przeszkadzać drzewa, ze 4 miesiące temu wszystko działało bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz że próbowałeś oba konwertery na innym dekoderze to znaczy że masz 2 na jednej antenie czy zamieniłeś je podczas próby??

 

Ten sygnał który łapiesz jest dość słaby powinno być ponad 30% precyzyjnego a zgrubnego spokojnie ponad 60%. Więc możliwe że drzewa podrosły...

 

Don_Mag

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz gdziekolwiek. Bardzo wątpliwe, ze znajdziesz takiego Pionka (szukać można w jakiś mniej popularnych punktach). Te dekodery były bardzo poszukiwane i możliwe, że wykupiono je do jednego (dlaczego, to już inny temat... :) Zobacz jakie teraz mają :arrow:http://www.cyfraplus.pl/cyfraplus_295.html . Nie wiem na czym ci zależy, wybór jest niewielki, między Philem SD a HD. Możesz też kupić sobie dowolny dekoder obsługujący kartę C+ (ewentualnie z z modemem). Temat takich dekoderów był omawiany na forum bardzo szeroko, poszukaj i poczytaj. W razie niejasności pisz śmiało 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat z http://www.cyfraplus.pl/cyfraplus_310.html

 

" Dlaczego standard 720p?

 

Przekaz 720p, w którym aktualnie nadajemy program CANAL+ Sport HD, w naszej opinii ma wpływ na lepsze odwzorowanie ruchomych sekwencji niż w trybie 1080i, co ma duże znaczenie w przypadku transmisji wydarzeń sportowych. Dodatkowym argumentem za wyborem standardu 720p jest fakt, że większość obecnych na polskim rynku odbiorników telewizyjnych HD READY i FULL HD pracuje w trybie kolejnoliniowym. Wobec tego, w przypadku przekazu 1080i w odbiorniku odbywa się proces "deinterlace", który w telewizorach HD niższej klasy może prowadzić do pogorszenia jakości obrazu.

 

Standard sygnału na wyjściu HDMI.

 

Wyjście HDMI dekodera Philips HD pracuje w trybie 1080i. Dlatego też niezależnie od standardu przekazu nadawców, odbiornik telewizyjny zawsze identyfikuje sygnał jako 1080i. "

 

Może mi to ktoś przetłumaczyć na polski? Bo z tego wynika że 720p jest stosowane przez C+ bo daje lepszy obraz przy sporcie i odpowiada naturalnemu trybowi pracy odbiornika tv (progresywny), ale co z tego skoro tuner i tak wypuszcza 1080i! :shock:

Czyli wszystkie wymienione zalety 720p po drodze diabli biorą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie to wymianie podlegają nawet sprawne dekodery :P Chyba że jakiś niemiły dystrybutor namiętnie sprawdza czy faktycznie jest uszkodzony (potem w Cyfrze nikt tego nie sprawdza). Czasami się zdarza że mają mało dekoderów to wtedy sprawdzają żeby im nie brakło ale przeważnie przed świętami jak ogólnie są braki.

 

Don_Mag

 

Ps. Ale TV to wiekowy :D Nie ma jak Sony 15 lat lekko wytrzymują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie ma to jak bystrość i spostrzegawczość innych :wink:

A więc powtórzę pytanie:

Czy na odbiorniku, dedykowanym do odbioru przekazów w standardzie HD przez platformę Cyfra+ (model Philips DSR 6201) jest już możliwość odbioru gier i innych serwisów interaktywnych? Bo do niedawna nie było...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...