Skocz do zawartości

Odbiorniki Cyfry + - pytania, problemy, komentarze


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję za informacje.

 

Ps. Czyli ten kabel który teraz mam może zostać pojedynczy. Wystarczy wymienić konwerter i końcówkę? Czy teraz będą dwa kable od anteny?

Ten kabel co masz zostaje, ale oprócz konwertera Twin, musisz jeszcze dokupić drugie tyle kabla i te złączki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam (ponownie :) ).

 

Z góry piszę, że jak post nie w tym temacie, to proszę przekleić.

 

Mam taki oto problem (a może inne słowo byłoby lepsze ?) - mianowicie chciałbym dowiedzieć się, czy dałoby się wycisnąć więcej z mojej instalacji satelitarnej, aby obraz na moim telewizorze LCD był lepszej jakości. Postaram się podać wam wszystkie ważne informacje, zaznaczam tylko, że (jak pewnie niektórzy już wiedzą) - jestem absolutnie początkujący w temacie SAT i jakby co to piszcie mi jak krowie na granicy. :D

 

Posiadam TV LCD 40" Sony Bravia.

Do niego podłączony jest dekoder Cyfry + marki Strong, model 6880.

Do dekodera podłączony jest konwerter całkowicie nowy, marki Golden Interstar 202 Platinum X Twin.

Konwerter umocowany jest "w pakiecie" z czaszą o średnicy 90/95 cm.

Konwerter podłączony jest do dekodera kablem typu RG6U.

Z kolei dekoder do TV podłączony jest zwykłym kablem EURO, jaki był dołączony do kompletu z dekoderem.

 

Sytuacja z sygnałem i jakością u mnie wygląda, wedle "zapewnień" dekodera, następująco :

 

http://zapodaj.net/2e8ccea28328.jpg.html

 

Poziom jakości bardzo często jest też na poziomie 9/10, tylko akurat w momencie robienia zdjęcia był na "ósemce".

 

I teraz meritum sprawy.

 

Co by można było wymienić / dokupić / przeinstalować / itd, aby jakość odbioru, o ile w ogóle to możliwe, była na moim TV lepsza ?

 

Zastrzegam tylko, że dekodera, czaszy, konwertera i TV nie da rady wymienić. :D

 

Bardziej bym oczekiwał rad co do "materiałów połączeniowych" czy też może coś z "zyglowaniem" przy samej antenie.

 

Czytałem coś kiedyś tam, że lepszym kablem od RG6U jest Triset, ale czy ewentualna wymiana mogłaby poprawić jakość odbioru, po prostu, żeby obraz był lepszy ?

 

A co z kablem EURO ? Ten który mam jest chyba najzwyklejszy, czy "lepszy" jakościowo kabel mógłby coś zmienić ?

 

Albo jeszcze coś innego ?

 

Prosiłbym o jakieś porady. Pozdrawiam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanko;

Dziś na cyfrze na dwóch programach (C+ i C+2) transmitowane są dwa mecze - Realu i Barcelony.

W związku z tym że w rodzinie jest rozbieżność w sympatyzowaniu do obu, no właśnie, czy da się "przedzielić" ekran na dwa tak aby oglądać zarówno C+ jak i C+2 jednocześnie? Domyślam się że nie, ale wolę zapytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Savi Oczywiście że się da, sposób jest taki więc tak: bierzesz piłę kładziesz ją na środku telewizora i tniesz ... . :/ Przepraszam ale jak przeczytałem to nie mogłem się powstrzymać :smile: W niektórych telewizorach jest funkcja tzw. obraz w obrazie (PIP) gdzie można jeden kanał oglądać na całym ekranie, a drugi na tym samym ekranie, ale w taki małym okienku, to w wypadku jednego rodzaju sygnału podawanego do telewizora nie wiem czy działa.

 

Edit - Wiedziałem że będzie riposta :smile: Już poprawione. To tak jak się szybko pisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam chce się upewnić czy dobrze wybrałem dlatego pytam was o zdanie. Czy polecacie Fegrusona ariva 100 czy lepiej FERGUSON FK 7900 UCI PVR READY, Ferguson FK 8500 HD chcę aby przede wszystkim szybko zmieniał kanały, działał z multiroom oraz miał PRV i nagrywanie na pendrive. ewentualnie poleście coś dobrego o ile jest coś lepszego w granicy do 300zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam (ponownie :) ).

 

I teraz meritum sprawy.

 

Co by można było wymienić / dokupić / przeinstalować / itd, aby jakość odbioru, o ile w ogóle to możliwe, była na moim TV lepsza ?

 

Zastrzegam tylko, że dekodera, czaszy, konwertera i TV nie da rady wymienić. :D

 

Bardziej bym oczekiwał rad co do "materiałów połączeniowych" czy też może coś z "zyglowaniem" przy samej antenie.

 

Czytałem coś kiedyś tam, że lepszym kablem od RG6U jest Triset, ale czy ewentualna wymiana mogłaby poprawić jakość odbioru, po prostu, żeby obraz był lepszy ?

 

A co z kablem EURO ? Ten który mam jest chyba najzwyklejszy, czy "lepszy" jakościowo kabel mógłby coś zmienić ?

 

Albo jeszcze coś innego ?

 

Prosiłbym o jakieś porady. Pozdrawiam. :)

Ten kabel podany przez ciebie w zasadzie może być choć są lepsze http://www.dipol.com.pl/sklep/e1015.php ... 9f70568c37, jedyną zasadą jaką należy się kierować to, aby żyła główna nie była stalowa miedziowana jak ten http://www.dipol.com.pl/sklep/e1232.php ... 9f70568c37

A co z kablem EURO ? Ten który mam jest chyba najzwyklejszy, czy "lepszy" jakościowo kabel mógłby coś zmienić ?
Dobry kabel EURO ma znaczenie. Na przykład ten Im krótszy tym lepszy. Polecam 0,8 - 1,0 m oczywiście jeśli się da takim kablem połączyć te dwa odbiorniki - telewizor i dekoder.

I jeszcze mała uwaga. Poziom sygnału jaki masz jest w zupełności wystarczający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...