Skocz do zawartości

Dawidek

Użytkownik
  • Postów

    224
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez Dawidek

  1. Zmiana nazwy "Wiadomości" jest niepotrzebna. Ale zmiana oprawy, belek i  - co najważniejsze - dziennikarzy i reporterów, już tak. Należy też skończyć z wszelkiej maści ekspertów i komentatorów. Tylko informacje. Programy informacyjne w TVP info też mogłyby mieć nazwę "Wiadomości", w ten sposób byłaby jedna marka ogólnokrajowych programów informacyjnych. Rozważałbym nawet zmianę godziny na 19.00 - ale to dopiero na końcu. Najpierw nowe "Wiadomości" muszą sobie wypracować jakąś renomę, a to zajmie nieco czasu.

     

    "Panorama" - zostawiłbym, ale jako program analityczno - edukacyjny, który szerzej opisywał otaczającą rzeczywistość. "Teleexpress" - tematyka luźna z niewielką zawartością polityki i z emisją raz w tygodniu.

  2. Ta kula ziemska jest zbędna. Studio trochę klaustrofobiczne. Stół mógłby być lepszy. Belki z podpisami - za szybko znikają (to samo jest w "Wiadomościach"), wielkość czcionki się nie zmieniła, ale większa by się przydała. Rewolucji nie ma. Ja bym zlikwidował "Panoramę" w obecnym kształcie.

  3. Moim zdaniem, PAP nie jest częścią mediów publicznych. To chyba od czasów "dobrej zmiany" zalicza się ją do nich, z racji, że to Rada Mediów Narodowych wybiera kierownictwo tej instytucji. Nie pamiętam, jak było wcześniej.

     

    Moim zdaniem powinna być jedna spółka pod roboczą nazwą Polskie Media Publiczne, zrzeszające TVP, Polskie Radio i Audytorium 17, które stałoby się częścią PR. Odpada mnożenie bytów, a niezależność ośrodków można zapewnić inną drogą. Sygnalizowany jest problem z Radiem Koszalin - ja bym zlikwidował rozgłośnię, a pracowników, sprzęt i nieruchomości przeniósłbym do istniejących ośrodków w Gdańsku i Szczecinie.

  4. Zmiana nazwy TVP Info jest niepotrzebna. Zmiana ramówki już tak, poprzez ograniczenie publicystyki. Ramówka powinna być zgodna z nazwą kanału.

     

    Nie chciałbym Jana Dworaka na prezesa TVP. Piastował już funkcje polityczną, KRRiT jest organem politycznym. Szefem TVP nie może być polityk ani jakikolwiek działacz partyjny. Odpadają także R. Kwiatkowski i J. Kurski. M. Matyszkowicz jest niekompetentny. Tylko fachowiec, który będzie pilnował niezależności i bezstronności TVP. Każdy specjalista ma swoje poglądy, ale te szeroko pojęte społeczno-polityczne powinien zostawić w domu.

     

    Kilka kanałów trzeba zlikwidować. Zacząłbym od tworów internetowych jak TVP Kultura 2. następnie TVP Wilno i TVP Kobieta. Alfa TVP połączyłbym z TVP ABC, czego skutkiem byłoby stworzenie całodobowego kanału dziecięco-młodzieżowego (potrzebne byłoby tu poszerzenie grupy docelowej, (kiedyś koncesja dla stacji przewidywała emisję programu dla dzieci 4 - 12 lat i rodziców). Jakieś programy dla młodzieży dałbym do TVP2.

    TVP HD, TVP Historia i TVP Dokument - tu zmieniłbym nazwy i tematykę kanałów. To w skrócie.

    • Popieram 1

    TVP3

    Łączenie TVP3 i TVP Info to zły pomysł. To co było jakieś 10 lat temu, było złe, @Kirk ładnie to przedstawił. Oba kanały trzeba zreformować. "Trójka" powinna mieć i pasmo wspólne (inne niż obecnie) i pasma regionalne, może nawet z trochę mniejszym wymiarem godzinowym. Ośrodki powinny być bardziej dofinansowane, mieć jakąś autonomię programową i redakcyjną, ale i jednocześnie działanie powinno wpisywać się w wizją całego TVP. Ściślejsza współpraca ze stacjami regionalnymi PR - tak, ale ośrodki powinny być nadal częścią TVP, a nie jako osobne twory. Chciałbym też, by było więcej materiałów reporterskich z ośrodków w ogólnokrajowych programach TVP.

    • Popieram 1

    TVP3

    W dniu 15.09.2023 o 14:37, Frontowiec napisał(a):

    @pasjonat Jeśli chodzi o serwisy informacyjne ośrodków regionalnych TVP, to mogliby je dać w ramach pasma wspólnego, tyle że byłyby od 0 do 6, czyli coś jak to robi niemiecki Tagesschau24.

    Podobny patent stosuje norweska NRK, serwisy regionalne są powtarzane jednym ciągiem kolejnego dnia przed południem.

     

    Pomysł @pasjonat nadaje się do realizacji, ale tylko w paśmie nocnym TVP3 i to jest nawet dobry pomysł. W ciągu dnia każdy ośrodek ma swój program osobny dla każdego regionu. Każdy ośrodek ma główne wydanie o  tej samej porze i ta stabilność przyzwyczaja widzów.

     

    Potwierdzam też słowa przedmówców o umieszczaniu w głównych wydaniach materiałów propagandowych nie związanych z ośrodkiem. "Aktualności" TVP Katowice od jakiegoś czasu emitują (nie zawsze na początku wydania) materiały np. Kamila Trzaski. Nie dość, że takie rzeczy nie pasują do ośrodka, to jeszcze są nieraz najgorszym materiałem wydania.

  5. W dniu 2.08.2023 o 20:44, Wodnik Szuwarek napisał(a):

    To ciekawe, bo reakcje stały się modne od phpBB by Przemo, czyli jakieś 20 lat temu.

    Na forum, na którym jestem adminem, reakcji nie było, mimo, że do połowy lipca tego roku używało php by Przemo. Po zmianie silnika na nowy, będziemy to testować. Zobaczymy, co z tego wyjdzie. Jeśli chodzi o te forum - to reakcje (polubienia lub inne) są mi obojętne.

  6. Potencjał nowej oprawy jest niewykorzystany. Zawsze przy tego typu okazjach zwracam uwagę, czy oprawa jest czytelna czy nie. Niewiele się zmieniło na lepsze. Przewijający się pasek jest trochę większy, w belkach najczęściej są trzy wiersze w tym jeden pusty. Więc stacja obawia się zwiększenia rozmiaru czcionki. Wtedy byłyby dwa wiersze, a belka w pełni wykorzystana, a napisy większe, czytelniejsze.

     

    Dobrze, że usunięto belkę w górnym lewym rogu z zapowiedziami. Ona tylko przeszkadzała i rozpraszała.

  7. Nie jestem przeciwnikiem reklam, one muszą być na stronach, by one mogły zarabiać. Bardziej świadomi czytelnicy blokują je, nie z powodu obecności reklam, tylko z innego - bardziej groźnego zjawiska. Chodzi o to, że firmy reklamowe, reklamodawcy i portale internetowe (głównie globalne) gromadzą dane na temat każdego użytkownika wchodzącego na stronę, zbierają liczne statystyki, profilują tak, że już wiedzą więcej niż my sami o sobie. Reklamodawcom wystarczy tylko informacja ile osób zobaczyło reklamę i ile widzów kliknęło w linka. Tyle i aż tyle. Inne powinny być  - ogólnie rzecz biorąc - zakazane. A tak zbierają, gromadzą, przetwarzają i kto wie, co jeszcze. Nie jest wykluczone, że też sprzedają - bo dziś informacja to najcenniejszy towar. Więc nie dziwi mnie to, że część osób chce z tym zjawiskiem walczyć, stosując adblokery czy inne blokady będą się trzymać mocno.

    • Popieram 1
  8. Odniosę się ogólnie do wypowiedzi @pasjonat .

     

    Od dawna zauważam, że materiały w polskich stacjach informacyjnych są rozciągane do granic możliwości. Lepiej je skrócić i tak opracować, by były bardziej treściwe. Nie da się jednak wprowadzić postulowanego przez @pasjonat postulatu "jeden temat w 60 sekund". Niektóre tematy wymagają przekazania większej ilości szczegółów, inne sprawy można opisać w telegraficznym skrócie. Wszystko zależy od konkretnego tematu.

     

    Polskie programy informacyjne są w połowie publicystyczne. Informację miesza się z komentarzem - to wydłuża czas trwania konkretnego materiału i sugeruje widzom, jak mają myśleć. Ograniczenie się do przedstawienia faktów sprawi, że serwisy będą treściwsze, dodatkowo poprzez bardziej przemyślany dobór słów i będzie okazja do zwiększenia liczby poruszanych tematów. Pomoże też w tym usunięcie setek z różnej maści komentatorami. Dziennikarze i redaktorzy powinni tez przemyśleć strukturę samych materiałów dziennikarskich. Kilka dni temu w jednym  z serwisów informacyjnych był materiał na temat uroczystości związanych ze świętem Konstytucji 3 Maja, w materiale reporterka prezentowała treść wypowiedzi polityka. I chwilkę później była setka z tym politykiem, który powtórzył prawie "toczka w toczkę" to co powiedziała reporterka minutę wcześniej. (i nie były to "Wiadomości").

     

    Wbrew pozorom, tematów w serwisach informacyjnych nie zabraknie, w "Wiadomościach" i nie tylko pomija się wiele informacji (wiele niewygodnych), przez to obraz dnia staje się niepełny. Wiadomo, że nie da się pokazać wszystkich informacji z kraju i ze świata - fizycznie to jest niemożliwe.

  9. Mi się ta zmiana podoba. Czcionka jest czytelniejsza. Belka "Funkcyjna" (biały tekst na granatowym tle powinna nieco być większa. Zyskają na tym wszyscy, nie tylko posiadacze mniejszych telewizorów.

    Ogólnie rzecz biorąc, małe czcionki napisów powinny być passe i to na wszystkich stacjach. Czytelność to podstawa.

     

    Dzisiaj Wydarzenia 24 były włączone przez półtorej godziny. I mój komentarz jest taki - to jest prawdziwy kanał informacyjny! Dużo informacji, bez zbędnych komentarzy. Tak naprawdę, po godzinie 18 nie ma sensu włączać TVN24, TVP Info czy Polsat News. W dni powszednie honor kanału informacyjnego wczesnym wieczorem ratuje jeszcze TVN 24 BiS, który u mnie wygrywa między 18 a 19.

    • Popieram 3
  10. Za kilkanaście dni na TVC ma zakończyć się emisja "Mody na sukces" - są to odcinki emitowane kiedyś na Antena TV. Czy są plany zakupu przez nadawcę kolejnych odcinków? Wele osób ucieszyłoby się z kontynuowania serialu i czeka na dobre wieści. Oglądanie w telewizji wygląda inaczej niż na ekranie urządzenia mobilnego. Byłby to ukłon w stronę wielu widzów, tym bardziej, że serial jest jednym z najjaśniejszych punktów ramówki kanału.

    • Popieram 1
  11. Oglądałem Wydarzenia 24 i tydzień temu i dziś o 17, przez 40 minut. I widzę pewną poprawę, w stosunku do ubiegłej soboty. Wciągu 40 minut dziś nie powtórzyła się ani jedna informacja. Wiele z nich miało skrótowy charakter - tu można się pokusić o trochę dłuższe materiały, kosztem "Gościa Wydarzeń" z Rymanowskim jako gospodarzem. Z samego kanału jestem zadowolony - przydałaby się tylko zmiana czcionki i zwiększenie jej w belkach. Mogłoby się też trochę poprawić prowadzenie programu. Mam nadzieję, że czytający newsy się poprawią i będzie bardziej profesjonalnie i mniej sztywno.

    Pojawienie się Wydarzeń 24 sprawiło, że Polsat News u mnie stał się zbędny. Myślę, że będę częściej zaglądać na ten kanał. A dodatkowo śledzę "Express" TTV, oglądam trochę TVN24 BiS i sam TVN24 o serwis TVP Katowice. Więc trochę programów informacyjnych jest - można porównywać.

  12. Jestem ciekawy projektu Wydarzenia 24.

     

    Chciałbym, by w Polsce był kanał informacyjny a nie informacyjno-publicystyczny. Gadających głów jest u nas za dużo. W zasadzie po godzinie 18-tej nie warto włączać stacji informacyjnych, bo ich ramówka rozmija się z nazwą kanału. Marzy mi się kanał z całodobowymi wiadomościami, na bieżąco przedstawiający informacje z kraju, zagranicy. Polityki bym nie eliminował, ale monotematyczność - tak. Drażni mnie czasami, że jeden temat wałkowany jest przez całe wydanie jakiegoś serwisu. Szczegółowsze relacje, głębsze analizy, korespondencje powinny być, by poszerzyć wiedzę. Jeśli Wydarzenia 24 będą miały mało publicystyki, to mają plusa - jeden serwis wieczorem będzie można obejrzeć (programy na głównych kanałach są bardziej pod publiczkę). Polsat nie jest wzorem obiektywizmu i rzetelności, ale wykorzystywanie potencjału Euronews jest już plusem.

    • Lubię to 2
  13. W dniu 26.04.2021 o 12:54, Jantar napisał:

    Chętni do oglądania są. TVP od początku traktowała serial jak zapchajdziurę, stąd były takie a nie inne decyzje. Kupili po prostu pierwsze lepsze odcinki na zasadzie świeżynki i wpuścili na emisję o 8.00 rano bez powtórki. Później była wakacyjna przerwa i dopiero po niej wrzucili kolejną partię na 16.00. Ale też wakacyjne przerwy stosowali kilka razy. Odcinki są po 20 minut, więc te 7 tys. może zlecieć w pasmach po 2 godz. nawet dość szybko. A skoro różne seriale są emitowane w takich blokach i nikomu to nie przeszkadza to i Modę można. Wzór na TV6 ma nawet pasmo raz na tydzień po 4-6 godzin i jakoś nie widziałam narzekań.

    Pamiętam czasy debiutu "MnS" w Polsce, a oglądam serial prawie od początku emisji w telewizji nad Wisłą. TVP1 zaczęła emisje od 216 odcinka, zakupiono najpierw 260 odcinków, a później kupowano przez kolejne lata. Początkowo serial emitowano 3 razy w tygodniu (poniedziałek, środa, piątek) o 15.30. Powtórki chyba tez były, ale głowy nie dam.

     

    Nie mam dostępu do Filmaxa, ale jak na deklarowany profil kanału, to "Moda..." do niego nie pasuje.

  14. W dniu 10.01.2021 o 14:02, STARS.TV napisał:

    Po prostu premiery wprowadzam bardzo nieregularnie, nie da się tego zaplanować na stałe pasmo. Stały jest tylko top na koniec roku z najlepszymi premierami.

    Troszkę szkoda, mogłoby to nieco uporządkować sytuację. Dziękuję za odpowiedź.

  15. Kilka miesięcy temu był w STARS TV czterogodzinny blok z premierowymi utworami. Informację o nim znalazłem w tym wątku. Nagrałem sobie i obejrzałem na raty. W nim pojawił się między innymi włoski hit grupy Richi e Poveri. Nie śledzę EPG stacji, więc zapytam. Czy taki premierowy blok nadal jest emitowany co jakiś czas? Może warto wrócić do tego pomysłu i emitować np. co miesiąc albo co dwa miesiące taki blok z utworami, które są emitowane pierwszy raz na antenie? Zawsze w tym samym dniu i o tej samej porze, powiedzmy w ostatnią niedzielę miesiąca o 20.00. Po tej premierze klipy umieszczane byłyby w regularnej playliście.

  16. Nowa oprawa "Pogody" mogłaby być lepsza. Dla mnie najważniejsza jest czytelność, moim zdaniem się ona pogorszyła, chyba że ją poprawią. Na tę chwilę ikonki i cyferki są trochę za małe. Podczas prognozy po "Panoramie" szczegółowa mapka jest pochyła, co sprawia, że miasta znajdujące się na górze ekranu są mniej eksponowane, niż te u dołu. Mapki powinny zajmować cały ekran, a nie tak, jak jest teraz - mapy na pół ekranu, a resztę zajmują widoczki i pogodynka chodząca w te i wewte.

     

    Ogólna rada - mniej fajerwerków, więcej czytelności. Nie mam nic przeciwko animacjom, ale muszą być one tworzone z głową. Pogody na TVN nie da się oglądać, z Polsatem jest niewiele lepiej.

    TVP2

    Ja oglądałem każdy odcinek. Niektóre są świetne, niezależnie od tego, który to był sezon. Uważam jednak, że nie ma sensu już tego serialu przeciągać i warto fajnie zakończyć tę produkcję. Będę miło wspominał Boskich.

  17. W dniu 19.01.2020 o 13:37, diabeu napisał:

    Logotypy to jedna sprawa, druga sprawa to różne dźwięki towarzyszące oprawie graficznej. Tutaj na całkowite potępienie zasługują stacje TVN i TV Puls, które podczas emisji filmu czy programu gdy pojawia się przy logo zapowiedź np. następnej audycji stosują jeszcze dodatek dźwiękowi w postaci jakiegoś dzwoneczka czy innego pipnięcia. Coś takiego jest gorsze nawet od nietransparentnego logo.

    Zgadzam się. Denerwuje mnie to np. podczas "1 z 10", kiedy w trakcie czytania pytania przez pana Sznuka, słyszę dźwięk zapowiedzi programowej. Takie sygnały powinny być zakazane. Same belki informacyjne mi nie przeszkadzają - ale anonsowanie ich dźwiękiem - już tak.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...