Jump to content

pavl6

Users
 • Content Count

  5247
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by pavl6


 1. W dniu 2.10.2018 o 19:59, JokerX napisał:

  A tvp info jest na naziemnej a Polsat news nie

  Ale co z tego? Gdyby ludzie nie mający dostępu do Polsat News chcieli obejrzeć "Wydarzenia", mogą skorzystać z naziemnego Polsatu. 


 2. Wystartowała emisja testowa EWTN Polska. Nie wiem czy jest gdzieś więcej niż w internecie? W programie przeplatane są programy z oryginalnego EWTN, tłumaczone na polski, programy własne EWTN, jak i transmisje na żywo z kaplicy w Niepokalanowie. Na stronie EWTN Polska jest także oddzielna transmisja 24h z kaplicy w Niepokalanowie.

  • Like 2

 3. Jest to kompletny idiotyzm, biorąc pod uwagę możliwości współczesnych telewizorów czy dekoderów, jak również choćby Ipli (czasem mi się zdarza skorzystać z możliwości cofnięcia do interesującego mnie materiału). Stracili rozum.

 4. TVP 1


  Bardzo fajne widowisko. Dobrze, że w telewizji też pokazali. Oglądałem na żywo na placu Piłsudskiego, ale mogłem teraz sobie porównać, jak to wygląda w TV. Widowisko było przygotowane niestandardowo, jak zapowiadał na początku narrator, co choćby przejawia się doborem komercyjnych, skocznych piosenek do poważnych wydarzeń historycznych.


 5. Szkoda słów... Bo i tak Admin usunie offtopa. I tak widzę, że kolega patrzy na to w swój sposób i nic tego nie zmieni. ;)

   

  Patrzę tak, aby widzieć prawdę. 

  W sumie kolega to ma racje - przydałoby się aby TV Trwam w końcu zawitało na HB skoro to na nim pojawiają się konkurencyjne stacje religijne.

  Rację miałby, gdyby jego aluzje miały związek z prawdą. Gdybym napisał, że Solorz zamiast kupować 10 bezludnych wysp, powinien zainwestować w dobrą jakość techniczną swoich stacji, to krytyka moich słów byłaby uzasadniona - niezależnie od tego, że jakość techniczną można byłoby poprawić. Czy przejście na HB byłoby obecnie tak wymagane, kiedy są w NTC i internecie - moim zdaniem nie. Choć oczywiście zawsze byłoby prościej, gdyby wszystkie polskie kanały były na jednej pozycji orbitalnej.


 6. Powielenie TVP Sport to bardzo dobry pomysł. TVP i tak nie jest w stanie wartościowo zapełnić swoich miejsc. W takim przypadku chyba każdy będzie zadowolony. SD w MUX-3, HD w MUX-8.

  Tak w ogóle to na ich FB jeszcze ludzie się kłócą, że jak na stałe, skoro to i tamto...  :mrgreen:  :rofl:    :crazy:

  Absurdalny pomysł. Jak nie mają czym zapełnić (choćby TVP Rozrywką, która właśnie wyleciała), to niech polepszą jakość techniczną. I tak miejsce na MUX-ach jest ograniczone - jak TVP chce dublować, to niech to miejsce zostanie oddane innym nadawcom.


 7. TVP Sport jest już w DVB-T, więc mecz Polski powinien być na tym kanale. Na na TVP1 dać już to Opole o normalnej porze dla tych widzów, co piłki nie lubią. Nie wiem, po co tak namieszali. Większość i tak odbiera TVP Sport w HD, a reszta co ma naziemną, nie patrzy na jakość, bo mają TV kineskopowe 4:3.

  Jest manipulacją twierdzenie, że ci, co mają telewizję satelitarną czy kablową bardziej patrzą na jakość bardziej nić ci, co mają tv naziemną (szczególnie patrzeć po jakości stacji "HD" oferowanych przez polskie platformy), tym bardziej łączenie faktu posiadania tv naziemnej z posiadaniem kineskopowego telewizora.


 8. Może im chodzi o to, że zanotowali duży wzrost, a TVN-owi spadło i przez to TVP Info jest liderem. :mrgreen:

   

  Niemniej jednak sformułowania, jakich używają, są kłamstwem.

   

  Przejrzałem zagraniczne media - białoruską agencję prasową BelTa, tamtejszą gazetę Belarus Syehodnya, RT i Rossija 24 i żadne z tych mediów nie ekscytuje się spotkaniem Kim Dzong Una i Trumpa tak bardzo jak robi to TVP Info - wydanie specjalne, czerwone paski i powtarzanie jak zepsuty syntezator "reżim w Pjongjangu".

  Jakie ma znaczenie, że media na Białorusi czy w Rosji o czymś nie mówią? Ma to oczywiście znaczenie dla widzów w tych krajach. Światowe media relacjonują tą sprawę niezwykle mocno. Podobnie jak polskie, ale to druga sprawa.


 9. Ale to nie pstryknięcie guzikiem. Tak z grubsza zrobił Braun, jak wpuścił na DVB-T TVP1 HD i TVP2 HD. Takie to było HD, że część programów nadawana była w 4:3, a część produkcji TVP była nagrywana w SD (jeszcze do niedawna w SD nagrywane były np. niektóre teleturnieje).

  Tak, to prawda. Jeszcze zapomniałem, że mogliby dać TVP Sport (także w HD) do NTC.


 10. Zamiast więc tworzyć nowe kanały, niech TVP podniesie jakość techniczną już istniejących, a wiadomo, że kanał w HD zajmuje znacznie więcej niż kanał w SD i jakoś miejsce zapełnią.

 11. TVP 1


  1/0,16x2=12,5 [mln]

  Chociaż na moje to niemożliwe. TV wieczorami średnio telemetrycznie ogląda 15-16 mln widzów. Jednak z drugiej strony trzeba wziąć pod uwagę to, że mamy już kwiecień. Zaczyna się ciepło robić to i mniej ludzi będzie siedzieć przed TV. Za ok 2-2,5 mca (dokładniej po MŚ) wrócimy do takiej sytuacji, gdzie wystarczy oglądalność rzędu 1,5 mln widzów, by być w TOP20 programów za dany tydzień.

  Weźmy poprawkę na to, że to tylko badanie telemetryczne. Być może tyle osób było przed telewizorami, być może nie.


 12. Jeśli była belka "Tylko w Polsat News" to nigdy nie widziałem transmisji w innej stacji. Jeśli jest belka "Tylko w TVP Info" to bardzo często jest transmisja także w innej stacji, szczególnie w przypadku Amber Gold i reprywatyzacji.

   

  pavl6 - nie jest to więc manipulacja, ani fakty połowiczne tylko fakty z którymi trudno dyskutować. Nawet jeśli w Polsat News pojawiła się belka, że coś jest tylko u nich a tak nie było to są to przypadki bardzo rzadkie, w TVP Info to codzienność.

  Kłamstwo jest kłamstwem niezależnie od tego, jak często występuje. Nie kłócę się z tym, która stacja częściej kłamie, bo aż tak szczegółowo tego nie obserwuję.


 13. Dobra informacja. TBN jest protestancki, więc nie do końca można go uznać za konkurencję dla TV Trwam, choć na pewno są tam wartościowe materiały. Natomiast EWTN to stacja katolicka, a konkurencja dobrze mediom o. Rydzyka zrobi.


 14. Zgadzam się z tym. Stopklatka TV obecnie bardziej przypomina kanał ogólny, podobnie z resztą, jak Kino Polska. Wycofanie Agory z rynku telewizyjnego coraz bardziej potwierdza moją opinie, że jedynie prawdziwi weterani są w stanie zyskać dzięki DVB-T.

   

  W czym konkretnie przypomina kanał ogólny? 

   

  ZPR, Puls... nie wiem, czy to tacy wyjadacze. Kroplówka z kasą się skończyła, to sprzedają na prawo i lewo co popadnie, żeby przetrwać. Jakoś nie widzę związku z DVB-T w tym przypadku. 

   

  ZPR skapitulował. Puls może wielką siłą nie jest, ale chodziło o stwierdzenie "weteran", a to już jak najbardziej pasuje.


 15. Wielu rzeczy "nie powinno być", ale jak słusznie stwierdził fan tv: TVP Info żyje w alternatywnej rzeczywistości.

  Jest to manipulacja, bo ujmuje fakty połowicznie. A fakty są takie, że jak już to TVP INFO i Polsat News 2 żyją w alternatywnej rzeczywistości, bo obie stacje stosują te błędne belki.


 16. Dzisiaj mija 10 lat od ''nowego otwarcia'' TV Puls, w którym się pojawiły m.in. serwis informacyjny ''Puls Raport'' robiony w stylu amerykańskim, teleturnieje (np. ''Czy jesteś mądrzejszy od 5-klasisty?''), poranny morning show ''Puls o Poranku'' oraz ''Simpsonowie'' z polskim dubbingiem. Gdyby nie kryzys finansowy oraz wycofanie się Ruperta Murdocha z Polski, to pewnie by nie doszło do sytuacji, jaka obecnie panuje w TV Puls.

   

  Ciekaw jestem czy pamiętacie te czasy?

  Jasne, że pamiętam. Byłem wtedy wielkim fanem tej stacji :).

 17. TVP 2


  Po prostu Kurski uważa, że produkcja powinna się odbywać w TVP, a nie być przerzucana na firmy zewnętrzne. Myślę, że to nie jest złe podejście.

×
×
 • Create New...