Jump to content

pavl6

Users
 • Content Count

  5269
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by pavl6


 1. @Rasheed Myślę, że to jest bardziej skomplikowana sprawa. Wiele rzeczy nie wychodzi poza dany kraj. Jak wiele osób w Polsce kojarzy choćby, że Federalny Trybunał Konstytucyjny w Niemczech zakwestionował w tym roku jedno z orzeczeń TSUE? Nie będę się szerzej rozpisywał, czy podawał inne znane mi przykłady (a pewnie znacznie więcej jest mi nieznanych), bo w końcu nie dotyczy to tematu - to dyskusja o stacji TVN.


 2. Co ciekawe w barażach o awans do 1 ligi wystąpią aż dwie drużyny z Rzeszowa. Niewykluczone, że obie odpadną, choć z drugiej strony to właśnie jedna z rzeszowskich drużyn odebrała GKS-owi w ostatniej kolejce bezpośredni awans, więc mogą jeszcze zamieszać.


 3. @Rasheed Nie rozumiem tej logiki - podważasz tezę, że zagraniczny właściciel słucha swojego rządu, jednocześnie stawiasz tezę, że jak media będą w polskiej własności to będą słuchać polskiego rządu.

  • Confused 1
  • Upvote 2

 4. Takie żądania się pojawiają, to o takich media piszą, jak i o stanowisku polityków wobec nich. Tak polskie, jak i niemieckie media. 

  • Haha 1
  • Upvote 1

 5. Jaki w tym sens? Sens tworzenia dodatkowego kanału jest w tym, jeśli nadaje programy, które nie mieszczą się w dotychczasowych stacjach, albo powtarza o innych porach.


 6. @dvbtowiec Nic nie słyszałem, aby w przestrzeni publicznej pojawiały się żądania od kosmitów, albo sąsiadki Kowalskiego wypłacenia przez Polskę (zresztą nienależnych) roszczeń. Na tej zasadzie wspominanie przez niemieckie media, że Polska oczekuje reparacji od Niemiec jest antypolonizmem. 


 7. 20 godzin temu, Sebek00 napisał:

  Wislok

  Masz racje, można więcej niż w PRL, napewno nie można tego porównywać 1:1.... ale moim zdaniem TVP ostatnio bliżej do PRL-u niż standardów "zachodnich".

  A określanie obecnie rządzących TVP  "zasłużonym działaczem solidarności" co ma ich usprawiedliwiać, pokazać w lepszym świetle.... jest dla mnie wielkim nadużyciem. 

  I tylko dlatego odniosłem sie do Twojego postu.🙂

  Być może bliżej, ale jednak do obu nadal daleko. 


 8. Kiedyś wesele trwało kilka dni i nocy, teraz coraz częściej jest ograniczane rzeczywiście tylko do soboty i niedzieli, albo tylko soboty. Nie wiem jak w przypadku J. Kurskiego. Być może rzeczywiście TVP te mecze pierwszego i drugiego wyboru już wykorzystała i dlatego pod koniec sezonu transmisje niekoniecznie z najwyższej półki.


 9. @dvbtowiec Drastycznie nie, ale spotykałem się z opiniami, że unikają uderzania w USA, czy nawet zdarzają się materiały otwarcie przychylne krajowi, z którego pochodzi właściciel. Ale to nie zmienia faktu, że właściciel ma kluczowe znaczenie. Jeśli zdecyduje się "podciąć gałąź, na której siedzi", to ją podetnie. Niewykluczone, że w przypadku TVN podjęto decyzję ewolucyjnej zmiany, a nie rewolucyjnej. A spójrzmy na konkurencyjny Polsat - tam właściciel jest niezmienny, ale w zależności od tego, co uważa za stosowne, wymienia ekipę i kształt swoich stacji.


 10. Warto, żeby DAB+ wykorzystano do wprowadzenia nowych nadawców na rynek. Pod Lublinem odbieram na razie niestety tylko Polskie Radio w DAB+, a wiem, że w innych częściach kraju są dostępne też np. Radio Kolor czy Radio Profeto.


 11. Na plus rzeczywiście, że promuje wykonawców niesłyszanych gdzie indziej, czy zapraszają gości nie zapraszanych gdzie indziej, albo poruszają tematy przez innych niepodejmowane. 


 12. W dniu 18.07.2020 o 06:44, Sebek00 napisał:

  Faktycznie wspaniali "zasłużeni" opozycjoniści którzy teraz zwalczają  swoich oponentów metodami rodem z PRL, w swoich "wolnych" mediach. A szczytem hipokryzji jest, że zwalczają innych " zasłużonych" opozycjonistów którzy też walczyli o wolne media.

   

  To chyba chodzi o jakiś inny PRL niż w Polsce. Bo w tym polskim PRL opozycjoniści w państwowych mediach pojawiali się nigdy lub rzadko, a nie codziennie, nigdy lub rzadko informowano także o ich działalności. Dodatkowo nie mogli liczyć na własne media w różnorakiej formie, co najwyżej na ulotki drukowane i roznoszone nielegalnie.


 13. Właściciel ma kluczowe znaczenie w kwestii tego, jak wygląda dane medium. Nie zgadzam się z sugestią @Vinni, który sugeruje, jakoby bycie właścicielem ograniczało się do wykładania pieniędzy, ewentualnie zarabiania zysków i nie posiadania wpływu na cokolwiek innego.


 14. 18 godzin temu, Pawop napisał:

  TVN raczej nic nie grozi. Wezmą się za prase lokalną.

  I to by była dobra droga, bo moim zdaniem w branży telewizyjnej, a może nawet radiowej nie ma istotniej przewagi kapitału zagranicznego. Przynajmniej, jeśli brać pod uwagę nadawców naziemnych, bo pozostali mogą sobie nadawać z dowolnego kraju na dowolnej koncesji i w dowolnym języku. Natomiast w prasie lokalnej widzę zbytnią dominację jednego zagranicznego koncernu. Swoją drogą to nie zauważyłem jakichś istotniejszych zmian w TVN po zmianie właścicieli z polskich na zagranicznych. Być może zmiany personalne, ale one się dzieją w każdej stacji co jakiś czas. Nie miały one natomiast przełożenia, albo ja nie zwróciłem uwagi, na politykę stacji.


 15. W dniu 15.07.2020 o 13:35, regedit32 napisał:

  Krótko mówiąc "Wiadomości", które najdelikatniej ujmując dedykowane są konserwatywnemu elektoratowi rządzącej obecnie partii.

  Myślę, że epitet "konserwatywny" jest tutaj niepotrzebny i bezpodstawny. Konserwatystą jestem np. ja i na tej podstawie krytyczny do wielu działań rządu, jak i podejścia TVP. To zwyczajna, tępa propaganda partyjna. Jeśli dotyka jakichś konserwatywnych wartości to tylko pobieżnie i pozornie, a często je najzwyczajniej kompromituje i wykrzywia.

  • Upvote 2

 16. W dniu 12.07.2020 o 09:22, mastano napisał:

  Nie jest nigdzie wspomniane o transponderze. A mowa o usługach stacjonarnych, nie internetowych. Tam to co chwilę coś się wiesza.

   

  Niemniej, trzeba mieć na uwadze takie „awarie”, bo gdyby to się działo przez pogodę, to sygnał wysiadałby co 2 dni. A skoro operatorzy nie mogą sobie poradzić z tym jednym kanałem, to raczej nie powinni istnieć. A TVN też może wysiąść ;)

  Równie dobrze mógłbym napisać, że skoro prąd w mojej okolicy nie wysiada co 2 dni, tylko raz na kilka lat przy okazji większej burzy (a burze zdarzają się częściej) to musi to być spisek. 

  • Haha 1
 17. TVP 3


  Też uważam, że TVP3 powinna postawić na treści lokalne. Brak pomysłów? Pomysłów jest wiele, trzeba tylko realizować. Ostatnio TVP 3 Lublin emitowała mecz II ligi Górnika Łęczna z Pogonią Siedlce (swoją drogą ciekawe, że nie było jednocześnie w TVP 3 Warszawa). Myślę, że jest znacznie więcej lokalnych wydarzeń sportowych, których nie transmitują inni nadawcy. Mogłaby to zrobić TVP3. Poza tym np. filmy dokumentalne o historii regionu, reportaże przybliżające ciekawe miejsca w województwie, itp. 

  • Upvote 1

 18. Ciekawe, czy to decyzja red. Pochanke, czy jakieś porządki zarządził amerykański właściciel? Z TVN odchodzi też Adam Pieczyński, mąż red. Pochanke, więc albo oboje chcą spróbować czegoś innego albo właściciel stracił zaufanie do całej rodziny.


 19. W dniu 2.10.2018 o 19:59, JokerX napisał:

  A tvp info jest na naziemnej a Polsat news nie

  Ale co z tego? Gdyby ludzie nie mający dostępu do Polsat News chcieli obejrzeć "Wydarzenia", mogą skorzystać z naziemnego Polsatu. 

×
×
 • Create New...