Jump to content

pavl6

Users
 • Content Count

  5274
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by pavl6

 1. Jak nie mieszkają na jakimś odludziu to powinna wystarczyć dobra antena pokojowa do tv naziemnej i mają.
 2. pavl6

  TVP Info

  Nie ma takiego programu na antenie TVP INFO. Jest w TVP1. Nawet gdzieś się natknąłem na wypowiedź Wosia, gdzie stwierdził, że do TVP INFO rzeczywiście nie zapraszają, ale był ostatnio np. w "Kwadransie Politycznym" TVP1.
 3. pavl6

  TVP Kultura

  To, że są reklamy nie zmusza ich do tego, żeby się ścigać na oglądalność. Jak postawią na misyjność to raczej i tak nie będą musieli do reklam dopłacać, zawsze to bęzie jakaś wartość dodana do budżetu, mniejsza lub większa.
 4. pavl6

  TVP 3

  Za przestrzeganie standardów się nie wyrzuca w trybie pilnym z pracy ;).
 5. pavl6

  Wszystko o TVP

  A to przez te kilka miesięcy, gdy p.o. prezesa był M. Łopiński, a J. Kurski "tylko" doradcą zarządu to propaganda zniknęła?
 6. Jednak postawa w ostatniej kolejce przełożyła się na występ w barażach. Podkarpacie z tendencją wzrostową w piłce nożnej ostatnimi czasy.
 7. Jestem zaskoczony, że na głównym Polsacie, a nie na którejś z pomniejszych anten otwartych. Być może testują, jaka będzie oglądalność.
 8. @Rasheed Myślę, że to jest bardziej skomplikowana sprawa. Wiele rzeczy nie wychodzi poza dany kraj. Jak wiele osób w Polsce kojarzy choćby, że Federalny Trybunał Konstytucyjny w Niemczech zakwestionował w tym roku jedno z orzeczeń TSUE? Nie będę się szerzej rozpisywał, czy podawał inne znane mi przykłady (a pewnie znacznie więcej jest mi nieznanych), bo w końcu nie dotyczy to tematu - to dyskusja o stacji TVN.
 9. Co ciekawe w barażach o awans do 1 ligi wystąpią aż dwie drużyny z Rzeszowa. Niewykluczone, że obie odpadną, choć z drugiej strony to właśnie jedna z rzeszowskich drużyn odebrała GKS-owi w ostatniej kolejce bezpośredni awans, więc mogą jeszcze zamieszać.
 10. @Rasheed Nie rozumiem tej logiki - podważasz tezę, że zagraniczny właściciel słucha swojego rządu, jednocześnie stawiasz tezę, że jak media będą w polskiej własności to będą słuchać polskiego rządu.
 11. pavl6

  Wszystko o TVP

  Takie żądania się pojawiają, to o takich media piszą, jak i o stanowisku polityków wobec nich. Tak polskie, jak i niemieckie media.
 12. pavl6

  TVP Kultura

  Jaki w tym sens? Sens tworzenia dodatkowego kanału jest w tym, jeśli nadaje programy, które nie mieszczą się w dotychczasowych stacjach, albo powtarza o innych porach.
 13. pavl6

  Wszystko o TVP

  @dvbtowiec Nic nie słyszałem, aby w przestrzeni publicznej pojawiały się żądania od kosmitów, albo sąsiadki Kowalskiego wypłacenia przez Polskę (zresztą nienależnych) roszczeń. Na tej zasadzie wspominanie przez niemieckie media, że Polska oczekuje reparacji od Niemiec jest antypolonizmem.
 14. pavl6

  Wszystko o TVP

  Być może bliżej, ale jednak do obu nadal daleko.
 15. pavl6

  TVP Sport

  Kiedyś wesele trwało kilka dni i nocy, teraz coraz częściej jest ograniczane rzeczywiście tylko do soboty i niedzieli, albo tylko soboty. Nie wiem jak w przypadku J. Kurskiego. Być może rzeczywiście TVP te mecze pierwszego i drugiego wyboru już wykorzystała i dlatego pod koniec sezonu transmisje niekoniecznie z najwyższej półki.
 16. @dvbtowiec Drastycznie nie, ale spotykałem się z opiniami, że unikają uderzania w USA, czy nawet zdarzają się materiały otwarcie przychylne krajowi, z którego pochodzi właściciel. Ale to nie zmienia faktu, że właściciel ma kluczowe znaczenie. Jeśli zdecyduje się "podciąć gałąź, na której siedzi", to ją podetnie. Niewykluczone, że w przypadku TVN podjęto decyzję ewolucyjnej zmiany, a nie rewolucyjnej. A spójrzmy na konkurencyjny Polsat - tam właściciel jest niezmienny, ale w zależności od tego, co uważa za stosowne, wymienia ekipę i kształt swoich stacji.
 17. Warto, żeby DAB+ wykorzystano do wprowadzenia nowych nadawców na rynek. Pod Lublinem odbieram na razie niestety tylko Polskie Radio w DAB+, a wiem, że w innych częściach kraju są dostępne też np. Radio Kolor czy Radio Profeto.
 18. pavl6

  Radio Wnet

  Na plus rzeczywiście, że promuje wykonawców niesłyszanych gdzie indziej, czy zapraszają gości nie zapraszanych gdzie indziej, albo poruszają tematy przez innych niepodejmowane.
 19. Słuchałem kilka razy tego radia w internecie i sprawiło całkiem przyjemne wrażenie. Zdaje się, że w niektórych miejscach jest też dostępne w DAB+.
 20. pavl6

  Wszystko o TVP

  No to w Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej nie było tak różowo jak obecnie.
 21. pavl6

  Wszystko o TVP

  To chyba chodzi o jakiś inny PRL niż w Polsce. Bo w tym polskim PRL opozycjoniści w państwowych mediach pojawiali się nigdy lub rzadko, a nie codziennie, nigdy lub rzadko informowano także o ich działalności. Dodatkowo nie mogli liczyć na własne media w różnorakiej formie, co najwyżej na ulotki drukowane i roznoszone nielegalnie.
 22. Właściciel ma kluczowe znaczenie w kwestii tego, jak wygląda dane medium. Nie zgadzam się z sugestią @Vinni, który sugeruje, jakoby bycie właścicielem ograniczało się do wykładania pieniędzy, ewentualnie zarabiania zysków i nie posiadania wpływu na cokolwiek innego.
 23. I to by była dobra droga, bo moim zdaniem w branży telewizyjnej, a może nawet radiowej nie ma istotniej przewagi kapitału zagranicznego. Przynajmniej, jeśli brać pod uwagę nadawców naziemnych, bo pozostali mogą sobie nadawać z dowolnego kraju na dowolnej koncesji i w dowolnym języku. Natomiast w prasie lokalnej widzę zbytnią dominację jednego zagranicznego koncernu. Swoją drogą to nie zauważyłem jakichś istotniejszych zmian w TVN po zmianie właścicieli z polskich na zagranicznych. Być może zmiany personalne, ale one się dzieją w każdej stacji co jakiś czas. Nie miały one natomiast przełożenia, albo ja nie zwróciłem uwagi, na politykę stacji.
 24. pavl6

  Wiadomości

  Myślę, że epitet "konserwatywny" jest tutaj niepotrzebny i bezpodstawny. Konserwatystą jestem np. ja i na tej podstawie krytyczny do wielu działań rządu, jak i podejścia TVP. To zwyczajna, tępa propaganda partyjna. Jeśli dotyka jakichś konserwatywnych wartości to tylko pobieżnie i pozornie, a często je najzwyczajniej kompromituje i wykrzywia.
 25. pavl6

  Wszystko o TVP

  Równie dobrze mógłbym napisać, że skoro prąd w mojej okolicy nie wysiada co 2 dni, tylko raz na kilka lat przy okazji większej burzy (a burze zdarzają się częściej) to musi to być spisek.
×
×
 • Create New...