Skocz do zawartości

Umowa na Polsat Box - pytania, problemy i komentarze


Condor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem właśnie zawiadomienie o zmianach warunków umowy. Jest tam pewien punkt, którego nie za bardzo rozumiem - może mi go wyjaśni ktoś bardziej biegły....

Punkt 1.1.

"W przypadku zawarcia Umowy o Okresem Podstawowym wskazanym w części A Umowy i przedłużenia się Umowy na czas nieokreślony, Abonent po Okresie Podstawowym zobowiązany będzie do wnoszenia opłat za Usługi świadczone zgodnie z Umową w wysokości określonej dla oferty na czas nieokreślony w Umowie, w tym w cenniku lub w odrębnych warunkach promocji świadczenia Usług. Postanowienie nie obowiązuje dla opłat, dla których w warunkach promocji z której korzysta Abonent, przewidziano gwarantowaną wysokość opłat przez cały okres obowiązywania Umowy w wysokości w niej określonej."

 

Do tej pory jeżeli umowa przechodziła na czas nieokreślony opłata wzrastała (i to czasami znacznie).

Ile wyniesie moja opłata (obecnie płacę 4,90 za Mini HD umowa na 18 m-cy), jeżeli pozostawię swoją umowę i przejdzie ona na czas nieokreślony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16,90zł, taka na dzień dzisiejszy jest stawka abonamentu na czas nieokreślony za pakiet Mini HD. Od 19 miesiąca taka stawka (zakładając, że nie ulegnie zmianie) będzie Cię obowiązywać jeśli nie wypowiesz umowy lub nie przedłużysz na nowych warunkach na czas określony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :-)

Dokładnie tak myślałem, chociaż ten nowy przepis jest trochę "pokrętnie" sformułowany.

Najpierw ci mówią, że płacisz według stawki zawartej w umowie dla abonentów na czas nieokreślony, a potem nagle, że przepis ten nie dotyczy tych, którzy posiadają jedną stawkę przez cała umowę. I w tym miejscu kropka. Mogliby napisać, jak opłata jest dla tych, którzy mieli stałą cenę przez całą umowę... Po co komplikowali zapis dodając to zdanie.... Dziwne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zupełnie. ;)

http://www.prawakonsumenta.uokik.gov.pl ... odleglosc/

 

Jeżeli przedsiębiorca kontaktuje się z konsumentem przez telefon w celu zawarcia umowy na odległość, ma obowiązek poinformować o celu rozmowy przed jej rozpoczęciem oraz podać swoje dane identyfikujące lub osoby, w imieniu której telefonuje.

 

Ponadto sprzedawca zobowiązany jest potwierdzić treść proponowanej umowy na papierze lub innym trwałym nośniku. Umowę uważa się za zawartą, jeżeli konsument po otrzymaniu treści umowy wyrazi na nią zgodę na papierze lub innym trwałym nośniku i przekaże ją przedsiębiorcy.

 

 

Ważne! Nie jest możliwe zawarcie umowy wyłącznie na podstawie zgody wyrażonej przez konsumenta w czasie rozmowy telefonicznej ze sprzedawcą – inicjatorem transakcji.

 

Przykład

Przedstawiciel spółki energetycznej X dzwoni do pana Włodzimierza z propozycją przejścia do innego operatora. W tym celu podczas rozmowy telefonicznej przedstawia nowe warunki umowy. Po zakończeniu połączenia przesyła treść proponowanej umowy na pozyskany w trakcie rozmowy adres mailowy pana Włodzimierza. Jeżeli konsument zapozna się z otrzymanymi materiałami i uzna, że oferta jest warta uwagi, przesyła – również za pomocą poczty elektronicznej – zgodę na zawarcie umowy na proponowanych warunkach. Dopiero od tego momentu umowę można uznać za skutecznie zawartą.

Należy również pamiętać, że przedsiębiorca musi uzyskać zgodę konsumenta na przedstawienie oferty handlowej przez telefon. Przedstawiciel firmy powinien więc na początku rozmowy powiedzieć, iż dzwoni w celu zaprezentowania oferty, i zapytać, czy potencjalny klient się na to zgadza.

 

Podstawa prawna: art. 20 ustawy o prawach konsumenta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie coś o tym czytałem i sam w styczniu przedłużyłem telefonicznie umowę. Konsultant wspomniał, że przyśle informacje na ICOK ale szczerze mówiąc widzę tylko że w jednej z zakładek zmieniły mi się pakiety ale nigdzie nie widzę nowej umowy itd :)

Pytanie czy ww. zapis tyczy się aneksów ale ponoć też.

 

Nie żebym coś kombinował bo jestem zadowolony z otrzymanych warunków ale będą jaja jeśli okaże się, że Polsat przedłuża umowy tylko na zasadzie zgody telefonicznej bez zarejestrowania potwierdzenia od klienta z podpisem pod aneksem :)

I ludzie chcąc wcześniej zerwać umowę pewnie zaczną się powoływac na ten przepis.

 

W sumie jeśli faktycznie jest tak jak zacytował(a) @swojadroga to ktoś tworząc zmiany w przepisach trochę utrudnił klientowi zawieranie umów :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... ale będą jaja jeśli okaże się, że Polsat przedłuża umowy tylko na zasadzie zgody telefonicznej bez zarejestrowania potwierdzenia od klienta z podpisem pod aneksem :)

 

Przecież tak już jest od jakiegoś czasu. Przedłuża się umowę przez telefon, a do domu po kilkunastu dniach przychodzi papierowa umowa, której nie trzeba odsyłać, więc CP podpisu nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Niedawno przedłużyłem umowę, mimo wysłanego wypowiedzenia. W nowej widnieje, że mam VOD, jednak żadnego kanału oglądać nie mogę. Wyczytałem, że ten pakiet obejmuje kanały 161-164, jednak one także nie działają. Wszystkie inne pakiety, których nie miałem wcześniej śmigają. Co może być nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

co oznacza zapis: "odstąpienie od umowy będzie wiązało się z obowiązkiem zapłaty za usługi spełnione do chwili odstąpienia od umowy (tutaj rozumiem) oraz ze w przypadku wykonania usługi w pełni nastąpi utrata prawa do odstąpienia od umowy"

 

Co oznacza wykonanie usługi w pełni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

USTAWA

z dnia 30 maja 2014 r.

o prawach konsumenta

.....

Art. 38. Prawo odstąpienia od umowy zawartej poza lokalem przedsiębiorstwa lub na odległość nie przysługuje konsumentowi

w odniesieniu do umów:

1) o świadczenie usług, jeżeli przedsiębiorca wykonał w pełni usługę za wyraźną zgodą konsumenta, który został poinformowany

przed rozpoczęciem świadczenia, że po spełnieniu świadczenia przez przedsiębiorcę utraci prawo odstąpienia

od umowy;

.....

No właśnie co konkretnie oznacza -wykonał w pełni usługę-, bo zapis wygląda na lakoniczny. Czy istnieje tu dowolność interpretacji, czyli "jak co komu wygodnie" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...