Skocz do zawartości

tomx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przecież skoki to nie matematyka,że gdyby Gregor miał belkę wyżej to skoczyłby o te kilka metrów dalej. Dalszy skok byłby ryzykiem niewylądowania, niższych not itd. Tu już na starcie ma 6-7 pkt co daje blisko 4 metry.

TVP wysłał Macieja Iwańskiego i Jacka Laskowskiego na ME w piłce ręcznej. Mnie to średnio odpowiada. Obaj komentatorzy dopiero uczą się piłki ręcznej. Pan W. Nowiński co było widać bardzo wyraźnie znakomicie czyta grę, wyjaśniał nie tylko telewidzom,ale i głównemu komentatorowi co odgwizdał sędzia itd. Czasami mam wrażenie,że w TVP za dużo jest chętnych do pieczenia chleba i tak już zamiast eksperta będziemy mieli parę komentatorów Rudziński-Szczęsny, teraz Iwański-Laskowski, niedługo może zamiast Żewłakowa będzie para Szpakowski-Laskowski itd. To chyba kolejny etap oszczędzania, po co wynajmować eksperta, skoro w ramach umowy o pracę niech to zrobią istniejący komentatorzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież skoki to nie matematyka

W jakim tkwisz błędzie.

Noty za wiatr, to wydumane przeliczniki matematyczne. Szkoda, że wagi ciała skoczka przy tym nie uwzględniają :roll: Przecież na wietrze, to ma kolosalne znaczenie.

Teraz noty za belkę - przeważnie te obniżone i na przykład tylko dla ostatniej piątki - to czymże to jest. Belka niżej matematyka. Belka wyżej matematyka. Właśnie taka matematyka wydumana. Dlaczego podczas konkursu zmienia się reguły, jak rękawiczki.

A wszystko to z ogłupiającym stwierdzeniem, że to dla dobra zdrowia zawodników :roll: Dla dobra zdrowia zawodników to takie zawody się przerywa. Szkoda, że jeszcze nie został przeliczony deszcz, śnieg, słońce... - :woot:

Przecież wszystko da się policzyć :woot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waga ciała i wzrost mają odbicie w kombinezonach i długości nart. Jak tak czytam wypowiedzi to wynika z nich że punktowanie siły wiatru jest niesprawiedliwe. To by oznaczało że dawny system gdzie wiatru nie uwzględniano był sprawiedliwy. Czyli jeśli na początku zawodów wiało pod narty i skakano pod 140 metr a kiedy skakali najmocniejsi, wiatr zaczął wiać z mniejszą siłą w dodatku lekko od tyłu, co powodowało że więcej niż 120 nie dało się skoczyć, to to było sprawiedliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież skoki to nie matematyka,że gdyby Gregor miał belkę wyżej to skoczyłby o te kilka metrów dalej. Dalszy skok byłby ryzykiem niewylądowania, niższych not itd. Tu już na starcie ma 6-7 pkt co daje blisko 4 metry.

TVP wysłał Macieja Iwańskiego i Jacka Laskowskiego na ME w piłce ręcznej. Mnie to średnio odpowiada. Obaj komentatorzy dopiero uczą się piłki ręcznej. Pan W. Nowiński co było widać bardzo wyraźnie znakomicie czyta grę, wyjaśniał nie tylko telewidzom,ale i głównemu komentatorowi co odgwizdał sędzia itd. Czasami mam wrażenie,że w TVP za dużo jest chętnych do pieczenia chleba i tak już zamiast eksperta będziemy mieli parę komentatorów Rudziński-Szczęsny, teraz Iwański-Laskowski, niedługo może zamiast Żewłakowa będzie para Szpakowski-Laskowski itd. To chyba kolejny etap oszczędzania, po co wynajmować eksperta, skoro w ramach umowy o pracę niech to zrobią istniejący komentatorzy.

 

 

Maciej Iwański napisał na Twitterze, że Wojciech Nowiński nie może komentować, bo ma obowiązki szkoleniowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, nie może strata widzów, bo ten komentarz duetu to tragedia.. Osobiście wolałbym eksperta od skoków zamiast Szczęsnego, ale jak widać za dużo komentatorów za mało praw. Zatrudnienie w TVP jest za duże jeśli chodzi o redakcję,a pierwszy, którego należało by wywalić to Jóźwik. Jednak to nierealne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio miałem ochotę obejrzec konkurs skoków na TVP1, ale usłyszałem Szczęsnego i Rudzińskiego i po kilku minutach byłem tak zirytowany, ze wróciłem do normalności na Eurosporcie. Tam to Igor Błachut w pojedynke rozwala obu panów i potrafi zaciekawić. Wie o co chodzi, rzetelny i nie [beep]y głupot jak Szczęsny i Rudziński, ktorym to buzia się nie zamyka wcale!

Czekam kiedy Szaranowicz skomentuje skoki, pewnie w Oberstdorfie na TCS jest taka szansa, wtedy obejrze na TVP, a tak to nie mam zamiaru się wkurzać i wybieram zdecydowanie Eurosport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczęsny i Rudziński byliby dobrzy gdyby nie komentowali z podziałem na role. Jednego skoczka komentuje pierwszy, następnego drugi, kolejnego pierwszy itd. Tylko w TVP tak jest i mam wrażenie że to przez Szczęsnego. Na ZIO komentował narciarstwo alpejskie z jakąś kobitką i było identycznie. Kiedy on mówił ona siedziała cicho. Kiedy ona mówiła on nie odezwał się słowem. To jest takie sztuczne. Przeciwieństwem są pogaduszki Wyrzykowskiego i Jarońskiego na Eurosporcie ale nie tylko ich. Reszta komentatorów też normalnie ze sobą gada podczas transmisji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście jest Eurosport, bo oglądanie skoków na TVP zakończyłem z 3 lata temu. Czasami włącze tylko na samo studio, żeby się trochę pośmiać z Tajnera i Kota. Ich mądrości i słodkie [beep]zenie jest niesamowite.

 

Co do Eurosportu to Błachutowi też zdarzają się drobne pomyłki, ale jakoś to tak mocno nie razi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krytytka komentatorów skoków,ale to co wyprawiają komentatorzy TVP w biegach narciarskich to jest po prostu zgroza. Naprawdę niech się ogarną. Nie komentują od wczoraj,a się zachowują jakby ktoś ich po raz pierwszy za mikrofonem. Dobiega Kowalczyk czwarta na metę. Już od komentatorów komentujących od kilku lat biegi powinni wiedzieć,że jest to klasyfikacja zawodniczek, które dobiegły do mety, a na trasie są jeszcze inne zawodniczki. Bernadetta to też kompletna porażka. Znam ekspertów, którzy mają wiedzę i potrafią ogarnąć wyniki. Tu nikt niczego nie ogarnia... Gdyby to nie Babiarz, Jóźwik,a jakiś początkujący komentator to już więcej byśmy go nie usłyszeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... nikt tego nie zauważył, to się podpytam: na dziś, jutro i czwartek TVP Sport zapowiada transmisje na żywo spotkań Pucharu Króla. Wszystko fajnie, tylko dziś zapowiadają na 21:55 Valencia CF – Rayo Vallecano (komentarz: Jacek Jońca), a na jutro na 21:55 SD Eibar – Getafe CF (komentarz: Tomasz Jasina). I teraz zgłupiałem, bo te mecze (jeśli ich nie przesunięto) nie mogą być na żywo, bo obydwa są rozgrywane o 20:00. Ktoś coś wie? Czwartkowe zapowiedzi się zgadzają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wygląda tak, że dziś i jutro jednocześnie o godz. 20:00 są ME w piłkę ręczną kobiet i Copa del Rey. TVP zrobiła małą pomyłkę, ale wiadomo iż impreza na Węgrzech i Chorwacji jest ważniejsza.

 

Według taksiegra.com program przedstawia się w następujący sposób:

 

Wtorek

19:55 VALENCIA CF – RAYO VALLECANO na-%C5%BCywo.pngsport.tvp.pl

20:05 NIEMCY - FRANCJA na-%C5%BCywo.pngTVP Sport HD

22:00 VALENCIA CF – RAYO VALLECANO premiera.200.pngTVP Sport HD

 

Środa

19:55 SD EIBAR – GETAFE CF na-%C5%BCywo.pngsport.tvp.pl

20:05 WĘGRY - NORWEGIA na-%C5%BCywo.pngTVP Sport HD

 

Czwartek

17:55 SD EIBAR – GETAFE CF premiera.200.pngTVP Sport HD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to nawet fajnie wyszło z tym meczem Valencii z Rayo, że będzie w retransmisji od 22 dopiero, a liczę, że nawet kilka min po 22 ze względu że ręczna się przeciągnie. A dlaczego się cieszę ? Bo o 20:30 gra Real z Cruz Azul w KMŚ więc będzie możliwość obejrzeć oba mecze spokojnie ;)

Jedyny minus (i to duuuży!) to "komentarz" Jacka Jońcy! Kiedy wreszcie w TVP zrozumieją, że on nie nadaje się do piłki nożnej ?? A dostaje najlepsze mecze z Copa del Rey eh, rozumiem, że Iwański i Laskowski są na ręcznej, ale to już nawet Szpakowskiego mogli zwerbować do tego meczu, chyba zna kogoś z Valencii ? czy aż tak jest podjarany Realem i Barcą, że świata poza nimi nie widzi ? eh , amatorka, bo tak fajne rozgrywki w komentarz Rafała Wolskiego i Orłowskiego oglądałoby się zupełnie inaczej. Ciekawostkami by zasypali, żartem ciekawym, a Jońca czym może zaskoczyć ? już ciekawiej by było gdyby sam głos ze stadionu leciał :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Europejska Unia Nadawców (EBU) odnowiła prawa nadawcze FIFA. Pozwoli to nadawać transmisje najważniejszych spotkań w sygnale niekodowanym. Porozumienie dotyczy międzynarodowych imprez piłkarskich, które odbędą się na świecie w ciągu najbliższych dwóch lat.

 

 

 

Najważniejszymi z nich są Puchar Konfederacji w 2017 roku w Rosji (próba generalna przed mundialem) oraz mistrzostwa świata kobiet w 2015 roku w Kanadzie. Do tego dojdą mistrzostwa świata U-20 w 2015 roku w Nowej Zelandii, przyszłoroczne mistrzostwa świata U-17 w Chile oraz mistrzostwa świata w Beach Soccerze w Portugalii. W 2016 roku zobaczymy mistrzostwa świata w futsalu w Kolombii, mistrzostwa świata kobiet U-17 w Jordanie i mistrzostwa świata kobiet U-20, których gospodarz nie został jeszcze ogłoszony.

 

Porozumienie dotyczy 37 europejskich państw (Albania, Armenia, Austria, Azerbejdżan, Białoruś, Belgia, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Czechy, Estonia, Gruzja, Węgry, Islandia, Izrael, Kazachstan, Kosowo, Łotwa, Liechtenstein , Litwa, Luksemburg, Macedonia, Malta, Mołdawia, Czarnogóra, Holandia, Polska, Portugalia, Irlandia, Rumunia, Serbia, Słowacja, Słowenia, Szwajcaria, Turcja i Ukraina) i obejmuje prawa telewizyjne, internetowe, mobilne i radiowe.

 

źródło:Sportbusiness.com

 

Skoro TVP należy do EBU to można przewidzieć prawie na 100% że te prawa trafią do TVP SPORT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa tygodnie minęły, a nikt Jońcy nie powiedział, że to gra Rayo Vallecano, a nie "Rayo Bajekano " ? :lol:

Jego interpretacja spalonych słaba, komentarz żenada, ciągnął te słowa w nieskończoność dukając jakby na slow mówił... gorszego dziada nie widziałem!

Na dodatek skomrpomitował się przy dwóch golach, pierwszy raz jak sądził, że to Paco Alcacer zdobył gola, a wyraźnie było widać, że od obrońcy się odbiła i swojak wpadł... a drugi raz jak upierał się, że Rodrigo De Paul zdobył gola na 2-3 w 46min, gdzie przecież widać było, że to Paco Alcacer !

Koleś nie widział go jednak pewnei nigdy na oczy to jak miał poznać niby... eh.

NIGDY WIĘCEJ JONCY DO COPA DEL REY !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo,że pyta na co wskazuje słowo ,,czy".Ale rzeczywiście na drugi raz stawiaj znak zapytania.Nie wiadomo czy 1 liga siatkówki będzie pokazywana w przyszłym sezonie.Gdy zakupili prawa nikt nic nie wspominał na ile one są.Ale wydaje mi się,że tylko będzie przez rok(choć mogę się mylić).TVP zakupiło prawa po sukcesie siatkarzy myśląc,że siatkówka jest nowym sportem narodowym.Liczyli pewnie,że będą mieli wysoką oglądalność,jednak już po miesiącu wszystko się zmieniło i piłka nożna znów zaczęła być sportem narodowym.Zainteresowanie widzów 1 ligą jest małe i nie wydaje mi się aby przedłużyli prawa do pokazywania jej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...