Skocz do zawartości

Dekodery platformy CANAL+


andrzejgratis
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki .Nie patrzę na opłaty.Za wifi premium Proponowali 5zł / m-c przy umowie 24 miesiecznej albo 10zł przy 15 miesięcznej.Lub 149zł jednorazowo.

Wezmę w takim razie na pewno wifi Premiumbox+ .Mam nadzieje,ze nie zawiode sie.

P.S. Za turbo chcieli 5 zł /m-c lub 99 zł jednorazowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi właśnie o te kłótnie i sprzeczne opinie na temat tego dekodera.Wygląd dekodera jest chyba nie istotny chodzi mi o obraz i jak działa ten dekoder.Wiem że tv drugiemu tv nie równy ale jakąś tam opinię można sobie wyrobić.A myślę że pracownik punktu też nie będzie robił problemów by udostępnić dekoder i pilot w celu zapoznania się z nim.Ewentualnie zostawić stary dekoder i kupić własny do którego można przełożyć kartę.Bo jak widzisz wiele osób twierdzi że dekodery operatorów są do niczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No idąc tym tropem zostawiam sobie Ultraboxa i kartę i kupuję na wolnym rynku własny dekoder.Pytania mam tylko 2 :

1. jak długo podziała z nim obecna moja karta / Cameleon /.Czy za jakis czas okaże sie że nie działa z tym co kupię.

2. jaki dekoder kupic aby obraz był b.dobry, w miarę szybko działał ,miał własne w pełnikonfigurowalne listy był z tych "niepsujących się" i nie kosztował worka złota.

 

P.S. Nie potrzebuję multiroomu wifi i innych bajerów. A dysk 250 GB mi wystarcza.Co nagram to staram sie zaraz obejrzeć i kasuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś w punkcie i pracownik odradzał mi wifi premium boxa.Stwierdził,ze to g.. robione jak najtaniej.z dwóch proponował mi jednak turboboxa jako starą sprawdzoną jednostke.Twierdził,że troche głośna jest, prądożerna ale na pewno lepsza niz wifi premium.A najlepiej bym wyszedł gdybym wydębił mediaboxa.

Co do propozycji wyżej tzn Vu to ja nie znam sie na tych linuxach.Ten akurat to jest minimalistyczny wygląd nawet wyświetlacza brak.Chcę mieć coś co bedzie działac od włozenia karty.Poza tym boję sie ze dam 500 zł a za chwile moze dłuższa okaże sie ze NC+ poparuje karty z dekoderami i co wtedy ? I nie chodzi o te 500 zł bo jak bym wymienił swój na jakikolwiek z nc+ to tez min 150zł muszę zapłacić.

A jeszcze jakieś propozycje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ferguson Ariva 252 - ma czytnik kart - wejście na moduł ( n na kartę - http://n.pl/oferta/n-na-karte/modul-ncam - z opcją przejścia na abonament w razie gdyby sparowali Cameleona. ), posiada także dekoder dvb-t. Nagrywanie na dysk twardy.

 

http://www.ferguson-digital.eu/pl/telew ... combo.html

 

Karta Cameleon działa od razu po włożeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś w punkcie i pracownik odradzał mi wifi premium boxa.Stwierdził,ze to g.. robione jak najtaniej.z dwóch proponował mi jednak turboboxa jako starą sprawdzoną jednostke.Twierdził,że troche głośna jest, prądożerna ale na pewno lepsza niz wifi premium.A najlepiej bym wyszedł gdybym wydębił mediaboxa.

Co do propozycji wyżej tzn Vu to ja nie znam sie na tych linuxach.Ten akurat to jest minimalistyczny wygląd nawet wyświetlacza brak.Chcę mieć coś co bedzie działac od włozenia karty.Poza tym boję sie ze dam 500 zł a za chwile moze dłuższa okaże sie ze NC+ poparuje karty z dekoderami i co wtedy ? I nie chodzi o te 500 zł bo jak bym wymienił swój na jakikolwiek z nc+ to tez min 150zł muszę zapłacić.

A jeszcze jakieś propozycje ?

Dobrze pracownik punktu powiedział że ten dekoder jest stary i pytanie czy będzie działał dłużej niż nowy inny model.Już były tu na forum osoby które miał kilka tych dekoderów.Jedna miała z tego co pamiętam 4 najdłużej jeden z nich działał 1,5 roku a najkrócej inny kilka miesięcy.Jak posiadasz blisko punkt to nie ma problemów by pójść i wymienić na inny.Ja jestem zdania że nowe to zawsze nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ferguson Ariva 252 - ma czytnik kart - wejście na moduł ( n na kartę - http://n.pl/oferta/n-na-karte/modul-ncam - z opcją przejścia na abonament w razie gdyby sparowali Cameleona. ), posiada także dekoder dvb-t. Nagrywanie na dysk twardy.

 

http://www.ferguson-digital.eu/pl/telew ... combo.html

 

Karta Cameleon działa od razu po włożeniu.

 

Nie wiem jak w realu to się sprawuje,ale po przeczytaniu kilku opini w necie to nie warto inwestowac w tego Fergusona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Arivę 250 i bardzo się staram jej nie używać. W zasadzie trzymam ją tylko dla slotu CI, bo czasem korzystam z modułu TNK HD. Generalnie - soft niedorobiony tak że korzystanie to udręka, mimo, że jednak większość opcji działa. Ale strasznie ślamazarnie reaguje na pilota, nagrywanie czasem działa, a czasem nie, nie jest w stanie wybrać teletekstu na TV5 Monde Europe (chyba ze 2,5 roku temu to zgłaszałem i nie słyszałem, żeby to poprawili). A tworzenie i układanie list ulubionych to już kompletna porażka - przestawienie programu na jednej liście może spowodować, jego przestawienie na pozostałych, na których jest. Po prostu kolejność na wszystkich listach jest najwyraźniej wymuszona kolejnością na liście głównej. Nie wiem, co za inteligentny inaczej to wymyślił. Jedyna zaleta tego dekodera, to że można na nim zestawić multiroom, również do Enigmy, na sofcie fabrycznym.

 

Niestety, ale nowsze modele w porównaniu z UCI7318, który miałem ładnych kilka lat i nigdy nie powiedziałem o nim złego słowa - są po prostu do bani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@czerstwy ja nie twierdę że ariva lepsza od dekodera dedykowanego z platformy. @prenrzyk chciał cos do porownania bo vu+ zero za drogi, za skomolikowany jest ze względu na linux - E2.

 

Poza tym @prenrzyk raz skonfigurowany dekoder na E2 - Linux będzie działał bez większych problemow. Kupujesz Vu+ zero piszesz do sprzedawcy że chcesz żeby działał z kartą C+ Cameleon to ci go skonfiguruje.

Reszta w twoich rękach - trochę poczytac, nauka nie boli. Linux E2 nie jest skomplikowany. To taki mały komputer z systemem operacyjnym.

 

@czerstwy - miałem Arivę sprzedałem i nie kupię drugi raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle,ze jeżeli zaczną parować karty z odbiornikami to to Vu+zero będzie warte tyle ile nazwa jego - "zero" bo nie ma czytnika CI+.

Chyba,ze potem można coś z tym zrobić.

P.S. Gdzie konkretnie można o Vu+ poczytac i uzyskac info o obsłudze itp rzeczach ?nie twierdzę,że jest on ogólnie za drogi ale czy jest warty swojej ceny? Czy stabilność szybkośc i jakość obrazu warte sa tych pieniędzy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że dysponuję :dm800 clone Miraclebox twin (starsza rev ale na dniach ma być nowsza) nbox bsla i bska to chętnie podpowiem conieco na priv/gg ( w profilu moim znajdziesz) Dekdoery NC+ nie są takie złe mam dostep do sagemcoma 87 oraz wifibox+ i powiem w ten sposób:

Każdy ma swoje wady i jedną zaletę działa bez kombinacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...