Skocz do zawartości

Katon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie to mają różne źródła dochodu: reklamy, telezakupy, karty, opłaty "od gniazdka", opłaty jako kanał premium "5 zł". A, to tak nie wystarcza na pokrycie kosztów. Za mała widownia. NTC sytuacji nie poprawi - niby widownia większa, ale koszty także. No i z początku na MUX-8 będzie gorszy zasięg. Cienkie perspektywy mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Kanał TV Republika zmienia się w kanał uniwersalny, gdyż planuje start do MUX 8 w Naziemnej Telewizji Cyfrowej. https://satkurier.pl/news/119168/tv-repu ... salny.html

Na planach się skończyło, bo jak wiadomo nie wystartowali w konkursie. Zastanawia mnie tylko, czy to podtrzymają, czy cofną decyzję o zmianie profilu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwię im się. Z dość korzystnej pozycji, między Polsat News a TVN24, wyrzucono ich poza 200 kanał, gdzie już niewiele osób zagląda, głównie ci, którzy oglądają Tele5, czy Polonię1, albo tacy którzy lubią oglądać zagraniczne stacje od 225 kanału. Szczerze to mi też ta zmiana nie odpowiada, przed nią mogłem w parę chwil zorientować się o czym mówią 3 różne kanały informacyjne (to działało szczególnie popołudniami, gdy na TV Republika nie ma już tylu telezakupów), poza tym przyzwyczaiłem się do pozycji 28 jako miejsca na ten kanał. Obecne ustawienie jest dziwne, mi jakoś Kuchnia+ nie pasuje do kanałów ogólnych i informacyjnych.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę na portalach to teraz TV Republika może nawet zyskać widzów. Dlaczego? Otóż dzięki tej - nie ma co ukrywać - dziwacznej decyzji, by umieścić ten kanał na 216, a na jego miejscu wstawić kanał kulinarny, który do tej sekcji stacji pasuje jak pięść do oka, jest rozgłos, bo wiele serwisów o tym informuje. Przy czym ja bym nie rozpatrywał tego w kategoriach politycznych, że niby to specjalnie (bo równie dobrze można powiedzieć że przeniesienie TVS z 24 na 87 kanał, w 2013 to zrobiono, jest dyskryminacją Ślązaków), ale raczej finansowych, co było już tu poruszane. Chociaż już spotykam komentarze o tendencyjności i kłamliwości EPG w dekoderach NC+. W sumie na 40 komentarzy znalazłem może jeden nienacechowany emocjonalnie, bez zwrotów o kierownictwie platformy. A najbardziej absurdalny był tekst, że liczba 216 to pomnożone przez siebie 3 szóstki ;)

 

Tak w ogóle to chyba raczej nie można zrywać umowy z powodu przeniesienia stacji? Bo niektórzy deklarują taki protest. A, przy okazji, znalazłem taki cytat "Rzeczywiście NC+ dokonywało wcześniej zmian kanałów, ale tak radykalnego przesunięcia, o prawie 200 kanałów, chyba jeszcze nie było."(wypowiedź Tomasza Sakiewicza dla niezalezna.pl). Tu gwoli ścisłości, było większe przesunięcie. Jedynka i Dwójka w SD zostały przesunięte o ponad 600 kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W umowie nie ma numeru kanału. Gdyby był to za każdą taką zmianą trzeba by podpisywać aneks do umowy. Ja też nie jestem zadowolony ze zmiany mojego numerka w nc+, tym bardziej, że wstawiono tam kanał który intensywnie mnie kopiuje. Ale nie robię z tego halo. Kto ma oglądać to dalej będzie oglądał, znajdzie sobie, ewentualnie kilka dni zawirowania. No i zostałem o zmianie przez nc+ poinformowany wcześniej więc nie wierzę, że Republika nie została poinformowana. Bicie piany i tyle.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...