Skocz do zawartości

Zdjęcie

CANAL+ analogowy

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
389 odpowiedzi w tym temacie

#1 _MICHAL_

_MICHAL_

Zżyty z forum

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4360 postów
  • Od: 14 sie 2006
  • LokalizacjaPolska - kraj idiotuf

Napisano 02 grudzień 2006 - 18:49

Pamietacie go jeszcze...
Pamiętam że miałem taki kluczyk i dekoder podpiany pod TV...
To były czasy do czasy Cyfry+
Orange LTE
nc+ GO TV &
nc+ wifi box

#2 Palikot

Palikot

MOD Weteran

• MOD Weteran
  • 3842 postów
  • Od: 16 sie 2006
  • LokalizacjaPlatforma Obywatelska

Napisano 02 grudzień 2006 - 18:54

Pamiętam świetny system kodowania - Nagravision/Syster.
A poza tym pierwsza oprawa graficzna była najlepsza.
Kto jątrzy, kłóci się i nic nie wnosi do tematu, zostaje przyjacielem forum SK. W związku z tym nie przyznaję się do tego, co tu robiłem oraz do obecnej rangi. Nie chcę firmować sobą głupoty.

#3 PawelU1981

PawelU1981

MOD Weteran

• MOD Weteran
  • 3717 postów
  • Od: 29 paź 2006
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 02 grudzień 2006 - 19:01

Nie pamietam tego niestety! A moze jakies screeny gdzies mozna obejrzec jak dawniej wygladaly logosy kanalow C+ w Polsce i jaka byla oprawa graficzna :wink:

#4 Palikot

Palikot

MOD Weteran

• MOD Weteran
  • 3842 postów

Napisano 02 grudzień 2006 - 19:18

Proszę bardzo. Trochę masz tutaj
Kto jątrzy, kłóci się i nic nie wnosi do tematu, zostaje przyjacielem forum SK. W związku z tym nie przyznaję się do tego, co tu robiłem oraz do obecnej rangi. Nie chcę firmować sobą głupoty.

#5 sxd

sxd

Rozpisany

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 478 postów
  • Od: 09 paź 2006
  • LokalizacjaTarnowskie Góry

Napisano 02 grudzień 2006 - 20:21

Też miałem kiedyś ten fajny dekoderek :D Canal+ odbierałem naziemnie i jak był troche gorszy sygnał to nie zawsze się dekodowało :)

#6 Palikot

Palikot

MOD Weteran

• MOD Weteran
  • 3842 postów

Napisano 02 grudzień 2006 - 20:25

Tak to bywało. Przy słabym sygnale dekoder nie potrafił wyłowić z sygnału właściwego strumienia.

#7 RafiX

RafiX

MOD Weteran

• MOD Weteran
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5532 postów
  • Od: 15 sie 2006
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 02 grudzień 2006 - 21:12

Bardzo dobrze pamiętam tamten Canal+. To były czasy. Do dzisiaj jeszcze w swojej kablówce (Vectrze) mam ten program kodowany w Nagravision, jeszcze Canal+ Film i Sport.

Jako ciekawostkę dodam że gdy byłem mały dzieciak bardzo chciałem odbierać programy kodowane, wtedy nie wiedziałem że jak jest kanał szyfrowany nie można wcale go oglądać :D
Nie spamuj! W przeciwnym razie podejmę merytoryczne rozważania, gdzie lepiej Ci przywalić?! W głowę, czy w piętę, oraz czy kijem krótkim, czy długim :lol:

#8 Palikot

Palikot

MOD Weteran

• MOD Weteran
  • 3842 postów

Napisano 02 grudzień 2006 - 21:18

A na jakiej zasadzie szły uprawnienia? Drogą naziemną?

#9 RafiX

RafiX

MOD Weteran

• MOD Weteran
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5532 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 02 grudzień 2006 - 21:44

Kiedyś moja Vectra ściągała sygnał z satelity, poźniej gdy przekaz został wyłączony to pobierali z nadajnika naziemnego w Białymstoku. I tutaj też niedługo wyłączono, Canal+ wtedy znikł z kablówki, ale po kilku miesiącach powrócił kodowany w Nagravision. Od tamtego czasu sami na własne potrzeby szyfrują ten program właśnie w Nagrze. Potem do kolekcji dołączono pozostałe programy Canal+ i są do dzisiaj a system Nagravision cały czas trwa tak jak dawniej w analogu.
Nie spamuj! W przeciwnym razie podejmę merytoryczne rozważania, gdzie lepiej Ci przywalić?! W głowę, czy w piętę, oraz czy kijem krótkim, czy długim :lol:

#10 pitter

pitter

Moderator

• Moderacja
  • 6349 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 02 grudzień 2006 - 23:53

A na jakiej zasadzie szły uprawnienia? Drogą naziemną?

Były razem z sygnałem. Nie było znaczenia czy dociera sygnał przez satelitę czy nadajnik naziemny, dekoder otrzymywał właściwe informacje. Tylko też się zastanawiam czy uprawnienia były "wmiksowane" w video czy może była osobna częstotliwość, kilka MHz od wizji.

#11 Telside

Telside

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 27 postów
  • Od: 22 wrz 2006

Napisano 04 grudzień 2006 - 23:38

Jak sie teraz patrzy na filmiki promo, to az sie slabo robi. Wyglada to jak amatorski kanal z kablowki w akademiku. To ze Polska byla 100 lat za murzynami w technice to rozumiem, ale to ze Francuzi nie przygotowali lepszego materialu zachecajacego wydaje sie troche dziwne.

A tak przy okazji Nagravision/Syster to raczej kulawy system kodowania zlamany dawno temu przez piratow, czego nie mozna bylo powiedziec np o Videocrypcie.

Polacy to jednak dziwny narod, ze kodowali nawet fonie. Przeciez nikt by nie "ogladal" filmu sluchajac jedynie samej sciezki dzwiekowej. Dla przykladu praktyka taka nie byla stosowana przez innych w latach chwaly tego dziurawego systemu: Canal + Horizons / Premiere / Cine5.

#12 Palikot

Palikot

MOD Weteran

• MOD Weteran
  • 3842 postów

Napisano 06 grudzień 2006 - 18:54

Przypomniał mi się jeden, dość chyba interesujący, szczegół. Podczas emisji niekodowanej włożenie kluczyka bądź włączenie dekodera powodowało... zakodowanie sygnału. Ciakwe jak to możliwe.

#13 Mr. Orbita

Mr. Orbita

Administrator

• Administracja
  • 13783 postów
  • Od: 12 sie 2006
  • LokalizacjaKraków

Napisano 07 grudzień 2006 - 13:52

W analogu w Nagravision (ale nie tylko) dekodowanie polegało zawsze na odwróceniu danej sytuacji - postaci sygnału. Dekoder nie dostawał informacji, czy kanał jest kodowany, czy nie - zawsze odwracał sytuację. Na sygnale niekodowanym stawał się więc koderem :wink:

Specjalista DVB, ogarniający także media, testy sprzętu, webdev, admin, playout szuka pracy, wymagania - 4k/mc, pisać na PW
STARS.TV = muzyka :D
Uwaga! Nie udzielam porad technicznych przez PW, pisz na forum!

Pozdrawiam :)

#14 Palikot

Palikot

MOD Weteran

• MOD Weteran
  • 3842 postów

Napisano 12 grudzień 2006 - 09:24

Pamiętam, że we Francji wymieniali kluczyki na szare. A czy w Polsce była taka akcja?

#15 mikele

mikele

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 42 postów
  • Od: 18 lis 2006
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 grudzień 2006 - 18:33

pamietam, ze dosc sprawnie dekodowalo sie canal+ na kompie z karta tv ;)
po krotkim czasie korzystania z wersji 'trial' stalem sie posiadaczem dekodera z kluczem, gdyz ogladanie na niewielkim monitorze kompa to byla jednak srednia przyjemnosc.

#16 _MICHAL_

_MICHAL_

Zżyty z forum

• Użytkownicy
  • 4360 postów
  • Od: 14 sie 2006
  • LokalizacjaPolska - kraj idiotuf

Napisano 12 grudzień 2006 - 19:58

Pamiętam, że we Francji wymieniali kluczyki na szare. A czy w Polsce była taka akcja?

Oj chyba niebyło! Z tego co pamietam to klucze były białe...
Orange LTE
nc+ GO TV &
nc+ wifi box

#17 rafalzajac

rafalzajac

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 4 postów
  • Od: 14 gru 2006
  • LokalizacjaTarnowskie Góry

Napisano 14 grudzień 2006 - 01:10

Co do dekodera to posiadam taki jeszcze w kartonie uzywany z miesiąc ;]. Po wejściu na rynek patformy Cyfra+ ludzie zwracali masowo dekodery które nastepnie były rozdawane za darmo (+miesiąc aktywacji na Canal+) abonentom sieci kablowych. Niby cos tam się podpisywało jednak mineło juz dobrych kilka lat i po dekoder nikt sie nigdy nie zgłosił... Kto wie; może kiedys bedzie warty miliony :D
Pozatym przez dosyc długi czas Canal+ nadawał naziemnie.

#18 pawel21

pawel21

Aktywny

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 786 postów
  • Od: 14 wrz 2006

Napisano 14 grudzień 2006 - 21:17

Polska była jedynym krajem, gdzie naziemnie był nadawany kodowany kanał ;)

#19 Palikot

Palikot

MOD Weteran

• MOD Weteran
  • 3842 postów

Napisano 14 grudzień 2006 - 21:57

W wielu krajach naziemnie nadają kodowane kanały. Zatem Polska nie była wyjątkiem.

#20 MZKS1929

MZKS1929

Przyjaciel forum SAT Kurier

• Przyjaciele
  • 4439 postów
  • Od: 25 gru 2006
  • Lokalizacja3-miasto

Napisano 29 grudzień 2006 - 02:53

To byly czasy wtedy 1 kanal a sportu niewiele mniej niz teraz przy 5 kanalach. Moze ktos przypomniec jakie byly ceny za dekodery i abonament ?

CP : Mini 2000 (pakiet : Rodzinny HD umowa 15 m-sc , 6 miesiecy 0zl za Familijny HD , Umowa do 30/11/2017r) Oplata : 19,90zl
nC+: Sagem dsi87 , 2xWiFi Box , (pakiet : Extra + 8xC+ HBO + Multiroom Cameleon 
umowa do 31/07/2018r)  Oplata : 79,99zl