Skocz do zawartości

CANAL+ analogowy


_MICHAL_
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pamietam ze FilmNet mial prawa do Serie A ; nadawany byl z HB i niekodowany byl glos o ile sie niemyle. A wiadomo jakie kanaly wchodzily w ofercie Filmnetu ? I jaki byl powod zakonczenia dzialalnosci przez ten kanal ?

 

to bylo 5 kanalow : Filmnet,MTV Europe,CMT Europe,Discovery Channel oraz QVC - to prawda nadawali z Astry a znikneli bo :

 

CMT - wycofalo sie z europy

MTV Europe - zaczelo tworzyc regionalne oddzialy

QVC - zostal odkodowany

 

Discovery weszlo do cyfry plus a filmnet zostal kupiony przez canal+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Oj pamiętam dobrze ten canal plus, odbierałem go analogowo na Hot Bird. Dekodera niestety nie miałem, ale audycje niekodowane oglądałem, czasami jak zapomnieli zakodować sygnał to zdarzało sie nawet obejrzeć wstęp do meczu, raz chyba jakiś calusieńki film obejrzałem, bo zapomnieli zakodować, a być może robili to specjalnie, zeby zachęcić. pamiętam też ze czasami w audycji niekodowanej zakodowywali na chwilke sygnał, co było czasmi wkurzające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś pamięta początki canal plus. Bo ja satelite mam od 1995 roku, ale canal plus na poczatku nadawał chyba z Eutelsatu 16 stopni, a ja miałem wtedy ustowioną antenę na Hot Birda. Chodzi mi o to czy canal plus, od samego początku był telewizją kodowaną, czy moze na początku przez jakiś czas nadawali FTA, zeby zachęcić klientów????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w kablówce nie tak dawno mieli fajny problem związany z kodowaniem Canal +. Jak jeden kanał C+ leciał odkodowany, to i reszta była odkodowana. W ten sposób obejrzałem sobie legalnie kilka filmów na C+ Film i parę meczów na C+ Sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Owszem, "Diabelski młyn" miał kiedyś nawet prowadzącego.

 

Teraz trochę o programie Canal+. Wspominam talk-show na żywo "Na gapę" prowadzony m.in. przez Tomasza Raczka. Nie tak dawno emitowano także "Aktualności filmowe", które w Canal+ emitowane były bardzo długo, prawie od początku istnienia stacji.

 

Pamiętacie "Szymon mówi show" prowadzony przez Szymona Majewskiego? Była to parodia materiałów nagrywanych przez ekipę "Łapu-Capu".

 

Przypominają mi się także pierwsze urodziny Canal+. Specjalny program "Nie przegap" prowadziła pierwsza poważna prezenterka tego programu - o ile wiem zaszła w ciążę, a za jakiś czas chyba odeszła z Canal+. To właśnie w te urodziny zmodyfikowano po raz pierwszy oprawę stacji, której chyba nawet nikt nie nagrał. W każdym razie jej podstawową wersję można znaleźć w YouTube - oczywiście we francuskiej wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Pamiętam to :D Pamiętam też jak na początku abonenci Cyfry+ dostawali magazyn abonenta :) Był tam program na 3x C+.

PS. ostatnio szperając w gratach, znazłem instrucje obsługi Dekodera Syster P2 (analogowa Nagra) i umowę o abonament Canału+. Data na umowie 25.02.1997 :wink: Całość opłat podczas odebrania dekodera wyniosła 116,20 PLN :) Jeśli chodzi o abonament, to... niepamiętam ile się płaciło :shock::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Oto, co znalazłem na Youtube:

 

http://pl.youtube.com/watch?v=uDh58YvyoOE - o ile jest to prawdą to to jest start Canal+ Polska

 

http://pl.youtube.com/watch?v=npIMqVkttrg - promocja "40% taniej" - rok 1997

 

http://pl.youtube.com/watch?v=dHMWk7LAM_w - jingiel "Dla dzieci" - rok 1994

 

http://pl.youtube.com/watch?v=NCdS9F7nDLE - kodowanie Canal+ (pisze że polska, ale polska kodowała również dźwięk) z HotBirda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kodowanie Canal+ (pisze że polska, ale polska kodowała również dźwięk) z HotBirda

Dokładnie jest tak jak piszesz. Po prostu pomyłka, na filmiku jest ukazany kodowany Canal+ Horizons. Kiedyś ten kanał był dostępny w analogu z HotBirda. Jako ciekawostkę dodam, że teraz transponder jest wykorzystywany przez ITI, na którym są emitowane wszystkie kanały TVN. Obecnie Canal+ Horizons można znaleźć na "odległych" platformach, tj. CanalSat Horizons i MultiChoice Africa.

 

Fajny był ten C+Horizons, też dawali niekodowane okienka. Razem z Canal+ Polska tworzyli niezły repertuar na analogowym HB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...