Skocz do zawartości

CANAL+ analogowy


_MICHAL_
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Warto przypatrzeć się kilka minut przed końcem kreskówki "Insektory":

Jeśli się studiuje ten film klatka po klatce, 2:24 widać przypadek, gdzie jakby przez pół sekundy sygnał C+ leciał "niekodowany", ale dekoder przypadkiem szyfrował sygnał. Inną możliwością jest to, że dekoder mógł zawieść w deszyfrowaniu sygnału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@studiolitek, Taa, na satelicie kodowanie jak w 0:12 jest, ciekawe?

 

Mnie się wydaje, że to jest analog naziemny i nie zamierzam zmienić swojego zdania, zresztą u mnie tak było, jak miałem C+.

 

A co do tej zawiechy według Krecika, to faktycznie ona jest.

 

Analogowy Canal+ nadawany z satelity Kopernikus i Eutelsata był kodowany w systerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
Nasz Canal + kodował dzwięk i obraz a pamietacie może francuski Canal+Horizons kodował tylko obraz ( tak samo jak na obrazku ) a foni juz nie .

Tak naprawdę u nas dźwięk nie był kodowany, tylko przekształcony. Odpowiedni układ "naprawiał" dźwięk, niezależnie od jakichkolwiek kluczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeszcze dekoder od Canal +, próbowałem zakodować w nim kiedyś sygnał, ale udało mi się to tylko na jednym telewizorze, i to tylko sam dźwięk .

 

Ale pewnie sieci kablowe które kodowały C+ w Syster Nagravision dostawały jakieś urządzenie szyfrujące.

UPC na pewno miało, bo w GOP jeszcze około 1,5 roku nadawali w Nagra sygnał Canal + , gdzie on już nie był dostępny z satelity. Pamiętam że jakaś kablówka z Mazowsza (nie pamiętam nazwy) , miała w 2000 sygnał od razu z satelity z dropami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Częstochowie w kablówce Vega (teraźniejsza Multimedia Polska) Canal+, Canal+ Film i Canal+ Sport były też właśnie kodowane w Systerze. W późniejszym czasie jak weszła kablówka Stream a razem z nią weszła DTV te 3 kanały przenieśli do cyfrówki, a w analogu zaprzestali emisji. Dodam może jeszcze tylko to, że czasami Vega robiła różne promocje, czasem na cały dzień potrafili odkodować Canal+ pewnie, żeby zachęcić widzów do wykupienia pakietu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...