Skocz do zawartości

CANAL+ analogowy


_MICHAL_
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 7 miesięcy temu...

PS. DLa zainteresowanych wrzucam screen z niekodowanego C+ Horizons :wink:

chorizonstl7.jpg

 

 

Wiem, że tu pewnie zaspamuję, ale przypomniałem sobie o czymś, o czym zapomnieliśmy. Otóż Canal+ Horizons posiadał także wersję dla Arabii. Była nadawana przez 3 h, z tego co pamiętam były tam głównie filmy i dokumenty, sądząc po jinglach. Na DM znalazłem także film dokumentalny w języku arabskim, emitowany w tejże stacji.

 

- druga część na tej samej stronie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż to prawda z tym C+ w analogu była. Z Tarnawatki w mojej wsi działał bardzo ładnie. Najbardziej to lubiałem też Diabelski Młyn oglądać, potem z satelity C+ za free i zniknęło, potem jakiś czas we Francji na CANAL+ też leciał Diabelski Młyn (ale po francusku Cartoon Cartoon Marathon) w niedziele o 18:50 do 19:45, potem jakieś publicystyczne Talk-Show i zakodowane.
tak a propo ścislości to z Tarnawatki C+ nigdy nie leciał, a u ciebie był odbierany z Przemyśla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Ostatnio czytałem trochę o systemach warunkowego dostępu w telewizji analogowej. To co najbardziej kuło w oko, to fakt, że we wielu (jeśli nie wszystkich) angielskich materiałach "szyfrowanie" = "scramble". Z tego co wiem, skramblowanie spełnia zupełnie inną rolę niż szyfrowanie? I dlaczego w potocznym języku używamy słowa "kodowany", skoro kodowanie służy też do zupełnie czegoś innego, niż dwa poprzednie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 5 tygodni później...

Jeśli chodzi o moje zbiory VHS z Canal+ to mam m.in. Nowe przygody Supermana. O ile się nie mylę, to nagranie pochodzi z 1995 roku, a więc z początków nadawania stacji, co widać m.in. po logu stacji które jest w czarnej ramce. Co ciekawe serial był nadawany z polskim dubbingiem, a w roli tytułowej głos podkładał Radosław Pazura (i to całkiem nieźle trzeba przyznać).

 

2rbz440.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie jedno pytanie... Chodzi mi o pewien filmik nt. C+ mianowicie ten:http://www.youtube.com/watch?v=R4H1WbYGuO0 . Moje pytanie polega na tym czy C+ był kiedyś podwójnie kodowany? Przypatrzcie się: 1:23 jedno zakodowanie, 1:28 drugie. Mógłby mi ktoś wyjaśnić o co chodziło? Z góry dzięki. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze... pamiętam tylko to od 1:28. Pierwsze to może jakiś błąd kodera sygnału. Inaczej to mogło wyglądać w przypadku gdy sygnał był kodowany na satelicie (analogowo), a inaczej gdy kablówki same się tym zajmowały. W ramach przypomnienia Nagravision Syster razem z satelitarnym C+ jeszcze przed sieciami kablowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fragment wcześniejszego

, oglądając go od 0:59 do momentu zakodowania czyli 1:23, jak i następne wejście od 1:28 jak i również na tym wyżej filmiku który zalinkował @SzYcHa_2012 widać dropy , czyli wszystkie materiały pochodzą z satelitarnego przekazu, więc nie ma co tu mieszać do tego sygnału naziemnego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tutaj mamy dziwny przypadek reklam w trakcie programu tj. 13 posterunek http://www.youtube.com/watch?v=u-dib7Fh-_c... Swoją drogą, próbował się ktoś skontaktować z @frenchmusiclover na YT? Myślę, że ma on wielkie zasoby, które przypomną mam stary C+... Może ma w posiadaniu ident Diabelskiego Młynu z lat 2004-2007?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fragment wcześniejszego
, oglądając go od 0:59 do momentu zakodowania czyli 1:23, jak i następne wejście od 1:28 jak i również na tym wyżej filmiku który zalinkował @SzYcHa_2012 widać dropy , czyli wszystkie materiały pochodzą z satelitarnego przekazu, więc nie ma co tu mieszać do tego sygnału naziemnego.

 

No nie byłbym taki do przodu, bo mi się wydaje, że to naziemna analogówka była.

 

Ja się kontaktowałem z @frenchmusiclover na YT, ale nic nie odpisywał na moje pytania.

 

A co do Zwariowanych Melodii powiem szczerze, że teraz Puls dobrze pałeczkę przejął po C+. Mają w planach nawet nowe odcinki, z tego co słyszałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dropy są ewidentnie satelitarne. Nie sądzę by był to przekaz naziemny. Jednak niczego nie można wykluczyć bo dosył do nadajników naziemnych był z satelity. Nie wydaje mi się jednak by technicy aż tak zwalili swoją robotę by puszczać w eter sygnał tak złej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...