Skocz do zawartości

Netflix


Dariusz1980
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A czy przy internecie 12-13 mb/s bitrate w wysokości 3-4 mb jest normalny ? Kilka razy np. przy "Breaking Bad" miałem nawet 7 mb ale zwykle jest między 3 a 4. A serial "OA" nigdy nie przekroczył 3 mb. Od czego to zależy ?

A na czym odtwarzacz filmy z Netflixa? Jakie połączenie? Wifi czy LAN? Czy w tym samym czasie korzysta ktoś inny z netu?

Jak miałem net 10Mbps to na TV osiągnąłem także 8-9 Mbps.

Edytowane przez abiele
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że w aplikacji Netflixa w opcji "sprawdz sieć" wychodzi mi 13mb, tyle samo co w speedtescie na laptopie. A potem film ma tylko 3 mb.

 

Tv 65W857c, wifi, router tp link td-w8961ND (siła sygnału bardzo dobra), nikt nie korzysta w tym samym czasie, gdyby ktoś włączył np. you tube to od razu pogarsza mi jakość.

Edytowane przez Rasheed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich obserwacji wynika, że przy rozdzielczości 1080 - transfer waha się pomiędzy 3 a 8 Mb/s. Przy 2160 obserwuję transfer w granicach 7-20 Mb/s.

 

Wszystko zależy oczywiście od filmu. Jeśli dostępny jest w max. 1080, to czasami wystarczy te 3 czy 5Mb/s - np. przy scenach pokazujących mniej szczegółów. Moim zdaniem to normalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdźcie jeszcze szybkość połączenia z serwerem Netflix:

https://fast.com/pl/

 

Właśnie Fast mierzy prędkość w aplikacji Netflixa, u mnie na smart tv po wifi jest ok 13-14 mb/s ale gdy ogladam film w HD mam bitrate 3-4 mb/s choć czasami udawało się wskoczyć nawet na 7 mb. Podejrzewam, że fast mierzy ogólnie prędkość łącza na jakimś swoim serwerze a powinien to robić na serwerach netflixa bo może się zdarzyć, że są np. przeciążone i dlatego nie można wyciągnąc więcej.

Edytowane przez Rasheed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

Test zrobiony na PS4, konsola za pomocą kabla podłączona do modemu.

 

20171227121942.jpg

 

 

Muszę przyznać że jest bardzo duża różnica między Netflixem na kablu a na Wifi. U teściowej na święta oglądałem na Smart TV po wifi, wychodzi to wszystko słabo, zwłaszcza po poludniu i wieczorem. Dlatego jeśli macie możliowść używajcie Netflixa podłączonego za pomocą kabla do urządzenia z którego korzystacie. :cool:

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę za mało danych na takie wnioski. Jaki był u teściowej pomiar na kablu ?  Bo to że ma słabe wifi o niczym nie świadczy. Jaka była różnica w Fast.com pomiedzy kablem a wifi i jaka byla rożnica w bitrate na tym samym filmie/serialu pomiędzy kablem a wifi ? Może router nie pokrywa dobrze całego mieszkania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

@Rasheed, ja ci tylko piszę że na kablu jest o wiele lepiej/stabilniej i sam dobrze o tym wiesz. :P

U siebie w domu tylko tak używam Netflixa. Mowa tutaj o urządzeniach stacjonarnych, bo na smartfonie działa bez zarzutu.

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@regedit32, niewiem czemu i od czego to zależy ale mniejszy bitrate mają bajki niż filmy. Mowa o tej samej rozdzielczości. :D

to wynika z algorytmu kompresującego video, porównuje on różnice między poszczególnymi klatkami, a że w animacjach komputerowych potrafi być pod rząd kilkanaście, kilkadziesiąt tych samych klatek, to bitrate całego pliku jest zazwyczaj 2x niższy.

Jeśli chodzi o pliki 1080p na Netflix'ie to maksymalny bitrate to 7500 kbps, w przypadku 2160p jest to bitrate 15-16 Mbps i użyty kodek HEVC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rasheed, ja ci tylko piszę że na kablu jest o wiele lepiej/stabilniej i sam dobrze o tym wiesz. :P

 

 

Pomiar Speedtestu na kablu i na wifi daje u mnie tylko 1 mb różnicy a to żadna różnica. Pomiar w aplikacji Netflixa (korzysta z Fast.com) to 13mb a więc mniej więcej to samo co na kablu. Nie ma więc różnicy w moim przypadku. Pytanie tylko dlaczego bitrate w netflixie nie przekracza u mnie 4mb/s skoro internet w tv w aplikacji Netflixa ma przepustowość 13mb/s - powinien więc zbliżyć się do 7 mb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test zrobiony na PS4, konsola za pomocą kabla podłączona do modemu.

 

20171227121942.jpg

 

 

Muszę przyznać że jest bardzo duża różnica między Netflixem na kablu a na Wifi. U teściowej na święta oglądałem na Smart TV po wifi, wychodzi to wszystko słabo, zwłaszcza po poludniu i wieczorem. Dlatego jeśli macie możliowść używajcie Netflixa podłączonego za pomocą kabla do urządzenia z którego korzystacie. :cool:

Moduł WiFi w konsolach od Sony jest zawsze bardzo słaby. Nawet jak masz router obok niej, to i tak będzie słabo zasysać cokolwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Dom z papieru" - kolejny bardzo dobry, nieanglojęzyczny serial dostępny na platformie. Grudzień zresztą obfitował w ciekawe seriale. "Manhunt: Unabomber" - Paul Bettany, rewelacyjnie zagrał Teda Kaczyńskiego. "The Crown" - drugi sezon utrzymał świetny poziom z pierwszej części.

"Dark"- o tym serialu już było w tym wątku, dla mnie premiera miesiąca.

A jeszcze w tym miesiącu "Czarne lustro".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

Moduł WiFi w konsolach od Sony jest zawsze bardzo słaby. Nawet jak masz router obok niej, to i tak będzie słabo zasysać cokolwiek.

Dobrze napisane :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

Na PS4 oraz Samsung Smart TV nie mam problemów ze sprawdzeniem parametrów danego filmu/serialu.

Jakiego ty masz "pilota" do telewizora?

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Dom z papieru" - kolejny bardzo dobry, nieanglojęzyczny serial dostępny na platformie.

 

Z seriali nieanglojęzycznych dobre opinie zbierają również "Telefonistki" i "El Chapo". Tylko, że sam jeszcze tego nie sprawdziłem, mam mnóstwo zaległości, m.in. "Suburra" czy "Mindhunter" a jeszcze skusiłem sie na HBO GO. Naprawdę nie rozumiem tego gdy niektórzy w komentarzach na różnych stronach pisza, że w Netflixie nie ma czego oglądać. Ja mam długą listę zaległości a gdy się ma jeszcze HBO to jest to wszystko nie do ogarnięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...