Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Efekt windowboxu (znaczka pocztowego) podczas reklam w TVN 24 jest dlatego, że materiały reklamowe dostarczane są do stacji w letterboxie.

 

Zap ode mnie z tym nowym podpisem miejscowości (jak złapę, to dam z tym nowym 'na żywo'):

0302165000telewizoranal.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że poprawiła się jakość TVN24 w 16/9 od rana. Moze wpływ ma na to podniesienie rozdzielczości, ale zdaje mi się, że zmieniono także minimalnie czcionkę na pasku informacyjnym na bardziej wyrazistą. Tak trzymać. Teraz jeszcze czekam na reklamy, które są w 4/3, by były puszczane w 4/3 (tak jak na TVN Warszawa czy Turbo). Chociaż zapewne reklamodawcy niedługo się dostosują i będą dostarczać je w 16/9. Na TVN Turbo już widziałem reklamę Stihl w 16/9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

A dla mnie cofamy się w tył z jakością dla mnie obraz zrobil się : wąski mało czytelne paski informacyjne mordki są wąskie jak .....Oby żadna szanująca się tv nie męczyli posiadaczy 90% tv crt tym diabelskim formatem. Wracając do tematu dzieje sie to co chcecie ok ale nie zapominajcie o posiadaczach innych tv niż super lcd....etc;/ TVN niech lepiej popracuje nad poprawą ramówki tvn24 bo za dużo wieści z Kaczkolandu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technologia idzie do przodu, to ty stoisz w miejscu, a więc się cofasz. Bardzo dobrze, że wprowadzono format 16/9, bo obecnie nie można prawie kupić nowego telewizora w formacie 4/3 (poza malutkimi przekątnymi). Obraz nie zrobił się wąski, tylko naturalny, a niektórzy mają takie wrażenie po tyluletnim oglądaniu TVN24 w formacie 4/3 naciągniętym do boków telewizora panoramicznego. Jeśli chodzi o pasek informacyjny, to rzeczywiście jest trochę mniej wyraźny (mniejszy), ale nie można mieć wszystkiego. Może niedługo to poprawią - dopiero się uczą. Obecnie wszystkie telewizje przechodzą na ten format - nawet TVP. A to, że nie nadaje w 16/9, tylko letterboxie, to dla posiadaczy 4/3 nie ma żadnej różnicy - i tak widzą obraz z pasami. TV LCD kosztują już niewiele ponad 1000 zł, poza tym od kilku lat w sklepach były telewizory CRT 16/9 (Siara w więzieniu w "Kilerów 2-óch" miał taki, a był rok 1999).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Peter Parker

Chciałem wczoraj o poranku napisać do Poranka TVN24. Piszę maila na Kontakt o treści:

Ooo, TVN24 wreszcie w 16:9. Bardzo ładnie, wreszcie będzie można "normalnie" Poranek oglądać, a nie tylko spłaszczone głowy ;) Dziękuję i pozdrawiam :)

No i wczoraj wieczorem odpowiedź:

Szanowny Panie

 

Dziękujemy za informacje i kontakt z nami. Przepraszamy za kłopoty wynikające ze zmiany sposobu kadrowania telewizji TVN24. Zapewniamy, ze pracujemy na poprawą jakości odbioru naszej stacji. Zapewniamy, że uwagi, które dostaliśmy od Pana pomogą nam naprawić obecna sytuację. Jeśli zmiana na lepsze nie nastąpi w ciągu najbliższych 24 godzin, prosimy o ponowny kontakt. Poniżej przedstawiamy informacje na temat przyczyn zmiany sposobu kadrowania.

 

Pozdrawiamy

Kontakt TVN24

 

http://www.tvn24.pl/-1,1588757,0,1,tvn2 ... omosc.html

 

:lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też do nich pisałem taka samą dostałem odpowiedz :/ Szanowna Pani / Szanowny Panie

Dziękujemy za informacje i kontakt z nami. Przepraszamy za kłopoty wynikające ze zmiany sposobu kadrowania w telewizji TVN24. Zapewniamy, że pracujemy na poprawą jakości odbioru naszej stacji. Uwagi, które dostaliśmy od Pani / Pana pomogą nam w rozwiązaniu problemów. Informacje na temat kłopotów z odbiorem TVN24 można zgłosić również bezpośrednio na numer naszej pomocy technicznej 022 8566106 lub 022 8566107 w godzinach 9:00-19:00.

Jeśli zmiana na lepsze nie nastąpi w ciągu najbliższych 24 godzin, prosimy o ponowny kontakt. Poniżej przedstawiamy informacje dostępne na portalu tvn24.pl na temat nowego formatu odbioru telewizji TVN24.

Pozdrawiamy

Kontakt TVN24

 

 

 

http://www.tvn24.pl/12690,1588757,0,1,t ... omosc.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka miła? :twisted: Po prostu dno. Tak jak zrobili skok do przodu przestawiając wszystkie swoje kanały na 16/9, tak tym posunięciem zrobili krok w tył. Tragicznie to wygląda! To tak jakby dać dziecku zabawkę, a potem mu ją zabrać! Po prostu jestem zły. :evil::evil::evil: Przełączam się na TVN CNBC, tam przynajmniej wszystko jest normalnie (16/9).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Peter Parker

Ciekaw jestem jak będą realizowane serwisy ekonomiczne. Logo będzie przesuwane, a pasek rozciągany? A może po prostu logo będzie na belce kanału TVN CNBC? :lol2:

Z TVN Warszawa problemów nie było. Z Polsat News problemów nie było. No ale TVN24 jak nie ma problemu, to go sobie stworzyć musi :]

 

PS. O, i znów tickera brak, i to nie z powodu pilnej informacji, bo takowej akurat nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobaczymy jak się sprawa rozwinie. wg. mnie strefa bezpieczeństwa jest optymalnym rozwiązaniem. w analogowy kabel niech dają 4:3, kto ma cyfrowy sygnał i telewizor 4:3 może ściąć do swojego formatu vide uskarżanie się na niewyraźne napisy. nie ma co eksperymentować tylko patrzyć na większych: BBC World News, BBC News, Sky News... po drugiej stronie CT24 (16:9 bez strefy), Polsat News (choć teoretycznie można się pokusić o z cięcie i dwie żenady Euronews (letterbox nie udolnie nakładane kaszety na 4:3 - niesymetrycznie nawet!! i tvp info częściowo 4:3, częściowo letterbox, grafika zawsze 4:3)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie WKURZYŁO to, że dziś rano zobaczyłem logo i grafikę "TVN24" na środku ekranu (tuner mam ustawiony na format 16:9 "pełne") :evil:!

 

Zanim zmienili format powinni przetestować gruntownie jak to wygląda na telewizorach różnej wielkości (nie każdy ma wbrew pozorom ekran 40 cali czy więcej !) i przy różnych ustawieniach i tak wszystko dopasować, żeby było uniwersalne, ale widać się komuś nie chciało...

 

Inna sprawa, że według mnie jeśli jakiś kanał (obojętnie jaki) przechodzi na format 16:9, to powinien WSZYSTKO w tym formacie nadawać, łącznie z reklamami (przecież można w warunkach dopuszczenia do emisji umieścić odpowiedni punkt), bo te paski po bokach, albo obraz w kwadracie, to moim zdaniem TRAGEDIA !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że wprowadzili grafikę w trybie safe-mode, posiadacze telewizorów w formacie 4:3 będą mogli przyciąć grafikę z boku bez utraty informacji, niestety w formacie 16:9 razi pusta przestrzeń po bokach paska inf. i belek, to miejsce mogłoby być jakoś zagospodarowane (posłużę się grafiką wykonaną przeze mnie):

6da000eb696b22bbm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...