Skocz do zawartości

Akcja wymiany dekoderów SD na HD na platformie CANAL+


flatron
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

to jest aneks do multiroom i nie ma w nim zapisu o odeslaniu karty, ten zapis znajduje się w warunkach promocji "BOX+ 0 ZL DLA ABONAMENTOW - PRZEJSCIE NA HD - KURIER"

To chyba normalne że osoba z Cameleonem która dostaje sprzęt na Conax musi odesłać Cameleona.

a jak mam to zrobić jak tuner otrzymałem bez karty? mam być iles czasu bez tv która jest oplacona? czekac az przysla nowa? lub gonic do salonu nc+ za karta?

 

@klucznikdj, ja tak zrobiłem i nic się nie stało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego myślisz że nie będzie oporu ludzie maja sprzęt o niebo lepszy od "taniego sprzętu" który ma lepszy obraz od tego co oferuje nc+ i myślisz że ktoś da sobie wcisnąć tanie g i się w oglądając badziewie, taka jest idea posiadanie samej karty wysokiej jakości sprzęt a nie sagecom z kiepskim obrazem

 

Każdy sprzęt udostepniany przez nc+ gwarantuje obsługę kanałów, a za to płacimy. Używam Ferdka HD, bo jeszcze dziala z kartą :) więc doceniam swój sprzet z kilku względów m.in. własna lista kanałów. Sprzęt cyfrowy NC+ może być tani w przypadku np. Sagemcomów, ale to sprzęt cyfrowy więc różnic w jakości praktycznie nie ma, jeżeli obraz leci po wyjściu cyfrowym HDMI to jest to pełny digital, więc róznice mogą wystąpić ewentualnie w dobraniu poziomu koloru, kontrastu, itp. czynników które możemy wyregulować w telewizorze, a dźwięk tak samo jeżeli puszczamy cyfrowo (spdif czy optyk) to jest to w pełni cyfrowa jakość i nie może być różnicy, ponieważ sygnał jest zakodowany w postaci zer i jedynek, a dekoder dźwięku DolbyDigital w telewizorze czy amplitunerze go tylko odkodowuje, więc całość jakości zależy od sprzętu grającego. Sagemcom ma bardzo dobry obraz cyfrowy FULL HD przez HDMI i dźwięk cyfrowy po SPDIF, testowałem, nie mam zastrzeżeń.

 

TYLKO JEZELI WYMIENIAMY CAMELEONA NA CONAX MUSIMY WYMIENIC KARTĘ, w innym przypadku stara karta cameleon zostaje i otrzymujemy dekoder Sagemcoma HD na bezpłatny wynajem w ramach akcji wymiany na HD.. Regulamin jest ogólny i w mojej wersji nie było zapisu, że muszę wymienić kartę cameleon lub ją oddać, a nawet gdyby był taki zapis to przed wymianą można upewnić się w punkcie NC+ czy karta starego typu zostaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Każdy sprzęt gwarantuje obsługę kanałów, a za to płacimy. Używam ferdka, więc doceniam swój sprzet z kilku względów m.in. własna lista kanałów. Sprzęt cyfrowy NC+ może być tani w przypadku np. Sagemcomów, ale to sprzęt cyfrowy więc różnic w jakości praktycznie nie ma, jeżeli obraz leci po wyjściu cyfrowym HDMI to jest to pełny digital, więc róznice mogą wystąpić ewentualnie w dobraniu poziomu koloru, kontrastu, itp. czynników które możemy wyregulować w telewizorze",

..."Sagemcom ma bardzo dobry obraz cyfrowy FULL HD przez HDMI i dźwięk cyfrowy po SPDIF, testowałem, nie mam zastrzeżeń".

 

nie wydaje mi się ze dłubanie w tv przynosi poprawe wyświetlania video przez tuner, to zależy jaki sygnal wyjsciowy z tunera jest puszczony do kabla/poprzez kabel, i dekodery roznych producentow w roznych cenach, jedne daja lepsze video inne gorsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale są takie złomy że po 1 dniu używania chce się taki box wyrzucić przez okno

 

bedąc w małym klubie kibica na euro2012 zatrzymałem się bo monco padało i zobaczyłem że mają satke więc sobie usiałem i patrze jakiś dekoderek ale jak zobaczyłem jaki jest mułowaty i wolny to się uśmiałem że no nic sie nie zmieniło w kwesti firmwaru

przełaczanie z tvp1hd na tvp2 hd trwało 6 sekund masakra.

 

 

co do wymiany to nie jest wymiana na HD tylko wymiana na dekoder z obsługa DVB-S2 w MPEG4 i tyle.

 

@moquai jak SPDIF testowałeś skoro mniej niż 5 kanałów w ogóle ma fonie inną niż stereo :) gdzie takie Portugalskie MEO wszystkie kanały w AAC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy sprzęt udostepniany przez nc+ gwarantuje obsługę kanałów

Przynajmniej tak powinno być. Ale ostatnie działania firmy nc+ temu przeczą.

Co do układania własnych list, to moim zdaniem nie jest to priorytetem. Wykorzystuję pamięć wzrokową i nie mam z tym najmniejszego kłopotu z przełączeniem na odpowiedni kanał.

Ktoś słusznie zauważył, że wymiany dekoderów są podyktowane nieuchronnym przejściem na system DVB-S2 w MPEG4!

Ale jest tak, że do każdej przeprowadzanej podobnej operacji są dorabiane wydumane opowieści.

I zabawa trwa! Zatem tylko przypominam, o czym piszemy w tym wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tak przestańmy się nakręcać.... mając multiroom standard jeszcze z okresu poczciwej Cyfry+ z 2 kartami Cameleon i dekodermi Pace PVR i kupiony na własność Sagemcom DSI87, za moja zgodą za darmo na okres obowiązywania umowy użyczono mi też Sagemcoma tyle, że DSI83 w ramach promocji "Multiroom Standard 0 zł dla Abonentów - przejście na HD".

 

Nie ma nic o zwracaniu kart itp. bzdetów, które tutaj wielu tworzy.

 

Jak dla mnie temat do zamknięcia moderatorze, bo oszalejemy czytając to wszystko. Mnóstwo domysłów a zero faktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DXmaniac : taki mały fakt http://przeklej.org/file/2VsiZ6/DOC221014.pdf

 

Rozdz. II. punkt 1 podpunkt 2

 

Temat już ktoś gdzieś wyjaśniał że faktycznie nie trzeba oddawać karty ... ale jak podpiszesz takie coś to nc+ może zrobić psikus za miesiąc lub rok i powiedzieć jak to przecież się pan zgodził korzystać z promocji : Box+ 0 zł dla Abonentów - przejście na HD - kurier

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, kto się rozmija z prawdą, ale wystarczy dobrze przeczytać i wiadomo, że funkcjonują dwie promocje: 1. "Multiroom Standard 0 zł dla Abonentów - przejście na HD" i 2. "Box+ 0 zł dla Abonentów - przejście na HD - kurier".

 

Ja skorzystałem z tej 1. i mam inne zapisy warunków promocji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktem jest, że są dwie promocje. Ja skorzystałem z tej drugiej, w której jest zapis o odesłaniu karty. W rozmowie z konsultantem zadałem pytanie, czy tuner otrzymam z kartą, na co padła odpowiedź, że nie, ponieważ mam już podpisaną umowę i mogę korzystać z karty, którą już posiadam. Czyli posiadana karta powinna z nim działać. Dlatego ten zapis o zwrocie karty uważam za skrót myślowy, który ja rozumiem tak, że jeśli nowy tuner jednak nie działa z posiadaną kartą, to oni przyślą nową, a starą można odesłać.

Ponadto, punkt 2 umowy brzmi tak: "zwrot drogą pocztową listem zwykłym karty dekodującej...". Ani słowa o kurierze czy wysyłce poleconym, czyli każdy śmiało może twierdzić, że wrzucił kopertę z kartą do skrzynki i już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to odpowiedni temat ale... Obecnie mam aktywną umowę wraz z wynajmem dekodera Pace PVR oraz 2 karty Cameleon. Przed chwilą dzwoniła pani z nc+ i zaoferowała darmowy dekoder Sagem box + wysłany przez kuriera. Zgodziłem się - czy dobrze zrobiłem? Co się z tym wiąże? Jedną kartę używam w Pace natomiast drugą na własnym sprzęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja miałem taki przypadek. Kilka dni temu zadzwoniła pani z propozycją wymiany mojego dekodera sd na hd. Posiadam pakiet komfort+ za 20zł i mimo że w systemie mam dekoder sd to posiadam kupiony od kolegi sagemcom hd. Miałem się zastanowić i pani miała oddzwonić. Wczoraj gdy byłem w pracy dzwoni do mnie pan z nc+ z tym samym problemem. Za wszelką cenę chcę abym się zgodził na wymianę. Powiedziałem mu że nie jestem zainteresowany wymianą, wtedy stwierdził że muszę wymienić dekoder i sparować kartę, jeżeli obecna nie będzie działać to muszę ją wymienić i jestem "zobowiązany" do odbioru nowego dekodera wifibox.

Na wszelkie słowa które wypowiedziałem, że jestem w pracy i nie mam teraz czasu itp. odpowiadał tylko że jestem "zobowiązany" do odbioru dekodera i jaką formę mam wybrać - kurier czy odbiór w punkcie.To pytanie z jego strony padło kilkanaście razy. Nie słuchał co do niego mówię tylko chciał żebym się zgodził na odbiór dekodera. W końcu zdenerwowany takim traktowaniem się rozłączyłem. Co o tym myśleć? Czy faktycznie muszę wymienić ten dekoder? Nie mogę zostać przy swoim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...