Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 200


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zapewne poczekamy na nowy soft, po Świętach jeszcze nie doszli do siebie :lol2: .

A swoją drogą od tygodnia mam HDD z własnym zasilaniem, przetestowałem softy od 1.04B7 do 1.05B1 i ten pierwszy jest dla mnie najlepszy. Niby słyszę że dysk "pracuje" (słychać szum z obudowy) ale za to po wyłączeniu i załączeniu ponownym tunera bez problemu jest wykrywany. Na nowszych softach dysk był odinstalowywany i "stawał dęba" (szczególnie na wersji 5B0 i 5B1), na 4B8 również miałem problemy. Mógł by się Ferguson zdecydować na jakich dyskach pracować :evil: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest problem z przechodzeniem uprawnień dla karty Cyfry. Na pewno ciągnie się to od softu 1.04b7.

 

Ariva nie przepuszcza / nie przyjmuje uprawnień na providera 0000. Dzisiaj na próbę zrobiłem reaktywację przez ICA i oto wynik:

 

sub.jpg

 

Wyraźnie widać, że na 0000 data nie została popchnięta. Trzy dni wcześniej jak robiłem reaktywację w philipsie 6010 to obydwie daty zostały przesunięte do 07-06-2010.

Dzisiaj z kartą w Arivie data poszła tylko na 0068.

Testowane na oryginałach 1.04b7 i 1.05b1.

 

Ariva w menu w informacji o karcie pokazuje daty z 0068 oraz 0065 i stąd to złudzenie, że uprawnienia przechodzą.

 

Jak ktoś na phoenixa, to niech sprawdzi i potwierdzi lub zaprzeczy tę informację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam nie przechodzenie uprawnień na sofcie 4b7

Dwa razy zgłaszałem konsultantowi, wysyłał uprawnienia i raz próbowałem aktywować ze swojego konta na stronie cyfry.

Bez skutku.

Musiałem iść z kartą do salooona cyfry, gdzie uprzejmy Pan włożył moją kartę do PVRa i dosłownie po chwili miałem uprawnienia.

Najlepsze, że po drugim zgłoszeniu, konsultant z infolinii poradził mi, żebym odesłał im kartę bo na pewno jest uszkodzona.

No comments...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś na phoenixa, to niech sprawdzi i potwierdzi lub zaprzeczy tę informację.

Potwierdzam. Ariva na ostatnim sofcie 1.05B1 nie chce pchnąć uprawnień. Na poprzednich nie miałem z tym żadnego problemu. Jako, że naczytałem się o problemach z uprawnieniami, to włożyłem kartę do Phoenix'a i oto wynik

0000 | 2010-05-03 | CYFRA + | ---------------- |

0068 | 2010-06-10 | CYFRA+ 1 | 8000......... |

 

Właśnie zrobiłem reaktywację przez ica i czekam aż spłyną uprawnienia.

EDIT: wskoczyły. Odpada wycieczka z kartą.

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych kolegów. Mam prośbę czy ktoś mógłby mi powiedzieć krok po kroku jak pięciolatkowi, jak się wgrywa soft przez RS232 czy potrzebny jest program do tego. Niestety padł mi tuner na sofcie: 1.05B0 i tzn: zapętlił się. Wyłączyłem tuner przyciskiem z tyłu i po około 2 godzinach włączając tuner się włączył do momentu: na wyświetlaczu pojawia się WELCOME potem ekran startowy na TV a potem na wyświetlaczu 4 kreski i tak w kółko. Jest to pierwsza zwiecha mego sprzętu, wcześniej robiłem aktualizacje z pena.

 

Z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie z doświadczenia powiem tak:

 

1. Wgrywasz do komputera program ArivaUpdate, który pobierasz ze strony producenta.

2. Podłaczasz odbiornik kablem z komputerem, pamietając, aby odbiornik wyłaczyć. Komputer tez dla pewności możesz wyłaczyć.

3. Uruchamiasz komputer, następnie program.

4. Wybierasz opcje Update i zaznaczasz dodatkowa opcje ładowania bootloadera.

5. Klikasz przycisk Next i właczasz tuner.

6. Dosłownie po chwili program nawiąże komunikacje z tunerem i zacznie ładowac kod.

7. Po jakichs trzech minutach proces dojdzie do końca.

8. Klikasz Next i następuje właściwe ładowanie softu.

9. Po krótkiej chwili soft się załaduje i tuner sam się zrestartuje.

 

Teraz można wszystko porozłączać. Dalsze operacje wykonasz przez USB. Czyli przede wszystkim wgranie listy kanałów.

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On nie padł. Ta przypadłość ciągnie się już od którejś z wersji softu. Mnie na wersji 1.04B8 zdarzyło się tak już trzy razy. Początkowo sądziłem, a miałem na to potwierdzenie innych użytkowników forum, że to pętlenie przydarza się w przypadku włączenia ręcznego zegara. Jednak jeden mój przypadek pętlenia wystąpił, gdy specjalnie ustawiłem zegar na automatyczny, gdyż chciałem wyłączyć tuner z prądu. I tak się zapętlił. Za to wczoraj na kilka sekund dwukrotnie zabrali mi prąd i nic złego się nie stało. Tak więc nie wiem, czy jest jakaś zależność.

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, czytałem o tej przypadłości, ale sądziłem ze była ona tylko w v. 1.04B8 a tu dalej się ona ciągnie. U mnie nastąpiło to tak.

Wyłączyłem tuner pilotem, później przyciskiem z tyłu a potem odłączyłem antenę bo bawiłem się konwenterami przy SATCE. A potem DEATH :evil: .

Zegar pracował w STAND-BY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślałem, jednak już chyba ze dwa wpisy tutaj mówiły o pętleniu się tunera na wersji 1.05B1. Mój zegar również jest aktywny w trybie czuwania. Zaczynam podejrzewać, że winien jest tryb standby, gdyż w momencie, gdy mi wczoraj zabierali prąd, tuner był włączony. A gdy miałem pętlenia, na pewno był w trybie czuwania.

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do "ArtS"winni takiej sytuacji są "eksperci firmy Ferguson". Co nowy soft to nowe ciekawostki. Zanim nabyłem Arivę, a muszę powiedzieć że chodził mi ten zakup po głowie już od zeszłego roku, czytając posty stwierdziłem "czepiają się detali". Od momentu zakupu i podłączenia HDD błędy "softów" zaczynają mnie po prostu irytować.

Napisz pod jaki adres (net) Wysyłasz uwagi do Fergusona? Wysłałem osobiście kilka z zakładki ze strony Ferguson i odpowiedzi brak. Nie wiem nawet czy czytali moje uwagi.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że zaobserwowałem brak wyłączania po nagraniu z timera kanałów z astry to wprowadziłem zdarzenie cykliczne ".wyłącz". I teraz zgadnijcie jak się zachowuje tuner jak nadchodzi czas realizacji tego zdarzenia?

Jeśli jest włączony to naturalnie się wyłącza do standby, ale jeśli jest w standby to ... włącza się by za chwilę się wyłączyć!

 

J

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MarekBogdanKaszynski przyznam ci racje z poprzednim postem że błędy zaczynają irytować. Moje odczucie po zapętleniu się tunera są w tej chwili mieszane. Wcześniej cieszyłem się że mnie ten problem omija szerokim łukiem i jest brak jakichkolwiek oznak ze tuner zmierza ku "padnięciu" aż tu nagle BAM!. Ja to spróbuje dać sobie radę ale jeżeli jest jakiś kompletny laik albo starsza osoba - laik i tuner np się zawiesi to gwarantowane ze wyśle w ramach gwarancji do serwisu. Później się zdziwi że mu policzyli lub nie zrobili sprzętu. Co jak co ale tuner powinien być tak skonstruowany by mieć jakiś ukryty przycisk lub kombinację klawiszy na przednim panelu aby można go było zresetować do ustawień fabrycznych - softu z którym został sprzedany. Oszczędziło pewnie by to sporo irytacji.

 

pozdrawiam

rossini

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezsprzecznie winę za błędy w oprogramowaniu ponoszą jego twórcy. Trudno to inaczej ocenić. Jednak należy wziąć pod uwage, że nikt tu nikomu specjalnie na złość nie robi. Panowie z Fergusona generalnie nie odpowiadają na korespondencję, gdyż pewnie po prostu zbyt wiele jej otrzymują. Na dodatek podejrzewam, że spora część korespondencji nie dotyczy meritum sprawy, ale wylewania żalów. Trudno się zatem dziwić, że nie wdaja się w polemiki.

 

Adres do kontaktu jest na stronie Fergusona. Odpowiedzi raczej nie należy się spodziewać, ale sądząc po dokonywanych zmianach Panowie biorą pod uwage nadsyłane spostrzeżenia. I myslę, że warto swoje uwagi im wysyłać, ale należy położyć nacisk na ich merytoryczność i klarowność.

 

Mam podejrzenie graniczące z pewnością, iż Panowie z Fergusona mają z ta sytuacją duży problem, gdyż posiadają potencjalnie bardzo atrakcyjny produkt, który przez pewne niedomagania oprogramowania psuje im po prostu renomę. Do tego być może dochodzi jeszcze element ludzkiego odruchu podrażnienia, gdy z wielu stron dochodzą sygnały o rzekomym braku fachowości.

 

Mnie też czasami irytują niedoróbki softu. Próbuje sobie z nimi radzić, jak każdy z nas. I też się zastanawiam, co robią w takich sytuacjach osoby bez odpowiedniego przygotowania technicznego? Pewnie w razie pętlenia się, wysyłają sprzęt do serwisu. Już samo to generuje spore koszty po stronie Fergusona i nie chce mi się wierzyć, że programiści i ich przełożeni nie stają na głowie, aby tej sytuacji zaradzić.

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Mam pytanie do użytkowników A200 z Cyfra+. Czy Wasz sprzęt chodzi dziś bezproblemowo? Gdy dziś rano włączyłem TV, wszystkie kanały (oprócz FTA) nie chciały chodzić - pojawiała się ramka "zakodowane".

I nie chodzi tu o Canal+, tylko TVP czy TVN.

 

Wyjęcie i włożenie ponowne karty C+ do A200 nie pomogło.

Wyłączyłem sprzęt i wyszedłem do pracy.

 

Ale nurtuje mnie pytanie czy to tylko u mnie (a jeśli tak to jak to naprawić?) czy może Cyfra coś pozmieniała w nadawaniu (w co wątpie...).

Dzięki z góry za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...