Skocz do zawartości

Kiedy wreszcie France TV na platformie CANAL+?


chrispcs
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Powtórzę, bo kiedyś pisałem - wiele z tych kanałów jest dostępnych FTA na innych satelitach. Także nawet jeżeli nie pojawią się w żadnej platformie, zawsze możecie na nie polować (na 5.0W są kanały France 2,3,5,Ô ; na 9.0E są TF1 HD, M6 HD, W9). Druga opcja to zakup karty: http://www.bis.tv/#accueil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Opera balet itp to nie dla mnie więc nie żal mi tych kanałów .Naprawdę miało to rzeszę fanów?

Wiesz, masz prawo nie lubić jazzu, czy muzyki poważnej, ale kwestia zdziwienia, że ta muzyka ma swoich fanów, to już kompletny odjazd.

 

Dla przykładu, ja rozumiem, że są tacy, dla których disco polo, to muzyka, bo takie są po prostu statystyczne zapisy, jakkolwiek byłoby do dla mnie przykre, ale niezrozumienie, że muzyka poważna, z której wyrasta de facto każda muzyka, no może za wyjątkiem ludowej, i która stanowi trzon naszej europejskiej kultury, ma swoich zwolenników, to bytowanie w jakimś odmiennym świecie.

 

Może świecie równoległym (?).

 

W każdym razie nie w tym, który ja znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, masz prawo nie lubić jazzu, czy muzyki poważnej, ale kwestia zdziwienia, że ta muzyka ma swoich fanów, to już kompletny odjazd.

 

Dla przykładu, ja rozumiem, że są tacy, dla których disco polo, to muzyka, bo takie są po prostu statystyczne zapisy, jakkolwiek byłoby do dla mnie przykre, ale niezrozumienie, że muzyka poważna, z której wyrasta de facto każda muzyka, no może za wyjątkiem ludowej, i która stanowi trzon naszej europejskiej kultury, ma swoich zwolenników, to bytowanie w jakimś odmiennym świecie.

 

Może świecie równoległym (?).

 

W każdym razie nie w tym, który ja znam.

 

Dzięki za wsparcie. Dodam tylko, że Mezzo TV ma 16 milionów abonentów w 38 krajach, z czego we Francji 4,5 miliona, a 11,5 w takich krajach jak: Albania, Niemcy, Austria, Belgia, Białoruś, Bułgaria, Cypr, Chorwacja, Dania, Hiszpania, Estonia, Finlandia, Gruzja, Grecja, Węgry, Izrael, Kazachstan, Łotwa, Liban, Litwa, Macedonia, Malta, Mołdawia, Norwegia, Holandia, Polska(?), Portugalia, Rumunia, Rosja, Serbia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Szwajcaria, Czechy, Turcja i Ukraina. Dane pochodzą ze strony http://www.mezzo.tv/recevoir-mezzo

Mezzo TV na Facebooku ma 67.726 laików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę, bo kiedyś pisałem - wiele z tych kanałów jest dostępnych FTA na innych satelitach. Także nawet jeżeli nie pojawią się w żadnej platformie, zawsze możecie na nie polować (na 5.0W są kanały France 2,3,5,Ô ; na 9.0E są TF1 HD, M6 HD, W9). Druga opcja to zakup karty: http://www.bis.tv/#accueil

 

Masz oczywiście rację, ale dlaczego nie może być tak normalniej, jak było w Cyfrze+.

Poza tym mam dekoder Mediabox to raczej karta nie zadziała w nim, ani pewnie polowanie nie przyniesie żadnych rezultatów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że maja 16 mln abonentów to nie znaczy ze oglądają wszyscy mezzo. Są różni ludzie... Jedni zbierają puszki z lat 70-90 inni zbierają i maja na wystawie urządzenia Apple a inni maja bzika na punkcie muzyki poważnej :)

 

I wydaje mnie sie ze te 16 mln to są wykupione abonamenty a nie oglądalność :)

 

Btw lepiej mieć bzika na punkcie mezzo czy czegoś innego niż iść i mieć hobby aby sobie zabić kogoś, pobić czy zgwałcić :)

 

Btw2. Powiedzcie mi jak polubiliscie ten kanał? Ja próbowałem jakieś plusy znaleźć i ... No nie mogłem....

Tak z ciekawości pytam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi Drodzy,

Jesli macie możliwości techniczne, to zamontujcie obrotnicę i niekodowane są TF1 Suisse, M6 Suisse, francuskie France 2, 3, 5, TCM na AtlanticBirdzie. Byłem w cyfrze+ 15 lat i jak zobaczyłem listy w tunerze po montażu obrotnicy Moteck SG2500 (z amazon.de), to uświadomiłem sobie, że tzw. satelitarna polska telewizja niekodowana NIE ISTNIEJE, w porównaniu do np. francuskiej, tureckiej (tak, tak) ukraińskiej czy nawet rumuńskiej. Sport leci niekodowany np. JSC 1 z Badra (ostatnio siatka live Polska -brazylia), Dubai Sport HD, GSP TV, 2+2 ( Wawrzyk- Povietkin), Eurosport.de, i wiele innych (można łatwo znaleźć na sąsiednich wątkach). Muzyka - do wyboru np. Astra 28. Francuskie- co najmniej kilkadziesiąt, w tym dodatkowo płatne w C+, teraz oglądam jako niekodowane. U nas za niedługo dziennik i pogodynka będzie w PPV. UOKiK tylko umocnił duopol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi Drodzy,

Jesli macie możliwości techniczne, to zamontujcie obrotnicę i...

 

Widzę, że co niektórzy z uporem wskazują w jaki sposób można mieć dostęp do Mezzo, czy innych francuskich kanałów korzystając z obrotnicy, kart dostępowych, albo innych urządzeń.

Podkreślam jeszcze raz, to nie o to tu chodzi. To jest forum NC+.

Większość abonentów tej platformy ma dekodery dedykowane do odbioru właśnie tej platformy i skoro do połączenia Cyfry+ z N jakoś można było mieć te kanały, to nie rozumiem dlaczego teraz w NC+ nie da się tego kontynuować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
...

Btw2. Powiedzcie mi jak polubiliscie ten kanał? Ja próbowałem jakieś plusy znaleźć i ... No nie mogłem....

Tak z ciekawości pytam

Postaram się, chociaż trochę wyjaśnić Ci, jak to się dzieje.

 

Praprzyczyną tego "defektu", są geny, ale nie bez znaczenia jest też klasyczne, wszechstronne wychowanie, które powoduje, że osoba jest bliżej wzorca, zwanego "człowiekiem renesansu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@arco, masz rację: "de gustibus non disputandum est", ale sądzę że tu nie chodzi o gusta, tylko raczej o tolerancję.

 

Wyobraź sobie bowiem sytuację, kiedy ktoś, kto na co dzień styka się tylko z nazwijmy to oględnie popularną muzyką, przełącza swój dekoder na kanał MEZZO, gdzie akurat ma miejsce wizualizacja którejś z ważniejszych oper i przeżywa, nazwijmy to delikatnie ... szok osobowościowy, po którym właściwie trudno mu się podnieść bez artykulacji braku zrozumienia dla formy artystycznej z którą się przez przypadek zetknął.

 

Istnieje jeszcze inna możliwość, kiedy osoba posiadająca klasyczne wykształcenie i wyrobiona kulturalnie, natrafia przypadkiem, przeglądając dostępne kanały, np.na kanał POLO, co również powoduje szok, ale z dużo mniejszymi skutkami niż w pierwszym przypadku.

 

Co jednak różni te dwa opisane przypadki?

 

No właśnie kwestia tolerancji, bo osoba wyrobiona kulturalnie, przyjmuje do wiadomości, że istnieją różne formy wypowiedzi, natomiast ktoś, kto nie zadał sobie trudu poznania wielości form artystycznej wypowiedzi, tkwi jedynie w klatce swoich wyborów, świadomych, albo narzuconych przez środowisko, w którym egzystuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Jedna myśl może być podsumowaniem: nikomu w NC+ na tym nie zależy, a już na pewno zadowolenie klientów nie jest nadrzędnym celem tej firmy, nawet dodatkowa kasa za wprowadzenie kanału nie ma znaczenia dla decydentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
@arco, masz rację: "de gustibus non disputandum est", ale sądzę że tu nie chodzi o gusta, tylko raczej o tolerancję.

 

Wyobraź sobie bowiem sytuację, kiedy ktoś, kto na co dzień styka się tylko z nazwijmy to oględnie popularną muzyką, przełącza swój dekoder na kanał MEZZO, gdzie akurat ma miejsce wizualizacja którejś z ważniejszych oper i przeżywa, nazwijmy to delikatnie ... szok osobowościowy, po którym właściwie trudno mu się podnieść bez artykulacji braku zrozumienia dla formy artystycznej z którą się przez przypadek zetknął.

 

Istnieje jeszcze inna możliwość, kiedy osoba posiadająca klasyczne wykształcenie i wyrobiona kulturalnie, natrafia przypadkiem, przeglądając dostępne kanały, np.na kanał POLO, co również powoduje szok, ale z dużo mniejszymi skutkami niż w pierwszym przypadku.

 

Co jednak różni te dwa opisane przypadki?

 

No właśnie kwestia tolerancji, bo osoba wyrobiona kulturalnie, przyjmuje do wiadomości, że istnieją różne formy wypowiedzi, natomiast ktoś, kto nie zadał sobie trudu poznania wielości form artystycznej wypowiedzi, tkwi jedynie w klatce swoich wyborów, świadomych, albo narzuconych przez środowisko, w którym egzystuje.

 

 

czytalem kiedys iz osoby z szerokim zakresem gatunkow muzycznych jest madrzejsza od innych

 

jesli chodzi o MEZZO to mozna zawartosc programu porownac do noworocznego koncertu z wiednia takze sluchania 4 por roku vivaldiego ,Bacha , Bethovena jest tez mloda grupa

kazdy ma inne pochodzenie

 

co do POLO to nie jest zaden szok muzyczny to jest kwestia kultry slowianskiej nie tylko u nas to jest Bulgaria ma tez to samo Czechy i Niemcy.

 

Najgorsza sytuacja jest tzw syndrom jak mlodzi sa wychowanii na obecnej muzyczne klubowej sztucznej i niczego innego nie sluchaja. Umcyk Umcyk :)

 

Sadze jednak ze Mezzo nie powiien byc dodatkowo platny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem zapytanie do NC+ od kiedy wprowadzą Mezzo dla właścicieli dekoderów ADB i oto odpowiedź (09.11.2013):

"W nawiązaniu do Pana wiadomości e-mail pragnę poinformować, iż na dzień dzisiejszy nie mamy informacji na temat wprowadzenia kanałów Mezzo do oferty platformy nc+. "

Ręce opadają !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...