Skocz do zawartości

Smart HD+ – ogólne dyskusje o ofercie


Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj będąc u mojej babci, z ciekawości sprawdziłem moją kartę "Smart HD+" w moim starym tunerze Ferguson AF-7318UCI, którego moja babcia obecnie używa z kartą "TnK SD". No i niestety... Moja karta "Smart HD+" na nim nie zadziałała. Tuner, co prawda, "widział" kartę, jednak żaden kanał z oferty nie został zdekodowany. Mowa tu jest oczywiście tylko o kanałach SD. Karta "Tnk SD" w tym tunerze działa prawidłowo. Moja karta "Smart HD+" działa znakomicie na moim obecnym tunerze Ferguson Ariva 202E.

Co ciekawe, moduł CAM CI+ Cyfrowego Polsatu działa w tym moim starym "Ferdku" prawidłowo, bo jakiś czas temu to sprawdziłem. Wszystkie kanały SD z pakietu, który mam w CP, dekodowały się poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co się odzywać @rotal skoro wiedza zerowa.

Dobrze inny kolega radzi. Stare AF xx18 ferdki z softem extreme nie pracują kartą Smart, a także z Tnk SD z dodanym Polsatem (prov. B01). Wymagany oryginalny soft producenta z Conax i to nie ma pewności czy będą "przechodzić" uprawnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dobrze rozumiem że w nowych starterach nie ma pełnego pakietu (z multi+) na dwa miesiące, tylko podstawowy a multi+ trzeba będzie dokupić ?

 

Ciekawi mnie jak wyglądają uprawnienia na nowych starterach ? U mnie na starej karcie (zmigrowana tnk) wygląda to tak:

 

ITI 2 Neovision 01000014 2013-06-01 - 2013-06-30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie oprogramowanie w tym Fergusonie?

Trzeba wgrać soft pod Conax ze strony Fergusona.

Soft jest oryginalny. Wersja 6820. Wgrywany (a właściwie ściągany) kiedyś właśnie ze strony Fergusona.

Być może trzeba było poczekać na uprawnienia chwilę, skoro widział kanały a ich nie dekodował

Czekałem dość długo. Dobre kilka minut. Próbowałem na kilku kanałach, m.in. TVN, TVN24, TVP1 itp. Na żadnym obraz nie pojawił się. Nawet po dłuższej chwili. Uprawnienia na karcie są, karta jest opłacona, więc to nie jest kwestia wyłącznie tego. Po ponownym włożeniu karty "TnK SD" od mojej babci, obraz pojawił się po kilku sekundach.

Ciekawi mnie jak wyglądają uprawnienia na nowych starterach ? U mnie na starej karcie (zmigrowana tnk) wygląda to tak:

 

ITI 2 Neovision 01000014 2013-06-01 - 2013-06-30

U mnie jest dokładnie tak samo. :) Mam kartę zakupioną jako starter "Smart HD" i tak też aktywowaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dobrze rozumiem że w nowych starterach nie ma pełnego pakietu (z multi+) na dwa miesiące, tylko podstawowy a multi+ trzeba będzie dokupić ?

Ja na nowym starterze mam po dwa miesiące pakietu Smart HD+ i Multi+, więc to nie prawda :)

 

Ciekawi mnie jak wyglądają uprawnienia na nowych starterach ? U mnie na starej karcie (zmigrowana tnk) wygląda to tak:

 

ITI 2 Neovision 01000014 2013-06-01 - 2013-06-30

U mnie na nowym starterze jest taki sam numer jaki napisałeś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na nowym starterze mam po dwa miesiące pakietu Smart HD+ i Multi+, więc to nie prawda :)

Ja też tak myślałem, ale gdy się przyjrzałem na stronach dystrybutorów to mnie dopadły wątpliwości... Masz to napisane na starterze ?

 

ITI 2 Neovision 01000014 2013-06-01 - 2013-06-30

U mnie na nowym starterze jest taki sam numer jaki napisałeś :)

Wszystko się więc okaże niebawem. Zakładam, że będą oddzielne numerki dla pakietu podstawowego i multi+ od nowego miesiąca (czyli lada dzień).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Heh :) Gdzies tam pare dni temu spekulujac o oplacalnosci poszczegolnych starterow, pisalem ze jedyny sens karty SmartHd+ na 2 miiesiace w tej cenie maja jezeli na 2 miesiace bedzie pelna oferta (SMart + Multi) Hahah , nie bede sie juz odzywal moze bo jeszcze sie przyzwyczaje do tego ze nic nie jest jasne i zas bede musial czytac miedzy liniami jak cos nowego wdroza, a to ze mam racje staje sie juz nudne :mrgreen::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak szczerze kanały multi ( mini mini +, Teletoon +, Ale Kino +, Planete +, Kuchnia +, Dom + ) w wersji SD powinny być w pakiecie podstawowym , a HD powinni dodać jeszcze jakieś z 4 czy 5 programów w jakości HD. Jeśli nie to marnie to widzę że ktoś będzie dokupywał dla 5 programów za dodatkowo 15 zł miesięcznie :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Czekałem dość długo. Dobre kilka minut. Próbowałem na kilku kanałach, m.in. TVN, TVN24, TVP1 itp. Na żadnym obraz nie pojawił się. Nawet po dłuższej chwili. Uprawnienia na karcie są, karta jest opłacona, więc to nie jest kwestia wyłącznie tego. Po ponownym włożeniu karty "TnK SD" od mojej babci, obraz pojawił się po kilku sekundach.

 

Nie dośc, że karta musi byc zresetowana to często sam moduł CAM również. Niestety wiele implelementacji conax'u w tunerach nie przewiduje zmiany CAID po odebraniu EMM'ów. Pisałęm o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie techniczne.

 

Zalezy mi na Tv na działce, Mogę kupić ten smartHD+ moge tez wziąc od szwagra dekoder który mu pozostal po cyfrze

mianowicie dekoder Opticum X110p z orygninalnym softem jakim nie pamiętam

 

czy jak wsadze do niego kartę smartHD to będa wszystkie kanały działac bez problemowo??

 

Pytam sie bo on ma chyba uniwersalny czytnik kart TV i nie wiem czy będzie na pewno działać chciał

 

Oraz mam pytanko czy dostane zestaw smartHD w punkcie za takie same pieniądze jak na www??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grabar

Kolega @MisiekPB pisze, że na tym Opticumie wcześniej używana była karta CYFRY+, więc tuner ten najprawdopodobniej ma wgrane oprogramowanie zmieniające czytnik Conax w czytnik uniwersalny. A wtedy z działaniem karty "Smart HD+" może być różnie... :roll:

Jak już wspomniałem wcześniej na poprzedniej stronie niniejszego tematu, moja karta "Smart HD+" nie zadziałała w ogóle w moim starym Fergusonie AF-7318UCI z czytnikiem uniwersalnym na oryginalnym sofcie (wersja 6820). Żaden kanał się nie zdekodował. Karta ta działa za to znakomicie w moim obecnym Fergusonie Ariva 202E (też z czytnikiem uniwersalnym).

W dodatku, wczoraj wieczorem z ciekawości sprawdziłem też, jak wygląda sprawa z tą moją kartą "Smart HD+" w starym Opticumie 4060CX, którego kiedyś używał mój brat z kartą "TnK SD". No i w tym tunerze moja karta "Smart HD+" działa też znakomicie. W tunerze tym soft jest oryginalny, czytnik kart obsługuje tylko karty systemu Conax.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytamy, czytamy..

mianowicie dekoder Opticum X110p z orygninalnym softem jakim nie pamiętam

A więc korzystał z Cyfry+ z modułu, bo inaczej nie wskazywałby takiego istotnego szczegółu. Chyba, że pomylił z Fergusonem.

 

Poza tym nie można porównywać funkcjonalności w miarę nowego (z 2011?) dekodera HD jakim jest X110p z antykiem (z 2005?) jakim jest Ferguson AF-7318UCI.

Ostatecznie na znanym portalu aukcyjnym są/były nawet zestawy x110p+karta smartHD, a jeśli na oryginalnym oprogramowaniu coś działa, to trudno żeby na nieoficjalnym (które w tym przypadku jest modyfikacją oryginalnego) nie działało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie oprogramowanie w tym Fergusonie?

Trzeba wgrać soft pod Conax ze strony Fergusona.

Soft jest oryginalny. Wersja 6820. Wgrywany (a właściwie ściągany) kiedyś właśnie ze strony Fergusona.

Na stronie Fergusona jest kilka wersji softu 6820, te cyfry nie oznaczają kolejnych wersji firmwaru, tylko coś innego.

Ma być wgrany ten sofcik:

http://www.ferguson-digital.eu/pl/pobie ... mware.zip/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...