Skocz do zawartości

Plazmy czy LED do 3D?


Rekomendowane odpowiedzi

zaden wniosek tylko to jest 4:3 taka rozdzielczosc byla standardem juz na monitorach 14' w kompach pojawialy sie gry w SVGA

 

XGA 4:3 1024 768 05.53 18.69 i to byla standardkowa rodzielczosc monitora przez lata i nie bylo wtedy niczego w 16:9 .

 

Takjak mowilem marketing jest wchlaniany przez duzy % osob mysla ze 9 ma samsunga to i ja sobie kupie i lyka wszystko co sprzedawca mowi

 

 

ogolnie na tym forum znika duzo postow ciekawych widocznie komus cos nie pasuje ale zeby potem ten ktos nie narzekam potem ze mu cos nie dziala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W praktyce wygląda to tak, kanały w standardowej rozdzielczości czyli sd mają lepsza jakość obrazu w telewizorze 1024x768.Przeskalowanie sygnału sd do wyższej rozdzielczości to gorsza jakość obrazu.W telewizorze full-hd kanały sd mają gorsza jakość obrazu.Do sygnału sd najlepsza jest jeszcze niższa rozdzielczość telewizora np 850x480. Telewizory kineskopowe były przystosowane tylko do odbioru niskich rozdzielczości i jakość obrazu sd w crt jest najlepsza.

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic964952.html

Z odległości 3 metrów nie zauważymy czy ekran ma rozdzielczość 1024X768 czy full-hd.

 

Należy pamiętać, że cyfrowy telewizor o wysokiej rozdzielczości demaskuje wszystkie wady obrazu SD, które ukrywa przed użytkownikiem klasyczne urządzenie kineskopowe. Taki obraz oglądany z bliska wygląda fatalnie. Im większa rozdzielczość matrycy odbiornika, tym lepszej musi być on klasy, aby poradzić sobie z poprawnym odtworzeniem sygnału o niskiej rozdzielczości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak krotko i na temat jesli ten TV o ktorym obecnie mowisz jego max rodzielczosc to 1024x768 to to nie jest nawet HD Ready

 

czemu?

 

minimalne HD to 720p czyli 1280x720 cokolwiek mniejsze jest zwyklym SD

 

 

z odleglosci 3 metrow zauwazymy wszystko ja tam widze czy obraz jest SD i HD moja Babcia ktora ma 85 lat chwali TVP1HD naziemne i krytykuje SD i to mi sie bardzo podoba ze nawet ona widzi roznice.

 

Nie znam pojecia CYFROWEGO TELEWIZORA :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli postawisz obok siebie dwa telewizory o rozdzielczości 1920×1080 i 1024x768 to z odległości 3 metrów nie zauważysz różnicy na ekranie 42 calowym.Jeśli program będzie zarejestrowany w słabej jakości np jaka to melodia,mam na myśli oczywiście wersje hd to możesz nawet powiedzieć że w telewizorze o rozdzielczości 1024x768 jakość obrazu jest lepsza.Klienci w sklepie podchodzą blisko ekranu i dostrzegają subpiksele.Subpiksele są zbyt małe aby zauważyć z odległości 3 metrów.Nawet jeśli masz sokole oko.

Chyba że telewizje będziesz oglądał z takiej odległości jak na zdjęciu :)

005_DSC_9597.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia prezentują się bardzo dobrze.Jedno z takich zdjęć z hd forum

http://s4.ifotos.pl/img/digitalus_nxhrpar.jpg

 

Powracamy do głównego tematu czyli plazma czy led i wybieramy się do sklepu z telewizorami.Szukamy w sklepie 42 calowego telewizora plazmowego o rozdzielczości 1024x768.Będzie to trudne bo są tylko trzy takie modele tzn LG,panasonica i samsunga.Poprosimy sprzedawce o włączenie telewizora na kanał sd z dvb-t .W przypadku plazmy samsunga subpiksele są największe i wybieramy do testu panasonica lub LG.Obok stawiamy telewizor"ledowy" czyli lcd może być nawet za 5000zl full-hd.Oceniamy jakość obrazu na kanale sd,w tym przypadku bez problemu wygra telewizor plazmowy.Przełączamy na kanał hd,Jeśli program hd będzie marnej jakości to przewaga w jakości obrazu też będzie po stronie plazmy o rozdzielczości 1024x768.Czekamy w sklepie na lepsza jakość obrazu:) na kanale hd..właśnie zaczyna się serial rodzinka.pl/co się dzieje nie widać różnicy.

Przykłady z hdforum,takich praktycznych przykładów jest bardzo dużo.Nie trzeba przepłacać. 37x10 i PX8 to telewizory plazmowe o rozdzielczości 1024x768. toshiba i TX-42PV10E full-hd

 

Chciałbym podzielić się swoimi spostrzeżeniami z zakupu i użytkowaniem VL748

Toschiba 40VL748 kupiłem w maju w EURO-AGD w sklepie internetowym w cenie 2490 zł. Telewizor dostarczono w idealnym stanie z orginalną nienaruszoną taśmą TOSHIBY. Telewizor został wniesiony przez pracownika EURO do domu i przez niego rozpakowany do oględzin stany tv ( czy nie ma uszkodzeń mechanicznych) po tej czynności telewizor został przekazany. Na ekranie nie stwierdziłem żadnych rys,zacieków itp. opisanych przez kulasekp. Do tej pory używałem plazmę panasonica 37x10.

Po uruchomieniu 40VL748 + CYFROWE UPC stwierdziłem co następuje

głos - nie do zaakceptowania wręcz fatalny brak niskich tonów pomimo ustawienia niskich tonów na maxa znacznie gorszy niż w 37x10

obraz inny niż w plazmie,przy słabych programach np. niektóre filmy w Kino Polska brak ostrości . brak szczegółów plazma gra lepiej.

Programy HD -obraz bardzo dobry

Kąty bardzo słabe pewnie dlatego że telewizor oglądam z odl. 2,5 m.

Wygląd rewelacyjny.

 

Ja wprawdzie posiadałem model TX-42PV10E, ale to prawie to samo co ...G15 i miałem ten sam problem z ostrością co Cececi. Wczesniej przez kilka miesięcy oglądałem programy na ..PX8 (tylko HD Ready) i byłem bardzo zadowolony. Po podłączeniu ...V10E do dekodera HD PVR zabrakło mi skali ostrości. Obraz był jak dla mnie ogólnie gorszy a kolory których, było niby więcej w stosunku do ...PX8 - nie odpowiadały mi.

W HD tak jak u Cececi niby wszystko było OK, ale jakby też mniej wyraźnie.

Może wyda się to dziwne, ale ja zrezygnowałem z ...V10E i wziąłem ...

42PX10Y, który ostrość (i nie tylko) ma bardzo dobrą! A że nie jest Full HD, ma brzydszą obudowę, mniej wejść i mniej bajerów? To mi nie przeszkadza, bo chyba najważniejsza jest jakość obrazu i moje zadowolenie ze sprzętu. Przy wymianie TV (min. dlatego kupowałem w dużym markecie ) zwróciłem uwagę jeszcze raz na ustawione obok siebie plazmy Panasonica.

Wszystkie wyświetlały ten sam obraz ... i najgorszą ostrość miał ...V10E.

Mogę stwierdzić, że brak ostrości był jednym z głównych powodów wymiany modelu na który długo czekałem i którym mocno się rozczarowałem.

Cały czas się zastanawiam czy wszystkie egzemplarze ...V10E i ...G15

tak mają? A może Ci którzy nie narzekają na ostrość po prostu nie maja skali porównawczej?

PS. Wszystkim potencjalnym nabywcom plazm Panasonica życzę zakupów, które pozwolą na ewentualną wymianę modelu lub zapewnią możliwość porównania ich w domu.

Wybór modelu w oparciu tylko i wyłącznie o opinie, testy czy przyznane nagrody może nie dać dobrych wyników - co stwierdzam na swoim przykładzie.

 

Niżej porównanie .42pv80 to telewizor o rozdzielczości 1024x768 z większym tx-p50x60e

 

Witam serdecznie,

TV Panasonic TXP50X60E zakupiony w dniu dzisiejszym moje wrażenia na szybko:

1. W warunkach wieczornych obraz bez porównania lepszy niż w 42pv80.

2. Przy oświetleniu górnym widać na TV odbicia ale nie przeszkadzają one, ja zmieniłem w pokoju oświetlenie na tylne ( za TV ) i jest obraz rewelacyjny.

3. Wygląd TV matryca jaśniejsza niż w PV80 bo nie ma filtra ale sam TV prezentuje się znacznie lepiej i nowocześniej.

4. Dźwięk w porównaniu do PV80 jest po prostu słaby, głośniki są sporo mniejszej mocy. Ale w przypadku kina domowego nie ma to znaczenia.

5. Przeskok z 42 na 50 porostu WOW, to jest już namiastka niezłej wielkości TV.

6. Mój drugi 42PV80 zagościł w drugim pokoju i mimo tego że ma 5 lat i przebieg prawie 10 tys godzin pewnie jeszcze posłuży trochę czasu.

7. Nie bawiłem się jeszcze dogłębnie ustawieniami obrazu ale na profilu prawdziwe kino po zmniejszeniu kontrastu na 50% jest ok.

8. Panasonic to Panasonic ......

 

Telewizor podłączony poprzez hdmi do tunera TV SAT. Testowane na kanałach SD i HD.

pozdrawiam i polecam X60 bo to tani i fajny TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plazmy radzą sobie bardzo dobrze, by nie rzecz doskonale. Z dotychczasowych technologii obróbki obrazu pod względem zbliżenia do obrazu rzeczywistego jest niezastąpiona.

I nie mówię tu o wynalazkach, o których tylko się mówi i są znane z opowiadań. Ale cóż! Skoro jest parcie na energię. I tą odnawialną również.

Tu zakończę, bo zrobi się politycznie. Bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panasonic zamyka sprzedaz Plazm do marca 2014 wysztko ma byc wycofane i pozamykane

 

 

Jak wiec bedzie wygladac sytuacja jesli ktos zakupi jakikolwiek model plazmy Panasia wlasnie w tym terminie jesli chodzi o serwis/gwarancje czy ma to na to wplyw? Patrzac teraz na ceneo duzy % sklepow online obniza cene Panasiow dodajc do tego zakladke WYPRZEDAZ oraz dostawa gratis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panasonic kończy badania i rozwój plazm a nie ich sprzedaż (co potwierdza prezes http://www.theverge.com/2013/4/10/4210556/panasonic-ceases-plasma-panel-development-will-continue-to-make-tvs), gwarancja obowiązuje jak zawsze, tak samo odpowiedzialność sprzedawcy, firma jest duża i na pewno będą dostępne części zamienne przez kilka lat po zakończeniu produkcji. Teraz czekamy na ich oled.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem po raz koeljny w tym samym salonie tym razem zmniejszyla sie ilosc Panasonicow znikaja z wiadomej przyczyny

 

jednak mialem to szczescie iz trafilem w dobrym momencie i bylem we wlasciwym miejscu stala kolo mnie para i ogladala po lewej LEDA 39 po prawej PLAZME 47 poprosili pracownika podszedl i dal wyklad pomiedzy LEDEM a PLAZMA

 

no i brzmial tak LEDY sa jasniejsze ale PLAZMY sa wygodniejsze dla oka podczas ogladania filmow [ jak tutaj widzimy PLAZMA jest ciemniejsza ale za to wszystkie szczegoly ekranu sa podswietlane z osobna ] LED swieci diodami przez co jest jasniejszy

ale meczy oczy

 

na pytanie pary ktory jest lepszy mowil ze nie ma roznicy jest tylko roznica w przedziale rachunkow za prad PLAZMA to sekcja C a LED A przy czy jak mowil LEDY schodza lepiej bo ludzia patrza wlasnie na pozeranie pradu oraz bajery w tv

typu Skype typu SMART itd i ze sa lzejsze i bardziej plaskie a nikt nie patrzy na to ze PLAZMY sie nadaja bardziej do seasnow filmowych

 

 

ogolnie to oba tv jednoczesnie pokazywaly ta sama zawartosc tyle ze PLAZMA byla mniej plynna a LED byl duzo jasniejszy PLAZMA to byl model GT

 

pokazali takze OLED LG niemal zerowe zainteresowanie ludzie bardziej patrzyli na grubosc i zurzycie pradu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panasonic zamyka sprzedaz Plazm do marca 2014 wysztko ma byc wycofane i pozamykane

 

 

Jak wiec bedzie wygladac sytuacja jesli ktos zakupi jakikolwiek model plazmy Panasia wlasnie w tym terminie jesli chodzi o serwis/gwarancje czy ma to na to wplyw? Patrzac teraz na ceneo duzy % sklepow online obniza cene Panasiow dodajc do tego zakladke WYPRZEDAZ oraz dostawa gratis.

Będzie tak, jak np. z samochodami Fiat125P. Sanochodów nie ma a części skolko ugodno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

produkcja OLED to bardzo duzo koszty w narazie sa calkowiscie zbedne do kupowania

 

chyba ze ktos nie liczy sie z kasa i czasami chce sie jej pozbyc poza tym OLEDY nadaja sie wylacznie do blu ray i 4k ogladanie na nich taki kanalow jak TVR HD to profanacja

 

 

@biprotek wlasnie ten pracownik mowil to samo jak 1 kupi taniej i zobaczy ze swieci jasniej bo LED to nastepnych 150

 

jedynie nie rozumiem czemu Plazmy ktore sa dobre celowa sa ustawiane by gorzej swiecily brak plynnosci i w ogole tak jakby cos bylo na rzeczy by na sile pchac w LEDy.

 

 

nie wszystko Plazmy zostana wycofane SAMS i SONY beda robic swoje. Tyle ze nie beda miec swoich paneli .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezes Panasonica zapowiedział, że na razie czekają na zmniejszenie kosztów produkcji i dopracowanie OLED tak, aby godnie zastąpił plazmy, więc niestety teraz tylko będą poprawiać LCD. Znów wygrywa marketing tandety nad jakością. Ludziom można wszystko wmówić i sprzedać - taka rola speców od sprzedaży w korporacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OLED polaczy LEDY i Plazmy bedzie taka czern jak slynne KURO bedzie wreszcie plynnosc obrazu glowna zaleta OLEDA to dluuuuuzsza zytownosc ten kto widzial nature w OLEDZIE to zapamieta to na dlugo.

 

marketing narazie wygrywa w salonach iloscia Hercow i ze jest LED :)

 

ogolnie to jestem rozczarowanie gigantyczna niewiedza ludzi nawet mlodych na temat podstaw technicznych w TV nie raz bylem swiadkiem ze ktos kupowal TV ktory wsspieral tylko 720p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemieckie kanały telewizji państwowej nadają w rozdzielczości 720p i większość telewidzów uważa ze ten sam przekaz np meczu ma lepsza jakość obrazu na kanale ZDF HD lub ARD HD niż na tvp1 hd ,tvp2 hd.TVP nadaje w 1080i.Niższa rozdzielczość nie oznacza wcale gorszej jakości obrazu.Podobnie jest w przypadku telewizorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@Logomaniak, na jakość finalnego obrazu wpływa wiele czynników, nie tylko przyjęty standard telewizyjny.

 

Niezwykle istotnym czynnikiem, żeby nie powiedzieć że najważniejszym jest właściwy bitrate, który dla obrazów dynamicznych (transmisje sportowe), powinien być dość wysoki, grubo powyżej 10Mb/s i być stałą, a nie zmienną wartością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dochodzimy do wniosku że w Polsce zdecydowanie lepiej kupić hd-ready bo kanały są słabej jakości . Z odległości 3 metrów i tak nie zauważymy różnicy czy telewizor jest full-hd czy hd-ready .Nie dostrzegam różnicy nawet z 1 metra. Jeśli jakość programu hd jest słaba to będzie słaba w telewizorze full-hd i hd-ready np w czasie trwania programu jaka to melodia .Druga sprawa o tym wiadomo już od dawna że w telewizorze o niższej rozdzielczości jakość obrazu na na zwykłych kanałach czyli sd jest lepsza niż telewizorach lcd full-hd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...