Skocz do zawartości

Migracja z Cyfry + do platformy CANAL+


Mr. Brooks
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Już miałem brać Platynę za 109 (z multi) ale widzę, że nie ma co się napalać jak szczerbaty na suchary. Wszystkie C+ mam, wszystkie opcje filmowe gratis mam jeszcze 3 miesiące, więc dopóki nie będą migrować na siłę, to wytrzymam bez tej ich nowej oferty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się nie potwierdzą info. o obowiązkowej migracji, to trzeba kogoś pociągnąć do odpowiedzialności za naciąganie i wyłudzanie pieniędzy od zdezorientowanych i niedoinformowanych, wprowadzanych celowo w koszta abo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ukrywam iż liczę, że rezygnacja pisemna zrobi swoje :) aczkolwiek płakać za nimi nie będę. Choć Cyfre+ mam 5lat i w zasadzie zawsze byłem zadowolony.

Nie ma co głupieć i się napalać na nc+.

 

Sam pracowałem u kablowej konkurencji i wiem ile dział utrzymania (retencja) potrafi zbić z ceny (przy rezygnacji). Np. oferta dla nowego klienta 115zł (cena internet+telewizja), a utrzymaniowa 75zł. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łudzicie się, że w pisemkach od nc+ będzie opcja pozostania na starych umowach z nową paczką Canal+ po 5 kwietnia? Bardzo wątpliwe...

 

Niestety, ja również nie łudzę się... pomimo takich słów

- Nie jest to przymusowa migracja, lecz migracja z proponowaną ofertą, która jest dobierana indywidualnie (w zależności od rachunku obecnego i tego, co klient oglądał). Dotyczy ona tylko pewnej grupy klientów (tej, której znikają kanały nPremium). Nie chcieliśmy, aby klienci, którzy się z nami nie skontaktują, stracili dostęp do nowych kanałów, stąd propozycja nowej oferty. Abonent zawsze ma prawo uzgodnić z nami zmiany w ofercie - taki komentarz otrzymał Satkurier.pl od przedstawiciela nc+.

źródło: http://nt.interia.pl/audio-wideo/news-a ... nId,947163

 

nc- juz kilka razy pokazało że mówią co innego, a robią co innego :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łudzicie się, że w pisemkach od nc+ będzie opcja pozostania na starych umowach z nową paczką Canal+ po 5 kwietnia? Bardzo wątpliwe...

Nie łudzimy się. Wszystko, co tu jest napisane, to przypuszczenia oparte na szczątkowych informacjach dobiegających z różnych stron. Ale jakiś obraz powoli się wyłania. Pytanie tylko, czy tak właśnie powinna działać firma, która pretenduje do bycia tą naj na rynku pay-tv. Nie sądzicie, że tego rodzaju wątpliwości powinny zostać rozwiane na samym początku poprzez jasny przekaz w mediach na przykład? No tak, ale jeśli nasze pobożne życzenia miałyby się sprawdzić, to nc+, mówiąc otwarcie, że abonenci Cyfry pozostają na starych warunkach, nie złowiłaby tylu jeleni, którzy już teraz zaraz muszą skorzystać z ich nowej oferty. Sam pisałem w którymś poście, że pani w APS przekazała mi informację, że PRAWDOPODOBNIE dociągnę do końca umowy na starej cenie, ale BARDZO MOŻLIWE, że nie będę miał dostępu do nowej paczki Canal+. Chaos, bałagan, dezinformacja...

 

Jeśli się nie potwierdzą info. o obowiązkowej migracji, to trzeba kogoś pociągnąć do odpowiedzialności za naciąganie i wyłudzanie pieniędzy od zdezorientowanych i niedoinformowanych, wprowadzanych celowo w koszta abo.

Zgodzę się z Tobą, ale tylko częściowo. Czy ktokolwiek KAŻE komukolwiek migrować bądź wypowiadać umowę przed otrzymaniem pisma z nc+? Chyba nie. Nikt nie pisał, że przystawiano mu rewolwer do skroni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy przy migracji z Cyfry do nowej platformy + multiroom (teraz nie mam multiroomu) muszę zmieniać dekoder? Posiadam PACE 500GB czyli w mniemaniu nc+ jest to chyba ultrabox. Pytam ponieważ ten nowy multiroom, z tego co zrozumiałem, działą na jednej karcie a uprawnienia idą po sieci tylko nie wiem czy mój dekoder ma oprogramowanie przystosowane do takiej usługi? Może będzie jakaś aktualizacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale w takim razie po co przenosiliby w kwietniu część meczy ligi polskiej do nSport? Po co w ogóle ten kanał dalej utrzymują? Bo jest to ewidentnie "zachęta" do migracji!

W pewnym sensie tak, oczywiście :) Ale to Ty możesz zdecydować, czy chcesz nSport. Na siłę Cię tam nie wciągną. N-kowicze mają jednak zgoła inny "wybór" niż Cyfrowcy. To takie zagranie w białych rękawiczkach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam was! Napiszę tutaj w mojej sprawie bo to dział dla C+ ;) Otóż posiadam dwa osobne abonamenty w C+ są to Super Premium z jednym dostałem konsole za 1 zł a z drugim TV, jedną umowę mam do listopada br. a drugą do czerwca 2014. I tutaj moje istotne pytanie bo dużo czytałem o tej [beep]nej migracji i nie jestem z tego zadowolony a z tego co wiem to 1 kwietnia wchodzi nowy regulamin no i właśnie mogę to wykorzystać i zerwać umowę ? Tylko co z konsolą i TV wtedy? Ogólnie rzecz biorąc to został bym już do końca trwania umowy ale nie chce żadnej [beep]nej migracji bo nie zaoferują mi tego wszystkiego w takim samym abonamencie. Dużo czytałem o tej migracji ale nie znalazłem konkretnej odpowiedzi a konsultant prawdy nie powie. Listu jeszcze nie dostałem i [beep]a wie czy dostanę. I jak możecie to napiszcie mi jeszcze kiedy pisać wypowiedzenie? Bo zastanawiam się czy to nie jest tak, że pierwszego wchodzi nowy regulamin i mam dwa tygodnie na napisanie wypowiedzenia z 3 miesięcznym wyprzedzeniem czyli od kwietnia do końca czerwca. Pozdrawiam was ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominajcie że cyfra dała nsport i mgm na testy nielicznym do testowania i przy czytaniu regulaminu który trzeba było zaakceptować była formułka że jest to na 6 miesięcy bez możliwości przedłużenia...czemu na 6 a nie do końca kwietnia skoro wszyscy muszą migrować? To wskazuje że dla nas zostanie opcja pozostania, to wskazuje że tak. Poza tym 2 krotnie (raz przy przedłużaniu prestiżu na początku marca drugi raz w odp na zgłoszenie na www ) kiedy pytałem czy będę mógł zostać na starych warunkach usłyszałem "tak". I ostatni argument nie ma np dla mnie oferty migracyjnej... choć powinna być skoro muszę migrować. W regulaminie w wykazie kanałów mam już brak kanałów typu TCM, Cartoon itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasada z łączeniem dekoderów przez RJ, by mieć Multiroom tyczy się dekoderów nc+ (czyli boxów z N). Jeśli zostaniesz przy swoim Pace to będzie to tak jak było (karty Ci nei wymienią) tylko nie wiadomo czy będzie to "zawsze" działać, czy nie ubzdurają sobie za pół roku że na tych dekoderach nie będzie części kanałów i nic na to nie poradzisz.

 

To łączenie dekoderów sieciówką to lekka pomyłka. Ale czy to ma być tylko to połączenie sieciówką czy poza tym musi być drugi MR dekoder do anteny SAT podłączony RF ? Bo z tego co czytałem to obraz też idzie po tej sieciówce (tak wnioskuję bo ktoś sobie po wifi połączył i miał pikselizacje czasem, a gdyby tylko uprawnienia szły to one na pogorszenie obrazu/jakości nie powinny mieć wpływu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie multiroom w c+, raczej szybko nie pozbędą się 2 cameleonów z jednej przyczyny co zrobią z tunerami sagem i pvr? Co zrobią z modułami CI w dzierżawie? to wskazuje że na 100% do końca kontraktów nie pozbędą się mr cameleon..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy konsultanci mówiąc o musowej migracji do końca czerwca ,to nie rewolwer.

Nie. Jeszcze nikt do nikogo nie strzelił, możesz odmówić i powiedzieć, że czekasz na oficjalne pismo. Mając na papierze, czarno na białym, możesz łatwiej dojść swoich praw niż czekać aż ktoś "odsłucha" rozmowę, która nigdy nie została nagrana albo nagranie się zdematerializowało. Czy odłożenie w takiej sytuacji słuchawki jest jednoznaczne z tym, że usłyszysz: "Umrzesz za 7 dni"? ("Ring", dla niewtajemniczonych :) ).

Inną sprawą jest oczywiście nieuczciwe wmawanie czegoś, co być może wcale nie nastąpi. Takimi działaniami sami sobie robią czarny PR, ale to ich sprawa, czy chcą mieć twarz, czy d... powyżej szyi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko nie wiadomo czy będzie to "zawsze" działać, czy nie ubzdurają sobie za pół roku że na tych dekoderach nie będzie części kanałów i nic na to nie poradzisz.

 

Żeby tak było jak piszesz to musieliby wyłączyć kodowanie Seca/Nagra i pozostawić szyfry Conax. Nie zanosi się na to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieoficjalnie w trakcie rozmowy z technikami u dystrybutora, jeszcze przed konkretami odnośnie oferty nc+ usłyszałem kiedyś że sagemcom i pvr pace mają możliwość pracy w sieci podobną do sprzętu N poprzez zmianę softu,to samo ze zmianą systemu kodowania, nie wiem ile w tym prawdy ale nie zdziwiłbym się gdyby właśnie dlatego te tunery pozostały w ofercie.... Moduły też rozprowadzane były i z tego co mi wiadomo cyfra rozprowadzała tylko te z możliwością przypisania ich z kartą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko nie wiadomo czy będzie to "zawsze" działać, czy nie ubzdurają sobie za pół roku że na tych dekoderach nie będzie części kanałów i nic na to nie poradzisz.

 

Żeby tak było jak piszesz to musieliby wyłączyć kodowanie Seca/Nagra i pozostawić szyfry Conax. Nie zanosi się na to.

 

Mam PacePVR i może idealny nie jest i te eNkowe dekodery są lepsze, ale nie muszę go zmieniać. Chętnie bym z nim został jeśli wszystkie kanały śmigać będą a przynajmniej nie byłoby żadnych dodatkowych kosztów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z ewentualnym wyłączeniem tunelowania Seca?

 

Nie wierzę w to. Tunel Seca to bardzo popularne i wygodne rozwiązanie, po zostawieniu gołej Nagry musiałaby nastąpić wymiana dużej ilości dekoderów, a przynajmniej Softu w tych, w których się da, a komu zależy na takich kosztach? Poza tym Seca od dawna należy do Nagra Group, nie jest to utrzymywanie czegoś za co trzeba komuś dodatkowo płacić. Słyszę różne strachy, głównie wymierzone w osoby, korzystające ze Splitterów, że wyłączą, poblokują itp. A komu na tym zależy, czy to przyniesie wymierny zysk? Prędzej straty. I jeśli kiedyś dojdzie do takiego momentu, że nastąpi zmiana w szyfrowaniu sygnału, to na pewno nie będzie to wyłączeniu tunelowania, tylko kompletna rezygnacja z jednego systemu albo Seca/Nagra albo Conax. Gwoli ścisłości Conax nie oznacza automatycznie parowania karty z dekoderem, a splittery z Conaxem są kompatybilne. Za kilka tygodni/miesięcy będzie wiadomo ilu abonentów ma NC+, będzie wiadomo ilu jest nowych+tych z n (parowany conax), a ilu z C+ (Seca/Nagra). Raczej ogromnej ilości transferów z C+ na dekodery NC+ bym się nie spodziewał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A. Czy dostałeś już list z przymusową migracja do nc+ od Cyfry + (NIE)

B. Umowa do 08/2013

C. Superpremium 109pln - PVR 500 GB darmowe uzytkowanie

 

 

Od 25/03:

 

1. Canal + Platinium 99 pln

2. Pace PVR 500 GB - darmowe użytkowanie

3. Umowa na 12 miesiec

 

Dodatkowo złożona reklamacja na braki w pakiecie ze względu na mój dekoder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...