Skocz do zawartości

Migracja z Cyfry + do platformy CANAL+


Mr. Brooks
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwszy raz zadzwonilem :) juz kilka razy do mnie dzownili. I szczerze mowiac ta dzisiejsza byla najkorzystniejsza. Te ktore mialem z DUK to sie zaczynaly od 139 zl na poczatek :) schodzily do 109 zl i dziekowalem . Spokojnie ja mam jeszcze 2 miesiace czasu do konca umowy . Nie musze migrowac do konca miesiaca.

 

Może coś przeoczyłem, czy ty złożyłeś wypowiedzenie? Bo piszesz, że masz jeszcze 2 miechy umowy...

Wg mnie trzeba mieć naprawdę dużo szczęścia, żeby zaproponowali coś konkretnego bez wypowiedzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierzcie lub nie... oferta z dzisiaj. Universe + paczka 6xC + MR + FilmBox(6 mies.) na 12 miesięcy za 69 pln. Początek umowy 1 maj 2013. Pamiętajcie, że w umowie NC+ jest zapis, że na kolejnym przedłużeniu nie można zejść na niższy pakiet niż ma się w obowiązującej umowie. Dlatego lepiej brać Universe z paczka 6 Canali+ niż Silver czy Gold. Na to samo wyjdzie ale startujemy z niższego podstawowego pakietu.

 

zgodnie z regulaminami na ich stronie MR dają od Pakietu Gold

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mpm Ja bym inaczej interpretowal ten zapis umowy!! Wedlug mnie oznacza to ze podczas trwania umowy czasowej jak i po jej zakonczeniu i przejsciu umowy na czas nieoznaczony rodzaj pakietu nie moze ulec zmianie. W praktyce oznacza to ze jak konczy ci sie czas umowy wysylasz wypowiedzenie .Albo zawierasz nowa umowe. lub rezygnujesz tak test sens tego regulaminu. tak tez definiuje to kodeks cywilny polski Ten regulamin nc plusa i innych dostawcow uslug musza go szanowac.

musza szanowac zapisy kodeksu cywilnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz zadzwonilem :) juz kilka razy do mnie dzownili. I szczerze mowiac ta dzisiejsza byla najkorzystniejsza. Te ktore mialem z DUK to sie zaczynaly od 139 zl na poczatek :) schodzily do 109 zl i dziekowalem . Spokojnie ja mam jeszcze 2 miesiace czasu do konca umowy . Nie musze migrowac do konca miesiaca.

 

Może coś przeoczyłem, czy ty złożyłeś wypowiedzenie? Bo piszesz, że masz jeszcze 2 miechy umowy...

Wg mnie trzeba mieć naprawdę dużo szczęścia, żeby zaproponowali coś konkretnego bez wypowiedzenia.

 

Tak zlozylem miesiac temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na infolinii NC+ są dalej śmieszne ceny, mam super premium z hbo + pace + mr 2 karty cameleon, propozycja z dziś platyna hbo i reszta bez zmian 129 zł zeszli o 10 zł ,pytam co to za łaska ,jak 3 dni temu było 139 zł, bo jest Pan na wypowiedzeniu , dlatego taka promocja, dodałem od siebie ,że dzwoniłem 5 min wcześniej na główny numer, powiedziałem ,że obecnie mam upc ale chce przejść do Was czy jest jakaś promocja dla nowych przechodzących z kablówki , to tak platyna 99 zł + 10 dekoder , czyli mamy o 10 zł więcej dla całkiem nowego klienta, a mi co jestem 6 lat w cyfrze.... w d :censored: mam już takie oferty ,31 marca to jest ostatni dzień z tym g :censored:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ten zapis dotyczy braku możliwości zmiany pakietu w trakcie obowiązywania danej umowy. Nie ma tutaj mowy o tym, że nie można renegocjować pakietów w kolejnych aneksach. Do tej pory nie mieli takich punktów w regulaminach?

A co według Ciebie oznacza zapis "ani po tym okresie"? Według mnie nic innego, jak płać cenę ustaloną dla posiadanego pakietu obowiązującą po okresie minimalnym.

mpm Ja bym inaczej interpretowal ten zapis umowy!! Wedlug mnie oznacza to ze podczas trwania umowy czasowej jak i po jej zakonczeniu i przejsciu umowy na czas nieoznaczony rodzaj pakietu nie moze ulec zmianie. W praktyce oznacza to ze jak konczy ci sie czas umowy wysylasz wypowiedzenie .Albo zawierasz nowa umowe. lub rezygnujesz tak test sens tego regulaminu. tak tez definiuje to kodeks cywilny polski Ten regulamin nc plusa i innych dostawcow uslug musza go szanowac.

musza szanowac zapisy kodeksu cywilnego

Tak, wysyłam wypowiedzenie i może łaskawie przyjmą (jak było do tej pory i zaczynały się negocjacje). Albo rozwiązuję umowę i co mi to daje? Zwrot dekoderów, ponowna umowa z nową aktywacją itp., itd., etc.

Nie wiem, jak jest i nikt nie był w stanie rozwiać moich wątpliwości. Powtarzam, że wnioskując z tego, jak pogrywa sobie z abonentami nc+, możliwe jest wszystko. Mam nadzieję, że pozostanie jednak taka praktyka, jak do tej pory, tzn. przy przedłużaniu umowy przejście na dowolny inny pakiet. Pożyjemy, zobaczymy.

Btw.: podpisywałem już niejednokrotnie umowy, przedłużenia, aneksy z operatorem telefonii komórkowej. I w żadnym regulaminie nie było tak bzdurnego zapisu, że po upływie okresu minimalnego nie będę mógł zrezygnować z posiadanego abonamentu, chyba że rozwiążę umowę. Przecież to oznaczałoby zmianę numeru telefonu, którego pozbywać bym się nie chciał, nie prawdaż?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie o ten właśnie zapis w regulaminie ("Abonent w Okresie gwarantowanego korzystania z Pakietu CANAL+ Gold (Silver, Platinum) ani też po tym Okresie, nie może zrezygnować z Pakietu CANAL+ Gold (Silver, Platinum) poza przypadkami rozwiązania/wygaśnięcia Umowy") wysłałem do UOKiK już dawno. Oczywiście dostałem zwykłą odpowiedź pisaną przez automat, która jednak zawierała znamienną informację, że jeśli sprawa okaże się zbiorowym naruszeniem praw, UOKiK może wszcząć postępowanie. Zatem jeśli skargi wpływać nie będą, urząd sprawę może niestety zmarginalizować, a widać, że 99% osób podpisujących umowy z nc+ w ogóle nie czyta tego, co podpisują. Smutne, ale prawdziwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mpm

większość jeszcze nie dostała regulaminu promocji jak mogli czytać to co podpisują?

regulamin z ich strony poczytałam, było w nim napisane, że można przejść na pakiet wyższy z zastrzeżeniem warunków promocji.

zresztą to jest tzw wzorzec umowy i on nie zostanie zmieniony indywidualnie dla ciebie - jedyne co można robić to pisać skargi do UOKiK, żeby się tym zajął i oczywiście nie podpisywać takich umów jeśli się na to nie godzisz.

ja już napisałam w kwestii braku wyszczególnienia kanałów w pakietach i opcjach dodatkowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to oczywiste, że zapisy regulaminu są wiążące dla klienta związanego z operatorem umową i odnoszą się do tej umowy. Nie ma takiej siły, która zabraniałaby zmienić warunki przy zawieraniu kolejnej umowy w przypadku zgody obu stron, np. w momencie aneksowania przed końcem okresu podstawowego. Źle to interpretujecie. Teorie spiskowe odłóżcie na bok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już o tym kilkakrotnie, ale zostałem wyśmiany przez "wszystko wiedzących". Wyciąg z regulaminu promocji: "Abonent w Okresie gwarantowanego korzystania z Pakietu CANAL+ Gold (Silver, Platinum) ani też po tym Okresie, nie może zrezygnować z Pakietu CANAL+ Gold (Silver, Platinum) poza przypadkami rozwiązania/wygaśnięcia Umowy". Wynikałoby z tego, że nie tylko nie można zejść na niższy pakiet, ale też nie można go podwyższyć. To ostatnie wydawałoby się absurdem, ale w świetle tego, co się dzieje, wcale nie jest to takie nieprawdopodobne.

Żeby nie być gołosłownym: można wejść na stronę ncplus.pl i otworzyć jakikolwiek pakiet (S, G, P) i kliknąć "Zamów online". Na dole pokażą się szczegółowe regulaminy, w tym "Regulamin Canal+ S (G, P)". Po otwarciu przeczytajcie przytoczony przeze mnie wyżej punkt 3 z rodziału II "Warunki promocji".

Albo ktoś z nc+ tą treść wpisał mając faktycznie co innego na mysli, albo celowo jak większość działań nowego operatora?.

Im więcej niejasności łatwiej kierować ludzmi, a UOkiK jak zwykle czeka dopiero na zbiorowe naruszenie interesów abonentów, jakby nie dało się zpobiegać zamiast naprawiać i karać.

To się logiki nie trzyma ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mojej obecnie posiadanej wiedzy @zibi-s ma rację to znaczy dopóki umowa nie wygaśnie lub nie zostanie rozwiązana nie można zejść na nizszy pakiet nawet po zakończeniu okresu minimalnego :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mojej obecnie posiadanej wiedzy @zibi-s ma rację to znaczy dopóki umowa nie wygaśnie lub nie zostanie rozwiązana nie można zejść na nizszy pakiet nawet po zakończeniu okresu minimalnego :?

 

tu nie chodzi o niższy.

te zapisy nie pozwalają wejść nawet na wyższy jak było dotychczas w cyfrze np.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...