Skocz do zawartości

Migracja z Cyfry + do platformy CANAL+


Mr. Brooks
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@byniek11 jesteś paranoikiem :) 1500000 użytkowników to 1500000 dekoderów do wymiany na "już". Logistycznie niewykonalne w krótkim czasie. Poza tym umowy są wiążące. Nie można ich zmieniać bez dania możliwości kolejnego wypowiedzenia, na co z całą pewnością nC+ nie pójdzie. Jest prawdopodobne /ale nie pewne/ że w najbliższych latach dojdzie do tego co mówisz, ale będzie to rozłożone w czasie.

 

 

@byniek11 Więc i ja edytuje po Twojej edycji :)

 

PS Wystarzczy popatrzeć na historię wizji TV (kodowana w viaccess) przeprogramowali zdalnie tunery i zmienili system na Seca (wymienili tylko karty), teraz mogą zrobić to samo i zostanie się z Pacem który ma kartę sparowaną i nie odbiera wszystkiego.

 

Dekodery "pocyfrowe" to nie tylko Pace ale też spora ilość sagemcomów i starych SD. W mojej ocenie /osoby dość dobrze rozeznanej w realiach i technologi "sat" / twoje prognozy są skrajnie nieprawdopodobne. W zasadzie niewykonalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też podobnie myślałem,ale obeznani w technologi userzy pisali,że pejsatego procek się nie nadaje,a rozdają je przy migracji na prawo i na lewo.ciekawie by było gdyby to właśnie adb przeprogramowali na nagrę. prośba do moderatora,o przeniesienie tych postów do odpowiedniego działu,a nie do kosza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaki im sprzęt dadzą?tyle adb nie mają i nie bedą mieli z dnia na dzień i z miesiąca na miesiąc.
To żaden problem by w Indiach Tajwanie chinach etc wyprodukowano pół miliona odbiorników ADB. Skoro koszt produkcji w tych krajach telewizora LCD wynosi około 500 złotych telewizora ,który w sklepie kosztuje w granicach 4 tysięcy pln .. To ile może kosztować produkcja tunera..?? Pewnie jakieś 200 złotych.. sztuka..

 

Co do procka pejsatego uważam , ze jakby nc+ chciało wykorzystać możliwości tego tunera .. Ale jak widać nc dużymi krokami zmierza w strunę swojego jednego systemu kodowania i tunery cyfry wylądują na śmietniku historii. .No chyba ze po wizycie francuzów w nc zmieni sie strategia.. Moim zdaniem mało prawdopodobne..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich.

Chciałbym się zapytać o następującą rzecz. Mojemu koledze kończy się w lipcu tego roku umowa z C+. Miał on pakiet najniższy Start za bodajże 14 zł.

I teraz mam 2 pytania:

1. Czy mogę przejąć na zasadzie cesji jego prawa i obowiązki???

2. Jeżeli tak, to czy będę mógł wynegocjować jakiś pakiet wyższy niż tylko start. Interesuje mnie pakiet UNIVERSE wraz z 6C+. Jak myślicie, czy jest to w ogóle możliwe, i czy mógłbym się zamknąć w kwocie 60-70 zł za całość tzn UNIVERSE wraz z 6C+.

Z góry dziękuję za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich.

Chciałbym się zapytać o następującą rzecz. Mojemu koledze kończy się w lipcu tego roku umowa z C+. Miał on pakiet najniższy Start za bodajże 14 zł.

I teraz mam 2 pytania:

1. Czy mogę przejąć na zasadzie cesji jego prawa i obowiązki???

2. Jeżeli tak, to czy będę mógł wynegocjować jakiś pakiet wyższy niż tylko start. Interesuje mnie pakiet UNIVERSE wraz z 6C+. Jak myślicie, czy jest to w ogóle możliwe, i czy mógłbym się zamknąć w kwocie 60-70 zł za całość tzn UNIVERSE wraz z 6C+.

Z góry dziękuję za podpowiedzi.

 

james28 moim zdaniem najlepszym wyjściem byłoby najpierw przedłużenie umowy a później cesja. Upewnij się jednak w infolinii czy jest taka możliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FazaFm

Nie jesteś sam. Składałem podwójną reklamację. Wk.... i zadzwoniłem ponownie. Rozmowa z przełożoną rozwiązała cały problem.

 

Później:

 

odpowiadając na e-mail, uprzejmie informuję, że 14 czerwca 2013 roku, zawarł Pan Umowę o Abonament na niżej przedstawionych warunkach:

 

- pakiet Universe+ w cenie 49 zł przez 12 pełnych miesięcy,

- opcja CANAL+ Platinum za 0 zł przez 12 pełnych miesięcy,

- dekoder ultraBox+ (HD PVR ) za 0 zł przez 12 pełnych miesięcy,

- 12 miesięczny Okres Oznaczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponowali mi dzisiaj gold+reszta c+ za 79zl, ale dalej nie chcą się zgodzić na sprzęt ADB plus moja opłata wszystkich aktywacji. Nawet jak rozmawiałem z konsultantem i mu mówiłem że przecież sprzęt adb dają od golda to się nie zgadzał, i nic moje przekonywania że zapłacę te 79zł miesięcznie plus 20 zł dodatkowo za dwa dekodery MR. Dziwna polityka tej platformy, a na pytanie czy dadzą mi silver + reszta C+ za 69zł odmówił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich.

Chciałbym się zapytać o następującą rzecz. Mojemu koledze kończy się w lipcu tego roku umowa z C+. Miał on pakiet najniższy Start za bodajże 14 zł.

I teraz mam 2 pytania:

1. Czy mogę przejąć na zasadzie cesji jego prawa i obowiązki???

2. Jeżeli tak, to czy będę mógł wynegocjować jakiś pakiet wyższy niż tylko start. Interesuje mnie pakiet UNIVERSE wraz z 6C+. Jak myślicie, czy jest to w ogóle możliwe, i czy mógłbym się zamknąć w kwocie 60-70 zł za całość tzn UNIVERSE wraz z 6C+.

Z góry dziękuję za podpowiedzi.

Tak, tylko najlepiej zob to zanim wyśle wypowiedzenie

Tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth
to właśnie świdczy o tym,że tak szybko nie będzie wymiany sprzetu.... :)a może i wcale

Po prostu nie mają pewnie za dużo, a ten co przedłuża ma na czym oglądać.

kiedyś wymieniałem zwykły dekoder na ten z nagrywarką i czekałem na niego chyba ze 2/3 miesiące bo wymiana była wstrzymana powód: powódź w tajlandi .....

a jak wymiana była wznowiona to..... przysłali mi nie ten co trzeba ......( miałem mieć wymianę na turbodekoder) i się zaczeło.....reklamacja :D......

dopiero ten trzeci okazał sie właściwy mam go wsumie do tej pory :jupi:

 

1wszy dekoder okazał sie zwykłym 250gb

2gi turbodekoder zepsuty zawieszał sie

3eci działa do tej pory.... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

ps.dla wymieniających przy kurierze radze sprawdzić czy dekoder posiada odpowiedni kabel zasilający ponieważ ten co mi sie zawieszał 250 gb dostałem z kablem od turbodekodera :lol2:

i niepasował ....

no ale to przeszłość 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to właśnie widać ile tych cacek mają na stanie,a gdzie półtora miliona mieliby wymienić

To oznacza, że bardzo mało. Raczej nie ma szans na złowienie dużej liczby nowych klientów ale nowemu nie można dać sprzętu pocyfrowego, dlatego coś z adb na stock-ach muszą mieć. Jeśli nie wydają przedłużającym to znaczy, że stock jest minimalny dla zabezpieczenia prognozowanego popytu.

To wszysto przemawia za tym, że sprzęt pocyfrowy będzie jeszcze długo gościł u nas w domach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...