Skocz do zawartości

Migracja z Cyfry + do platformy CANAL+


Mr. Brooks
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Forumowiczów,

proszę o radę, jak korzystnie migrować. Mam obecnie pakiet Optimum HD z umową do końca września br, za który płacę 80 zł. Zauważyłem, że konkretne propozycje pojawiają się dopiero po wysłaniu wypowiedzenia, ja tego jeszcze nie uczyniłem. I tu pierwsze pytanie: czekać do lipca, jak wyłączą gwarantowane kanały, czy wysyłać już teraz pismo o rozwiązanie wraz z upływem okresu minimalnego (mam zapewniony sygnał do końca umowy). Interesuje mnie wyłącznie paczka 6 canal+ (piłka nożna, Grand Prix na żużlu). Jest jeszcze kwestia dekodera. Otóż posiadam obecnie na własność stary Mediasat, który mniemam, że będzie już bezużyteczny. Interesuje mnie najbardziej dekoder z DVB-T, ponieważ mam tylko 2 złącza HDMI w TV, choć, jak nie będzie naziemnej, to też jakoś przeżyję. W Cyfrze jestem od 1999 r.

Biorąc powyższe pod uwagę, jak mam rozegrać proces migracji, o jaką kwotę abonamentu mogę się targować oraz jaki dekoder z HDD mogę dostać (może być z aktywacją). A może lepiej kupić samemu dekoder - jaki?

Wszelkie sugestie mile widziane, pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie znajoma migrowala do NC+ jednak warunki sa calkiem inne od wynegocjowanych ale ma zapisana tylko date i godzine polaczenia danych konsultanta juz nie.Co z tym fantem zrobic bo rachunek jest wiekszy o 35 zlote.

 

Pozostaje jedynie reklamacja. Rozmowa zostanie odsłuchana i jeżeli rzeczywiście uzgodnienia były inne, nie powinno być problemu ze skorygowaniem rachunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ircios

Poprzeglądałem to sobie na spokojnie i czego moge ewentualnie żałować względem universe to eurosport 2,foxlife,filmboxa bo reszty nie oglądam. Oczywiście alekino i nsport w promocji są w comforcie? Jak mi dadzą comfort + 6xcanal za 59zł to biorę bo żona rezygnuje z hbo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ircios

Poprzeglądałem to sobie na spokojnie i czego moge ewentualnie żałować względem universe to eurosport 2,foxlife,filmboxa bo reszty nie oglądam. Oczywiście alekino i nsport w promocji są w comforcie? Jak mi dadzą comfort + 6xcanal za 59zł to biorę bo żona rezygnuje z hbo.

tak,są w promocji i przy migracji musisz podkreślić,że chcesz multi+
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam też umowę do końca czerwca. Dałem wypowiedzenie bo mi proponowali przedłużenie za 120 zł mc :D Teraz dzwonił pan i zaproponował pakiet gold i do tego 6 x c+ z umową na 12 mc za 79 zł ale odmówiłem. Czytam forum i widzę że jeszcze dyszkę stargować można a do stracenia nie mam nic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie na dzisiaj sprawa wygląda tak, że dają mi Platyne, plus Multiroom z dwoma dekami (zachowuje te co mam i Multi z dwiema kartami tak jak miałem w C+) plus HBO za 149zl (przypominam, że wcześniej dawali mi to za 169zł a jestem już po umowie na czas określony i zapomniałem w terminie wypowiedzieć, a wyłączyć opcji C+ i HBO nie mogę). Wiem, że jeśli wyślę wypowiedzenie to obecnie będę musiał grubą kasę płacić do września bo mam teraz 3 miesiące okresu wypowiedzenia ale na koniec jest szansa na lepsze oferty. Wiem też, że w lipcu mają wyłączyć jakieś kanały, czy to już jest pewne info? I czy jeśli bym teraz zmigrował do nc+ za 149z (umowa na 18miechów)ł to czy jest szansa, że w umowie będą te kanały co mają zniknąć jako gwarantowane czy co bardziej się spodziewam oczywiście ich nie będzie aby nie można było wysyłać znowu wypowiedzenia. Jeśli nie ma to może warto będzie mi jeszcze w lipcu zapłacić więcej ale potem obniżyć koszty przy wysłaniu wypowiedzenia w związku z brakiem tych kanałów które wyłączą? Co radzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wciskają ci platyne,a z funkcji internetowych nie skorzystasz.jakieś kanały gwarantowane też mogą zniknąć w każdej chwili,tylko wtedy jest możliwość wypowiedzenia umowy bez kary.kanały niegwarantowane mogą też i być przez całą umowę i nie jest powiedziane,że znikną.tylko umowy nie można rozwiązać bez kary gdyby jednak znikły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Za 2 dni rozstanie z Cyfrą/moje/. Dla zainteresowanych, podaję, że na 18 miesięcy można dostać C+Platinum/99zł lub goły U+. Pozostałe, jak U+6xC+ i Silver oraz gold z paczką C+ oraz Comfort na 12 m-cy. Oczywiście bez wypowiedzenia nie ma szansy na dobrą cenę za pakiet, nawet nie warto się wysilać dzwoniąc do nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam obecnie Canal+HBO Superpremium z Multi oraz dekoderem Philips PVR za 114zł. Mam pytanie czy migrować na swoim sprzęcie czy może zmienić dekoder na Mediabox z Multiromem po kablu ( mam położony kabel komputerowy między pokojami więc nie ma problemu )

Dziś dostałem ofertę na 12 miesięcy Platinum za 99zł oraz multiroom premium za 20 zł oraz dekoder Mediabox za 199zł jednorazowo lub 49 zł +5 zł miesięcznie oraz dodatkowo HBO do końca roku za free. Co Wy na to ? dobra oferta bez wypowiedzenia ? można dostać taniej Multiroom premium ?

pozdrawaim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wciskają ci platyne,a z funkcji internetowych nie skorzystasz.jakieś kanały gwarantowane też mogą zniknąć w każdej chwili,tylko wtedy jest możliwość wypowiedzenia umowy bez kary.kanały niegwarantowane mogą też i być przez całą umowę i nie jest powiedziane,że znikną.tylko umowy nie można rozwiązać bez kary gdyby jednak znikły

 

 

ircios na funkcjach internetowych mi nie zależy. Chodzi mi tylko o to, czy w Lipcu wyłączą jakieś kanały, które były w ofercie C+ i czy będę mógł wtedy wypowiedzieć umowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znika CN,TCM i Cnn.jak masz w umowie jako gwaranty,to możesz wypowiadać w lipcu.

Posiadam obecnie Canal+HBO Superpremium z Multi oraz dekoderem Philips PVR za 114zł. Mam pytanie czy migrować na swoim sprzęcie czy może zmienić dekoder na Mediabox z Multiromem po kablu ( mam położony kabel komputerowy między pokojami więc nie ma problemu ) Dziś dostałem ofertę na 12 miesięcy Platinum za 99zł oraz multiroom premium za 20 zł oraz dekoder Mediabox za 199zł jednorazowo lub 49 zł +5 zł miesięcznie oraz dodatkowo HBO do końca roku za free. Co Wy na to ? dobra oferta bez wypowiedzenia ? można dostać taniej Multiroom premium ? pozdrawaim
oferta do bani.taniej od nich MR na zasadzie n nie dostaniesz.jak masz to co masz to siedź na tym,a nie jeszcze pseudo aktywacje płacić.pieniądze stracone bezpowrotnie.ale jak kto woli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znika CN,TCM i Cnn.jak masz w umowie jako gwaranty,to możesz wypowiadać w lipcu.

 

 

I tu jest problem, bo gdzieś mi wsiąkł aneks z Maja zeszłego roku. Ale chyba w Superpremium HD te kanały były gwarantowane w tamtym okresie. Pamięta ktoś może?

Jesli podpisałes/przedłużałeś umowe przed 03.12.2012r to masz te kanały gwarantowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Przyszedł czas na coroczną zabawę [w imieniu rodziców]. Umowa do końca czerwca, papierek - klucz do ciekawych ofert - wysłany i zarejestrowany w systemie. Dotychczas było:

C+ Optimum HD + Pace PVR HD = 65 PLN.

 

Zawsze byłem na bieżąco z ofertą C+, ale w tym roku wymiękłem pod nawałem nowych, często sprzecznych informacji i na początku kwietnia odpuściłem. Teraz przez dwa dni odrabiałem zaległości i z tego co znalazłem to można ugrać coś takiego:

UNIVERSE+ lub C+ SILVER + 6xC+ + PVR HD = 59 PLN

Interesuje mnie przede wszystkim pełna oferta sportowa, więc od pakietu UNIVERSE+ w górę, z pełną paczką C+. Multiroom, pakiety filmowe czy wszelkie VOD-y nie są potrzebne. I tutaj chciałbym się upewnić: pakiety UNIVERSE+, C+ SILVER i C+ GOLD pod względem kanałów TV różnią się tylko ilością kanałów C+ [0 / 2 / 4] i przy wynegocjowaniu wszystkich kanałów C+ zawartość jest identyczna?

 

Druga sprawa to dekoder. Ojciec zawsze sporo narzekał na PACE PVR HD - wolny, głośny itp., a nikt się specjalnie w tym wątku nie chwalił nowym sprzętem po migracji z C+ do NC+. Rozumiem, że sporo osób zostaje przy dekoderach Cyfry ze względu na MR, ale czy ktoś miał w ogóle propozycję wymiany na turboBOX+ (mediaBOX+ chyba tylko w najwyższym pakiecie)? I czy można coś ugrać w przypadku wymiany dekodera czy obowiązują tylko i wyłącznie oferty z cennika?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ograniczenia są TYLKO dla mediaBOX-a, więc mydelniczkę i turbo możesz mieć do U+ i to bez problemu.

 

Według mnie, o mediaBOX-a nie warto kruszyć kopii, bo to żaden rarytas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...