Skocz do zawartości

3D w ncplus


puszczyk83
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A tak na marginesie, to takie 3D, jak leci w Canal +Family 2HD, w niedzielne popołudnia, czy w TVP HD to można sobie wsadzić :/ Czy szanowni forumowicze nie zauważyli, że obraz jest kiepskiej jakości, nie jest ostry...? W TVP leciał również finał LM w 3D. No tego to sie oglądać nie dało... nałożone płaskie obrazki na tło i tyle. Jak można było coś takiego reklamować.

Prawdziwe 3D, to jak sobie Avatara włączę, to mam, a nie jakieś buble :dammit:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
3D nie cieszy się wielką popularnością, więc pewnie nie opłaca im się w to inwestować.

Możesz powiedzieć skąd bierzesz takie śmiałe tezy?

 

W ramówce jest dokładnie to, co zaplanuje nadawca, więc jeśliby był dwa razy na tydzień, na jakimś kanale film w wersji 3D, to po prostu by był i wierz mi, albo i nie, że znalazłby swoich widzów, którzy mają do odbioru takich materiałów odpowiedni sprzęt.

 

Skąd to niby wiadomo, że 3D jest niepopularnym formatem, skoro w tej chwili sprzęt do odbioru tego standardu zaczyna być powszechny jak świeże chrupiące bułeczki?

 

No to jeśli już ktoś dysponuje takim sprzętem, to przydałoby się, przynajmniej od czasu do czasu coś na nim w 3D obejrzeć, a nie tylko Wieliczkę, która wałkowana jest już po raz któryś.

 

Tu nie o popularność standardu 3D chodzi, ale raczej o coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Francuski C+ się wycofał po 1.5 roku nadawnia kanału 3D pod koniec 2012 z powodu zbyt małego zainteresowania i zbyt wysokich kosztów oraz małej ilości materiałów w stosunku do ich ceny to i polski C+ też :smile:

 

"The decision by French pay TV operator Canal Plus to axe its 3-D channel after 18 months of operation is a significant setback for the technology in Europe, following low consumer take up. The channel attracted just 20,000 subscribers despite considerable marketing from Canal Plus since its launch in June 2010, leading the company to decide the technology was not ready. Canal Plus managing director René Saal said that for now development and marketing would be refocused back on 3-D, although he did not rule out restarting its 3-D channel in a few years’ time.

 

The move reflects growing loss of momentum for 3-D in Europe, caused by a combination of lukewarm consumer response and lack of available content. The first signs of this were apparent early in 2011 if not before, with the publication by analyst group Ovum of a report called The State of 3-D (Strategic Focus) identifying a lack of enthusiasm among broadcasters as 53 percent of survey respondents regarded it as low priority. As a result, 3-D content was being produced at a much lower rate than had been hoped or expected a year or two earlier. The report noted that a number of European operators had launched 3-D channels, including BSkyB as well as CanalPlus, but had been hampered by the high cost of 3-D production, particularly for live content. This in turn had deterred some operators from coming in with dedicated 3-D channels at all, but meant more generally that the appeal of 3-D was limited by the poor choice of content, mostly confined to a scattering of sports events and a few movies"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3D nie cieszy się wielką popularnością, więc pewnie nie opłaca im się w to inwestować.

Możesz powiedzieć skąd bierzesz takie śmiałe tezy?

ESPN zrezygnował z kanału 3D z powodu małej popularności, podobnie w zeszłym roku postąpił Canal+ France.

 

Chcieli na siłę wypromować format, ale ludzie tego nie kupili. 3D jest dobre w kinie, chociaż i tak nie wszystkim przypadł do gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toż to zupełnie niepoważne, skąd bowiem Francuzi wiedzą, że programami w 3D zainteresowanych było tylko 20.000 klientów tamtejszej C+?

 

To tłumaczenie zupełnie do mnie nie przemawia i bliżej jest do konkretu we fragmencie, który mówi, że producenci nie są zainteresowani produkcją programów/filmów w tym standardzie.

 

Ciągle otwartą kwestią pozostaje, dlaczego?

 

Tak jak mówiłem bowiem, w tej chwili byle LCD-ek pozwala oglądać w 3D, tylko po co, skoro nie ma czego oglądać?

 

@Pawop sorry, ale to jest tłumaczenie kompletnie od czapy, bo 3D na dobrym dużym panelu, to również w domu potrafi być prawdziwa przyjemność i kto tego nie doświadczył, będzie pisał właśnie teksty o niczym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, a do mnie np. też 3D nie trafiło zupełnie, może trochę w kinie (ale wystarczyło mi 2 razy i więcej nie byłem) ale już w wersji domowej ani trochę :D Jak widać o gustach się nie dyskutuje, jak to byłby złoty interes to już by stacje TV nas zasypały zawartością 3D do bólu 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem i mi się nie podoba, proste.

Jeszcze 2-3 lata temu było sporo transmisji sportowych w 3D, ale teraz jest ich znacznie mniej, podobnie jest z filmami. Dlaczego? Ano dlatego nie ma takiego popytu na kontent 3D jakiego oczekiwano na początku. Ludziom nie odpowiada siedzenie przed telewizorem w okularach. Poza tym ciężko w kilka osób oglądać coś w 3D, gdyż najlepsze efekty są gdy siedzi się centralnie przed telewizorem. Nie zapominajmy też o fakcie, że sporo osób źle się czuje po takim seansie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cyfra.tv, bo to widzisz jest tak, kiedy ktoś bierze się za interesy od tak zwanej rzyci strony, wystarczyłoby bowiem przeznaczyć tylko jeden, osobno płatny kanał z oferty na materiały w 3D, by łatwo przekonać się czy jest zainteresowanie, czy może jednak niekoniecznie.

 

Nie wiem jak Ty, ale ja bym miał go w pakiecie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecież Canal+ Francja tak zrobił i zebrał przez ponad 1.5 roku zdobył tylko 20 tysięcy abonentów Canal+ 3D przy milionowych wydatkach na reklamę i promocję :!: Przecież masz to opisane w poście na samej górze :read:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem czytałem, a u nas, dlaczego nie podjęto takiej próby, skoro rynek francuski i polski różnią się dosyć poważnie?

 

To rynek francuski Vivendi przykłada jak szablon do wszystkiego co robi? :)

 

W taki sposób nie robi się interesów (!).

 

ps. A tak na marginesie, to za mało zarabiają, żeby nawet dołożyć do kanału, który zapewniłby im odpowiednią różnorodność oferty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas coś podjęto, chyba jednak żartujesz sobie ze mnie?

 

Był jakiś potworek z szumnym dopiskiem 3D, ale de facto nic na nim nie było, więc siłą rzeczy musiał iść do kosza i wcale nie z powodu braku zainteresowania tym formatem nadawania.

 

Jak dla mnie temat ciągle jest otwarty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...